2022 Yılı Türkiye’de Spor Olayları

Bu sayfada 2022 Yılı Türkiye’de düzenlenecek spor olaylarının özetini bulacaksınız.

Türkiye’deki Spor OlaylarıDünya’daki Spor Olayları

Ocak

TarihSporTurnuva/YerKazanan
05 OcakFutbol2021 TFF Süper Kupa Finali / KatarBeşiktaş A.Ş.
18-22 OcakTaekwondo2022 Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası / Konya
22 Ocak-Hentbol2021-22 Kadınlar Hentbol Türkiye KupasıKastamonu Belediyesi GSK

Şubat

TarihSporTurnuva/YerKazanan
04-06 ŞubatJudo2022 Türkiye Ümitler Judo Şampiyonası / Sakarya
15-20 Şubat 2022Basketbol2021-22 Erkekler Bitci Türkiye Kupası / BursaAnadolu Efes

Mart

TarihSporTurnuva/YerKazanan
07-13 MartFutbol2022 Türkiye Genç Erkekler/Kızlar Liselerarası Futbol Şampiyonası / RizeErkekler : Trabzon 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
Kadınlar : Samsun Gülizar-Hasan Yılmaz Spor Lisesi
10-13 MartGüreş2022 Türkiye U-20 Serbest Güreş Şampiyonası / Tokat
10-13 MartGüreş2022 Türkiye U-20 Kadınlar Serbest Güreş Şampiyonası / Tokat
11-13 MartJudo2022 Türkiye Gençler Judo Şampiyonası / Ordu
14-18 MartVoleybol2022 Liselerarası Türkiye Voleybol Şampiyonası / AdanaErkekler : Ankara TVF Spor Lisesi
Kadınlar : İstanbul Acıbadem Doğa Koleji 
14-19 MartBasketbol2021/2022 Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi Final Etabı / GaziantepEmlak Konut Gelişim
15-18 MartGüreş2022 U20 Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası / Konya
22-26 MartBasketbol2022 Liselerarası Türkiye Basketbol Şampiyonası / KayseriErkekler : İstanbul Özel Şişli Bilim Doğa Anadolu Lisesi
Kadınlar : İstanbul Haliç Doğa Bilim Anadolu Lisesi
22-25 MartBasketbol2021-22 Kadınlar Türkiye Kupası / MersinÇukurova Basketbol Mersin Yenişehir BLD
23-27 MartVoleybol2021-22 Türkiye Ortaokullararası Yıldızlar Voleybol Şampiyonası / AksarayErkekler : İstanbul Bey-Koop. Ali Çebi Ortaokulu
Kadınlar : Mersin Yenişehir Piri Reis Ortaokulu
28-31 MartVoleybol2021-22 Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Voleybol LigiTürşad
29 Mart – 02 NisanHentbol2022 Liselerarası Türkiye Hentbol Şampiyonası / KayseriErkekler : İstanbul Özel Çamlıca Doğa Anadolu Lisesi
Kadınlar : Adana Özel Akdeniz Koleji

Nisan

TarihSporTurnuva/YerKazanan
01-03 NisanVoleybol2021-2022 Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi / Bursaİlbank
07-10 NisanHentbol2021-22 Türkiye Hentbol Kadınlar 1. Ligi Final Grubu / AlanyaMersin B. Belediyesi GSK
10-17 NisanBisiklet2022 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet TuruPatrick Bevin (Yeni Zelenda)
11-13 NisanVoleybol2021-2022 AXA Erkekler Kupa Volley / SivasArkas Spor
11-16 NisanHentbol2022 Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası / Karabükİstanbul Beykoz Belediyesi GSK
11-16 NisanHentbol2022 Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası / KahramanmaraşAdana Adasokağı S.K.
15-17 NisanVoleybol2021/2022 AXA Sigorta Kadınlar Kupa Volley / AnkaraVakıfBank SK
21-24 NisanHentbol2021-2022 Türkiye Erkekler Hentbol 1. Ligi Final Grubu / TokatMihalıççık SK
22-25 NisanFutbol2021-22 U-19 Bölgesel Gelişim Ligi Finalleri / Antalya
website
Bodrumspor A.Ş.
24-30 NisanBasketbol2022 Türkiye U-14 Erkekler Basketbol Şampiyonası / EdirneBeşiktaş
25 Nisan-01 MayısBasketbol2022 Türkiye U-14 Kızlar Basketbol Şampiyonası / SakaryaBotaş SK
30 NisanBasketbol2021-2022 Türkiye Basketbol 2. Ligi Finalleri / KocaeliFenerbahçe Koleji Safiport 

