2020-21 EuroCup sezonu ya da sponspor adıyla 7DAYS EuroCupEuroleague Basketbol tarafından düzenlenen EuroCup turnuvasının 19’uncu sezonudur. ULEB Cup’un EuroCup’a dahil olmasının ardından on üçüncü sezonudur.

Katılan Takımlar

AS Monaco Germani Brescia LeonessaPartizan NISBahçeşehir Koleji
Metropolitans 92 Dolomiti Energia TrentoBudućnost VOLITelenet Giants Antwerp
JL Bourg UnicajaCedevita Olimpijaratiopharm Ulm 
Nanterre 92 MoraBanc AndorraBC UNICS KazanPromitheas
Segafredo Virtus BolognaHerbalife Gran CanariaPBC Lokomotiv KubanMaccabi Rishon LeZion
Umana Reyer VeneziaClub Joventut BadalonaFrutti Extra BursasporLietkabelis 

Round ve Kura Tarihleri

Phase Round Draw date First leg Second leg Third leg
Regular season Round 1 10 July 2020 30 September 2020
Round 2 7 October 2020
Round 3 14 October 2020
Round 4 21 October 2020
Round 5 28 October 2020
Round 6 4 November 2020
Round 7 11 November 2020
Round 8 18 November 2020
Round 9 9 December 2020
Round 10 16 December 2020
Top 16 Round 1 13 January 2021
Round 2 20 January 2021
Round 3 27 January 2021
Round 4 3 February 2021
Round 5 3 March 2021
Round 6 10 March 2021
Playoffs Quarterfinals 23 March 2021 26 March 2021 31 March 2021
Semifinals 6 April 2021 9 April 2021 14 April 2021
Finals 27 April 2021 30 April 2021 5 May 2021

Normal Sezom

A Grubu

PosTakımOGMAS/YSQualificationCJBJLBUNKPARBAHURV
1Club Joventut Badalona (A)1082849-783Top 1690-7590-7584–7785–8277–88
2JL Bourg (A)1064810-777Top 1677–8474–8673–7179–7787–59
3BC UNICS Kazan (A)1064827-797Top 1691–9376–7193–7089–8890–87
4Partizan NIS (A)1064810-784Top 1678–7576–8989–8688–7595–73
5Bahçeşehir Koleji (E)1028810-82772–9182–9967–7076–82108–74
6Umana Reyer Venezia (E)1028744-88275–8976–8685–7859–7988–82

B Grubu

SıraTakımlarOGMPF/PAQualificationMETUNIMORBUDULMBRE
1Metropolitans 92 (A)1073809-786Top 1690–8078–6583–8972–6586-61
2Unicaja (A)1073875-811Top 1696–8898–7291–8790–9486–69
3Mornar (A)1055788-807Top 1689–7890–8085–8266–8295–76
4Budućnost VOLI (A)1055785-785Top 1671–7366–9078–8473–6893–81
5ratiopharm Ulm (E)1046786-77380–8676–8184–7673–7788-76
6Germani Brescia Leonessa (E)1028751-83270–7579–8377–7566–7587–84

C Grubu

SıraTakımlarOGMAS/YSQualificationVIRLOKASMMBALIEANT
1Segafredo Virtus Bologna (A)10100861Top 1685–7994–8592–8182–7392–73
2PBC Lokomotiv Kuban (A)1082910Top 1683–8976–7276–6194–9089–72
3AS Monaco (A)954720Top 1668–7472–8829 Dec82–5796–64
4MoraBanc Andorra (A)936682Top 1666–82100–10676–8276–6682–69
5Lietkabelis (E)102872161–7676–10564–8877–6980–73
6Telenet Giants Antwerp (E)101973476–9594–11467–7560–7186–77

D Grubu

SıraTakımlarOGMPF/PAQualificationHGCOLITRENTRPROBUR
1Herbalife Gran Canaria (A)1082831-765Top 1690–8271–6194–8298–8389-76
2Cedevita Olimpija (A)1073838-737Top 1684-6887–6575–6377–73104–88
3Dolomiti Energia Trento (A)1064738-713Top 1656-6761–51102–10478–5189–80
4Nanterre 92 (A)1046791-806Top 1690-7480–7665–7191–7090–91
5Promitheas (E)927682-78075–8669–10580–8988–7229 Ara
6Frutti Extra Bursaspor (E)927753-83276-9480–9786–93102–9284–93

