2022 Plaj Hentbolu Dünya Şampiyonası

Erkekler Turnuvası

Elemeler

Eleme Turnuvası Kota Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi 1 Yunanistan
Son Şampiyon 1 Brezilya
2022 Afrika Plaj Hentbolu Şampiyonası 1 Mısır
2022 Asya Plaj Hentbolu Şampiyonası 2 İran
Katar
2021 Avrupa Plaj Hentbolu Şampiyonası 5 Hırvatistan
Danimarka
Norveç
Russia
Portekiz
İspanya
2022 Güney/Merkez Plaj Hentbolu Şampiyonası 3 Arjantin
Ekvator
Uruguay
2022 Okyanusya Plaj Hentbolu Şampiyonası 1 Yeni Zelenda
2022 Nor.ca Plaj Hentbolu Şampiyonası 2 Porto Riko
Amerika Birleşik Devletleri

Ön Eleme Turu

A Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Yunanistan3306-06Main Tur
2Amerika Birleşik Devletleri3214-34Main Tur
3Arjantin3123-42Main Tur
4Porto Riko3030:60Sıralama Turu 
21-06-2022Arjantin1–2
(23–22, 16–18, 6–7)
Amerika Birleşik Devletleri
21-06-2022Yunanistan2–0
(30–13, 27–20)
Porto Riko
21-06-2022Porto Riko0–2
(12–26, 11–16)
Arjantin
21-06-2022Amerika Birleşik Devletleri0–2
(17–25, 18–20)
Yunanistan
22-06-2022Amerika Birleşik Devletleri2–0
(24–18, 20–14)
Porto Riko
22-06-2022Arjantin0–2
(24–27, 22–27
Yunanistan
B Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Hırvatistan3306-16Main Tur
2Uruguay3214-34Main Tur
3İspanya3124-42Main Tur
4Ekvator3030-60Sıralama Turu 
21-06-2022İspanya2–0
(18–15, 23–18)
Ekvator
21-06-2022Hırvatistan2–0
(28–22, 24–18)
Uruguay
21-06-2022Uruguay2–1
(26–24, 24–28, 7–2)
İspanya
21-06-2022Ekvator0–2
(18–23, 25–27)
Hırvatistan
22-06-2022Uruguay2–0
(12–10, 20–14)
Ekvator
22-06-2022Hırvatistan2–1
(19–18, 26–27, 9–8)
İspanya
C Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka3306-16Main Tur
2Norveç3214-34Main Tur
3İran3123-52Main Tur
4Mısır3032-60Sıralama Turu 
21-06-2022Danimarka2–0
(23–10, 20–12)
İran
21-06-2022Norveç2–0
(28–20, 28–20)
Mısır
21-06-2022Mısır1–2
(22–21, 18–24, 4–5)
Danimarka
21-06-2022İran1–2
(23–30, 21–20, 8–9)
Norveç
22-06-2022Danimarka2–0
(18–16, 24–19)
Norveç
22-06-2022İran2–1
(20–12, 16–22, 6–4)
Mısır
D Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Brezilya3306-16Main Tur
2Katar3215-34Main Tur
3Portekiz3123-42Main Tur
4Yeni Zelenda3030-60 Sıralama Turu
21-06-2022Portekiz2–0
(32–20, 25–16)
Yeni Zelenda
21-06-2022Brezilya2–1
(16–17, 14–10, 8–6)
Katar
21-06-2022Yeni Zelenda0–2
(16–26, 16–26)
Brezilya
21-06-2022Katar2–1
(23–20, 24–26, 9–8)
Portekiz
22-06-2022Katar2–0
(30–14, 28–10)
Yeni Zelenda
22-06-2022Brezilya2–0
(21–16, 21–14)
Portekiz

