2022 Yılı Türkiye’de Spor Olayları

Bu sayfada 2022 Yılı Türkiye’de düzenlenecek spor olaylarının özetini bulacaksınız.

Türkiye’deki Spor OlaylarıDünya’daki Spor Olayları

Ocak

TarihSporTurnuva/YerKazanan
05 OcakFutbol2021 TFF Süper Kupa Finali / KatarBeşiktaş A.Ş.
18-22 OcakTaekwondo2022 Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası / Konya
22 Ocak-Hentbol2021-22 Kadınlar Hentbol Türkiye KupasıKastamonu Belediyesi GSK

Şubat

TarihSporTurnuva/YerKazanan
04-06 ŞubatJudo2022 Türkiye Ümitler Judo Şampiyonası / Sakarya
15-20 Şubat 2022Basketbol2021-22 Erkekler Bitci Türkiye Kupası / BursaAnadolu Efes

Mart

TarihSporTurnuva/YerKazanan
07-13 MartFutbol2022 Türkiye Genç Erkekler/Kızlar Liselerarası Futbol Şampiyonası / RizeErkekler : Trabzon 15 Temmuz Şehitleri Anadolu Lisesi
Kadınlar : Samsun Gülizar-Hasan Yılmaz Spor Lisesi
10-13 MartGüreş2022 Türkiye U-20 Serbest Güreş Şampiyonası / Tokat
10-13 MartGüreş2022 Türkiye U-20 Kadınlar Serbest Güreş Şampiyonası / Tokat
11-13 MartJudo2022 Türkiye Gençler Judo Şampiyonası / Ordu
14-18 MartVoleybol2022 Liselerarası Türkiye Voleybol Şampiyonası / AdanaErkekler : Ankara TVF Spor Lisesi
Kadınlar : İstanbul Acıbadem Doğa Koleji 
14-19 MartBasketbol2021/2022 Kadınlar Bölgesel Basketbol Ligi Final Etabı / GaziantepEmlak Konut Gelişim
15-18 MartGüreş2022 U20 Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası / Konya
22-26 MartBasketbol2022 Liselerarası Türkiye Basketbol Şampiyonası / KayseriErkekler : İstanbul Özel Şişli Bilim Doğa Anadolu Lisesi
Kadınlar : İstanbul Haliç Doğa Bilim Anadolu Lisesi
22-25 MartBasketbol2021-22 Kadınlar Türkiye Kupası / MersinÇukurova Basketbol Mersin Yenişehir BLD
23-27 MartVoleybol2021-22 Türkiye Ortaokullararası Yıldızlar Voleybol Şampiyonası / AksarayErkekler : İstanbul Bey-Koop. Ali Çebi Ortaokulu
Kadınlar : Mersin Yenişehir Piri Reis Ortaokulu
28-31 MartVoleybol2021-22 Alpaslan Endüstri Erkekler 1. Voleybol LigiTürşad
29 Mart – 02 NisanHentbol2022 Liselerarası Türkiye Hentbol Şampiyonası / KayseriErkekler : İstanbul Özel Çamlıca Doğa Anadolu Lisesi
Kadınlar : Adana Özel Akdeniz Koleji