Mayıs

TarihSporTurnuva/YerKazanan
02 MayısYağlı Güreş2022 Kumru Fizme Dereköy Yağlı Güreşleri / OrduÖzkan Yılmaz
03 MayısYağlı Güreş2022 Terme Oğuzlu Mahallesi Yağlı Pehlivan Güreşleri / SamsunSerhant Gökmen
04 MayısYağlı Güreş2022 Büyükmandıra Yağlı Güreşleri / Babaeskiİsmail Koç
05 MayısVoleybol2021-2022 Efeler LigiZiraat Bankkart
06 MayısYağlı Güreş2022 Alaçam Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşleri / SamsumFatih Atlı
06-08 MayısYağlı Güreş2022 Kumluca Yağlı Güreşleri / AntalyaYusuf Can Zeybelk
06-08 MayısHentbol2021-22 Bayanlar Hentbol Türkiye Kupası / AnkaraKastamonu Belediyesi GSK
08-14 MayısBasketbol2021-22 Türkiye U-16 Genç Erkekler Şampiyonası / BalıkesirAnadolu Efes
09-15 MayısBasketbol2021-22 Türkiye U-16 Genç Kızlar Şampiyonası / İzmirÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
10 MayısYağlı Güreş2022 1. Gömeç Yağlı Pehlivan Güreşleri / BalıkesirRecep Kara
11-15 MayısVoleybol2021-22 Türkiye Yıldızlar Voleybol Şampiyonası / MersinYıldız Erkek : Arkas Spor
Yıldız Kızlar : Vakıfbank SK
12 MayısVoleybol2021–22 Misli.com Türkiye Sultanlar LigiVakıfBank SK
15 MayısYağlı Güreş2022 Manavgat Yağlı Pehlivan GüreşleriCengizhan Şimşek
16-20 MayısHentbol2021-22 Türkiye Genç Erkekler Hentbol Şampiyonası / EskişehirBeşiktaş
16-20 MayısHentbol2021-22 Türkiye Genç Kızlar Hentbol Şampiyonası / AksarayAksaray Belediyesi SK
18-24 MayısBasketbol2021-22 Türkiye Genç Erkekler U-18 Şampiyonası / SivasAntalya Gelişim Gençlik
18-25 MayısVoleybol2021-22 Türkiye Midi Kızlar Voleybol Fevtivali / MersinVakıfbank SK
19 MayısYağlı Güreş2022 Kepez Belediyesi Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan GüreşleriOrhan Okulu
19-25 MayısBasketbol2021-22 Türkiye Genç Kızlar U-18 Şampiyonası / TrabzonÇankaya Üniversitesi
20 MayısSutopu2021/2022 Türkiye Spor Toto Erkekler Sutopu Süper LigiG. Saray (28. şampiyonluğu)
20 MayısYağlı Güreş2022 Edremit Yağlı Pehlivan GüreşleriRecep Kara
21 MayısYağlı Güreş2022 Çorum Belediyesi Tevfik Kış Geleneksel Yağlı GüreşleriSerhat Gökmen
22 MayısYağlı Güreş2022 İzmir Aliağa Helvacı Yağlı GüreşleriOsman Aynur
22 MayısYağlı Güreş2022 Geleneksel Terme Sakarlı Hıdrellez Yağlı GüreşleriNedim Gürel
22 MayısYağlı Güreş2022 Tarihi ve Geleneksel Kabulbaba Yağlı GüreşleriYalçın Üncül
23 MayısYağlı Güreş2022 Havza Yağlı GüreşleriRecep Kara
25 Mayıs-07 HaziranFutbolTürkiye Elit U-16 LigiG. Saray U-16
25 Mayıs-08 HaziranFutbolTürkiye Elit U-17 LigiBeşiktaş U-17
26-31 MayısHentbol2021-22 Türkiye Yıldız Erkekler Hentbol Şampiyonası / SivasBeşiktaş
26-31 MayısHentbol2021-22 Türkiye Yıldız Kızlar Hentbol Şampiyonası / AdanaBeta Transformatör Adasokağı SK
26-31 MayısVoleybol2021-22 Türkiye Genç Erkekler Voleybol Şampiyonası / MalatyaZiraat Bankası
27 MayısYağlı Güreş2022 Kağıthane Sadabat Yağlı Pehlivan GüreşleriFaruk Akkoyun
28 MayısYağlı Güreş2021 Kaş Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri / Antalyaİsmail Balaban
28-29 MayısHentbol 2021-22 Hentbol Erkekler Türkiye Kupası / SakaryaBeykoz Belediyesi (1. şampiyonluğu)
29 MayısYağlı Güreş2022 Finike Belediye Başkanlığı Yağlı Güreşleri / AntalyaYusuf Can Zeybek

