2020–21 UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi

Gamla Ullevi inside.JPG

The Gamla Ullevi in Gothenburg will host the final
 
   
   
  •       UEFA tarafından 2020–21 UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi 20’nci sezonu organize olarak organize edilmektedir. 
  •        Final maçı İsveç’in Gothenburg şehrinin Gamla Ullevi Gothenburg oynanacaktır. 

2020–21 UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi Katılımcı Takımlar

Round 32

Olympique Lyonnais Féminin (France League 1st)Paris Saint Germain (France League 2nd)Vfl Wolfsburg (Bundesliga 1st)Bayern Münich (Bundesliga 2nd)
Chelsea (FA WSL 1st)Manchester City (FA WSL rnd)FC Rosengard (Damallsvenskan 1st)Kopparbergs/Göteborg (Damallsvenskan 2nd)
FC Barcelona (Spain League 1st)Atletico Madrid (Spain League 2nd)Sparta Prague (Czech League 2nd)Slavia Prague (Czech League 1st)
Fortuna Hjørring (Denmark League 1st)Brondby IF (Denmark League 2nd)Juventus F.C. Women (Serie A 1st)Fiorentina Women’s F.C. (Serie A 2nd)
Servette Chênois (Switzerland 1st)FC Zürich Frauen (Switzerland 2nd)PSV (Eredivisie 1st)AFC Ajax(Eredivisie 2nd)
LSK Kvinner (Norway League 1st)BIIK Kazygurt (Kazakhstan League 1st)

Eleme Turu

VålerengaOkzhetpes CSKA MoscowGlasgow City
Valur  Gintra UniversitetasApollon Limassol St. Pölten
Górnik Łęczna Spartak SuboticaFC MinskSFK 2000 
Olimpia Cluj BenficaPAOKAnderlecht
FerencvárosZhytlobud-2 Kharkiv HJK ŽNK Split
Peamount UnitedPomurje ALG SporVllaznia 
NSA SofiaRamat HaSharonFloraSlovan Bratislava
Swansea City KÍ Linfield Breznica Pljevlja
Birkirkara MitrovicaDinamo RīgaAgarista Anenii Noi 
Kamenica Sasa LanchkhutiRacing FCAlashkert

Turnuva Programı

Evre Round Kura Tarihi 1. Maç 2. Maç
Eleme 1’inci Eleme Turu 22 Ekim 2020 3–4 Kasım 2020
2’nci Eleme Turu 6 Kasım 2020 18–19 Kasım 2020
Eleme Evresi 1/32 Turu 24 Kasım 2020 8–9 Aralık 2020 15–16 Aralık 2020
1/16 Turu 18 Aralık 2020 3–4 Mart 2021 10–11 Mart 2021
Çeyrek Final 12 March 2021 23–24 Mart 2021 31 Mart – 1 Nisan 2021
Yarı Final 24–25 Nisan 2021 1–2 Mayıs 2021
Final 16 Mayıs 2021, Gamla Ullevi, Gothenburg

