2022 U-20 Copa Libertadores

2022 U-20 Copa CONMEBOL Libertadores, Güney Amerika'nın 20 yaş altı prömiyeri olan U-20 CONMEBOL Libertadores'in (U-20 Copa Libertadores olarak da anılır) 6. sezonu olacak. CONMEBOL tarafından düzenlenmektedir. Turnuva 5-20 Şubat 2022 tarihleri ​​arasında Ekvador'da gerçekleştirilecek. Son şampiyon Independiente del Valle'dir.

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Independiente del Valle330013-19Yarı Final
2Caracas32016-46Yarı Final
3Sporting Cristal31026-123
4Blooming30030-80
05-02-2022Estadio Banco Guayaquil, AmaguañaIndependiente del Valle3-0
Frank Mercado, Neicer Acosta, Francisco Sagardia
Caracas
05-02-2022Estadio Banco Guayaquil, AmaguañaSporting Cristal4-0
Joao Grimaldo (2), Gilmar Paredes, Marlon Perea
Blooming
08-02-2022Estadio Banco Guayaquil, AmaguañaIndependiente del Valle7-1
Neicer Acosta, Francisco Sagardia, Anthony Valencia, Adrián Mejia (2), Maikel Caicedo, Jamilton Carcelén / Gilmar Paredes
Sporting Cristal
08-02-2022Estadio Banco Guayaquil, AmaguañaCaracas1-0
Bryant Albizo
Blooming
11-02-2022Estadio Banco Guayaquil, AmaguañaBlooming0-3
Maikel Caicedo, Yaimar Medina, Marco Angulo
Independiente del Valle
11-02-2022Estadio Banco Guayaquil, AmaguañaCaracas5-1
Manuel Sulbarán, Saúl Guarirapa (3), Francisco Guerra / Marlon Perea
Sporting Cristal

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Peñarol32105-17Yarı Final
2Millonarios 32013-36En İyi İkinciler Sıralaması
3LDU Quito31022-43
4Internacional30121-31
05-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoLDU Quito 1-0
Samuel Angulo
Internacional
05-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoPeñarol2-0
Oscar Jose Cruz (2)
Millonarios
08-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoLDU Quito 0-2
Santiago Díaz, Óscar José Cruz
Peñarol
08-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoInternacional0-1
Juan Carvajal
Millonarios
11-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoMillonarios2-1
Carlos Gómez, Alejandro Oñate / Romario Sosa
LDU Quito 
11-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoInternacional1-1
Lucas Dias / Matías Ferreira
Peñarol

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Guaraní32015-26Yarı Final
2Newell’s Old Boys32014-26En İyi İkinciler Sıralaması
3Orense 32015-56
4Universidad de Concepción30033-80
05-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoNewell’s Old Boys0-1
Matías Segovia
Guaraní
05-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoUniversidad de Concepción2-3
Javier Vásquez, Diego Fernández / Bryan Quiñónez (2), Tommy Chamba
Orense 
08-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoNewell’s Old Boys1-0
Joaquín Pacheco (k.k.)
Universidad de Concepción
08-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoGuaraní0-1
Dany Coronel
Orense 
11-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoOrense 1-3
Erick Plúas / Joaquín Messi, Genaro Rossi, Julián Contrera
Newell’s Old Boys
11-02-2022Estadio Olímpico Atahualpa, QuitoGuaraní4-1
Milciades Adorno (2), Matías Segovia, Alcides Benítez / René Rodríguez
Universidad de Concepción

En İyi İkinciler Puan Durumu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Caracas32016-46Yarı Final
2Newell’s Old Boys32014-26
3Millonarios32013-36

Final Aşaması

Yarı Final

17-02-2022Estadio Banco Guayaquil, QuitoIndependiente del Valle3-1
Francisco Sagardia (2), Anthony Valencia / Romeo Benítez
Guarani
17-02-2022Estadio Banco Guayaquil, QuitoPeñarol2-1
Máximo Alonso (2) / Manuel Sulbarán
Caracas

03/04 Maçı

20-02-2022Estadio Banco Guayaquil, QuitoGuarani3-2
Milciades Adorno, Romeo Benítez, Matías López / Hauis Molleda, Saúl Guarirapa
Caracas

Final

20-02-2022Estadio Banco Guayaquil, QuitoPeñarol1-1
Diego Méndez / Hanssel Delgado (4-3 pen.)
Independiente del Valle

Gol Krallığı

SıraOyuncu (Takımı)Gol
1Francisco Sagardia (Independiente del Valle)
Saúl Guarirapa (Caracas)
4
2Óscar José Cruz (Penarol)
Milciades Adorno (Guarani)
3
20202023

U-20 Copa Libertadores

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.