2020–21 PlusLiga

2020–21 PlusLiga, Polonya Voleybol Federasyonu gözetiminde Polonya Voleybol Ligi SA (Polonya: Polska Liga Siatkówki SA) tarafından düzenlenen Polonya Şampiyonası'nın 85. sezonu olarak oynanmaktadır. (profesyonel lig olarak 21. sezon - PlusLiga) Piłki Siatkowej).

BKS Visła Bydgoszcz, 2019–20 PlusLiga sezonunun ardından 1. Polonya Voleybol Ligi'ne küme düştü. Stal Nysa, COVID-19 salgınıyla kesintiye uğrayan 1. Polonya Voleybol Ligi normal sezonunda birincilik elde ederek PlusLiga'ya terfi etti.

Takım ve personel bilgileri

TakımBaş AntrenörTakım KaptanlarıSalon ve şehir
Aluron Virtu CMC ZawiercieIgor KolakovićGrzegorz BociekHala OSiR II
ul. Blanowska 40
42–400 Zawiercie
Asseco Resovia RzeszówAlberto GiulianiFabian DrzyzgaHala Podpromie
ul. Podpromie 10
35–035 Rzeszów
Cerrad Enea Czarni RadomDmitrij SkoryjMichał OstrowskiHala MOSiR
ul. Narutowicza 9
26–600 Radom
Cuprum LubinMarcelo FronckowiakMiguel TavaresHala Widowisko-Sportowa RCS
ul. Odrodzenia 28B
59–300 Lubin
GKS KatowiceGrzegorz SłabyJakub JaroszHala sportowa Szopienice
ul. 11 Listopada 16
40–387 Katowice
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoźleNikola GrbićBenjamin ToniuttiHala Azoty
ul. Mostowa 1
47–223 Kędzierzyn-Koźle
Indykpol AZS OlsztynDaniel CastellaniRobbert AndringaHala Urania
al. Piłsudskiego 44
10–450 Olsztyn
Jastrzębski WęgielAndrea GardiniLukas KampaHala Widowiskowo–Sportowa
Aleja Jana Pawła II 6
44–335 Jastrzębie-Zdrój
MKS BędzinJakub BednarukArtur RatajczakHala Widowiskowo-Sportowa MOSiR
ul. Żeromskiego 9
Sosnowiec
MKS Ślepsk Malow SuwałkiMichał Mieszko GogolKacper Gonciarz
Suwałki Arena
ul. Zarzecze 26
16–400 Suwałki
PGE Skra BełchatówMichał Mieszko GogolGrzegorz ŁomaczHala Energia
ul. Dąbrowskiego 11a
97–400 Bełchatów
Stal NysaKrzysztof Stelmach1948
Ground
HALA NYSA
ul. Sudecka 23
48–300 Nysa
Trefl GdańskAndrzej KowalMariusz WlazłyErgo Arena
Plac Dwóch Miast 1
80–344 Gdańsk
VERVA Warszawa ORLEN PaliwaAndrea AnastasiAndrzej Wrona Arena COS Torwar
ul. Łazienkowska 6A
00–449 Warszawa

Baş Antrenör Değişikliği

TakımAyrılan Baş AntrenörAyrılış ŞekliAyrılış TarihiAtanan Baş AntrenörAtanma Tarihi
Cerrad Enea Czarni RadomRobert PrygielKarşılıklı Anlaşma14 Ocak 2021Dmitrij Skoryj14 Ocak 2021
Jastrzębski WęgielLuke ReynoldsKarşılıklı Anlaşma21 Ocak 2021Leszek Dejewski
(Geçici Baş Antrenör)
21 Ocak 2021
Jastrzębski WęgielLeszek Dejewski
(Geçici Baş Antrenör)
24 Ocak 2021Andrea Gardini24 Ocak 2021

Normal Sezon

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle2623373-2170Play–offs
2Jastrzębski Węgiel2620667-3356Play–offs
3Trefl Gdańsk2617958-4050Play–offs
4PGE Skra Bełchatów26151155-3948Play–offs
5Asseco Resovia Rzeszów2617957-4446Play–offs
6VERVA Warszawa ORLEN Paliwa26161058-4845Play–offs
7Aluron Virtu CMC Zawiercie26151152-4343Play–offs
8MKS Ślepsk Malow Suwałki26121445-5036Play–offs
9Indykpol AZS Olsztyn26111542-5334
10GKS Katowice26111546-5733
11Cuprum Lubin26101644-5730
12Cerrad Enea Czarni Radom2681835-6324
13Stal Nysa2652139-6624
14MKS Będzin2522418-7571. Lig Küme Düşme
2020–21 PlusLiga Normal Sezon Sonuçları

