2022 Japonya Emperors Kupası

2022 İmparator Kupası, 21 Mayıs 2022 - 16 Ekim tarihleri ​​arasında her yıl düzenlenen kupanın 102.'sidir. Final, Kanagawa Eyaleti, Yokohama'daki Nissan Stadı'nda oynanacak. Bu stadyum 2014'ten beri ilk kez bir İmparatorluk Kupası finaline ev sahipliği yapacak.

2022 İmparator Kupası, turnuvanın önceki 3 baskısına kıyasla farklı bir model izleyecek ve 2018 İmparator Kupası'nda son kez uygulanan eski, ancak olağan formatına döndürülecek. Bölge futbol federasyonlarını, J1 League'i ve J2 League'i temsil eden 88 takımdan oluşacak. Honda FC, Birinci Turdaki takım sayısını çift sayıya çevirmek için JFA'nın her yıl özel olarak belirlenen amatör kulübü olarak seribaşı bir girişle ödüllendirildi.

Urawa Red Diamonds, 2021 Emperor's Cup Finalinde Oita Trinita'yı 2-1 yenerek şampiyon oldu. Mevcut sürümün galibi 2023−24 AFC Şampiyonlar Ligi'ni oynayabilecek ve kazanan kişi J1 Ligi aracılığıyla Şampiyonlar Ligi'ne hak kazanamazsa anında grup aşaması kazanabilecek.

Takvim

RoundTarihMaçTakım
1. Tur21–22 Mayıs (23 Mayıs)2448 (47+1) → 24
2. Tur1 Haziran (8 Haziran )3264 (24+18+22) → 32
3. Tur22 Haziran (29 Haziran )1632 → 16
4. Tur13 Temmuz (20 Temmuz )816 → 8
Çeyrek Final7 Eylül (28 Eylül)48 → 4
Yarı Final5 Ekim24 → 2
Final16 Ekim12 → 1

2. Tur

Tarih1. TakımSkor2. Takım
01 Haziran 2022Kawasaki Frontale5−0
Kei Chinen, Kazuki Kozuka, João Schmidt, Tatsuki Seko, Takatora Einaga
Sapporo University
01 Haziran 2022Tokyo Verdy2−1
Ryoga Sato, Boniface Nduka / Daiki Kogure
Blaublitz Akita
01 Haziran 2022Shonan Bellmare3−0
Yusuke Segawa, Ryota Nagaki, Akito Suzuki
Vertfee Yaita
01 Haziran 2022Júbilo Iwata5−2
Naoki Kanuma, Naoya Seita, Atsushi Kurokawa, Mahiro Yoshinaga, Yosuke Furukawa / Paulo Junichi Tanaka, Ren Komatsu
Matsumoto Yamaga
01 Haziran 2022Avispa Fukuoka3−0
Takeshi Kanamori, Yuji Kitajima, Toshiki Toya
Okinawa SV
01 Haziran 2022Machida Zelvia1−3
Jun Okano / Kenneth Otabor, Lucas Morelatto, Masashi Wada
Iwate Grulla Morioka
01 Haziran 2022V-Varen Nagasaki1−0
Koya Okuda
Kagoshima United
01 Haziran 2022Kashima Antlers2−1
Itsuki Someno, Ryuji Izumi /
Niigata University HWSC
01 Haziran 2022FC Ryukyu1−4
Yuki Omoto / Takamitsu Tomiyama, Hidetoshi Takeda (2), Shunsuke Kikuchi
Omiya Ardija
01 Haziran 2022Gamba Osaka4−2
Wellington Silva, Anderson Patric, Kohei Okuno, Hiroki Fujiharu / Yuta Togashi, Toma Murata
FC Gifu
01 Haziran 2022Oita Trinita3−0
Tsukasa Umesaki, Shinya Utsumoto, Josei Sato
FC Kagura Shimane
01 Haziran 2022Nagoya Grampus2−0
Hiroyuki Abe, Mateus dos Santos Castro
Doshisha University
01 Haziran 2022JEF United Chiba1−2
Solomon Sakuragawa / Yohei Toyoda (2)
Zweigen Kanazawa
01 Haziran 2022Cerezo Osaka3−1
Mutsuki Kato, Bruno Mendes, Kakeru Funaki / Masaki Nishimura
Kansai University
01 Haziran 2022Vegalta Sendai2−1
Masato Nakayama, Chihiro Kato / Masafumi Miura
Honda FC
01 Haziran 2022Yokohama F. Marinos3−0
Takuma Nishimura, Ryuta Koike, Leo Ceara
Suzuka Point Getters
01 Haziran 2022Fagiano Okayama0−1
Ömer Berke Tokaç
Tochigi SC
01 Haziran 2022Shimizu S-Pulse8−0
Thiago Santana (2), Katsuhiro Nakayama (3), Akira Silvano Disaro (3)
Shunan University
01 Haziran 2022Kyoto Sanga3−1
Genki Omae, Ryogo Yamasaki (2) / Kaima Akahoshi
Kochi United
01 Haziran 2022Sagan Tosu1−0
Diego
Verspah Oita
01 Haziran 2022Albirex Niigata1−4
Yota Komi / Masahiro Sugata, Koki Sakamoto, Yuhi Takemoto, So Kawahara
Roasso Kumamoto
01 Haziran 2022Ventforet Kofu5−1
Yamato Naito (2), Riku Iijima, Riku Nakayama (2) / Shun Mori
International Pacific University
01 Haziran 2022Vissel Kobe3−2
Yuya Osako (2), Daiju Sasaki / Naoto Ando, Shunta Takahashi
Kataller Toyama
01 Haziran 2022Mito HollyHock1−2
Kazuma Takai / Yatsunori Shimaya, Takaya Numata
Renofa Yamaguchi
01 Haziran 2022Kashiwa Reysol1−0
Yuji Takahashi
University of Tsukuba
01 Haziran 2022Tokushima Vortis2−1
Rio Hyon, Mushaga Bakenga / Hiroki Takahashi
Fukuyama City FC
01 Haziran 2022Urawa Red Diamonds1−0
Takahiro Akimoto
Fukushima United
01 Haziran 2022Montedio Yamagata1−3
Rui Yokoyama / Shuto Kitagawa, Toshiya Tanaka, Akito Takagi
Thespakusatsu Gunma
01 Haziran 2022Sanfrecce Hiroshima2−0
Sho Sasaki, Makoto Mitsuta
Honda Lock
08 Haziran 2022FC TokyoFuji University
08 Haziran 2022Hokkaido Consadole SapporovToin University of Yokohama
08 Haziran 2022Yokohama FCvSony Sendai

