Dünya Gençler Erkekler Körling (Curling) Şampiyonası

Dünya Gençler Curling Şampiyonası, 21 yaşında veya daha genç olan dünyanın en iyi curlers'larını içeren yıllık bir curling bonspiel'idir. Hem erkekler hem de kadınlar için yarışmalar aynı mekanda gerçekleşir. Erkekler turnuvası 1975'ten, kadınlar ise 1988'den beri yapılıyor. curling 1998'de Olimpik bir spor haline geldiğinden beri, Olimpiyat Oyunlarından önceki yılın Dünya Gençler Curling Şampiyonası, yaklaşan Oyunlar için curling turnuvasının sahasında düzenlendi.


John Morris ve iki takımına 1998 ve 1999 yıllarından Dünya Gençler Şampiyonası pankartları verildi.
Etkinliğin kökenleri, 1968'de başlayan ve her yıl East York Curling Club'da düzenlenen International Junior Masters Bonspiel'e dayanmaktadır. 1973'te, turnuva, 1975'te resmi olarak onaylanmadan önce, 1974'te Uluslararası Gençler Curling Şampiyonası ve Dünya Gençler Curling Şampiyonası olarak adlandırılmaya başlandı.

Women World Junior Curling Championships

  Şampiyonluk  
Kanada13
İskoçya10
İsveç4
Rusya3
İsviçre2
Amerika Birleşik Devletleri 1
 Norveç1
SeneEv Sahibi Şehir, ÜlkeŞampiyon ÜlkeFinal SkorFinalist
1988Chamonix, FransaKanada6–4İsviçre
1989Markham, Kanada Kanada10–3Norway
1990Portage la Prairie , Canada İskoçya5–3İsveç
1991Glasgow, İskoçya İsveç5–4İsviçre
1992Oberstdorf, Alamnay İskoçya10–2Amerika Birleşik Devletleri
1993Grindelwald, İsviçre İskoçya9–5Kanada
1994Sofia, Bulgaristan Kanada9–7Amerika Birleşik Devletleri
1995Perth, İskoçya Kanada6–5İsveç
1996Red Deer, Kanada Kanada7–6İskoçya
1997Karuizawa, Japonya İskoçya11–3İsveç
1998Thunder Bay, Kanada Kanada11–3Japan
1999Östersund, İsveç İsviçre8–3Japan
2000Geising, Almanya İsveç6–5Kanada
2001Ogden, Amerika Birleşik Devletleri Kanada6–4İsveç
2002Kelowna, Kanada Amerika Birleşik Devletleri7–6İsveç
2003Flims, İsviçre Kanada5–4Amerika Birleşik Devletleri
2004Trois-Rivières, Kanada Norveç9–6Kanada
2005Pinerolo, İtalya İsviçre10–2İsveç
2006Jeonju, Güney Kore Rusya5–4Kanada
2007Eveleth, Amerika Birleşik Devletleri İskoçya7–6Kanada
2008Östersund, İsveç İskoçya12–3İsveç
2009Vancouver, Kanada İskoçya8–6Kanada
2010Flims, İsviçre İsveç8–3Kanada
2011Perth, İskoçya İskoçya10–3Kanada
2012Östersund, İsveç İskoçya6–5Çek Cumhuriyeti
2013Sochi, Rusya Rusya6–5İskoçya
2014Flims, İsviçre Kanada6–4Güney Kore
2015Tallinn, Estonya Kanada8–2İskoçya
2016Copenhagen, Danimarka Kanada7–4Amerika Birleşik Devletleri
2017Gangneung, Güney Kore İsveç10-7İskoçya
2018Aberdeen, İskoçya Kanada7-4İsveç
2019Liverpool, Nova Scotia, Kanada Rusya8-7Kanada
2020Krasnoyarsk, Rusya Kanada7-5Güney Kore
2021Beijing, ÇinCOVİD-19 nedeniyle yapılmadı.
2022Jönköping, İsveçİskoçya7–1Almanya
2023