Avrupa U-21 Masa Tenisi Şampiyonası

Avrupa 21 Yaş Altı Şampiyonası, Avrupa Masa Tenisi Birliği (ETTU) yetkisi altında düzenlenen yıllık bir masa tenisi turnuvasıdır.[1] Etkinliğin masa tenisi takvimine girişi 2015 yılında ETTU Kongresi'nde onaylandı ve ilk yarışma Şubat 2017'de Rusya'nın Soçi kentinde düzenlendi.

Tek Erkekler Kategorisi

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaFinal SkorGümüş MadalyaBronz Madalya
2017Sochi, RusyaTomislav Pucar (Hırvatistan)4-1
(11-6, 11-2, 9-11, 14-12, 11-9)
Diang Qiu (Almanya)Darko Jorgic (Slovenya)
Deni Kozul (Slovenya)
2018Minsk, BelarusTomáš Polanský (Çek Cumhuriyeti)4-3
(11-6, 5-11, 12-10, 5-11, 7-11, 12-10)
Cristian Plarea (Romanya)Rares Sipos (Romanya)
Darko Jorgic (Slovenya)
2019Gondomar, PortekizIoannis Agouropoulos (Yunanistan)4-3
(9-11, 11-3, 8-11, 11-9, 8-11, 12-10, 11-9)
Gerrit Engemann (Almanya)Vladimir Sidorenko (Rusya)
Rares Sipos (Romanya)
2020Varazdin, HırvatistanVladimir Sidorenko (Rusya)4-1
(11-9, 11-7, 9-11, 11-5, 11-4)
Rares Sipos (Romanya)Andrei Putuntica (Romanya)
Laurens Devos (Belçika)
2021Spa, BelçikaIoannis Sgouropoulos (Yunanistan)4-3
(11-6, 7-11, 12-10, 13-15, 11-9, 10-12, 11-7)
Maksim Grebnev (Rusya)Irvin Bertrand (Fransa)
Lev Katsman (Rusya)
2022Cluj-Napoca, RomanyaSamuel Kulczycki (Polonya)4-2
(11-9, 8-11, 11-7, 12-10, 8-11, 11-3)
Vladislav Ursu (Moldova)Milosz Redzimski (Polonya)
Maciej Kolodziejczyk (Avusturya)

Çift Erkekler Kategorisi

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaFinal SkorGümüş MadalyaBronz Madalya
2017Sochi, RusyaAnders Lind (Danimarka)
Alexander Valuch (Slovakya)
3-0
(11-8, 11-5, 11-6)
Tomislav Pucar (Hırvatistan)
Janos B.Majoros (Macaristan)
Macaristan
Adam Szudi
Nandor Ecseki
İsveç
Anton Kallberg
Simon Berglund
2018Minsk, BelarusTürkiye
İbrahim Gündüz
Abdullah Yiğenler
3-1
(11-8, 9-11, 11-3, 11-9)
Polonya
Patryk Zatowka
Marek Badowski
Tomas Polansky (Çek Cumhuriyeti)
Dennis Klein (Almanya)
Rusya
Konstantin Chernov
Artur Abusev
2019Gondomar, PortekizSlovenya
Darko Jorgic
Peter Hribar
3-1
(11-8, 6-11, 11-6, 11-3)
Slovakya
Tibor Spanik
Adan Brat
İtalya
Antonino Amato
Daniele Pinto
Rusya
Denis Ivonin
Vladimir Sidorenko
2020Varazdin, HırvatistanRomanya
Cristian Pletea
Rareş Şipoş
3-1
(7-11, 11-7, 11-9, 11-9)
Andrei Putuntica (Moldova)
Jiri Martinko (Çek Cumhuriyeti)
Fransa
Irvin Bertrand
Leo De Nodrest
Belçika
Florian Cnudde
Laurens Devos
2021Spa, BelçikaRomanya
Adrien Rassenfosse
Olav Kosolosky
3-2
(11-8, 11-13, 11-6, 10-12, 12-10)
Ivor Ban (Hırvatistan)
Csaba András (Macaristan)
Maciej  Kolodziejczyk (Avusturya)
Vladislav Ursu (Moldova)
Rusya
Lev Katsman
Maksim Grebnev
2022Cluj-Napoca, RomanyaIvor Ban (Hırvatistan)
Csaba András (Macaristan)
3-0
(11-3, 11-7, 13-11)
İtalya
John Oyebode
Carlo Rossi
Maciej  Kolodziejczyk (Avusturya)
Vladislav Ursu (Moldova)
Polonya
Maciej Kubik
Samuel Kulczycki