Sıralama Turu

SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Ekvator330132-1156
2Mısır321138-1184
3Yeni Zelenda312110-1212
4Porto Riko303113-1390
23-06-2022Merkez KortPorto Riko0–2
(18–22, 25–32)
Mısır
23-06-2022Kort 2Ekvator2–0
(19–14, 25–24)
Yeni Zelenda
23-06-2022Kort 2Mısır1–2
(22–23, 15–12, 10–12)
Ekvator
23-06-2022Merkez KortYeni Zelenda2–0
(22–20, 22–20)
Porto Riko
24-06-2022Merkez KortPorto Riko0–2
(16–21, 14–20)
Ekvator
24-06-2022Merkez KortMısır2–0
(25–18, 12–10)
Yeni Zelenda

Main Round

I Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Hırvatistan550260-11410Çeyrek Final
2Uruguay532252-2496Çeyrek Final
3Yunanistan532238-2426Çeyrek Final
4İspanya523257-2384Çeyrek Final
5Amerika Birleşik Devletleri514210-2362
6Arjantin514215-2532
23-06-2022Merkez KortYunanistan2–1
(20–30, 20–19, 9–8)
İspanya
23-06-2022Kort 3Arjantin0–2
(16–30, 26–28)
Hırvatistan
23-06-2022Kort 2Amerika Birleşik Devletleri1–2
(21–20, 22–24, 6–10)
Uruguay
23-06-2022Merkez KortArjantin0–2
(22–26, 18–20)
İspanya
23-06-2022Kort 2Yunanistan1–2
(18–22, 26–22, 8–9)
Uruguay
23-06-2022Merkez KortAmerika Birleşik Devletleri0–2
(20–23, 21–22
Hırvatistan
24-06-2022Kort 2Amerika Birleşik Devletleri0–2
(18–22, 20–25)
İspanya
24-06-2022Merkez KortYunanistan0–2
(20–23, 18–28)
Hırvatistan
24-06-2022Kort 3Arjantin2-1
(15–24, 21–20, 6–4)
Uruguay
I Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Brezilya550200-16710Çeyrek Final
2Katar532245-2456Çeyrek Final
3Danimarka532231-2026Çeyrek Final
4Norveç523229-2364Çeyrek Final
5İran514190-2322
6Portekiz514224-2402
23-06-2022Merkez KortDanimarka2–1
(25–18, 16–21, 7–6)
Portekiz
23-06-2022Kort 3İran0–2
(12–17, 12–15)
Brezilya
23-06-2022Kort 2Norveç2–0
(23–22, 28–26)
Katar
23-06-2022Merkez Kortİran2–1
(22–24, 19–18, 8–6)
Portekiz
23-06-2022Kort 2Norveç0–2
(22–24, 17–23)
Brezilya
23-06-2022Merkez KortDanimarka1–2
24–25, 23–22, 10–12)
Katar
24-06-2022Kort 2Norveç1–2
(12–16, 21–16, 8–9)
Portekiz
24-06-2022Merkez KortDanimarka1–2
(20–21, 21–19, 4–7)
Brezilya
24-06-2022Kort 3İran1–2
(17–22, 20–19, 8–9)
Katar

09/16 Sıralama Maçları

25-06-202209/16 Çeyrek FinalArjantin2–0
(21–20, 18–10)
Ekvator
25-06-202209/16 Çeyrek Finalİran2–0
(30–12, 24–13)
Porto Riko
25-06-202209/16 Çeyrek FinalAmerika Birleşik Devletleri2–1
26–20, 23–24, 5–4)
Yeni Zelenda
25-06-202209/16 Çeyrek FinalPortekiz2–1
(19–18, 12–15, 5–2)
Mısır
25-06-202213/16 Yarı FinalPorto Riko0–2
(16–17, 22–30)
Ekvator
25-06-202213/16 Yarı FinalYeni Zelenda2–1
(12–23, 23–20, 7–4)
Mısır
25-06-202209/12 Yarı Finalİran2–1
(26–14, 21–27, 10–8)
Arjantin
25-06-202209/12 Yarı FinalAmerika Birleşik Devletleri0–2
(20–22, 18–26)
Portekiz
26-06-202215/16 Sıralama MaçıPorto Riko0–2
(20–26, 20–26)
Mısır
26-06-202213/14 Sıralama MaçıEkvator2–1
(22–14, 22–24, 8–2)
Yeni Zelenda
26-06-202211/12 Sıralama MaçıArjantin2–0
(23–20, 27–20)
Amerika Birleşik Devletleri
26-06-202209/10 Sıralama Maçıİran2–0
(20–18, 29–28)
Portekiz

