2022 U-17 Kızlar Balkan Şampiyonası (Avrupa Şampiyonası Elemeleri)

Türkiye’nin ev sahipliğinde Balıkesir’de düzenlenen 2022 CEV 17 Yaş Altı Kızlar Avrupa Şampiyonası Elemeleri 1. Raunt’ta (Balkan Şampiyonası) 12-16 Ocak 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek. Turnuvayı ilk sırada tamamlayan takım Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkını kazanacaktır.

Katılım Sağlayan Takımlar

TürkiyeElif Nur Hürriyet, Begüm Kaçmaz, Cansu Şendir, Liza Safronova, Nisan Eroğuz, Ece Şenyapıcı, Bianka İlayda Mumcular, Defne Kandemir, Nisa Nur Yılmaz, Defne Başyolcu, Simge Özbey, Ceylin Kuyan
Baş Antrenör : Raşit Berk İnanç
SırbistanSara Marinkovic, Ana Mihajlovic, Teodora Krickovic, Maja Ostojic, Mina Stanojevic, Danica Ruzic, Milica Vidacic, Sonja Danilovic, Jana Samardzic, Jovana Antic, Djurdja Stanojevic, Bojana Miljevic
Baş Antrenör : Mirjana Musulin
YunanistanAnna Christina Brouma, Dimitra Nanau, Charikleia Ntafopulou, Errika-Pelagia Gravari, Georgia-Anna Gryllaki, Vasiliki-Krystalia Dagre, Olga Drempela, Aikaterini Korre, Christina Nikolaidi, Despoina Louka, Theodora Brpusiaki, Paraskevi Zafeirou
Baş Antrenör : Christos Triantafyllopoulos
RomanyaAntonia Dora Gheti, Maria Alesi Stirbu, Elena Timeea Mateiu, Carolina Rdu, Stefania Teodora Alupei, Beatrice Iliescu, Raluca Alexandra Buran, Melania Dutu, Carla Parv, Minca Andrea Cristea, Bianca Anamaria Guceanu, Daria Anamaria Cocan
Baş Antrenör : Istvan Zoltan Bokor
BulgaristanHristina Zasheva, Kaya Nikolova, Aleksa Emilova, Margarita Guncheva, Elena Kolarova, Simona Anastasova, Diyana Borisova, Iva Dudova, Maria Zlatanova, Yoana Dokova, Maria-Gabriela Milicevic, Raya Mlyakova
Baş Antrenör : Diyan Boyukliev
ArnavutlukValeria Maraj, Emanuela Ramo, Alice Gjergji, Sofia Llapa, Flavia Memolla, Adma Mikopula, Paola Gjyshja, Adora Kika, Emi Bregu, Megi Shabanaj, Gentjana Kodra, Petrikela Nako
Baş Antrenör : Amarilda Sijoni

Grup Maçları

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Sırbistan55015-2152022 Avrupa Kadınlar U-17 Şampiyonası
2Türkiye53211-692022 Avrupa Kadınlar U-17 Şampiyonası Elemeleri 2. Tur
3Bulgaristan53210-79
4Yunanistan53210-79
5Romanya5143-123
6Arnavutluk5050-150
12-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirTürkiye3-0
(25-6, 25-6, 25-9)
Arnavutluk
12-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirSırbistan3-1
(25-19, 23-25, 25-9, 25-13)
Yunanistan
12-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirRomanya0-3
(15-25, 22-25, 14-25)
Bulgaristan
13-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirArnavutluk0-3
(12-25, 13-25, 11-25)
Sırbistan
13-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirYunanistan3-1
(25-23, 25-23, 18-25, 25-20)
Bulgaristan
13-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirTürkiye3-0
(25-10, 25-12, 25-19)
Romanya
14-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirArnavutluk0-3
(11-25, 15-25, 10-25)
Romanya
14-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirBulgaristan0-3
(18-25, 18-25, 21-25)
Sırbistan
14-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirYunanistan0-3
(19-25, 23-25, 15-25)
Türkiye
15-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirArnavutluk0-3
(7-25, 7-25, 13-25)
Yunanistan
15-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirTürkiye1-3
(25-21, 20-25, 24-26, 20-25)
Bulgaristan
15-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirSırbistan3-0
(25-16, 25-19, 25-18)
Romanya
16-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirTürkiye1-3
(27-25, 19-25, 21-25, 20-25)
Sırbistan
16-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirBulgaristan3-0
(25-7, 25-10, 25-11)
Arnavutluk
16-01-2022Kurtdereli Spor Salonu, BalıkesirRomanya0-3
(18-25, 15-25, 22-25)
Yunanistan
20192022

U-17 Kızlar Balkan Şampiyonası