Tek Kadınlar Kategorisi

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaFinal SkorGümüş MadalyaBronz Madalya
2017Sochi, RusyaChantal Mantz (Almanya)4-2
(8-11, 11-9, 5-11, 12-10, 11-6, 11-7)
Yuan Wan (Almanya)Mariia Tailakova (Rusya)
Lisa Lung (Belçika)
2018Minsk, BelarusMariia Tailakova (Rusya)4-0
(11-3, 11-7, 11-4, 11-8)
Valeria Shcherbatykh (Rusya)Natalia Bajor (Polonya)
Anastasia Kolish (Rusya)
2019Gondomar, PortekizAdina Daiconu (Romanya)4-0
(13-11, 11-6, 11-9, 11-7)
Maria Malanina (Rusya)Nadezhda Bogdanova (Belarus)
Tania Plaian (Romanya)
2020Varazdin, HırvatistanPrithika Pavade (Fransa)4-2
(11-7, 14-12, 8-11, 11-4, 6-11, 11-9)
Andrea Dragoman (Romanya)Christina Kallberg (İsveç)
Adina Daiconu (Romanya)
2021Spa, BelçikaAnnett Kaufmann (Almanya)4-2
(13-11, 6-11, 11-9, 11-8, 7-11, 11-8)
Mariia Tailakova (Rusya)Franziska Schreiner (Almanya)
Andrea Dragoman (Romanya)
2022Cluj-Napoca, RomanyaElena Zaharia (Romanya)4-3
(11-5, 11-8, 8-11, 12-10, 9-11, 10-12, 11-7)
Franziska Schreiner (Almanya)Prithika Pavade (Fransa)
Zdena Blaskova (Çek Cumhuriyeti)

Çift Kadınlar Kategorisi

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaFinal SkorGümüş MadalyaBronz Madalya
2017Sochi, RusyaBelçika
Eline Loyen
Lisa Lung
3-1
(10-12, 12-10, 11-8, 11-9)
Romanya
Adina Daiconu
Andrees Dragamon
Ekaterina Guseva (Rusya)
Zdena Blaskova (Çek Cumhuriyeti)
Belarus
Alina Nikitchanka
Hanna Patseyeva
2018Minsk, BelarusNatalia Bajor (Polonya)
Solomiya Brateyko (Ukrayna)
3-0
(11-8, 11-9, 11-6)
Belçika
Lisa Lung
Margo Degraef
Romanya
Andrea Dragoman
Adina Diaconu
İspanya
Xuan Zhang
Ana Garcia
2019Gondomar, PortekizTin Tin Ho (İngiltere)
Karoline Mischek (Polonya)
3-0
(11-8, 15-13, 11-8)
Polonya
Anna Wegrzyn
Katarzyna Wegrzyn
Xuan Zhang (İspanya)
Audrey Zarif (Fransa)
Belçika
Lisa Lung
Margo Degraef
2020Varazdin, HırvatistanFransa
Leili Mostafavi
Nolwenn Fort
3-0
(11-5, 11-9, 11-4)
Rusya
Mariia Tailakova
Kristina Kazantseva
Polonya
Anna Wegrzyn
Katarzyna Wegrzyn
Romanya
Andrea Dragoman
Adina Diaconu
2021Spa, BelçikaTürkiye
Özge Yılmaz
Ece Haraç
3-2
(3-11, 3-11, 16-14, 11-9, 11-5)
Sırbistan
Sabina Surjan
Tijana Jokic
Rusya
Mariia Tailakova
Elizabet Abraamian
Slovakya
Tatiana Kukulkova
Ema Labosova
2022Cluj-Napoca, RomanyaTürkiye
Özge Yılmaz
Ece Haraç
3-0
(11-8, 11-4, 11-9)
İtalya
Nicole Arlia
Gaia Monfardini
Polonya
Anna Brzyska
Zuzanna Wielgos
Fransa
Camille Lutz
Prithika Pavade

Karışık Çiftler Kategorisi

SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeAltın MadalyaFinal SkorGümüş MadalyaBronz Madalya
2020Varazdin, HırvatistanRomanya
Cristian Pletea
Adina Diaconu
3-2
(11-7, 2-11, 11-9, 6-11, 11-8)
Fransa
Bastien Rembert
Nolwenn Fort
Fransa
Irvin Bertrand
Leili Mostafai
Belçika
Laurens Devos
Lisa Lung
2021Spa, BelçikaRomanya
Rareş Şipoş
Andreea Dragoman
3-1
(12-10, 3-11, 11-8, 11-5)
Fransa
Bastien Rembert
Isa Cok
Fransa
Irvin Bertrand
Leili Mostafai
Rusya
Vladimir Sidorenko
Mariia Tailakova
2022Cluj-Napoca, RomanyaRomanya
Andrei Istrate
Luciana Mitrofan
3-1
(11-7, 5-11, 11-6, 11-5)
Fransa
Lilian Bardet
Prithika Pavade
Romanya
Darius Movileanu
Elena Zaharia
Macaristan
Csaba Andras
Helga Dari