Çeyrek Final

25-06-2022Merkez KortHırvatistan2–0
(24–22, 28–20)
Norveç
25-06-2022Merkez KortYunanistan2–1
(20–21, 19–14, 15–14)
Katar
25-06-2022Merkez Kortİspanya0–2
(11–20, 14–22)
Brezilya
25-06-2022Merkez KortUruguay1–2
(16–21, 21–20, 6–9)
Danimarka

05/08 Sıralama Maçları

25-06-202205/08 Yarı FinalMerkez KortNorveç1–2
(24–27, 22–20, 4–7)
Katar
25-06-202205/08 Yarı FinalKort 2İspanya0–2
(20–22, 26–27)
Uruguay
26-06-202207/08 MaçıMerkez KortNorveç0–2
(22–24, 20–21)
İspanya
26-06-202205/06 MaçıMerkez KortKatar2–0
(19–18, 18–16)
Uruguay

Yarı Final

25-06-2022Merkez KortBrezilya1–2
(21–16, 16–17, 4–6)
Danimarka
25-06-2022Merkez KortHırvatistan2–1
(20–22, 25–18, 5–0)
Yunanistan

03/04 Maçı

26-06-2022Merkez KortYunanistan0–2
(15–18, 18–24)
Brezilya

Final

26-06-2022Merkez KortHırvatistan2–0
(24–22, 21–18)
Danimarka

Ödüller

PozisyonOyuncu (Takımı)
GoalkeeperSimon Jensen (Danimarka)
Right wingLucian Bura (Hırvatistan)
Left wingGeorgios Elefthriadis (Yunanistan)
SpecialistMartin Andersen (Danimarka)
PivotGil Pires (Brezilya)
DefenderJeppe Villumsen (Danimarka)
MVPLucian Bura (Hırvatistan)
Fair play awardNorveç

Kadınlar Turnuvası

Katılım Sağlayan Takımlar

Eleme Turnuvası Kota Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi 1 Yunanistan
2019 Dünya Plaj Hentbolu Şampiyonası İkincisi 1 Norveç
2022 Afrika Plaj Hentbolu Şampiyonası
2022 Asya Plaj Hentbolu Şampiyonası 2 Tayland
Vietnam
2021 Avrupa Plaj Hentbolu Şampiyonası 6 Macaristan
Danimarka
Hollanda
Almanya
Portekiz
İspanya
2022 Güney/Merkez Plaj Hentbolu Şampiyonası 3 Arjantin
Brezilya
Uruguay
2022 Okyanusya Plaj Hentbolu Şampiyonası 1 Avustralya
2022 Nor.ca Plaj Hentbolu Şampiyonası 2 Meksika
Amerika Birleşik Devletleri

