2022 Kış Olimpiyat Oyunları – Serbest Stil Kayak

2022 Kış Olimpiyatları'nda serbest stil kayak, Zhangjiakou'daki Genting Snow Park'ta ve Çin'in Pekin kentindeki Big Air Shougang'da yapılacak. Etkinliklerin 3 ile 19 Şubat 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşmesi planlanıyor. Toplam 13 serbest stil kayak etkinliği yapılacak.

Temmuz 2018'de, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Olimpiyat programına resmi olarak üç etkinlik ekledi.

Yarışma Takvimi

TarihKategori
3 ŞubatKadınlar moguls elemeleri
Erkekler moguls elemeleri
5 ŞubatErkekler moguls Final
6 ŞubatKadınlar moguls Final
7 ŞubatKadınlar big air
8 ŞubatKadınlar big air
Erkekler big air
9 ŞubatErkekler big air
10 ŞubatKarışık Takım aerials
13 ŞubatKadınlar ski slopestyle
Kadınlar aerials
14 ŞubatKadınlar ski slopestyle
Erkekler ski slopestyle
Kadınlar aerials
15 ŞubatErkekler ski slopestyle
Erkekler aerials
16 ŞubatErkekler aerials
17 ŞubatKadınlar ski halfpipe
Kadınlar ski cross
Erkekler ski halfpipe
18 ŞubatKadınlar ski halfpipe
Erkekler ski cross
19 ŞubatErkekler ski halfpipe

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Çin4206
2ABD2428
3İsviçre2114
4İsveç2024
5Avustralya
Yeni Zelenda
Norveç
1
1
1
0
0
0
0
0
0
1
1
1
8Kanada0325
9Fransa
Belarus
Ukrayna
0
0
0
1
1
1
0
0
0
1
1
1
12Rusya Olimpiyat Komitesi0033
13Japonya
Almanya
Estonya
0
0
0
0
0
0
1
1
1
1
1
1
KategoriAltınGümüşBronz
Erkekler AerialsQi Guangpu (Çin)Oleksandr Abramenko (Ukrayna)Ilya Burov (Rusya Olimpiyat Komitesi)
Erkekler Big airBirk Ruud (Norveç)Colby Stevenson (ABD)Henrik Harlaut (İsveç)
Erkekler HalfpipeNico Porteous (Yeni Zelenda)David Wise (ABD)Alex Ferreira (ABD)
Erkekler SlopestyleAlex Hall (ABD)Nick Goepper (ABD)Jesper Tjäder (İsveç)
Erkekler MogulsWalter Wallberg (İsveç)Mikaël Kingsbury (Kanada)Ikuma Horishima (Japonya)
Erkekler Ski crossRyan Regez (İsviçre)Alex Fiva (İsviçre)Sergey Ridzik (Rusya Olimpiyat Komitesi)
Kadınlar AerialsXu Mengtao (Çin)Hanna Huskova (Belarus)Megan Nick (ABD)
Kadınlar Big airEileen Gu (Çin)Tess Ledeux (Fransa)Mathilde Gremaud (İsviçre)
Kadınlar HalfpipeEileen Gu (Çin)Cassie Sharpe (Kanada)Rachael Karker (Kanada)
Kadınlar SlopestyleMathilde Gremaud (İsviçre)Eileen Gu (Çin)Kelly Sildaru (Estonya)
Kadınlar MogulsJakara Anthony (Avustralya)Jaelin Kauf (ABD)Anastasia Smirnova (Rusya Olimpiyat Komitesi)
Kadınlar Ski crossSandra Näslund (İsveç)Marielle Thompson (Kanada)Daniela Maier (Almanya)
Karışık Takım AerialsABD
Ashley Caldwell
Christopher Lillis
Justin Schoenefeld
Çin
Xu Mengtao
Jia Zongyang
Qi Guangpu
Kanada
Marion Thénault
Miha Fontaine
Lewis Irving
20182026
Kış Olimpiyat Oyunları – Serbest Stil Kayak