Haziran

02 Haziran Yağlı Güreş2022 İvrindi Bld. Bşk. Yağlı Pehlivan GüreşleriTuran Balaban
29 Ekim 2021 – 04 Haziran 2022FutbolTürkiye U-19 Elit Süper LigiG. Saray A.Ş.
29 Ekim 2021 – 04 Haziran 2022FutbolTürkiye U-19 Elit TFF 1. LigAltınordu
03-04-05 HaziranYağlı Güreş2022 Seka Park Altın Kemer Yağlı Güreşleri – KocaeliNedim Gürel
03/08 HaziranVoleybol2021-22 Türkiye Genç Kızlar Voleybol Şampiyonası / GaziantepVakıfbank
04-05 HaziranSutopu2021-22 Kadınlar U-19 1. Ligi / Ankaraİzmir BŞB. GSK
07-15 HaziranFutbol2022 Türkiye U-15 Elit LigiF. Bahçe A.Ş.
07-16 HaziranFutbol2022 Türkiye U-14 Elit LigiBursaspor
09-16 HaziranVoleybol2022 Türkiye Küçük Kızlar Voleybol Şampiyonası / MersinVakıfbank
10 Haziran 2022Yağlı Güreş2022 56. Kiraz Festivali Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri – TekirdağRecep Kara
11 Haziran 2022Yağlı Güreş2022 4. ETNOSPOR Fetih Güreşleri / İstanbulİsmail Balaban
12 Haziran 2022Futbol2021/2022 Turcell Kadınlar Futbol 1. Ligi / İzmirALG Spor
12 Haziran 2022Basketbol2021-2022 Türkiye Basketbol Gençler Ligi / İstanbulGaziantep Basketbol
12 Haziran 2022Basketbol2021-2022 Türkiye Basketbol Gençler Kızlar Ligi / İstanbulEmlak Konut
12 Haziran 2022Futbol2021-2022 U18 Türkiye Şampiyonası / BoluAdana Vefaspor
16 HaziranFutsal2022 TFF Futsal Ligi / Şişli Spor Kulübü
17 HaziranYağlı Güreş2022 Bursa M. Kemal Paşa Yalıntaş Yağlı Güreşleriİsmail Koç
18 HaziranYağlı Güreş2022 Yalova Fevziye Köyü Muhtarlığı Yağlı Güreşleri / YalovaHüseyin Gümüşalan
18-19 HaziranSutopu2022 Türkiye U-15 Kadınlar Türkiye Sutopu Şampiyonası / ManisaDalton Koleji Spor Kulübü
19 HaziranYağlı Güreş2022 Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri / KocaeliAli Gürbüz
19 HaziranYağlı Güreş2022 Bursa Geleneksel Çalı Güreşleri / BursaMustafa Taş

Temmuz

Ağustos

Eylül

Ekim

Kasım

Aralık