2023 Kadınlar EuroBasket Elemeleri

                 
Bu sayfa EuroBasket Kadınlar 2023 için eleme prosedürünü açıklamaktadır. Ev sahibi İsrail ve Slovenya'ya 14 takım katılacak.

A Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Bosna Hersek220167:1454Final Turnuvası
2Belçika211165:1423Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3Almanya211128:1253
4Kuzey Makedonya202105:1532
11-11-2021SWH.arena, HalleAlmanya73-41Kuzey Makedonya
11-11-2021Mirza Delibašić Hall, SarajevoBosna Hersek87-81Belçika
14-11-2021Sportcampus Lange Munte, KortrijkBelçika84-55Almanya
14-11-2021SRC Kale, SkopjeKuzey Makedonya64-80Bosna Hersek
24-11-2022Stadthalle Weißenfels, WeißenfelsAlmanya97–58Bosna Hersek
24-11-2022Sportplaza Leuven, LeuvenBelçika112–41Kuzey Makedonya
27-11-2022SRC Kale, SkopjeKuzey MakedonyaAlmanya
27-11-2022Sportplaza Leuven, LeuvenBelçikaBosna Hersek
09-02-2023Bosna HersekKuzey Makedonya
09-02-2023AlmanyaBelçika
12-02-2023Kuzey MakedonyaBelçika
12-02-2023Bosna HersekAlmanya

B Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Ukrayna220167:1424Final Turnuvası
2Fransa211154:1463Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3Litvanya211125:1423
4Finlandiya202130:1462
11-11-2021Kėdainiai Arena, KėdainiaiLitvanya69-59Finlandiya
11-11-2021Palace of Sports, KyivUkrayna90-71Fransa
14-11-2021Palacium, Villeneuve-d’AscqFransa83-56Litvanya
14-11-2021Urhea-halli, HelsinkiFinlandiya71-77Ukrayna
24-11-2022Arena Saint-Étienne Métropole, Saint-ChamondFransa103-77Finlandiya
24-11-2022Jeep Arena, VilniusLitvanya81-62Ukrayna
27-11-2022Urhea-halli, HelsinkiFinlandiyaLitvanya
27-11-2022Halle André Vacheresse, RoanneFransaUkrayna
09-02-2023UkraynaFinlandiya
09-02-2023LitvanyaFransa
12-02-2023FinlandiyaFransa
12-02-2023UkraynaLitvanya

C Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1İspanya220173:1144Final Turnuvası
2Romanya211117:1663Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3Macaristan10162-661
4İzlanda10159-651
11-11-2021Szekszárdi Sportközpont, SzekszárdMacaristan62-66İspanya
11-11-2021Dinamo Polyvalent Hall, BucharestRomanya65-59İzlanda
14-11-2021Palacio Municipal Juegos Mediterráneos,
Almería
İspanya107-52Romanya
14-11-2021Ithrottamidstod Asvellir, Hafnarfjörðurİzlanda58-115Macaristan
24-11-2022Constantin Jude Sports Hall, TimișoaraRomanya40-99Macaristan
24-11-2022Palacio de los Deportes Carolina Marín, Huelvaİspanya120-54İzlanda
27-11-2022Palacio de los Deportes Carolina Marín, HuelvaİspanyaMacaristan
27-11-2022Laugardalshöll, ReykjavikİzlandaRomanya
09-02-2023Romanyaİspanya
09-02-2023Macaristanİzlanda
12-02-2023MacaristanRomanya
12-02-2023İzlandaİspanya

D Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Türkiye220130:1034Final Turnuvası
2Polonya211166:713Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3Slovenya211189:1063
4Arnavutluk20247:2522
11-11-2021Kodeljevo Hall, LjubljanaSlovenya62-78Türkiye
11-11-2021Gniezno Sports Hall, GnieznoPolonya125-19Arnavutluk
14-11-2021Şehit Polis Recep Topaloğlu Sports Hall, İzmitTürkiye52-41Polonya
14-11-2021Dhimitraq Goga Sports Palace, DurrësArnavutluk28-127Slovenya
24-11-2022Servet Tazegül Arena, MersinTürkiye140-44Arnavutluk
24-11-2022Gniezno Sports Hall, GnieznoPolonya71-78Slovenya
27-11-2022Dhimitraq Goga Sports Palace, DurrësArnavutlukPolonya
27-11-2022Servet Tazegül Arena, MersinTürkiyeSlovenya
09-02-2023SlovenyaArnavutluk
09-02-2023PolonyaTürkiye
12-02-2023ArnavutlukTürkiye
12-02-2023SlovenyaPolonya

E Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Hırvatistan211150:1573Final Turnuvası
2Sırbistan11084:662Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3Bulgaristan10173:841
11-11-2021Arena Botevgrad, BotevgradBulgaristan73-84Hırvatistan
14-11-2021Zabok Sport Hall, Zabok Hırvatistan66-84Sırbistan
24-11-2022Ranko Žeravica Sports Hall, BelgradSırbistan79-51Bulgaristan
27-11-2022Borovo Sports Hall, VukovarHırvatistanBulgaristan
09-02-2023SırbistanHırvatistan
12-02-2023BulgaristanSırbistan

F Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Avusturya220162:1214Final Turnuvası
2Danimarka211139:1253Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3Karadağ211134:1453
4Rusya0000:00İhraç edildi
11-11-2021Gentofte Sportspark, GentofteDanimarka82-48Avusturya
11-11-2021Bemax Arena, PodgoricaKaradağ64-85Rusya
14-11-2021Multiversum, SchwechatAvusturya60-70Karadağ
14-11-2021Alexander Gomelsky Universal Sports Hall CSKA, MoscowRusya77-57Danimarka
24-11-2022RusyaAvusturya
24-11-2022Gentofte Sportspark, Gentofte Danimarka60-67Karadağ
27-11-2022Hallmann-Dome, ViyanaAvusturyaDanimarka
27-11-2022RusyaKaradağ
09-02-2023KaradağAvusturya
09-02-2023DanimarkaRusya
12-02-2023AvusturyaRusya
12-02-2023KaradağDanimarka

G Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Yunanistan220137:1234Final Turnuvası
2Portekiz211119:1073Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3Estonya211115:1313
4Büyük Britanya202135:1452
11-11-2021Centro de Desportos e Congressos de Matosinhos, MatosinhosPortekiz62-43Estonya
11-11-2021National Basketball Performance Centre, ManchesterBüyük Britanya66-73Yunanistan
14-11-2021TalTech Sports Hall, TallinnEstonya72-69Büyük Britanya
14-11-2021Philippos Amoridis Arena, XanthiYunanistan64-57Portekiz
24-11-2022Kallithea Palais des Sports, FalirakiYunanistan86-61Estonya
24-11-2022Centro de Desportos e Congressos de Matosinhos, MatosinhosPortekiz69-76Büyük Britanya
27-11-2022University of Tartu Sports Hall, TartuEstonyaPortekiz
27-11-2022Kallithea Palais des Sports, FalirakiYunanistanBüyük Britanya
09-02-2023Büyük BritanyaEstonya
09-02-2023PortekizYunanistan
12-02-2023EstonyaYunanistan
12-02-2023Büyük BritanyaPortekiz

H Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1İtalya220151:1144Final Turnuvası
2Slovakya211131:1193Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3İsviçre211108:1193
4Lüksemburg202102:1402
11-11-2021Diplomat Arena, PiešťanySlovakya66-69İtalya
11-11-2021d’Coque, Luxembourg CityLüksemburg54-58İsviçre
14-11-2021Site Sportif Saint Leonard, Fribourgİsviçre50-65Slovakya
14-11-2021PalaCattani, Faenzaİtalya82-48Lüksemburg
24-11-2022d’Coque, Luxembourg CityLüksemburg57-77Slovakya
24-11-2022PalaBarbuto, Naplesİtalya78-29İsviçre
27-11-2022PalaBarbuto, NaplesİtalyaSlovakya
27-11-2022Site Sportif Saint Leonard, FribourgİsviçreLüksemburg
09-02-2023Lüksemburgİsviçre
09-02-2023Slovakyaİtalya
12-02-2023SlovakyaLüksemburg
12-02-2023İsviçreİtalya

I Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1İrlanda220149:1324Final Turnuvası
2Hollanda211154:1433Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3Çek Cumhuriyeti211130:1203
4Belarus0000:00İhraç edildi
11-11-2021Sporthallen Zuid, AmsterdamHollanda82-60İrlanda
11-11-2021Královka Arena, PragueÇek Cumhuriyeti60-66Belarus
14-11-2021Minsk Sports Palace, MinskBelarus83-72Hollanda
14-11-2021National Basketball Arena, Dublinİrlanda54-70Çek Cumhuriyeti
24-11-2022Topsportcentrum, AlmereHollanda66-71Çek Cumhuriyeti
24-11-2022Belarusİrlanda
27-11-2022National Basketball Arena, DublinİrlandaHollanda
27-11-2022BelarusÇek Cumhuriyeti
09-02-2023Çek Cumhuriyetiİrlanda
09-02-2023HollandaBelarus
12-02-2023İrlandaBelarus
12-02-2023Çek CumhuriyetiHollanda

J Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Letonya220151:1264Final Turnuvası
2İsrail10156:621Final turnuvası en iyi dört ikinci takım sıralaması
3İsveç10170:891
11-11-2021Drive in Arena, Tel Avivİsrail56-62Letonya
14-11-2021Olympic Sports Centre, RigaLetonya89-70İsveç
24-11-2022Fyrishov, Uppsalaİsveç68-75İsrail
27-11-2022Olympic Sports Centre, RigaLetonyaİsrail
09-02-2023İsveçLetonya
12-02-2023İsrailİsveç