2023–24 Bundesliga

2023-24 Bundesliga, Almanya'nın önde gelen futbol müsabakası olan Bundesliga'nın 61. sezonu olacak. 18 Ağustos 2023'te başlayacak ve 18 Mayıs 2024'te sona erecek.

Bayern Münih, arka arkaya on bir kez şampiyon oldu.

Fikstürler 30 Haziran 2023'te açıklandı.
Sezon 2023–24
Tarih 18 Ağustos 2023 – 17 Mayıs 2024
Son Şampiyon Bayern München (32. şampiyonluğu)
Küme Düşen Takımlar  
2023-24 Şampiyonlar Ligi Bayern München
Borussia Dortmund
RB Leipzig
Union Berlin
2023-24 UEFA Avrupa Ligi SC Freiburg
Bayer Leverkusen
2023-24 UEFA Avrupa Konferans Ligi Eintracht Frankfurt
Maç Sayısı  
Gol Sayısı  
Gol Kralı  

Takımlar

Bundesliga'nın 2023-24 sezonunda toplam 18 takım katılacak.

SV Darmstadt 98, altı yıllık aradan sonra Bundesliga'ya geri dönerken 1. FC Heidenheim, kulüp tarihinde ilk kez Bundesliga'da oynayacak.
TakımlarManagerTakım KaptanıStadyumKapasite
FC AugsburgEnrico MaaßenJeffrey Gouweleeuw
1. FC Union BerlinUrs FischerChristopher Trimmel
VfL BochumThomas LetschAnthony Losilla
Werder BremenOle WernerMarco Friedl
Darmstadt 98Torsten LieberknechtFabian Holland
Borussia DortmundEdin TerzićEmre Can
Eintracht FrankfurtDino ToppmollerSebastian Rode
SC FreiburgChristian StreichChristian Günter
1. FC HeidenheimFrank SchmidtPatrick Mainka
1899 HoffenheimPellegrino MatarazzoOliver Baumann
1. FC KölnSteffen Baumgart
RB LeipzigMarco RosePéter Gulácsi
Bayer LeverkusenXabi AlonsoLukáš Hrádecký
Mainz 05Bo SvenssonSilvan Widmer
Borussia MönchengladbachGerardo Seoane
Bayern MunichThomas TuchelManuel Neuer
VfB StuttgartSebastian HoeneßWataru Endo
VfL WolfsburgNiko KovačMaximilian Arnold

Manager Değişikliği

Sezon Öncesi

TakımAyrılan ManagerAyrılma ŞekliAyrılma TarihiPozisyonAtanan ManagerAtanma Tarihi
Eintracht FrankfurtOliver GlasnerKarşılıklı Anlaşma9 Mayıs 2023Sezon ÖncesiDino Toppmöller12 Haziran 2023
Borussia MönchengladbachDaniel FarkeKovulma2 Haziran 2023Gerardo Seoane06 Haziran 2023

Sezon İçi

TakımAyrılan ManagerAyrılma ŞekliAyrılma TarihiPozisyonAtanan ManagerAtanma Tarihi

Puan Durumu

2023-2024 Bundesliga Fikstür

SıraTakım OGBMAGYGPuanEleme veya küme düşme
1Bayer Leverkusen330011392024-25 UEFA Şampiyonlar Ligi lig aşaması
2Bayern München3300929
3Stuttgart32011156
4RB Leipzig32011046
5Union Berlin32018562024-25 UEFA Avrupa Ligi lig aşaması
61899 Hoffenheim32017562024-25 UEFA Konferans Ligi play-off turu
7Wolfsburg3201546 
8Freiburg3201366
9Borussia Dortmund3120435
10Eintracht Frankfurt3120325
11Werder Bremen3102453
12Augsburg3021792
13Bochum3021382
141. FC Köln3012241
151. FC Heidenheim3012471
16Borussia Mönchengladbach3012591Düşme play-off’ları
17Mainz 0530122912024-25 2. Bundesliga
18Darmstadt 9830032103

İstatistikler

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Serhou Guirassy (VfB Stuttgart)5
2Kevin Behrens (Union Berlin)
Victor Boniface (Bayer Leverkusen)
Jonas Wind (VfL Wolfsburg)
4
2023-2024 Bundesliga Takım Gol İstatistikleri

Asist Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Asist
1Alphonso Davies (Mayern München)
Ermedin Demirović (FC Augsburg)
Jeremie Frimpong (Bayer Leverkusen)
Xavi Simons (RB Leipzig)
3

Ayrıca :

2023-24 DFB-Pokal

2023 DFL Süper Kupa

2022-232024-25

Bundesliga