Nisan

TarihSporTurnuva/YerKazanan
01-03 NisanVoleybol2021-2022 Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi / Bursaİlbank
02-03 NisanMasa Tenisi2022 Masatenisi Türkiye Kupası (ErkekKadın) / KocaeliErkek : Adana ÇİLTAR MTİ
Kadın : Fenerbahçe SK
07-10 NisanHentbol2021-22 Türkiye Hentbol Kadınlar 1. Ligi Final Grubu / AlanyaMersin B. Belediyesi GSK
10-17 NisanBisiklet2022 Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet TuruPatrick Bevin (Yeni Zelenda)
11-13 NisanVoleybol2021-2022 AXA Erkekler Kupa Volley / SivasArkas Spor
11-16 NisanHentbol2022 Küçük Erkekler Türkiye Şampiyonası / Karabükİstanbul Beykoz Belediyesi GSK
11-16 NisanHentbol2022 Küçük Kızlar Türkiye Şampiyonası / KahramanmaraşAdana Adasokağı S.K.
15-17 NisanVoleybol2021/2022 AXA Sigorta Kadınlar Kupa Volley / AnkaraVakıfBank SK
21-24 NisanHentbol2021-2022 Türkiye Erkekler Hentbol 1. Ligi Final Grubu / TokatMihalıççık SK
22-25 NisanFutbol2021-22 U-19 Bölgesel Gelişim Ligi Finalleri / Antalya
website
Bodrumspor A.Ş.
24-30 NisanBasketbol2022 Türkiye U-14 Erkekler Basketbol Şampiyonası / EdirneBeşiktaş
25 Nisan-01 MayısBasketbol2022 Türkiye U-14 Kızlar Basketbol Şampiyonası / SakaryaBotaş SK
30 NisanBasketbol2021-2022 Türkiye Basketbol 2. Ligi Finalleri / KocaeliFenerbahçe Koleji Safiport 

Mayıs

TarihSporTurnuva/YerKazanan
02 MayısYağlı Güreş2022 Kumru Fizme Dereköy Yağlı Güreşleri / OrduÖzkan Yılmaz
03 MayısYağlı Güreş2022 Terme Oğuzlu Mahallesi Yağlı Pehlivan Güreşleri / SamsunSerhant Gökmen
04 MayısYağlı Güreş2022 Büyükmandıra Yağlı Güreşleri / Babaeskiİsmail Koç
05 MayısVoleybol2021-2022 Efeler LigiZiraat Bankkart
06 MayısYağlı Güreş2022 Alaçam Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşleri / SamsumFatih Atlı
06-08 MayısYağlı Güreş2022 Kumluca Yağlı Güreşleri / AntalyaYusuf Can Zeybelk
06-08 MayısHentbol2021-22 Bayanlar Hentbol Türkiye Kupası / AnkaraKastamonu Belediyesi GSK
08-14 MayısBasketbol2021-22 Türkiye U-16 Genç Erkekler Şampiyonası / BalıkesirAnadolu Efes
09-15 MayısBasketbol2021-22 Türkiye U-16 Genç Kızlar Şampiyonası / İzmirÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi
10 MayısYağlı Güreş2022 1. Gömeç Yağlı Pehlivan Güreşleri / BalıkesirRecep Kara
11-15 MayısVoleybol2021-22 Türkiye Yıldızlar Voleybol Şampiyonası / MersinYıldız Erkek : Arkas Spor
Yıldız Kızlar : Vakıfbank SK
12 MayısVoleybol2021–22 Misli.com Türkiye Sultanlar LigiVakıfBank SK
15 MayısYağlı Güreş2022 Manavgat Yağlı Pehlivan GüreşleriCengizhan Şimşek
16-20 MayısHentbol2021-22 Türkiye Genç Erkekler Hentbol Şampiyonası / EskişehirBeşiktaş
16-20 MayısHentbol2021-22 Türkiye Genç Kızlar Hentbol Şampiyonası / AksarayAksaray Belediyesi SK
18-24 MayısBasketbol2021-22 Türkiye Genç Erkekler U-18 Şampiyonası / SivasAntalya Gelişim Gençlik
18-25 MayısVoleybol2021-22 Türkiye Midi Kızlar Voleybol Fevtivali / MersinVakıfbank SK
19 MayısYağlı Güreş2022 Kepez Belediyesi Geleneksel Büyük Yağlı Pehlivan GüreşleriOrhan Okulu
19-25 MayısBasketbol2021-22 Türkiye Genç Kızlar U-18 Şampiyonası / TrabzonÇankaya Üniversitesi
20 MayısSutopu2021/2022 Türkiye Spor Toto Erkekler Sutopu Süper LigiG. Saray (28. şampiyonluğu)
20 MayısYağlı Güreş2022 Edremit Yağlı Pehlivan GüreşleriRecep Kara
21 MayısYağlı Güreş2022 Çorum Belediyesi Tevfik Kış Geleneksel Yağlı GüreşleriSerhat Gökmen
22 MayısYağlı Güreş2022 İzmir Aliağa Helvacı Yağlı GüreşleriOsman Aynur
22 MayısYağlı Güreş2022 Geleneksel Terme Sakarlı Hıdrellez Yağlı GüreşleriNedim Gürel
22 MayısYağlı Güreş2022 Tarihi ve Geleneksel Kabulbaba Yağlı GüreşleriYalçın Üncül
23 MayısYağlı Güreş2022 Havza Yağlı GüreşleriRecep Kara
25 Mayıs-07 HaziranFutbolTürkiye Elit U-16 LigiG. Saray U-16
25 Mayıs-08 HaziranFutbolTürkiye Elit U-17 LigiBeşiktaş U-17
26-31 MayısHentbol2021-22 Türkiye Yıldız Erkekler Hentbol Şampiyonası / SivasBeşiktaş
26-31 MayısHentbol2021-22 Türkiye Yıldız Kızlar Hentbol Şampiyonası / AdanaBeta Transformatör Adasokağı SK
26-31 MayısVoleybol2021-22 Türkiye Genç Erkekler Voleybol Şampiyonası / MalatyaZiraat Bankası
27 MayısYağlı Güreş2022 Kağıthane Sadabat Yağlı Pehlivan GüreşleriFaruk Akkoyun
28 MayısYağlı Güreş2021 Kaş Belediyesi Yağlı Pehlivan Güreşleri / Antalyaİsmail Balaban
28-29 MayısHentbol 2021-22 Hentbol Erkekler Türkiye Kupası / SakaryaBeykoz Belediyesi (1. şampiyonluğu)
29 MayısYağlı Güreş2022 Finike Belediye Başkanlığı Yağlı Güreşleri / AntalyaYusuf Can Zeybek

