2022 São Paulo Grand Prix

2022 São Paulo Grand Prix (resmi adıyla Formula 1 Heineken Grande Prêmio de São Paulo 2022), 13 Kasım 2022'de Brezilya'nın São Paulo kentindeki Interlagos Pisti'nde düzenlenen Formula 1 yarışı.
Layout of the Autódromo José Carlos Pace
Yarış Detayları
Tarih 13 Kasım 2022
Resmi Adı Formula 1 Heineken Grande Prêmio de São Paulo 2022
Yer Autódromo José Carlos Pace
São Paulo, Brezilya
Pist Permanent racing facility
Pist Uzunluğu 4.309 km (2.677 miles)
Mesafe 71 laps, 305.879 km (190.064 miles)
Hava Cloudy
Seyirci 236,000
Pole pozisyonu
Sürücü

Kevin Magnussen (Danimarka)

Haas-Ferrari
Zaman 1:11.674
 
Fastest lap
Sürücü George Russell Mercedes
Zaman 1:13.785 on lap 61
Podyum
Birinci

George Russell

Mercedes
İkinci

Lewis Hamilton

Mercedes
Üçüncü

Carlos Sainz Jr.

Ferrari
No.SürücüTakımturTime/RetiredGridPuan
63George RussellMercedes711:38:34.044126
44Lewis HamiltonMercedes71+1.529218
55Carlos Sainz Jr.Ferrari71+4.051715
16Charles LeclercFerrari71+8.441512
14Fernando AlonsoAlpine-Renault71+9.5611710
1Max VerstappenRed Bull Racing-RBPT71+10.05638
11Sergio PérezRed Bull Racing-RBPT71+14.08046
31Esteban OconAlpine-Renault71+18.690164
77Valtteri BottasAlfa Romeo-Ferrari71+22.552142
18Lance StrollAston Martin Aramco-Mercedes71+23.552151
5Sebastian VettelAston Martin Aramco-Mercedes71+26.1839
24Zhou GuanyuAlfa Romeo-Ferrari71+29.32513
47Mick SchumacherHaas-Ferrari71+29.89912
10Pierre GaslyAlphaTauri-RBPT71+31.867210
23Alexander AlbonWilliams-Mercedes71+36.01619
6Nicholas LatifiWilliams-Mercedes71+37.03818
22Yuki TsunodaAlphaTauri-RBPT70+1 lapPL
4Lando NorrisMcLaren-Mercedes50Gearbox6
20Kevin MagnussenHaas-Ferrari0Collision8
3Daniel RicciardoMcLaren-Mercedes0Collision11