Ön Eleme Turu

A Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Yunanistan3306-16Main Tur
2Portekiz3214-34Main Tur
3Tayland3123-42Main Tur
4Meksika3031-60Sıralama Turu 
21-06-2022Portekiz2–1
(10–16, 21–14, 8–4)
Tayland
21-06-2022Yunanistan2–1
(23–18, 18–22, 7–6)
Meksika
21-06-2022Meksika0–2
(18–23, 16–18)
Portekiz
21-06-2022Tayland0–2
(24–27, 18–27)
Yunanistan
22-06-2022Yunanistan0–2
(15–12, 21–14)
Portekiz
22-06-2022Meksika0–2
(19–20, 16–18)
Tayland
B Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka3306-06Main Tur
2İspanya3214-24Main Tur
3Amerika Birleşik Devletleri3122-52Main Tur
4Vietnam3031-60Sıralama Turu 
21-06-2022İspanya2–0
(32–20, 19–13)
Amerika Birleşik Devletleri
21-06-2022Danimarka2–0
(25–16, 24–21)
Vietnam
21-06-2022Vietnam0–2
(12–24, 12–19)
İspanya
21-06-2022Amerika Birleşik Devletleri0–2
(25–33, 16–24)
Danimarka
22-06-2022Vietnam1–2
(20–24, 23–12, 7–8)
Amerika Birleşik Devletleri
22-06-2022Danimarka2–0
(21–20, 23–22)
İspanya
C Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda3306-06Main Tur
2Arjantin3214-24Main Tur
3Uruguay3122-42Main Tur
4Avustralya3030-60Sıralama Turu 
21-06-2022Arjantin2–0
(20–16, 18–14)
Uruguay
21-06-2022Hollanda2–0
(24–14, 28–10)
Avustralya
21-06-2022Avustralya0–2
(8–26, 14–16)
Arjantin
21-06-2022Uruguay0–2
(16–19, 16–19)
Hollanda
22-06-2022Uruguay2–0
(15–11, 16–10)
Avustralya
22-06-2022Arjantin0–2
(18–28, 24–26)
Hollanda
D Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Almanya3306-06Main Tur
2Brezilya3214-44Main Tur
3Norveç3123-52Main Tur
4Macaristan3032-60 Sıralama Turu
21-06-2022Norveç2–1
(20–15, 20–22, 9–6)
Macaristan
21-06-2022Almanya2–0
(26–14, 16–4)
Brezilya
21-06-2022Macaristan0–2
(14–18, 17–20)
Almanya
21-06-2022Brezilya2–1
(18–14, 18–20, 10–6)
Norveç
22-06-2022Almanya2–0
(19–14, 27–20)
Norveç
22-06-2022Brezilya2–1
(10–15, 19–18, 10–6)
Macaristan

Sıralama Turu

SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Macaristan330133-836
2Vietnam321125-1224
3Meksika31299-1082
4Avustralya30378-1220
23-06-2022Kort 3Meksika2–0
(20–9, 15–12)
Avustralya
23-06-2022Merkez KortVietnam0–2
(19–26, 18–21)
Macaristan
23-06-2022Kort 2Avustralya1–2
(12–16, 20–19, 4–7)
Vietnam
23-06-2022Merkez KortMacaristan2–0
(21–10, 20–15)
Meksika
24-06-2022Merkez KortMeksika0–2
(12–20, 9–25)
Vietnam
24-06-2022Merkez KortAvustralya0–2
(16–21, 23–25)
Macaristan

Main Round

I Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Yunanistan550237-20510Çeyrek Final
2Danimarka541240-2088Çeyrek Final
3İspanya532240-2076Çeyrek Final
4Portekiz523169-1864Çeyrek Final
5Tayland514221-2492
6Amerika Birleşik Devletleri505197-2490
23-06-2022Kort 3Tayland0–2
(24–30, 18–24)
Danimarka
23-06-2022Kort 2Portekiz0–2
(16–23, 14–18)
İspanya
23-06-2022Merkez KortYunanistan2–0
(21–18, 23–14)
İspanya
23-06-2022Kort 2Portekiz0–2
(18–22, 18–19)
Danimarka
23-06-2022Merkez KortTayland2–1
(24–23, 23–24, 12–10)
Amerika Birleşik Devletleri
23-06-2022Kort 2Yunanistan2–1
(27–26, 15–23, 14–12)
Danimarka
24-06-2022Kort 3Tayland1–2
(18–21, 20–17, 6–7)
İspanya
24-06-2022Merkez KortYunanistan2–1
(27–14, 12–24, 8–6)
Danimarka
24-06-2022Kort 2Portekiz2–0
(16–14, 22–20)
Amerika Birleşik Devletleri
I Grubu
SıraTakımOGMAG/YGPuanAçıklama
1Almanya550220-13710Çeyrek Final
2Brezilya541186-1938Çeyrek Final
3Hollanda512207-2026Çeyrek Final
4Arjantin523170-1714Çeyrek Final
5Norveç514203-2322
6Uruguay505183-2480
23-06-2022Merkez KortHollanda2–0
(20–18, 26–20)
Norveç
23-06-2022Kort 3Uruguay0–2
(12–22, 14–24)
Almanya
23-06-2022Kort 2Arjantin0–2
(20–21, 14–16)
Brezilya
23-06-2022Merkez KortHollanda1–2
(14–18, 19–14, 8–9)
Brezilya
23-06-2022Kort 2Arjantin0–2
(16–18, 15–19)
Almanya
23-06-2022Merkez KortUruguay0–2
(18–24, 20–21)
Norveç
24-06-2022Kort 2Arjantin2–1
(28–24, 20–22, 8–4)
Norveç
24-06-2022Merkez KortHollanda0–2
(14–23, 14–26)
Almanya
24-06-2022Kort 3Uruguay1–2
(12–22, 18–14, 6–8)
Brezilya