Haziran

02 Haziran Yağlı Güreş2022 İvrindi Bld. Bşk. Yağlı Pehlivan GüreşleriTuran Balaban
29 Ekim 2021 – 04 Haziran 2022FutbolTürkiye U-19 Elit Süper LigiG. Saray A.Ş.
29 Ekim 2021 – 04 Haziran 2022FutbolTürkiye U-19 Elit TFF 1. LigAltınordu
03-04-05 HaziranYağlı Güreş2022 Seka Park Altın Kemer Yağlı Güreşleri – KocaeliNedim Gürel
03/08 HaziranVoleybol2021-22 Türkiye Genç Kızlar Voleybol Şampiyonası / GaziantepVakıfbank
04-05 HaziranSutopu2021-22 Kadınlar U-19 1. Ligi / Ankaraİzmir BŞB. GSK
07-15 HaziranFutbol2022 Türkiye U-15 Elit LigiF. Bahçe A.Ş.
07-16 HaziranFutbol2022 Türkiye U-14 Elit LigiBursaspor
09-16 HaziranVoleybol2022 Türkiye Küçük Kızlar Voleybol Şampiyonası / MersinVakıfbank
10 Haziran 2022Yağlı Güreş2022 56. Kiraz Festivali Hüseyin Pehlivan Yağlı Güreşleri – TekirdağRecep Kara
11 Haziran 2022Yağlı Güreş2022 4. ETNOSPOR Fetih Güreşleri / İstanbulİsmail Balaban
12 Haziran 2022Futbol2021/2022 Turcell Kadınlar Futbol 1. Ligi / İzmirALG Spor
12 Haziran 2022Basketbol2021-2022 Türkiye Basketbol Gençler Ligi / İstanbulGaziantep Basketbol
12 Haziran 2022Basketbol2021-2022 Türkiye Basketbol Gençler Kızlar Ligi / İstanbulEmlak Konut
12 Haziran 2022Futbol2021-2022 U18 Türkiye Şampiyonası / BoluAdana Vefaspor
16 HaziranFutsal2022 TFF Futsal Ligi / Şişli Spor Kulübü
17 HaziranYağlı Güreş2022 Bursa M. Kemal Paşa Yalıntaş Yağlı Güreşleriİsmail Koç
18 HaziranYağlı Güreş2022 Yalova Fevziye Köyü Muhtarlığı Yağlı Güreşleri / YalovaHüseyin Gümüşalan
18-19 HaziranSutopu2022 Türkiye U-15 Kadınlar Türkiye Sutopu Şampiyonası / ManisaDalton Koleji Spor Kulübü
19 HaziranYağlı Güreş2022 Geleneksel Hünkar Çayırı Yağlı Güreşleri / KocaeliAli Gürbüz
19 HaziranYağlı Güreş2022 Bursa Geleneksel Çalı Güreşleri / BursaMustafa Taş
25 HaziranYağlı Güreş2022 Çömlekçi Mahallesi Yağlı Pehlivan Güreşleri / MuğlaAli Yanatma
26 HaziranYağlı Güreş2022 661. Domaniç Yağlı Pehlivan GüreşleriRecep Kara
26 HaziranYağlı Güreş2022 2. Merkezefendi Yağlı Güreşleri / Denizliİsmail Balaban

