2022 U-19 Kızlar Balkan Voleybol Şampiyonası

U19 Kadınlar Balkan Şampiyonası 2022, 10-14 Ağustos tarihleri ​​arasında Mioveni'de (Romanya) oynanmaktadır.

Katılım Sağlayan Takımlar

TürkiyeBeren Yeşilırmak, Yasemin Nariloglu, Naz Naz Selen Kıran, Hatice Seçem Ege, Ege Melisa Bukmen, Buse Berka Özden, Dilay Özdemir, Malli, Pelin Eroktay, İklimya Demir, Bengisu Aygün, Eylül Durgun, Berre İnce, Bilge Paşa
Baş Antrenör : Reşat Yazıcıoğulları
SırbistanAleksandra Uzelac, Elena Baic, Mia Mandovic, Iva Sucurovic, Hena Kurtagic, Jovana Zelenovic, Stefena Pakic (libero), Ksenija Tomic, Andrea Tomovic, Anja Zubic, Bojana Popovic, Dina Zupic (libero), Una Vajagic, Anastasija Ivkovic 
Baş Antrenör : Vladimir Vasovic
KosovaVoci, Krasniqi, Nezire, Begaj, Llugaliu, Bislimi, Ajvaz, Bahtri, Thaqi, Jashari, Gashani, Lekaj, Ibrahimi, Gashi
Baş Antrenör : 
RomanyaStefania Cheluta, Gabriela Dumitru, Lorena Rosca, Antonia Gheti, Tara Cristea, Maria Nemes, Bianca Grama, Iarina Axinte, Bada Badiu Savu, Carla Parv, Beatrice Iliescu, Dalia Virlan, Alexandra Ion, Teodora Iancu
Baş Antrenör : Marius Macarie
BulgaristanEfremova, Koeva, Mitkova, Arnaudova, Uzunova, Stoyanova, Evlogieva, Angelova, Todorova, Chifteeva, Dmitrova
Baş Antrenör : 
Kuzey MakedonyaMeri Boshkovska, Janichikj, Anteska, Paketova, Pnadeva, Hadzi, Cventanovska, Doldurova, Vakuvska, Gjorgievska, Ovnarska, Vela, Stojkoska, Stankovska
Baş Antrenör : 
YunanistanGeo Angelopolou, Evangelia Tani, Paraskevi Zafeiriou, Eleni Papadopoulou, Aikaterini Kampouri, Alexan Merodoulaki, Errika – Pelagi Gravari, Ioanna Spanaki, Aikaterini Korre, Vasiliki Evangeliou, Angeliki Syristatidi, Spyridoula-Ele Komini , Aikaterini Allagianni, Argyro Dimitrakakou
Baş Antrenör : Anes Giannakopoulos

Grup Maçları

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Türkiye3309:09Yarı Final
2Romanya3216:46Yarı Final
3Bulgaristan3123:6305/07 Sıralama Maçları
4Kosova3031:9005/07 Sıralama Maçları
10 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniTürkiye3-0
(25:13, 25:22, 25:22)
Bulgaristan
10 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniRomanya3-1
(22:25, 25:16, 25:21, 25:11)
Kosova
11 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniKosova0-3
 (16:25, 6:25, 16:25)
Türkiye
11 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniRomanya3-0
(25:13, 25:23, 25:19)
Bulgaristan
12 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniKosova0-3
(8:25, 14:25, 10:25)
Bulgaristan
12 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniTürkiye3-0
(25:10, 25:20, 25:17)
Romanya

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Sırbistan2206:06Yarı Final
2Yunanistan2113:33Yarı Final
3Kuzey Makedonya2020:6005/07 Sıralama Maçları
10 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniYunanistan3-0
(25:18, 25:12, 25:8)
Kuzey Makedonya
11 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniKuzey Makedonya0-3
(17:25, 25:27, 22:25)
Sırbistan
12 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniSırbistan0-3
(10:25, 9:25, 19:25)
Yunanistan

Final Aşaması

05/07 Sıralama Maçları

13 Ağustos 202205/07 Yarı FinalSala Sporturilor, MioveniKosova3:0
(25:21, 25:22, 25:15)
Kuzey Makedonya
14 Ağustos 202205/06 Sıralama MaçıSala Sporturilor, MioveniBulgaristan3-0
(25-8, 25-14, 25-10)
Kosova

Yarı Final

13 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniTürkiye3:1
(23:25, 25:8, 25:7, 25:19)
Yunanistan
13 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniSırbistan3:0
(25:9, 25:19, 25:19)
Romanya

03/04 Maçı

14 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniRomanya3-1
(19-25, 25-23, 25-20, 29-27)
Yunanistan

Final

14 Ağustos 2022Sala Sporturilor, MioveniTürkiye0:3
(22-25, 13-25, 19-25)
Sırbistan

Turnuva Ödülleri

MVPAleksandra Uzelac (Sırbistan)
En iyi smaçörEge Melisa Bükmen (Türkiye)
En iyi merkezHena Kurtagic (Sırbistan)
Jovana Zelenovic (Serbia)
En iyi pasörIarina Axinte (România)
En iyi liberoYasemin Narlıoğlu (Türkiye)
20212023

U-19 Kızlar Balkan Şampiyonası