First qualifying round

TarihEv Sahibi TakımSonuçMisafir Takım
04 November 2020CSKA Moscow 2-0
Nadezhda Smirnova, Valeria Bespalikova
Flora
04 November 2020FC Minsk 3-0
Ksenia Kubichnaya, Lyubov Shmatko, Henriette Akaba
Rīgas FS
04 November 2020Spartak Subotica 4-0
Tijana Filipovic, Violeta Slovic (3)
Agarista Anenii Noi
04 November 2020Pomurje 3-0
Spela Kolbl (2), Nina Kajzba
Breznica Plejvlja
04 November 2020Zhytlobud-2 Kharkiv 9-0
Anastasia Filenko, Yana Kalinina (2), Yana Malakhova, Yuliya Tytova, Veronika Andrukhiv, Natia Pantsulaia (3)
Alashkert
04 November 2020Okzhetpes 1-2
Bibigul Nurusheva / Hatia Khkonia (2)
Lanchkhuti
04 November 2020Valur 3-0
Gunnhildur Yrsa Jonsdottir, Elin Metta Jensen, Mist Edvardsdottir
HJK Helsinki
04 November 2020Vålerenga7-0
Synne Jensen, Ajara Nchout (2), Janni Thomsen, Andrine Tomter, C.J. Bott, Rikke Bogetveit Nygard
04 November 2020Górnik Łęczna 4-1
Patricia Hmirova (2), Nikola Karczewski, Emilia Zdunek / Merjema Medic
Split
04 November 2020Apollon Limassol 3-0
Rio Hardy, Krystyna Freda (2)
Swansea City
04 November 2020Gintra Universitetas 4-0
Amanda Kass, Abby Carchio, Ruvimbo Mucherera, Tristan Corneil
Slovan Bratislava
04 November 2020Ferencváros TC6-1
Lara Ivanusa, Fanny Vago (2), Sara Pusztai (2), Tiffany Cameron / Andreia Raguel Silva Machado
Racing FC
04 November 2020St. Pölten  2-0
Jennifer Klein, Jasmin Eder
Mitrovica
04 November 2020NSA Sofia 3-1
Teya Penkova (2), Monika Georgieva (og) / Ana Dimitrovska
Kamenica Sasa
04 November 2020Anderlecht 8-0
Laura De Neve (2), Sarah Wijnants (2), Tine De Caigny (2), Tessa Wullaert (2)
Linfield
04 November 2020Glasgow City 0-0
(6-5 pen.)
Peamount United
04 November 2020PAOK 1-3
Thomai Vardali / Ana Vitoria Angelica De Araujo, Cloe Lacasse, Catarina Amado
SL Benfica
03 November 2020Olimpia Cluj 2-1
Yasmeen (og), Mihaela Ciolacu / Alishia Sultana
Birkirkara
03 November 2020Vllaznia 3-3
Lucije Gjini, Arbiona Bajraktari, Arbenita Curraj / Vusula Seyfatdinova, Derya Arhan, İlayda Civelek (3-2 pen.)
ALG Spor
03 November 2020Sarajevo FK 2000 4-0
Selma Kapetanoviç, Armisa Kuc, Ana Marija Milinkovic, Maja Jelcic
Ramat HaSharon

Second qualifying round

TarihStadyum, ŞehirEv Sahibi TakımSonuçMisafir Takım
18 November 2020Stadion Górnika Łęczna, ŁęcznaGórnik Łęczna 2-1
Ewelina Kamczyk, Steffi Hardy / Krystyna Freda
Apollon Limassol
19 November 2020Savivaldybė Stadium, ŠiauliaiGintra Universitetas 0-7
Ingibjörg Sigurðardóttir, Stine Ballisager Pedersen, Dejana Stefanović (2), Ajara Nchout Njoya, Vestina Neverdauskaitė (og), Synne Sofie Kinden Jensen
Vålerenga
18 November 2020Stadion Gornja Radgona, Gornja RadgonaPomurje 4-1
Spela Kolbl, Kaja Korosec (3) / Evelin Mosdoczi
Ferencváros
18 November 2020Lotto Park, BrusselsAnderlecht 1-2
Charlotte Tison / Nycole Raysla Silva Sobrinho (2)
Benfica
18 November 2020Vasil Levski National Stadium, SofiaNSA Sofia 0-7
Violeta Slovic, Tijana Filipovic, Tijana Matic (3), Anastasija Ciric, Alina Baka
Spartak Subotica
19 November 2020Bosnia and Herzegovina FA Training Centre, ZenicaSFK 2000 0-2
Natia Pantsulaia, Roksolona Kravcbuk
Zhytlobud-2 Kharkiv
18 November 2020Hlíðarendi, ReykjavíkValur 1-1
Mist Edvarsdottir / Leanne Crichton (3-4 pen.)
Glasgow City
19 November 2020NV Arena, Sankt PöltenSt. Pölten 1-0
Jasmin Eder
CSKA Moscow
19 November 2020Loro Boriçi Stadium, ShkodërVllaznia 0-2
Anna Sas, Anastasiya Kharlanova
FC Minsk
19 November 2020Cluj Arena, Cluj-NapocaOlimpia Cluj 0-1
Khatia Tchkonia
Lanchkhuti