Temmuz

01-03 TemmuzYağlı Güreş2022 Kırkpınar Yağlı GüreşleriCengizhan Şimşek
10 TemmuzYağlı Güreş2022 1. Altınordu Bld. Bşk. Yağlı Pehlivan Güreşleri / OrduHasan Cengiz
10 TemmuzYağlı Güreş2022 Gölköy Bld. Bşk. Yağlı Pehlivan Güreşleri / OrduKürşat Korkmaz
11 TemmuzYağlı Güreş2022 Korgan Yağlı Pehlivan Güreşleri / Orduİsmail Balaban
11 TemmuzYağlı Güreş2022 Yapraklı Belediye SK Derneği Yağlı Pehlivan Güreşleri / ÇankırıCengizhan Şimşek
12 TemmuzYağlı Güreş2022 Vezirköprü Kunduz Yağlı Pehlivan Güreşleri – SamsunMustafa Taş
13 TemmuzYağlı Güreş2022 Alaçam Tarım Fuarı ve Yağlı Pehlivan Güreşleri – SamsunOrhan Okulu
14 TemmuzYağlı Güreş2022 Tekkeköy Yağlı Pehlivan Güreşleri / SamsunMenderes Saltık
15 TemmuzYağlı Güreş2022 Asarcık Belediye Başkanlığı Yağlı Pehlivan Güreşleri / SamsunFatih Atlı
15 TemmuzYağlı Güreş2022 Kavaklı Belediye Başkanlığı Koca Yusuf Yağlı Pehlivan Güreşleri / KırklareliCengizhan Şimşek
16 TemmuzYağlı Güreş2022 Kumru Belediye Bşk. Düzoba Yağlı Pehlivan Güreşleri / OrduRecep Kara
16 TemmuzYağlı Güreş2022 Akyazı Belediye Bşk. Akbalık Yağlı Pehlivan Güreşleri / SakaryaSerhat Gökmen
17 TemmuzYağlı Güreş2022 Aybastı Bel. Bşk. Perşembe Yaylası Güreş ve Kültür Festivali / OrduRecep Kara
17 TemmuzYağlı Güreş2022 Alanya Bld. Gökbek Yağlı Güreşleri / AntalyaCengizhan Şimşek
22 TemmuzYağlı Güreş2022 Karamürsel Belediye Başkanlığı Yağlı Pehlivan Güreşleri / KocaeliHüseyin Gümüşalan
22-24 TemmuzSutopu2022 Büyük Kadınlar Su Topu 1. Lig / İstanbulİzmir BŞB. GSK.
23 TemmuzYağlı Güreş2022 Hergeleci İbrahim Yağlı Güreşleri / KocaeliTanju Gemici
23 TemmuzYağlı Güreş2022 Uluborlu Geleneksel Yağlı Güreşleri / IspartaMustafa Taş
24 TemmuzYağlı Güreş2022 Konyaaltı Feslikan Yağlı Güreşleri / AntalyaYusuf Can Zeybek
28 TemmuzYağlı Güreş2022 Çan Bld. Bşk. Yağlı Güreşleri / ÇanakkaleSerkan Serttürk
30 TemmuzYağlı Güreş2022 17. Kavaklı Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri / İstanbulMustafa Taş
30 TemmuzYağlı Güreş2022 Kozlu Belediye Spor Kulubü Yağlı Güreşleri / ZonguldakOrhan Okulu
30 TemmuzFutbol2022 TFF Turkcell Süper Kupa / İstanbulTrabzonspor A.Ş.
31 TemmuzYağlı Güreş2022 Denizli Pamukkale Yağlı Güreşleri / DenizliOrhan Okulu

