2022 Maurice Revello Toulon Turnuvası

2022 Maurice Revello Turnuvası, eskiden Toulon Turnuvası olarak bilinen, yıllık, uluslararası, yaş kısıtlamalı bir futbol turnuvası olan Maurice Revello Turnuvasının 48. baskısıdır. . 29 Mayıs - 12 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında Bouches-du-Rhône bölümünde düzenlenmektedir. Son şampiyon Brezilya 2022 turnuvasına davet edilmedi.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülke France
Tarih 29 Mayıs – 12 Haziran 2022
Takım Sayısı 12 (5 konfederasyon)
Stadyum 6
Final sıralaması
Şampiyon Fransa (13. şampiyonluğu)
İkinci Venezuela
Üçüncü Meksika
Dördüncü Kolombiya
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 26
Gol Sayısı 67 (2.58 maç başı)
Gol Kralı Sékou Mara (Fransa) 5 Gol
En İyi Oyuncu  
En İyi Kaleci  

Katılım Sağlayan Takımlar

Asya Konfederasyonu (AFC)Endonezya
Japonya
Suudi Arabistan
Afrika Konfederasyonu (CAF)Cezayir
Komor Adaları
Gana
Kuzey Amerika Konfederasyonu (CONCACAF)Meksika
Panama
Güney Amerika Konfederasyonu (CONMEBOL)Arjantin
Kolombiya
Venezuela
Avrupa Konfederasyonu (UEFA)Fransa

Kadro

2022 Maurice Revello Toulon Turnuvası Takım Kadroları

Stadyum

Stade Fernand-FournierArlesKapasite : 2,500
Stade de Lattre-de-TassignyAubagneKapasite : 1,000
Stade ParsemainFos-sur-MerKapasite : 12,500
Stade d’HonneurMallemortKapasite : 720
Stade d’Honneur Marcel RoustanSalon-de-ProvenceKapasite : 4,000
Stade Jules-LadoumègueVitrollesKapasite : 1,500

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa321011-26Yarı Final
2Arjantin32014-64En İyi İkinciler Sıralaması
3Panama31114-31
4Suudi Arabistan30032-100
29-05-2022Stade de Lattre-de-Tassigny, AubagneArjantin1-0
Santiago Thomas Castro
Suudi Arabistan
29-05-2022Stade de Lattre-de-Tassigny, AubagneFransa0-0
(2-4 pen.)
Panama
01-06-2022Stade Jules-Ladoumègue, VitrollesPanama0-1
Alejandro Garnacho
Arjantin
01-06-2022Stade Jules-Ladoumègue, VitrollesFransa5-0
Maghnes Akliouche, Yoann Cathline, Sékou Mara, Yanis Cimignani (2)
Suudi Arabistan
04-06-2022Stade Jules-Ladoumègue, VitrollesSuudi Arabistan2-4
Abdullah Alemzi, Yazid Joshan / Salem Al-Najdi (k.k.), Jorge Mendez, Ángel Orelien (2)
Panama
04-06-2022Stade de Lattre-de Tassigny, AubagneFransa6-2
Maghnes Akliouche (2), Adil Aouchiche, Skou Mara (2), Nathanaël Mbuku / Alejandro Garnacho (2)
Arjantin

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Venezuela32104-28Yarı Final
2Meksika32014-26En İyi İkinciler Sıralaması
3Endonezya31021-33
4Gana30121-31
30-05-2022Stade de Lattre-de Tassigny, AubagneEndonezya0-1
Daniel Alejandro Pérez 
Venezuela
30-05-2022Stade de Lattre-de Tassigny, AubagneMeksika1-0
Víctor Andrés Guzmán
Gana
02-06-2022Stade Jules-Ladoumègue, VitrollesGana0-1
Raka Cahyana
Endonezya
02-06-2022Stade Jules-Ladoumègue, VitrollesMeksika1-2
Ramon Juarez / Telasco Segovia, Bryant Ortega
Venezuela
05-06-2022Stade de Lattre-de Tassigny, AubagneVenezuela1-1
Daniel Pérez / Zubairu Ibrahim (4-2 pen.)
Gana
05-06-2022Stade de Lattre-de Tassigny, AubagneMeksika2-0
Santiago Muñoz, Jorge Ruvalcaba
Endonezya