Knockout phase

Round of 32

Tarih1. TakımToplan
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
09 December 2020
17 December 2020
St. Pölten 3–0 Zürich2–0
Stefanie Enzinger, Mateja Zver
1-0
Lisa Marie Makas
09 December 2020
15 December 2020
Juventus F.C. Women2–6Olympic Lyon2–3
Lina Hurtig, Kadeisha Buchanan (og) / Wéndèleine Thérèse Renard, Melvine Malard, Saki Kumagai 
0-3
Dzsenifer Marozsán, Melvine Malard, Janice Cayman
09 December 2020
16 December 2020
Pomurje 2-6Fortuna Hjørring0–3
Machaela Geprge (2), Sara Holmgaard 
2-3
Neli Hofman, Spela Kolbl / Emma Snerle, Mathilde Carstens, Sara Thrige Andersen
09 December 2020
16 December 2020
PSV 2–8FC Barcelona1–4
Joëlle Smits / Jennifer Hermoso, Mandy van den Berg (og), Asisat Lamina Oshoala, Lieke Martens
1-4
Joëlle Smits / Caroline Graham Hansen (3), Lieke Martens
09 December 2020
16 December 2020
Lanchkhuti 0–17FC Rosengard0–7
Jelena Čanković, Johanna Rytting Kaneryd, Anna Elin Astrid Anvegård, Sanne Troelsgaard Nielsen, Hanna Bennison, Glódís Perla Viggósdóttir, Sara Caroline Seger
0-10
Sanne Troelsgaard Nielsen (2), Jelena Čanković (3),Anna Elin Astrid Anvegård (2), Johanna Rytting Kaneryd, Hanna Bennison, Sara Caroline Seger
09 December 2020
16 December 2020
Spartak Subotica 0–7Vfl Wolfsburg0–5
Zsanett Jakabfi (2), Lena Sophie Oberdorf, Dominique Janssen, Felicitas Rauch
0-2
Fridolina Rolfö, Shanice Janice van de Sanden
09 December 2020
16 December 2020
Zhytlobud-2 Kharkiv 2–2BIIK Kazygurt2–1
Anastasia Filenko, Veronika Andrukhiv / Yekaterina Alexandrovna Babshuk
0-1
Kamila Kulmagambetova
09 December 2020
16 December 2020
FC Minsk 1–2LSK Kvinner0–2
Emilie Bosshard Haavi, Justine Vanhaevermaet
1-0
Anastasiia Skorynina
09 December 2020
16 December 2020
Kopparbergs/Göteborg 1–5Manchester City1–2
Vilde Bøe Risa / Georgia Marie Stanway, Samantha Mewis
0-3
Lauren Hemp, Georgia Marie Stanway (2)
10 Aralık 2020
16 Aralık 2020
Fiorentina Women’s F.C.3–2Slavia Prague2–2
Louise Quinn, Daniela Sabatino / Mia Persson, Petra Divišová
1-0
Daniela Sabatino
11 Şubat 2021Brøndby1-1
(5-4 pen.)
Vålerenga 1-1
Josefine Hasbo / Dejana Stefanović (5-4 pen.)
10 December 2020
16 December 2020
Górnik Łęczna 1-8Paris Saint Germain0-2
Jordyn Huitema, Sandy Baltimore
1-6
Ewelina Kamczyk / Nadia Nadim, Jordyn Pamela Huitema, Irene Paredes (2), Marie-Antoinette Oda Katoto, Kadidiatou Diani 
09 December 2020
16 December 2020
Sparta Prague 3–1Glasgow City2–1
Lucie Martínková, Anna Dilaskova / Sharon Wojcik
1-0
Lucie Martínková
09 December 2020
16 December 2020
Benfica 0–8Chelsea0–5
Francesca Kirby (2), Millie Bright, Pernille Harder, Bethany England
0-3
Bethany England (2), Samantha Kerr
10 December 2020
16 December 2020
Ajax 1-6Bayern Münich1-3
Jonna van de Velde / Lea Schuller, Sydney Lohmann, Marina Hegering
0-3
Lea Schuller, Lineth Beerensteyn, Sydney Lohmann
09 December 2020
16 December 2020
Servette Chênois 2–9Atlético Madrid2–4
Paula Serano, Alyssa Ann Lagonia / Amandine Soulard (og), Ludmila da Silva, Deyna Cristina Castellanos, Emelyne Ann-Emmanuelle Laurent
0-5
Leicy María Santos, Deyna Cristina Castellanos, Aïssatou Tounkara, Toni Duggan, Amanda Sampedro