Ağustos

03 AğustosYağlı Güreş2022 Bayramiç Mehmet Akif Ersoy Yağlı Güreşleri / ÇanakkaleMustafa Taş
04 AğustosYağlı Güreş2022 Tokat Belediyesi Topçam Festivali Yağlı Güreşleri / TokatHüseyin Gümüşalan
05 AğustosYağlı Güreş2022 Geleneksel Kaledavaz Yağlı Pehlivan Güreşleri / DenizliMehmet Yeşil Yeşil
07 AğustosYağlı Güreş2022 Kavaklıdere Belediyesi Menteşe Beşpınar Yağlı Güreşleri / MuğlaFatih Atlı
07 AğustosYağlı Güreş2022 Seydişehir Kuğulu Yağlı Pehlivan Güreşleri / Konyaİsmail Koç
07 AğustosYağlı Güreş2022 Tarihi Esentepe Yağlı Güreşleri / GeredeCengizhan Şimşek
10 AğustosYağlı Güreş2022 Sorgun Yağlı Güreşleri – YozgatAli Gürbüz
12-13-14 AğustosYağlı Güreş2022 Kurtdereli Yağlı Pehlivan Güreşleri / BalıkesirYusuf Can Zeybek
15 AğustosYağlı Güreş2022 81. Dursun Bey Yağlı Pehlivan Güreşleri / Balıkesirİsmail Koç
18 AğustosYağlı Güreş2022 13. Kesput Yağlı Güreşleri / BalıkesirFurkan Durmuş Altın
19 AğustosYağlı Güreş2022 Şile Geleneksel Yağlı Güreşleri / İstanbulMustafa Taş
20 AğustosYağlı Güreş2022 Akhisar Çağlak Yağlı Güreşleri / ManisaHüseyin Gümüşalan
21 AğustosYağlı Güreş2022 Körfez 48.Taşköprü Yağlı Güreşleri / KocaeliYusuf Can Zeybek
26 AğustosYağlı Güreş2022 Çardak Tarihi Yağlı Güreşleri / ÇanakkaleCengizhan Şimşek
27 AğustosYağlı Güreş2022 Geleneksel Seydidemir Seki Yağlı Pehlivan Güreşleri / MuğlaAli Gürbüz
28 AğustosYağlı Güreş2022 14. Softaoğlu Mehmed Pehlivan Yağlı Güreşleri / BursaHüseyin Gümüşalan
28 AğustosYağlı Güreş2022 Korkuteli Geleneksel Altın Kiraz Yağlı Pehlivan Güreşleri / AntalyaOrhan Okulu
30 AğustosYağlı Güreş2022 Çatalca Belediye Başkanlığı Yağlı Güreşleri / İstanbulMustafa Taş

