2022 Kış Olimpiyat Oyunları – Kros Kayağı

2022 Kış Olimpiyatları'nda kros kayağı, Çin'in Zhangjiakou kentindeki Kuyangshu Nordic Center ve Biatlon Center'da yapılmaktadır.

Yarışma Takvimi

TarihKategori
5 ŞubatKadınlar Skiathlon
6 ŞubatErkekler Skiathlon
8 ŞubatErkekler/Kadınlar Bireysel Serbest Sprint
10 ŞubatKadınlar 10 km. klasik
11 ŞubatErkekler 15 km. klasik
12 ŞubatKadınlar 4 x 5 km. bayrak
13 ŞubatErkekler 4 x 10 km. bayrak
16 ŞubatErkekler/Kadınlar Takım sprint klasik
19 ŞubatErkekler 50 km. serbest toplu çıkış
20 ŞubatKadınlar 30 km. serbest toplu çıkış

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Norveç5128
2Rusya Olimpiyat Komitesi44311
3Finlandiya1326
4İsveç1214
5Almanya1102
6ABD0112
7İtalya0101
8Avusturya
Fransa
0
0
0
0
1
1
1
1
KategoriAltınGümüşBronz
Erkekler 15 km. klasikIivo Niskanen (Finlandiya)Alexander Bolshunov (Rusya Olimpiyat Komitesi)Johannes Høsflot Klæbo (Norveç)
30 km. Erkekler SkiathlonAlexander Bolshunov (Rusya Olimpiyat Komitesi)Denis Spitsov (Rusya Olimpiyat Komitesi)Iivo Niskanen (Finlandiya)
Erkekler 4 x 10 km. bayrakRusya Olimpiyat Komitesi
Aleksey Chervotkin
Alexander Bolshunov
Denis Spitsov
Sergey Ustiugov
Norveç
Emil Iversen
Pål Golberg
Hans Christer Holund
Johannes Høsflot Klæbo
Fransa
Richard Jouve
Hugo Lapalus
Clément Parisse
Maurice Manificat
Erkekler 30 km. serbest toplu çıkışAlexander Bolshunov (Rusya Olimpiyat Komitesi)Ivan Yakimushkin (Rusya Olimpiyat Komitesi)Simen Hegstad Krüger (Norveç)
Erkekler Bireysel Serbest SprintJohannes Høsflot Klæbo (Norveç)Federico Pellegrino (İtalya)Alexander Terentyev (Rusya Olimpiyat Komitesi)
Erkekler Takım sprint klasikNorveç
Erik Valnes
Johannes Høsflot Klæbo
Finlandiya
Iivo Niskanen
Joni Mäki
Rusya Olimpiyat Komitesi
Alexander Bolshunov
Alexander Terentyev
15 km. Kadınlar SkiathlonTherese Johaug (Norveç)Natalya Nepryayeva (Rusya Olimpiyat Komitesi)Teresa Stadlober (Avusturya)
Kadınlar 10 km. klasikTherese Johaug (Norveç)Kerttu Niskanen (Finlandiya)Krista Pärmäkoski (Finlandiya)
Kadınlar 30 km. serbestTherese Johaug (Norveç)Jessie Diggins (ABD)Kerttu Niskanen (Finlandiya)
Kadınlar 4 x 5 km. bayrakRusya Olimpiyat Komitesi
Yuliya Stupak
Natalya Nepryayeva
Tatiana Sorina
Veronika Stepanova
Almanya
Katherine Sauerbrey
Katharina Hennig
Victoria Carl
Sofie Krehl
İsveç
Maja Dahlqvist
Ebba Andersson
Frida Karlsson
Jonna Sundling
Kadınlar Bireysel Serbest SprintJonna Sundling (İsveç)Maja Dahlqvist (İsveç)Jessie Diggins (ABD)
Kadınlar Takım sprint klasikAlmanya
Katharina Hennig
Victoria Carl
İsveç
Maja Dahlqvist
Jonna Sundling
Rusya Olimpiyat Komitesi
Yuliya Stupak
Natalya Nepryayeva
20182026
Kış Olimpiyat Oyunları – Kros Kayağı