Kadınlar CEV Kupası

Eskiden CEV Kupa Galipleri Kupası (1972'den 2000'e) ve CEV Top Teams Kupası (2000'den 2007'ye) olarak bilinen Kadınlar CEV Kupası, Avrupa'nın kadın voleybol kulüpleri için ikinci en büyük resmi yarışmadır ve her yıl düzenlenir. Confédération Européenne de Volleyball (CEV) tarafından organize edilmektedir ve 1972'de CEV Kupa Galipleri Kupası olarak kurulmuştur. 2000 yılında CEV En İyi Takımlar Kupası adını aldı ve 2007'de CEV'nin üçüncü yarışmasının adını ikinci yarışmasına devretme kararının ardından CEV Kupası oldu, eski CEV Kupası (üçüncü yarışma) CEV Challenge Cup olarak yeniden adlandırıldı.
   Şampiyonluk 
CSKA Moscow4
SC Dynamo Berlin3
ADK Alma-Ata3
Volley Modena3
Yamamay e-work Busto Arsizio3
Vasas SC2
Asystel Volley2
Dinamo Krasnodar2
Eczacıbaşı Istanbul2
SC Traktor Schwerin1
Slavia Bratislava1
Iskra Voroshilovgrad1
Rudá Hvězda Praha1
VC CSKA Sofia1
Medin Odessa1
Uralochka Sverdlovsk1
Kommunalnik Minsk1
USC Münster1
CJD Berlin1
Brogliaccio Pallavolo Ancona1
Pallavolo Sirio Perugia1
Asterix Kieldrecht1
Azerrail Baku1
RC Villebon 911
Vakıfbank Sports Club1
Chieri Volley1
Grupo 2002 Murcia1
Robursport Volley Pesaro1
Robur Tiboni Volley Urbino1
Muszynianka Muszyna1
Fenerbahçe SK1
Dinamo Kazan1
Saguella Monza1
SezonFinal Ev Sahibi ŞehirŞampiyon
(Baş Antrenör)
Skor/Setler
(MVP)
İkinci/Finalist
Cup Winners Cup
1972–73 Lyonnais, FranceCSKA Moscow
Miron Isaacovich Winer
CSKA Sofia
1973–74 Osijek, CroatiaCSKA Moscow
Miron Isaacovich Winer
Rudá Hvězda Praha
1974–75 Eupen, BelgiumSC Traktor Schwerin CSKA Moscow
1975–76 Bratislava, CzechlovakiaSlavia Bratislava CSKA Sofia
1976–77 Roeselare, BelgiumIskra Voroshilovgrad
Vladimir S. Chernov
Dynamo Berlin
1977–78 Treviso, İtalyDynamo Berlin TJK Brno
1978–79 Shang, LiechensteinRudá Hvězda Praha Traktor Schwerin
1979–80 Voorburg, NetherlandsVasas Izzó Budapest USC Münster
1980–81 Roeselare, BelgiumVasas Izzó Budapest Spartak Leningrad
1981–82 Ravenna, İtalyCSKA Sofia
Vasil Simov
3-1Dynamo Moscow
1982–83 Reggio Emilia, İtalyMedin Odessa
Yuri Kurilsky
Rudá Hvězda Praha
1983–84 Ankara, TurkeyDynamo Berlin Nelson Reggio Emilia
1984–85 Ankara, TurkeyDynamo Berlin Uralochka Sverdlovsk
1985–86 Ankara, TurkeyUralochka Sverdlovsk
Nikolai V. Karpol
SV Lohhof
1986–87 İzmir, TurkeyKommunalnik Minsk
Vladimir S. Chernov
Nelson Reggio Emilia
1987–88 Göttingen, GermanyCSKA Moscow
Viktor Nikolaevich Borsch
AS Volley Modena
1988–89 Bar,, İtalyADK Alma-Ata
Nelly Shcherbakov
Traktor Schwerin
1989–90 Lille, FranceADK Alma-Ata
Nelly Shcherbakov
Braglia Ceramica Reggio Emilia
1990–91 Dingolfing, GermanyADK Alma-Ata
Nelly Shcherbakov
3–2 CSKA Sofia
1991–92 Muenster, GermanyUSC Münster 3–2 Sirio Perugia
1992–93 Perugia, İtalyCJD Berlin 3–1 BZBK Baku
1993–94 Ancona, İtalyBrummel Marchionni Ancona
Stefano Agostinelli
3–1 Racing de France Paris
1994–95 Muenster, GermanyAnthesis Modena
Giorgio Barbieri
3–2 USC Münster
1995–96 Modena, İtalyAnthesis Modena
Giorgio Barbieri
3–0 VBC Riom
1996–97 Moscow, RussiaAnthesis Modena