Eylül

02 EylülHentbol2022 Türkiye Kadınlar Hentbol Süper Kupa / AnkaraKastamonu Belediyesi GSK
02-03-04 EylülYağlı Güreş2022 Tarihi Elmalı Yeşil Yayla Yağlı Güreşleri / AntalyaAli Gürbüz
06 EylülYağlı Güreş2022 28. Gönen Sebeplili Hüseyin Yağlı Güreşleri / BalıkesirOrhan Okulu
09 EylülHentbol2022 Türkiye Erkekler Hentbol Süper Kupa / AnkaraBeykoz Belediye GSK
09 EylülYağlı Güreş2022 Geleneksel Balıkesir Havran Seyit Onbaşı Yağlı Güreşleri / BalıkesirFatih Atlı
09 EylülYağlı Güreş2022 İpsala Kel Aliço Yağlı Güreşleri / EdirneHasan Cengiz
10 EylülYağlı Güreş2022 Beyağaç Bld. Bşk. lığı 11. Geleneksel Hüseyin Çokal Yağlı Pehlivan Güreşleri / Denizliİsmail Koç
10 EylülYağlı Güreş2022 İnegöl 738.Baykoca Yağlı Güreşleri / BursaYalçın Üncül
10 EylülYağlı Güreş2022 Malkara Fevzi Özkan Yağlı Güreşleri / TekirdağAli Gürbüz
11 EylülYağlı Güreş2022 Derince Bld. Bşk. Yağlı Güreşleri / KocaeliHüseyin Gümüşalan
13-19 EylülBasketbol2022 Kadınlar Federasyon Kupası / EskişehirTarsus Belediyesi
17 EylülYağlı Güreş2022 Biga Kurtuluş Günü Yağlı Güreşleri / ÇanakkaleAli Gürbüz
18 EylülYağlı Güreş2022 2. İstanbul B. Bld. Bşk. lığı Ulugazi Yağlı Güreşleri / İstanbulHüseyin Gümüşalan
19 EylülYağlı Güreş2022 Sındırgı Bld. Yağlı Güreşleri / BalıkesirOrhan Okulu
20 EylülYağlı Güreş2022 7. Savaştepe Yağlı Güreşleri / BalıkesirMehmet Yeşil Yeşil
23 EylülYağlı Güreş2022 Sancaktepe Yağlı Güreşleri / İstanbulSerhat Balcı
23-30 EylülBasketbol2022 Türkiye Erkekler Federasyon Kupası / AnkaraGölbaşı Bld. TED Ankara Kolejliler
24 EylülYağlı Güreş2022 Osmancık Bld Bşk. Pırlanta Pirinç Festivali Yağlı Güreşleri / ÇorumMustafa Taş
24-25 EylülYağlı Güreş2022 Geleneksel Yuntdağı Yağlı Pehlivan Güreşleri / ManisaHüseyin Gümüşalan
28 EylülBasketbol2022 36. Türkiye Erkekler Cumhurbaşkanlığı Kupası / AnkaraAnadolu Efes
28 EylülVoleybol2022 Erkekler Türkiye Şampiyonlar Kupası / AnkaraZiraat Bankkart

Ekim

01 EkimYağlı Güreş2022 Köyceğiz Yağlı Pehlivan Güreşleri – Muğlaİsmail Balaban
02 EkimYağlı Güreş2022 Serik Belediyesi İsmail Ogan Yağlı Güreşleri – AntalyaOsman Aynur
07 EkimYağlı Güreş2022 3. Göbel Katrancı Mehmet Yağlı Güreşleri – BalıkesirAli Gürbüz
08 EkimYağlı Güreş2022 Turgutlu Yörük Mehmet Yağlı Güreşleri – AntalyaMenderes Saltık
09 EkimYağlı Güreş2022 Aksu Yağlı Güreşleri – AntalyaAli Gürbüz
15 EkimYağlı Güreş2022 Tire Belediyesi Yağlı Güreşleri – İzmir
16 EkimYağlı Güreş2022 Boyabat Yağlı Pehlivan Güreşleri – Sinop

Kasım

Aralık