2022 Kuzey Kombine Dünya Gençler Şampiyonası

2022 FIS Nordic Gençler Dünya Kayak Şampiyonası 22 Şubat - 6 Mart 2022 tarihleri ​​arasında Polonya'nın Zakopane ve Norveç'in Lygna kentinde yapılmaktadır.

Toplam Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz MadalyaToplam
1Rusya44614
2Norveç43613
3Avusturya4138
4Finlandiya
Slovenya
2204
6Almanya2057
7İsviçre2002
8İsveç1304
9İtalya1203
10Japonya0202
11Fransa
Letonya
Polonya
0101
14Kanada
ABD
0011

Gençler Yarışma Sonuçları

Cross-country skiing

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Serbest Stil SprintJohannes Lønnestad Flaaten (Norveç)Elia Barp (İtalya)Aleksander Elde Holmboe (Norveç)
Erkekler 10 km. klasikSaveliy Korostelev (Rusya)Niko Anttola (Finlandiya)Alexander Ivshin (Rusya)
Erkekler 30 km. Toplu ÇıkışAlexander Ivshin (Rusya)Saveliy Korostelev (Rusya)Nikita Denisov (Rusya)
Erkekler 4 x 5 km. bayrakRusya
Nikita Rodionov
Alexander Ivshin
Nikita Denisov
Saveliy Korostelev
Norveç
Preben Horven
Johannes Lønnestad Flaaten
Nikolai Elde Holmboe
Aleksander Elde Holmboe
ABD
Michael Earnhart
Brian Bushey
Walker Hall
Will Koch
Bayanlar Serbest Stil SprintMaria Hartz Melling (Norveç)Märta Rosenberg (İsveç)Elizaveta Bekisheva (Rusya)
Bayanlar 5 km. klasikDariya Nepryaeva (Rusya)Elizaveta Bekisheva (Rusya)Emma Kirkeberg Mørk (Norveç)
Bayanlar 15 km. Toplu ÇıkışHelen Hoffmann (Almanya)Lisa Eriksson (İsveç)Tuva Anine Brusveen-Jensen (Norveç)
Bayanlar 4 x 3,3 km. bayrakNorveç
Maria Hartz Melling
Emma Kirkeberg Mørk
Tuva Anine Brusveen-Jensen
Anna Heggen
Rusya
Evgeniya Krupitskaya
Dariya Nepryaeva
Anna Kozhinova
Elizaveta Bekisheva
Almanya
Verena Veit
Germana Thannheimer
Lara Dellit
Helen Hoffmann

Kuzey Kombine

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Bireysel Normal Tepe/10 km.Stefan Rettenegger (Avusturya)Perttu Reponen (Finlandiya)Tristan Sommerfeldt (Almanya)
Erkekler Takım Normal Tepe/4 x 5 km.Finlandiya
Waltteri Karhumaa
Arsi Tietäväinen
Eelis Meriläinen
Perttu Reponen
Norveç
Torje Seljeset
Per Einar Skjæret Strømhaug
Sebastian Østvold
Eidar Johan Strøm
Avusturya
Kilian Gütl
Severin Reiter
Paul Walcher
Stefan Rettenegger
Kadınlar Bireysel Normal Tepe/5 km.Annika Sieff (İtalya)Haruka Kasai (Japonya)Natalie Armbruster (Almanya)
Karışık Takım Normal Tepe/5 + 2,5 + 2,5 + 5 km.Almanya
Simon Mach
Jenny Nowak
Natalie Armbruster
Tristan Sommerfeldt
İtalya
Stefano Radovan
Annika Sieff
Daniela Dejori
Iacopo Bortolas
Avusturya
Samuel Lev
Lisa Hirner
Annalena Slamik
Stefan Rettenegger

Ski Jumping

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Erkekler Bireysel Normal TepeDaniel Tschofenig (Avusturya)David Haagen (Avusturya)Markus Müller (Avusturya)
Erkekler Takım Normal TepeAvusturya
David Haagen
Markus Müller
Jonas Schuster
Daniel Tschofenig
Norveç
Adrian Thon Gundersrud
Johannes Aardal
Sindre Ulven Jørgensen
Iver Olaussen
Almanya
Finn Braun
Ben Bayer
Simon Spiewok
Luca Geyer
Kadınlar Bireysel Normal TepeNika Prevc (Slovenya)Taja Bodlaj (Slovenya)Alexandria Loutitt (Kanada)
Kadınlar Takım Normal TepeSlovenya
Jerneja Repinc Zupančič
Lara Logar
Taja Bodlaj
Nika Prevc
Japonya
Haruka Kasai
Hina Tsuchida
Ringo Miyajima
Nagomi Nakayama
Almanya
Christina Feicht
Anna-Fay Scharfenberg
Pia Lilian Kübler
Michelle Göbel
Karışık Takım Normal TepeAvusturya
Vanessa Moharitsch
Daniel Tschofenig
Julia Mühlbacher
David Haagen
Slovenya
Taja Bodlaj
Marcel Stržinar
Nika Prevc
Maksim Bartolj
Norveç
Nora Midtsundstad
Johannes Aardal
Heidi Dyhre Traaserud
Iver Olaussen

U-23 Yarışma Sonuçları

Cross-country skiing

Kategori Altın Gümüş Bronz
Erkekler U23 
Sprint freestyle Valerio Grond (İsviçre) 2:14.95 Denis Filimonov (Rusya) 2:15.36 Magnus Øyaas Håbrekke (Norveç) 2:15.62
15 kilometre classical[17] Arsi Ruuskanen (Finlandiya) 40:23.0 Leo Johansson (İsveç) 40:29.7 Håvard Moseby (Norveç) 40:51.1
Kadınlar U23
Sprint freestyle Moa Hansson (İsveç) 2:34.79 Monika Skinder (Polonya) 2:35.28 Nataliya Mekryukova (Rusya) 2:35.29
10 kilometre classical Anja Weber (İsviçre) 29:59.8 Patrīcija Eiduka (Letonya) 30:01.1 Veronika Stepanova (Rusya) 30:12.9
Karışık U23
4 × 5 kilometre relay Norveç

Mari Folkvord
Håvard Moseby
Andreas Fjorden Ree
Kristin Austgulen Fosnæs
49:20.5 Fransa

Mélissa Gal
Théo Schely
Jules Chappaz
Eve-Ondine Duchaufour
49:28.0 Rusya

Anastasiya Faleeva
Ivan Gorbunov
Denis Filimonov
Veronika Stepanova
49:32