Giorgio Barbieri
3–0 VBC Riom
1997–98 Cannes, FranceCSKA Moscow
Leonid Zaiko
3–2 RC Cannes
1998–99 Bursa, TurkeyEczacıbaşı SK Istanbul
Gökhan Edman
3–1 Cermagica Reggio Emilia
1999–00 Perugia, İtalyPallavolo Sirio Perugia
Massimo Barbolini
3–0 Panathinaikos Athens
Top Teams Cup
2000–01 Wien, AvusturyaAsterix Kieldrecht 3–2 Telekom Post Wien
2001–02 Bakü, AzerbaycanAzerrail Baku
Faik Garayev
3–0
25-13, 25-15, 25-13
Jedinstvo Užice
2002–03 Bern, İsviçreRC Villebon 91 3–0
25-18, 28-26, 25-21
Zeiler Köniz
2003–04 Bursa, TürkiyeVakıfbank Güneş Sigorta
Volodymyr Buzayev
3–0
25-19, 25-15, 26-24
Ulm Aliud Pharma
2004–05 Torino, İtalyaBigmat Kerakoll Chieri
Giovanni Guidetti
3–0
25-19, 25-13, 25-17
TSV Bayer 04 Leverkusen
2005–06 Moscow, RusyaSant'Orsola Asystel Novara
Alessandro Chiappini
3–0
25-17, 25-21, 28-26
Dinamo Moscow
2006–07 Münster, AlmanyaGrupo 2002 Murcia
Paulo Do Rego
3–0
25-20, 25-16, 25-22
Lyubov Shashkova (Grupo 2002 Murcia)
CSKA Moscow
CEV Volleyball Cup
2007–08 Belgrade, SırbistanScavolini Pesaro
Angelo Anibal Vercesi
3–0
(25-15, 25-14, 26-24)
Vesna Jovanovic (Rocheville Le Cannet)
Rocheville Le Cannet
2008–09 Novara, İtalyaAsystel Novara
Luciano Pedulla
3–0
25-18, 25-21, 25-13
Cristina Barcellini (Asystel Novara)
Uralochka NTMK Ekaterinburg
2009–10 Bakü, AzerbaycanYamamay Busto Arsizio
Carlo Parisi
3–1
22-25, 25-22, 25-12, 25-22
Carmen Turlea (Yamamay Busto Arsizio)
Crvena Zvezda Beograd
2010–11 Urbino
Krasnodar
Chateau d'Ax Urbino
Francois Salvagni
3–0
21-25, 24-26, 20-25
3–1
18-25, 25-19, 25-19, 25-16
Dinamo Krasnodar
2011–12 İstanbul
Busto Arsizio
Yamamay Busto Arsizio
Carlo Parisi
1–3
25-16, 22-25, 25-23, 25-22
3–1
(25-19, 25-13, 23-25, 25-23)
(GS 15–9)
Galatasaray Istanbul
2012–13 Muszyna
İstanbul
Bank BPS Fakro Muszyna
Bogdan Serwinski
3–2
26-24, 26-24, 19-25, 23-25, 15-11
3–2
25-18, 19-25, 25-15, 22-25, 15-11
Fenerbahçe
2013–14 Ekaterinburg
İstanbul
Fenerbahçe
Marcello Abbondanza
3–2
(16-25, 17-25, 25-20, 25-23, 9-15)
3–0
(11-25, 26-28, 22-25)
Uralochka NTMK Ekaterinburg
2014–15 Krasnodar
Trefl
Dinamo Krasnodar
Konstantin Ushakov
3–0, 1–3
(Altın Set 15–10)
Tatiana Kosheleva (Dinamo Krasnodar)
PGE Atom Trefl Sopot
2015–16 Krasnodar
İstanbul
Dinamo Krasnodar
Konstantin Ushakov
2–3, 3–0
Natalia Malykh (Dinamo Krasnodar)
Galatasaray Daikin Istanbul
2016–17 Kazan
Busto
Dinamo Kazan
Rishat Gilyazutdinov
3–1, 3–2
(Valentina Diouf Unet Yamamay Busto Arsizio)
Unet Yamamay Busto Arsizio
2017–18 Minsk
İstanbul
Eczacıbaşı Vitra
Marco Aurelio Motta
3–1
14-25, 21-25, 25-22, 11-25
3–0
25-17, 25-17, 25-17
Tijana Boskoviç (Eczacıbaşı Vitra)
Minchanka Minsk
2018-19Alba Blaj
Busto
Yamamay e-work Busto Arsizio
Marco Nazzareno Mencarelli
3-0
19-25, 16-25, 14-25
3-1
25-27, 25-19, 25-23, 25-20
Britt Herbots (Yamamay e-work Busto Arsizio)
CSM Volei Alba Blaj
2019–20COVİD-19 nedeniyle iptal edildi.
2020–21Monza
İstanbul
Saguella Monza
Marco Gaspari
3-0
(25-23, 25-15, 25-16)
3-0
(25-17, 25-19, 25-19)
G. Saray HDI Sigorta
2021–122