Round of 16

Tarih1. TakımToplan
Skor
2. Takım1. Maç2. Maç
03-03-2021
10-03-2021
Vfl Wolfsburg4-0LSK Kvinner2-0
Alexandra Popp (2)
2-0
Pia-Sophie Wolter, Ingrid Syrstad Engen
03-03-2021
10-03-2021
FC Barcelona9-0Fortuna Hjørring4-0
Jennifer Hermoso (3), Alexia Putellas
5-0
Aitana Bonmati (2), Mariona Caldentey, Asisat Oshoala, Marta Torrejon
03-03-2021
10-03-2021
FC Rosengard4-2St. Pölten2-2
Sanne Troelsgaard Nielsen, Sara Caroline Seger / Mateja Zver (2)
2-0
Emma Berglund, Mimmi Larsson
04-03-2021
10-03-2021
BIIK Kazygurt1-9Bayern Münich1-6
Racheal Kundananji / Lineth Beerensteyn, Lea Schuller, Linda Dallmann (2), Hanna Glas, Karolina Vilhjalmsdottir
0-3
Lina Magull, Simone Boye Sorensen, Sydney Lohmann
03-03-2021
10-03-2021
Manchester City8-0Fiorentina Women’s F.C.3-0
Lauren Hemp, Ellen White, Samantha Mewis
5-0
Ellen White (2), Caroline Weir, Sam Mewis (2)
09-03-2021
17-03-2021
Paris Saint Germain5-3Sparta Prague5-0
Marie-Antoinette Katoto (2), Ramona Bachmann, Ashley Lawrance, Launa Bertolucci Paixao
0-3
03-03-2021
10-03-2021
Olympique Lyonnais Féminin5-1Brondby IF2-0
Nikita Parris, Melvine Malard
3-1
Nikita Parris, Melvine Malard, Wendie Renard
03-03-2021
10-03-2021
Chelsea FCW3-1Atletico Madrid2-0
Francesca Kirby, Maren Mjelde
1-1
Maren Mjelde / Emelyne Laurent

Çeyrek Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
24-03-2021
01-04-2021
FC Bayern Campus, Munich
Malmö IP, Malmö
Bayern Münich3-0
Linda Dallmann, Klara Bühl, Lineth Enid Fabienne Beerensteyn
FC Rosengard
23-03-2021
31-03-2021
Stade Municipal Georges Lefèvre, Saint-Germain-en-Laye
Parc Olympique Lyonnais, Décines-Charpieu
Paris Saint Germain0-1
Wendie Renard
Olympique Lyonnais Féminin
24-03-2021
31-03-2021
Stadio Brianteo, Monza (Italya)
Academy Stadium, Manchester
FC Barcelona3-0
Asisat Lamina Oshoala, Mariona Caldentey, Jennifer Hermoso
1-2
Asisat Lamina Oshoala / Janine Elizabeth Beckie, Samantha June Mewis
Manchester City
24-03-2021
31-03-2021
Szusza Ferenc Stadion, Budapest (Macaristan)
Szusza Ferenc Stadion, Budapest (Macaristan)
Chelsea FCW2-1
Samantha Kerr, Perbille Harder / Dominigue Janssen
3-0
Samantha Kerr, Perbille Harder, Fran Kirby
Vfl Wolfsburg

Yarı Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
01/02 Mayıs 2021FC Barcelona
01/02 Mayıs 2021Chelsea FCW

Final

TarihStadyum, Şehir1. TakımSonuç2. Takım
16 Mayıs 2021Gamla Ullevi, Gothenburg

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takım)Gol
1Jennifer Hermoso (FC Barcelona)5
2Jelena Cankovic (Rosengard)
Spela Kolbl (Pomurje)
Melvine Malard (Olympigue Lyon)
Samantha Mewis (Manchester City)
Sanne Troelsgaard (Rosengard)
4

2019-202021-22

UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi

Futbol Arşiv Sayfası