2022 Wimbledon Tenis Turnuvası – Karışık Çiftler

Bu, Wimbledon Karışık Çiftler'in 48 yerine sadece 32 takım ve bunun sonucunda altı yerine beş raunttan oluşan ilk turnuvasıdır.
Son şampiyonlar Neal Skupski ve Desirae Krawczyk.

1. Tur

TarihSkor/Setler
02-07-2022Jean-Julien Rojer (Hollanda)
Ena Shibahara (Japonya)
2-0
(6-4, 7-6)
Austin Krajicek (ABD)
Alexa Guarachi (Şili)
03-07-2022Matthew Ebden (Avustralya)
Samantha Stosur (Avustralya)
2-1
(4-6, 7-6, 6-4)
Ken Skupski (Büyük Britanya)
Heather Watson (Büyük Britanya)
02-07-2022Michael Venus (Yeni Zelenda)
Alicja Rosolska (Polonya)
1-2
(3-6, 7-6, 3-6)
Jamie Murray (Büyük Britanya)
Venus Williams (ABD)
01-07-2022Jonny O’Mara (Büyük Britanya)
Alicia Barnett (Büyük Britanya)
2-1
(6-2, 3-6, 7-5)
Marcelo Arévalo (El Salvador)
Giuliana Olmos (Meksika)
02-07-2022Nicolas Mahut (Fransa)
Zhang Shuai (Çin)
2-0
(6-3, 6-4)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
Lucie Hradecká (Çek Cumhuriyeti)
02-07-2022Jack Sock (ABD)
Coco Gauff (ABD)
2-0
(6-4, 6-1)
Kyle Edmund (Büyük Britanya)
Olivia Nicholls (Büyük Britanya)
02-07-2022Máximo González (Arjantin)
Kaitlyn Christian (ABD)
1-2
(7-6, 6-7, 4-6)
Édouard Roger-Vasselin (Fransa)
Alizé Cornet (Fransa)
02-07-2022Max Purcell (Avustralya)
Storm Sanders (Avustralya)
1-2
(6-7, 6-4, 3-6)
Filip Polášek (Sırbistan)
Andreja Klepač (Slovenya)
01-07-2022Mate Pavić (Hırvatistan)
Sania Mirza (Hindistan)
2-1
(6-4, 3-6, 7-6)
David Vega Hernández (İspanya)
Natela Georgiyevna Dzalamidze (Gürcistan)
02-07-2022Ivan Dodig (Hırvatistan)
Latisha Chan (Taywan)
2-1
(6-2, 5-7, 6-4)
Andreas Mies (Almanya)
Erin Hope Routliffe (Yeni Zelenda)
01-07-2022Rafael Matos (Brezilya)
Lyudmyla Kichenok (Ukrayna)
0-2
(6-7, 3-6)
Bruno Soares (Brezilya)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
02-07-2022Ariel Behar (Uruguay)
Demi Schuurs (Hollanda)
0-2
(3-6, 4-6)
John Peers (Avustralya)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
01-07-2022Robert Farah (Kolombiya)
Jeļena Ostapenko (Letonya)
2-1
(7-5, 3-6, 6-1)
Ben McLachlan (Japonya)
Chan Hao-ching (Taywan)
03-07-2022Nikola Ćaćić (Sırbistan)
Aleksandra Krunić (Sırbistan)
2-1
(3-6, 6-3, 6-3)
Kevin Krawietz (Almanya)
Nicole Melichar-Martinez (ABD)
01-07-2022Matwé Middelkoop (Hollanda)
Ellen Perez (Avustralya)
2-0
(6-2, 7-5)
Santiago González (Meksika)
Yang Zhaoxuan (Çin)
02-07-2022Athanasios “Thanasi” Kokkinakis (Avustralya)
Asia Muhammad (ABD)
1-2
(5-7, 7-6, 4-6)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
Desirae Krawczyk (ABD)

2. Tur

TarihSkor/Setler
04-07-2022Jean-Julien Rojer (Hollanda)
Ena Shibahara (Japonya)
1-2
(3-6, 7-6, 4-6)
Matthew Ebden (Avustralya)
Samantha Stosur (Avustralya)
03-07-2022Jamie Murray (Büyük Britanya)
Venus Williams (ABD)
1-2
(6-3, 4-6, 6-7)
Jonny O’Mara (Büyük Britanya)
Alicia Barnett (Büyük Britanya)
03-07-2022Nicolas Mahut (Fransa)
Zhang Shuai (Çin)
0-2
(4-6, 6-7)
Jack Sock (ABD)
Coco Gauff (ABD)
03-07-2022Édouard Roger-Vasselin (Fransa)
Alizé Cornet (Fransa)
2-0
(7-5, 6-2)
Filip Polášek (Sırbistan)
Andreja Klepač (Slovenya)
Mate Pavić (Hırvatistan)
Sania Mirza (Hindistan)
çekildi.Ivan Dodig (Hırvatistan)
Latisha Chan (Taywan)
03-07-2022Bruno Soares (Brezilya)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
1-2
(6-4, 3-6, 0-6)
John Peers (Avustralya)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
04-07-2022Robert Farah (Kolombiya)
Jeļena Ostapenko (Letonya)
2-0
(7-6, 6-4)
Nikola Ćaćić (Sırbistan)
Aleksandra Krunić (Sırbistan)
03-07-2022Matwé Middelkoop (Hollanda)
Ellen Perez (Avustralya)
0-2
(5-7, 2-6)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
Desirae Krawczyk (ABD)

Çeyrek Final

TarihSkor/Setler
05-07-2022Matthew Ebden (Avustralya)
Samantha Stosur (Avustralya)
2-0
(6-3, 6-1)
Jonny O’Mara (Büyük Britanya)
Alicia Barnett (Büyük Britanya)
04-07-2022Jack Sock (ABD)
Coco Gauff (ABD)
2-0
(6-3, 6-4)
Édouard Roger-Vasselin (Fransa)
Alizé Cornet (Fransa)
04-07-2022Mate Pavić (Hırvatistan)
Sania Mirza (Hindistan)
2-1
(6-4, 3-6, 7-5)
John Peers (Avustralya)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
05-07-2022Robert Farah (Kolombiya)
Jeļena Ostapenko (Letonya)
0-2
(6-7, 1-6)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
Desirae Krawczyk (ABD)

Yarı Final

TarihSkor/Setler
06-07-2022Matthew Ebden (Avustralya)
Samantha Stosur (Avustralya)
2-1
(6-3, 5-7, 7-5)
Jack Sock (ABD)
Coco Gauff (ABD)
06-07-2022Mate Pavić (Hırvatistan)
Sania Mirza (Hindistan)
1-2
(6-4, 5-7, 4-6)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
Desirae Krawczyk (ABD)

Final

TarihSkor/Setler
08-07-2022Matthew Ebden (Avustralya)
Samantha Stosur (Avustralya)
0-2
(4-6, 3-6)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
Desirae Krawczyk (ABD)
20212023

Wimbledon Tenis Turnuvası – Karışık Çiftler

Wimbledon Tenis TurnuvasıTenis Arşiv Sayfası