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Kolombiya32105-37Yarı Final
2Japonya31112-24En İyi İkinciler Sıralaması
3Komor Adaları30211-34
4Cezayir31023-33
31-05-2022Stade Parsemain, Fos-sur-MerJaponya1-0
Sota Kitano
Cezayir
31-05-2022Stade Parsemain, Fos-sur-MerKolombiya1-1
Alexis Castillo Manyoma / Zaid Amir (4-5 pen.)
Komor Adaları
03-06-2022Stade Parsemain, Fos-sur-MerJaponya0-0
(0-3 pen.)
Komor Adaları
03-06-2022Stade Parsemain, Fos-sur-MerCezayir1-2
Monsef Bakrar / Jhon Jáider Vélez, Alexis Castillo Manyoma
Kolombiya
06-06-2022Stade Parsemain, Fos-sur-MerJaponya1-2
Jiro Nakamura / Gustavo Aldolfo Puerta, Jorge Cabezas
Kolombiya
06-06-2022Stade Parsemain, Fos-sur-MerCezayir2-0
Yuliwes Bellache, Chemseddine Bekkouche
Komor Adaları

Sıralama Maçları

11/12 Sıralama Maçı

08-06-2022Stade Fernand-Fournier, ArlesGana2-1
Isaac Mensah, Abass Samari Salifu / Yazid Joshan
Suudi Arabistan

09/10 Sıralama Maçı

08-06-2022Stade Fernand-Fournier, ArlesCezayir1-1
Yanis Guermouche / Ahmad Rusadi (4-3 pen.)
Endonezya

07/08 Sıralama Maçı

10-06-2022Stade d’Honneur, MallemortPanama4-1
Ricardo Hinds, Assad Maoulida (k.k.), Víctor Medina, Ángel Orelien / Zaïd Amir
Komor Adaları

05/06 Sıralama Maçı

10-06-2022Stade d’Honneur, MallemortArjantin3-2
Alejandro Garnacho, Nico Paz, Santiago Castro / Isa Sakamoto, Ayumu Yokoyama
Japonya

Final Aşaması

Yarı Final

09-06-2022Stade d’Honneur Marcel Roustan, Salon-de-ProvenceVenezuela0-0
(5-4 pen.)
Kolombiya
09-06-2022Stade d’Honneur Marcel Roustan, Salon-de-ProvenceFransa4-1
Sékou Mara (2), Lucien Agoumé, Adil Aouchiche / Efraín Álvarez
Meksika

03/04 Sıralama Maçı

12-06-2022Stade d’Honneur Marcel Roustan, Salon-de-ProvenceKolombiya0-2
Santiago Muñoz, Efraín Álvarez
Meksika

Final

12-06-2022Stade d’Honneur Marcel Roustan, Salon-de-ProvenceFransa2-1
Maghnes Akliouche, Nathanaël Mbuku / Telasco Segovia
Venezuela

Gol Krallığı

5 gol

  • Sékou Mara (Fransa)

4 gol

  • Alejandro Garnacho (Arjantin)
  • Maghnes Akliouche (Fransa)

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1Fransa
2Venezuela
3Meksika
4Kolombiya
5Arjantin
6Japonya
7Panama
8Komor Adaları
9Cezayir
10Endonezya
11Gana
12Suudi Arabistan
Fransa (13. şampiyonluğu)
Hugo Barbet (Kaleci), Melvin Zinga (Kaleci), Thierno Baldé, Robin Voisine, Tanguy Nianzou, Chrislain Matsima, Lucien Agoumé, Nathanaël Mbuku, Johann Lepenant, Hugo Ekitike, Adil Aouchiche, Yoann Cathline, Kiliann Sildillia, Ziyad Larkèche, Mohamed Achi, Maxime Estève, Théo Le Bris, Amir Richardson, Sékou Mara, Brandon Soppy, Maghnes Akliouche, Yanis Cimignani
Manager : Bernard Diomède

20192023

Maurice Revello Toulon Turnuvası