09/16 Sıralama Maçları

25-06-202209/16 Çeyrek FinalAmerika Birleşik Devletleri0–2
(20–30, 11–17)
Macaristan
25-06-202209/16 Çeyrek FinalNorveç2–0
(26–8, 18–12)
Avustralya
25-06-202209/16 Çeyrek FinalTayland2–0
(21–18, 21–18)
Meksika
25-06-202209/16 Çeyrek FinalUruguay2–0
(21–20, 21–16)
Vietnam
25-06-202213/16 Yarı FinalAvustralya1–2
(20–22, 16–10, 10–11)
Amerika Birleşik Devletleri
25-06-202213/16 Yarı FinalMeksika1–2
(23–20, 18–20, 2–3)
Vietnam
25-06-202209/12 Yarı FinalNorveç1–2
(15–17, 20–15, 2–5)
Macaristan
25-06-202209/12 Yarı FinalTayland2–1
(29–26, 22–23, 9–8)
Uruguay
26-06-202215/16 Sıralama MaçıAvustralya0–2
(13–17, 12–14)
Meksika
26-06-202213/14 Sıralama MaçıAmerika Birleşik Devletleri1–2
(20–21, 22–20, 12–13)
Vietnam
26-06-202211/12 Sıralama MaçıNorveç2–1
(20–21, 22–16, 16–14)
Uruguay
26-06-202209/10 Sıralama MaçıMacaristan2–0
(17–14, 17–12)
Tayland

Çeyrek Final

25-06-2022Merkez KortYunanistan2–1
(22–33, 19–16, 8–6)
Arjantin
25-06-2022Kort 2İspanya2–0
(13–11, 18–16)
Brezilya
25-06-2022Kort 2Portekiz0–2
(12–20, 8–10)
Almanya
25-06-2022Merkez KortDanimarka1–2
(24–26, 25–24, 10–11)
Hollanda

05/08 Sıralama Maçları

25-06-202205/08 Yarı FinalMerkez KortArjantin0–2
(18–19, 16–25)
Brezilya
25-06-202205/08 Yarı FinalKort 2Portekiz1–2
(20–19, 14–21, 4–7)
Danimarka
26-06-202207/08 MaçıMerkez KortArjantin2–0
(22–18, 18–16)
Portekiz
26-06-202205/06 MaçıMerkez KortBrezilya1–2
(18–14, 16–20, 6–7)
Danimarka

Yarı Final

25-06-2022Merkez KortAlmanya2–0
(18–10, 25–16)
Hollanda
25-06-2022Merkez KortYunanistan0–2
(16–25, 4–17)
İspanya

03/04 Maçı

26-06-2022Merkez KortYunanistan1–2
(22–23, 19–16, 8–9)
Hollanda

Final

26-06-2022Merkez Kortİspanya0–2
(14–15, 20–22)
Almanya

Ödüller

PozisyonOyuncu (Takımı)
GoalkeeperPatricia Encinas (İspanya)
Right wingAmelie Möllmann (Almanya)
Left wingNtafini Dimitri (Uruguay)
SpecialistLucila Candela (Arjantin)
PivotAsuncion Batista (İspanya)
DefenderRianne Mol (Hollanda)
MVPAsuncion Batista (İspanya)
Fair play awardMacaristan
20182024

Plaj Hentbolu Dünya Kupası