Top 16

E Grubu

SıraTakımlarOGMAS/YSQualificationMONJOVNANUNİ
1AS Monaco 651548-480Çeyrek Final97-8298-9490-71
2Club Joventut Badalona642523-523Çeyrek Final79-7295-9077-90
3Nanterre 92624509-53865-9388-9580-74
4Unicaja615493-53289-9886-9583-92

F Grubu

SıraTakımlarOGMAS/YSQualificationMETLOKTREPAR
1Metropolitans 92642435-441Çeyrek Final61-8392-8679-62
2PBC Lokomotiv Kuban633489-464Çeyrek Final79-83100-8674-67
3Dolomiti Energia Trento633441-44667-5796-8469-54
4Partizan NIS624395-40970-7571-6971-43

G Grubu

SıraTakımlarOGMAS/YSQualificationBOLBUDOLİBOU
1Segafredo Virtus Bologna660549-470Çeyrek Final87-6590-7683-62
2Budućnost VOLI633504-495Çeyrek Final98-10879-6694-91
3Cedevita Olimpija633478-48687-9974-7108-80
4JL Bourg606473-55387-9989-9264-77

H Grubu

SıraTakımlarOGMAS/YSQualificationUNİHGGANDMOR
1BC UNICS Kazan651494-418Çeyrek Final73-6285-6386-61
2Herbalife Gran Canaria633485-486Çeyrek Final96-9063-66100-102
3MoraBanc Andorra633432-43266-7374-7989-61
4Mornar615446-52170-8781-8571-74

Çeyrek Final

TarihSalon, Şehir1. TakımSeri2. Takım1. Maç2. Maç3. Maç
23-03-2021
26-03-2021
Salle Gaston Medecin (Monaco)AS Monaco BC2-1Buducnost Voli76-7774-6490-87
23-03-2021
26-03-2021
Palais des sports Marcel-Cerdan (Levallois-Perret)Metropolitans 920-2Herbalife Gran Canaria74-8464-66
23-03-2021
26-03-2021
PalaDozza (Bologna)Segafredo Virtus Bologna2-0Club Joventut Badalona80-7584-78
22-03-2021
25-03-2021
Basket-Hall Kazan (Kazan)BC UNICS Kazan2-1Budućnost VOLI94-8874-8682-78

Yarı Final

Tarih1. TakımSeri2. Takım1. Maç2. Maç3. Maç
06-04-2021
09-04-2021
AS Monaco BC2-0Herbalife Gran Canaria82-7776-74
06-04-2021
09-04-2021
Segafredo Virtus Bologna1-1BC UNICS Kazan80-7681-85

Final

TarihSalon, Şehir1. TakımSeri2. Takım1. Maç2. Maç3. Maç
AS Monaco BC

Ödüller

Normal Sezon MVP

OyuncuTakım
Miloš TeodosićSegafredo Virtus Bologna

Top 16 MVP

OyuncuTakım
Vince HunterSegafredo Virtus Bologna

Çeyrek Final MVP

OyuncuTakım
Mathias LessortAS Monaco

Hafta’nın MVP

Normal Sezon
HaftaBasketbolcuTakımPIR
1Troy Caupainratiopharm Ulm34
2Willie ReedBudućnost VOLI30
3Alan WilliamsLokomotiv Kuban33
4Gytis MasiulisLietkabelis38
5Pierre PelosJL Bourg33
6Alan WilliamsLokomotiv Kuban36
7Dylan Osetkowskiratiopharm Ulm41
8Jamal JonesBahçeşehir Koleji38
9Isaiah CanaanUNICS Kazan39
10Assem MareiMetropolitans 9237
Top 16
HaftaBasketbolcuTakımPIR
1Isaiah WhiteheadMornar30
2Luke MayeDolomiti Energia Trento34
3Jaka BlažičCedevita Olimpija41
4Alpha KabaNanterre 9233
5Jaime FernándezBC Unicaja33
6Mindaugas KuzminskasLokomotiv Kuban33
Çeyrek Final
HaftaBasketbolcuTakımPIR
1-2Willie ReedBuducnost Voli30
3Mathias LessortAS Monaco34
2019-202021-22

EuroCup