Kadınlar CEV Challenge Kupası

Daha önce (1980'den 2007'ye kadar) CEV Kadınlar Kupası olarak bilinen CEV Women's Challenge Cup, Avrupa'nın kadın voleybol kulüplerinin üçüncü resmi yarışmasıdır ve her yıl düzenlenir. Confédération Européenne de Volleyball (CEV) tarafından organize edilmektedir ve daha fazla kulübün Avrupa müsabakalarına katılmasına izin vermek için 1980'de CEV Kadınlar Kupası olarak oluşturulmuştur. 2007'de, CEV'nin ikinci resmi yarışmasını (En İyi Takımlar Kupası olarak bilinir) CEV Kupası olarak yeniden adlandırma kararının ardından CEV Challenge Kupası olarak yeniden adlandırıldı.
   Şampiyonluk 
Pallavolo Reggio Emilia3
USC Münster3
Volley Modena2
Bursa BBSK2
Pallavolo Matera2
Gierre Roma2
Pallavolo Sirio Perugia2
Vicenza Volley1
SV Lohhof1
CJD Feuerbach1
Amatori Volley Bari1
Orbita Zaporozhye1
Virtus Reggio Calabria1
Volley Bergamo1
Vini Monteschiavo Jesi1
Lokomotiv Baku1
VC Zarechie Odintsovo1
Olympiacos Piraeus1
TG Viktoria Augsburg1
Brogliaccio Pallavolo Ancona1
Pallavolo Sumirago1
Centro Ester Pallavolo1
AGIL Volley1
Scavolini Pesaro1
Vakıfbank Sports Club1
Dresdner SC1
Azerrail Baku1
VC Dinamo Krasnodar1
CSM București1
Saugella MONZA1
Sistem9 Yeşilyurt1
CEV Cup
SezonFinal Ev Sahibi ŞehirŞampiyon
(Baş Antrenör)
Sonuç/Setler
(MVP)
İkinci/Finalist
1980–81SV Lohhof
Andrzej Niemczyk
Round RobinMobili Cecina
1981–82USC MünsterRound RobinLions Baby Ancona
1982–83SG JDZ FeuerbachRound RobinPallavolo Cecina
1983–84Victoria Vill. BariRound RobinVIC Modena
1984–85Viktoria AugsburgRound RobinVictoria Vill. Bari
1985–86Nelson Reggio EmiliaRound RobinSG JDZ Feuerbach
1986–87Civ e Civ ModenaRound RobinUSC Münster
1987–88Yoghi Ancona3–2Braglia Ceramica Reggio Emilia
1988–89Braglia Ceramica Reggio Emilia3–0Slavia Praha
1989–90Orbita Zaporozhye
Vladimir Nikitiç Buzaev
3–1Bayern Lohhof
1990–91Pescopagano Matera3–0Braglia Ceramica Reggio Emilia
1991–92Pescopagano Matera3–0AS Volley Modena
1992–93Colli Aniene Rome
Simonetta Avalle
3–1Eczacıbaşı Istanbul
1993–94USC Münster3–1Impresem Agrigento
1994–95Ecoclear Sumirago
Antonio Neto Rizzola
3–0Orbita Zaporizhya
1995–96USC Münster3–1
Güzide Teksoy (Emlakbank Ankara)
Emlakbank Ankara
1996–97Alpam Roma
Massimo Barbolini
3–2Romanelli Firenze
1997–98Cermagica Reggio Emilia
Daniele Berselli
3–0Medinex Reggio Calabria
1998–99Centro Ester Napoli
Simonetta Avalle
3–0Iskra Lugansk
1999–00Medinex Reggialabria3–1Vicenza Volley
2000–01Cividini Vicenza
Mauro Marasciulo
3–0Foppapedretti Bergamo
2001–02Edison Volley Modena
Jenny Lang Ping
3–1Marine Consulting Ravenna
2002–03Asystel Volley Novara
Jenny Lang Ping
3–0Hotel Cantur Las Palmas
2003–04Radio 105 Foppapedretti Bergamo
Giovanni Caprara
3–2Vini Monteschiavo Jesi
2004–05Despar Perugia
Massimo Barbolini
3–0Balakovskaia AES Balakovo
2005–06Torino, İtalyScavolini Pesaro
Marcello Abbondanza
3–1
25-17, 2518-, 23-25, 25-16
Bigmat Kerakoll Chieri
2006–07Prugia, İtalyDespar Perugia
Massimo Barbolini
3–0
25-20, 25-20, 25-19
Zarechie Odintsovo
CEV Challenge Cup
SeasonFinal FourWinnersResultRunners-up
2007–08Bursa,TurkeyVakıfBank Güneş Türk Telekom
Claudio Lopez Pinheiro
3–2Infoplus Minetti Imola
2008–09Jesi, İtalyVini Monteschiavo Jesi
Marco Gaspari
3–0
25-20, 25-20, 25-13
Panathinaikos Athens
2009–10DresdnerDresdner SC 3–1
26-24, 25-16, 15-25, 25-16
Asterix Kieldrecht
2010–11İkili MaçAzerrail Baku
Vugar Aliyev
3–1
3–1
Lokomotiv Baku
2011–12İkili MaçLokomotiv Baku
Bragutin Baltich
2–3, 3–2
(GS 15–13)
VC Baku
2012–13İkili MaçDinamo Krasnodar
Avital Selinger
3–2, 1–3
(GS 15–8)
Rebecchi Nordmeccanica Piacenza
2013–14İkili MaçZarechie Odintsovo
Vadim Pankov
3–2, 3–1Beşiktaş JK
2014–15İkili MaçBursa BBSK
Emin İmen
0–3, 3–1
(GS 15–11)
Meryem Boz (Bursa BBSK)
Uralochka-NTMK Ekaterinburg
2015–16İkili MaçCSM București
Francois Salvagni
3–1, 3–1
Jelena Blagojević ( Trabzon İdmanocağı)
Trabzon İdmanocağı
2016–17İkili MaçBursa BBSK
Jan Jose De Brandt
2–3, 3–0
Özge Kırdar (Bursa BBSK)
Olympiacos Piraeus
2017–18İkili MaçOlympiacos Piraeus
Branko Kovacevic
2–3, 3–1
Stella Christodoulou (Olympiacos Piraeus)
Bursa BBSK
2018–19İkili MaçSaugella MONZA
Miguel Angel Falasca Fernandez
3-1
25-20, 17-25, 25-22, 25-15
3-0
25-15, 25-23, 25-17
Anne Buijs (SAGUELLA Monza)
Aydın BSB
2019–20COVİD-19 nedeniyle iptal edildi.
2020–21İkili MaçSistem9 Yeşilyurt
Kamil Söz
3-0
(25-12, 25-18, 25-16)
3-0
(25-17, 25-17, 25-12)
Alexia Ioana Carutasu (Sistem9 Yeşilyurt)
C.S.M. Vloi Alba Blaj
2021–22