2022 Türkiye U-14 Erkekler Basketbol Şampiyonası

Grup Maçları

A Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Göztepe Basketbol 3215Çeyrek Final
2Fenerbahçe 3215Çeyrek Final
3Darüşşafaka3124
4Konya Atayurt3124
24-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneGöztepe Basketbol – Darüşşafaka69-50
24-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneKonya Atayurt – Fenerbahçe46-78
25-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneFenerbahçe – Göztepe Basketbol65-69
25-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneDarüşşafaka – Konya Atayurt80-43
26-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneGöztepe Basketbol – Konya Atayurt51-59
26-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneFenerbahçe – Darüşşafaka67-62

B Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Bahçeşehir Koleji3306Çeyrek Final
2Dev Ataşehir3215Çeyrek Final
3Ege Asist3124
4Balıkesir BŞB3033
24-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneBalıkesir BŞB – Ege Asist44-56
24-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneDev Ataşehir – Bahçeşehir Koleji59-65
25-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneBahçeşehir Koleji – Balıkesir BŞB75-26
25-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneEge Asist – Dev Ataşehir29-59
26-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneBalıkesir BŞB – Dev Ataşehir44-73
26-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneBahçeşehir Koleji – Ege Asist60-44

C Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1TOFAŞ3306Çeyrek Final
2Pınar Karşıyaka3215Çeyrek Final
3Türk Telekom3124
4Şerif Ali GSK3033
24-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirnePınar Karşıyaka – Şerif Ali GSK86-41
24-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneTOFAŞ – Türk Telekom78-58
25-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneTürk Telekom – Pınar Karşıyaka47-86
25-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneŞerif Ali GSK – TOFAŞ52-65
26-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirnePınar Karşıyaka – TOFAŞ74-87
26-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneTürk Telekom – Şerif Ali GSK90-55

D Grubu

SıraOkulOGMAS/VSPuanAçıklama
1Beşiktaş3306Çeyrek Final
2Anadolu Efes3215Çeyrek Final
3Eryaman Basketbol İhtisas3124
4MG Spor3033
24-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneEryaman Basketbol İhtisas – Beşiktaş50-59
24-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneAnadolu Efes – MG Spor78-38
25-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneMG Spor – Eryaman Basketbol İhtisas51-61
25-04-2022Mimar Sinan Spor Salonu, EdirneBeşiktaş – Anadolu Efes71-67
26-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneEryaman Basketbol İhtisas – Anadolu Efes40-71
26-04-2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneMG Spor – Beşiktaş52-70

Final Maçları

Play-off Maçları

27 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneFenerbahçe58-39Ege Asist
27 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneDev Ataşehir 56-58Darüşşafaka
27 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirnePınar Karşıyaka69-65Eryaman Basketbol İhtisas
27 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneAnadolu Efes77-43Türk Telekom

Çeyrek Final

28 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneTofaş74-67Fenerbahçe
28 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneBeşiktaş 56-40Darüşşafaka
28 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneGöztepe Basketbol66-64Pınar Karşıyaka
28 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneBahçeşehir Koleji71-82Anadolu Efes

05/08 Maçları

29 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneFenerbahçe78-75Pınar Karşıyaka
29 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneDarüşşafaka67-80Bahçeşehir Koleji

Yarı Final

29 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneTofaş42-57Göztepe Basketbol
29 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneBeşiktaş 61-49Anadolu Efes

07/08 Maçı

30 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirnePınar Karşıyaka64-81Darüşşafaka

05/06 Maçı

30 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneFenerbahçe74-65Bahçeşehir Koleji

03/04 Maçı

30 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneTofaş57-61Anadolu Efes

Final

30 Nisan 2022Yeni Kapalı Spor Salonu, EdirneBeşiktaş 62-47Göztepe Basketbol

Şampiyona Sıralaması

SıraTakım
ŞampiyonBeşiktaş
İkinciGöztepe Basketbol
ÜçüncüAnadolu Efes
4Tofaş
5Fenerbahçe
6Bahçeşehir Koleji
7Darüşşafaka
8Pınar Karşıyaka
Beşiktaş (1. şampiyonluğu)
Alp Giray Aydoğdu, Denizhan Kazdal, Yavuz Selim Kesim, Umut Ziya Altılar, Ahmer Mert Korkmaz, Atilla Oktay Güleçyıldız, Noyan Acargün, Utku Keskin, Kuzey Yavuz, Kerem Turgut Tokdemir, Arda Derman, Erkin Kaş, Arda Sunay, Ata Rüştüoğlu, Koray Yıldızlı, Mustafa Ceyhun Çalış
Baş Antrenör :

En Değerli Oyuncu (MVP) : Umut Ziya Altılar (Beşiktaş)

En İyi Beş : Efe Doran Turhanoğlu (Anadolu Efes), Halim Yıldırım (Tofaş), Alp Kerem Yücetürk (Darüşşafaka), Ömer Ege Ziyaettin (Fenerbahçe Beko), Burak Taha Hasoğlu (Göztepe Basketbol) 

2018-192022-23

Türkiye U-14 Erkekler Basketbol Şampiyonası