Türkiye Genç Kızlar Liseler Basketbol Şampiyonası

Turnuva Sonuçları

SeneEv Sahibi ŞehirŞampiyon Takım
(Baş Antrenör)
Final Skor
(Final MVP)
İkinci/Finalist
1975-76MersinAnkara Yükselij Koleji
1976-77
1977-78SakaryaAnkara TED Koleji
1978-79EskişehirAtatürk Kız Lisesi
Fehmi Sadıkoğlu
1979-80
1980-81Ankara Ankara Deneme Lisesi34-32Ankara TED Koleji
1981-82
1982-83AntalyaAnkara TED KolejiRound RobinAnkara Deneme Lisesi
1983-84KayseriAnkara TED KolejiRound Robinİzmir Urla Lisesi
1984-85KonyaAnkara TED KolejiRound RobinZonguldak Anadolu Ereğli Lisesi
1985-86
1986-87MersinG.Saray Lisesi101-49Antalya Koleji
1987-88LefkoşeG.Saray Lisesi
Murat Tümer
Round RobinAnkara TED Koleji
1988-99G.Saray LisesiRound RobinAnkara TED Lisesi
1989-90AnkaraAnkara TED Kolejiİstanbul Özel Çavuşoğlu Koleji
1990-91BalıkesirAnkara TED Koleji47-43İstanbul Kadıköy Kız Lisesi
1991-92
1992-93Muğlaİstanbul Kadıköy Kız Lisesi107-46Adana Ceyhan Lisesi
1993-94
1994-95Ankara Özel Arı Lisesi
1995-96Ankara Özel Arı Lisesi51-48İstanbul Kadıköy Kız Lisesi
1996-97Samsunİstanbul Boğaziçi Lisesi68-55Ankara Arı Koleji
1997-98
1998-99Balıkesirİstanbul Boğaziçi Lisesi69-54İstanbul Özel Ahmet Şimşek Lisesi
1999-00Konyaİstanbul Özel Ortadoğu Lisesi
Caner Yıllar
2000-01Nevşehirİstanbul Kartal Özel Orta Doğu Lisesi47-41İstanbul Şişli Boğaziçi Lisesi
2001-02İstanbul Boğaziçi Lisesi
2002-03İstanbul Bakırköy Özel Oğuzkaan Koleji85-65İstanbul Dragos Lisesi
2003-04İstanbul Bakırköy Özel Oğuzkaan Koleji
2004-05Antalyaİstanbul Bakırköy Özel Oğuzkaan Koleji
Alper Durur
61-48İzmir İnönü Lisesi
2005-06İstanbul Bakırköy Özel Oğuzkaan Koleji
Alper Durur
2006-07İstanbul Bakırköy Özel Oğuzkaan Koleji
Alper Durur
66-60Adana Özel Ortadoğo Anadolu Lisesi
2007-08Sivasİstanbul Sarıyer Doğa Lisesi66-65İstanbul Oğuz Kaan Koleji
2008-09AntalyaFenerbahçe KolejiOlcay Çakır (Fenerbahçe Koleji)
2009-10BursaFenerbahçe Koleji61-57Acarkent Doğa Koleji
2010-11KayseriFenerbahçe Koleji69-60İstanbul Oğuz Kaan Koleji
2011-12İzmirAdana Özel Final Okulları
Olcay Orak
70-52İstanbul Oğuz Kaan Koleji
2012-13AnkaraÖzel Ataşehir Doğa Anadolu Lisesi64-62İstanbul Bakırköy Özel Oğuzkaan Koleji
2013-14Diyarbakırİstanbul Özel Bakırköy 2023 Tercüman Koleji60-56Özel Ataşehir Doğa Anadolu Lisesi
2014-15SamsunÖzel Ataşehir Doğa Anadolu Lisesi68-60İstanbul Özel Bakırköy 2023 Tercüman Koleji
2015-16Kayseriİstanbul Küçükçekmece Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi64-47Ataşehir Özel Bostancı Doğa Anadolu Koleji
2016-17Samsunİstanbul Küçükçekmece Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi64-48İstanbul Bakırköy Özel Oğuzkaan Koleji
2017-18Çorumİstanbul Bakırköy Özel Oğuzkaan Koleji70-55Mersin Özel Doğa Koleji
2018-19Samsunİstanbul Küçükçekmece Özel Florya Doğa Anadolu Lisesi70-53Özel Düzce Kültür Anadolu Lisesi
2019-20COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2020-21COVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2021-22Kayseriİstanbul Haliç Doğa Bilim Anadolu Lisesi67-41Ankara Özel Tema Anadolu Lisesi
2022-23

Şampiyon Takım Kadroları

SeneŞampiyon OkulŞampiyon Okul Kadroları
1988G.Saray LisesiElif Kaçar, Ayşe Erçetin, Aslı Ak, Hale Nuhoğlu, Derya Aydıner, Aycan Yeniley, Engin Deniz, Müge Yalçınkaya, Ebru Angün, Elif Erdem
Baş Antrenör : Murat Tümer
2022İstanbul Haliç Doğa Bilim Anadolu Lisesi