Play–offs

Çeyrek Final

TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
21-03-2021Hala Azoty, Kędzierzyn-KoźleGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle3:1
(17-25, 25-16, 25-16, 25-21)
MVP : David Smith
Ślepsk Malow Suwałki
28-03-2021Suwałki Arena, SuwałkiŚlepsk Malow Suwałki1:3
(25-20, 20-25, 21-25, 21-25)
MVP : Benjamin Toniutti
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
21-03-2021Hala widowiskowo-sportowa, Jastrzębie-ZdrójJastrzębski Węgiel3:0
(25-23, 25-21, 25-18)
MVP : Mohammed Al Hachdadi
Aluron CMC Warta Zawiercie
27-03-2021Hala OSiR II, ZawiercieAluron CMC Warta Zawiercie1:3
(26-24, 18-25, 23-25, 22-25)
MVP : Jakub Popiwczak
Jastrzębski Węgiel
TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
20-03-2021Ergo Arena, GdańskTrefl Gdańsk3:1
(25-18, 25-20, 21-25, 25-22)
MVP : Moritz Reichert
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
27-03-2021Arena Ursynów, WarszawaVERVA Warszawa ORLEN Paliwa3:2
(25-22, 25-23, 21-25, 21-25, 15-13)
MVP : Damian Wojtaszek
Trefl Gdańsk
30-03-2021Ergo Arena, GdańskTrefl Gdańsk0:3
(21-25, 19-25, 18-25)
MVP :
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
20-03-2021Hala Energia, BełchatówPGE Skra Bełchatów3:1
(25-23, 11-25, 25-20, 25-19)
MVP : Dušan Petković
Asseco Resovia
27-03-2021Hala Podpromie, RzeszówAsseco Resovia0:3
(20-25, 21-25, 22-25)
MVP : Dušan Petković
PGE Skra Bełchatów

Yarı Final

TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
03-04-2021Hala Azoty, Kędzierzyn-KoźleGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle3:0
(25-23, 25-17, 25-20)
PGE Skra Bełchatów
07-04-2021Hala Energia, BełchatówPGE Skra Bełchatów3:2
(31-29, 17-25, 27-25, 25-20)
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
11-04-2021Hala Azoty, Kędzierzyn-KoźleGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle3:0
(25-23, 25-19, 25-21)
PGE Skra Bełchatów
TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
03-04-2021Hala widowiskowo-sportowa, Jastrzębie-ZdrójJastrzębski Węgiel3:2
(25-20, 23-25,25-23, 22-25, 15-12)
VERVA Warszawa ORLEN Paliwa
07-04-2021Arena Ursynów, WarszawaVERVA Warszawa ORLEN Paliwa1:3
(29-27, 27-29, 20-25, 24-26)
Jastrzębski Węgiel

Final Sıralama Maçları

11-12 Maçı

TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
19-03-2021Hala MOSiR, RadomCerrad Enea Czarni Radom3:0
(25-21, 25-22, 25-13)
Cuprum Lubin
28-03-2021Hala widowiskowo-sportowa RCS, LubinCuprum Lubin3:0
(25-19, 25-17, 25-21)
Altın Set : 15-12
Cerrad Enea Czarni Radom

09-10 Maçı

TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
22-03-2021Ośrodek Sportowy „Szopienice”, KatowiceGKS Katowice3:1
(25-20, 27-25, 21-25, 25-22)
Indykpol AZS Olsztyn
26-03-2021Hala Urania, OlsztynIndykpol AZS Olsztyn2:3 
(26:28, 25:18, 25:14, 25:27, 16:18)
GKS Katowice

07-08 Maçı

TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
02-04-2021Ślepsk Malow Suwałki3:1
(26-28, 25-18, 25-21, 25-19)
Aluron CMC Warta Zawiercie
08-04-2021Aluron CMC Warta Zawiercie3:1
(22-25, 25-19, 22-25, 23-25)
Altın Set : 10-15
Ślepsk Malow Suwałki

05-06 Maçı

TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
03-04-2021Asseco Resovia Rzeszów3:1
(25-23, 22-25, 25-22, 25-19)
Trefl Gdańsk
08-04-2021Trefl Gdańsk0:3
(30-32, 18-25, 26-28)
Asseco Resovia Rzeszów

03-04 Maçı

TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
VERVA Warszawa ORLEN PaliwaPGE Skra Bełchatów
PGE Skra BełchatówVERVA Warszawa ORLEN Paliwa

Final Maçı

TarihSalon, ŞehirEv SahibiSkor/SetlerMisafir Takım
Hala Azoty, Kędzierzyn-KoźleGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-KoźleJastrzębski Węgiel
Hala widowiskowo-sportowa, Jastrzębie-ZdrójJastrzębski WęgielGrupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
12021–22 CEV Şampiyonlar Ligi
22021–22 CEV Şampiyonlar Ligi
32021–22 CEV Şampiyonlar Ligi
4
5Asseco Resovia Rzeszów
6Trefl Gdansk
7Ślepsk Malow Suwałki
8Aluron CMC Warta Zawiercie
9GKS Katowice
10Indykpol AZS Olsztyn
11Cuprum Lubin
12Cerrad Enea Czarni Radom
13Stal Nysa
14MKS Będzinalt küme 1. Lig

Ayrıca:

2020/2021 Polonya Kupası

2020 Polonya Süper Kupası

2019-202021-22

PlusLiga