2022 Japonya J1 Ligi


Sponsorluk nedeniyle 2022 Meiji Yasuda J1 League olarak da bilinen 2022 J1 League, en iyi Japon profesyoneli J1 League'in 30. sezonudur. 

Kawasaki Frontale, 2021'de dört hafta kala dördüncü şampiyonluğunu kazanarak son şampiyon oldu.

Katılım Sağlayan Takım Bilgileri

TakımManagerTakım KaptanıSponsor
Hokkaido Consadole SapporoMihailo PetrovićHiroki MiyazawaMizuno
Kashima AntlersRene WeilerKento MisaoNike
Urawa Red DiamondsRicardo RodriguezShusaku NishikawaNike
Kashiwa ReysolNelsinho BaptistaHidekazu OtaniYONEX
FC TokyoAlbert PuigKeigo HigashiNew Balance
Kyoto SangaCho Kwi-jaeTemma MatsudaPuma
Yokohama F. MarinosKevin MuscatTakuya KidaAdidas
Kawasaki FrontaleToru OnikiShogo TaniguchiPuma
Shonan BellmareSatoshi YamaguchiTakuya OkamotoPenalty
Shimizu S-PulseHiroaki HiraokaRyo TakeuchiPuma
Nagoya GrampusKenta HasegawaYuichi MaruyamaMizuno
Gamba OsakaMasanobu MatsunamiGenta MiuraUmbro
Cerezo OsakaAkio KogikuHiroshi KiyotakePuma
Vissel KobeAtsuhiro MiuraAndrés IniestaAsics
Sanfrecce HiroshimaMichael SkibbeSho SasakiNike
Avispa FukuokaShigetoshi HasebeHiroyuki MaeYONEX
Sagan TosuKenta KawaiEduardoNew Balance
Jubilo IwataAkira ItoKosuke YamamotoAdmiral

Manager Değişikliği

TakımAyrılan ManagerAyrılış ŞekliAyrılış TarihiAtanan ManagerAtanma Tarihi

Puan Durumu

2022 Japonya J1 Ligi Fikstür

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Kawasaki Frontale751112-7162023 AFCL Grup Aşaması
2Yokohama F. Marinos733112-8122023 AFCL Grup Aşaması
3Kashima Antlers54018-4122023 AFCL play-off Aşaması
4Kashiwa Reysol53117-310
5FC Tokyo43014-29
6Urawa Red Diamonds72149-87
7Sagan Tosu61503-28
8Cerezo Osaka51318-76
9Avispa Fukuoka61414-47
10Nagoya Grampus41214-35
11Hokkaido Consadole Sapporo50505-55
12Júbilo Iwata51228-95
13Gamba Osaka51227-95
14Shimizu S-Pulse51224-75
15Kyoto Sanga51224-75
16Vissel Kobe70433-94Küme Düşme Play-off
17Sanfrecce Hiroshima50323-632023 J2 Ligi
18Shonan Bellmare50233-822023 J2 Ligi

İstatistikler

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Yuto Suzuki (Júbilo Iwata)4
2Teruhito Nakagawa (Yokohama F. Marinos)
Ayase Ueda (Kashima Antlers)
Peter Utaka (Kyoto Sanga)
3
3Leandro Damiao (Kawasaki Frontale(2
2022 Japonya J Ligi Takım Gol İstatistikleri

Asist Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Asist
1Yuta Kamiya (Shimizu S-Pulse)3
2
3
4

Ayrıca :

2022 Japonya Süper Kupası

2022 Japonya J Lig Kupası

20212023

Japonya J1 Ligi

Futbol ArşivJaponya’dan Futbol