3. Tur

22 Haziran 2022Kawasaki FrontalevTokyo Verdy
22 Haziran 2022Shonan BellmarevJúbilo Iwata
22 Haziran 2022Avispa FukuokavIwate Grulla Morioka
22 Haziran 2022TBD (Match 31 winner)vV-Varen Nagasaki
22 Haziran 2022Kashima AntlersvOmiya Ardija
22 Haziran 2022Gamba OsakavOita Trinita
22 Haziran 2022Nagoya GrampusvZweigen Kanazawa
22 Haziran 2022Cerezo OsakavVegalta Sendai
22 Haziran 2022Yokohama F. MarinosvTochigi SC
22 Haziran 2022Shimizu S-PulsevKyoto Sanga
22 Haziran 2022Sagan TosuvRoasso Kumamoto
22 Haziran 2022TBD (Match 47 winner)vVentforet Kofu
22 Haziran 2022Vissel KobevRenofa Yamaguchi
22 Haziran 2022Kashiwa ReysolvTokushima Vortis
22 Haziran 2022Urawa Red DiamondsvThespakusatsu Gunma
22 Haziran 2022Sanfrecce HiroshimavTBD (Match 56 winner)

4. Tur

13 Temmuz 2022Transcosmos Stadium Nagasaki, NagasakiAvispa Fukuoka2−0
Daiki Watari, Juanma
V-Varen Nagasaki
13 Temmuz 2022Kashima Soccer Stadium, Kashima Kashima Antlers2−0
Diego Pituca, Everaldo
Gamba Osaka
13 Temmuz 2022Yodoko Sakura Stadium, OsakaNagoya Grampus1−2
Mateus / Haruya Fujii (k.k.), Hirotaka Tameda
Cerezo Osaka
13 Temmuz 2022Kanseki Stadium Tochigi, Utsunomiya, TochigiTochigi SC1−2
Ko Miyazaki / Yuta Toyokawa, Origbaajo Ismaila
Kyoto Sanga
13 Temmuz 2022JIT Recycle Ink Stadium, KofuSagan Tosu1−3
Taisei Miyashiro / Bruno Paraíba (2), Nagi Matsumoto
Ventforet Kofu
13 Temmuz 2022Noevir Stadium Kobe, KobeVissel Kobe2−1
Daiju Sasaki, Ryo Hatsuse / Keiya Shiihashi
Kashiwa Reysol
13 Temmuz 2022Shoda Shoyu Stadium Gunma, Maebashi, GunmaThespakusatsu Gunma0−1
Tsukasa Shiotani
Sanfrecce Hiroshima
20 Temmuz 2022Ajinomoto Stadium, Chpfu, TokyoTokyo Verdy2−1
Mizuki Arai, Yuta Narawa / Ryo Germain
Júbilo Iwata

Çeyrek Final

07 Eylül 2022Best Denki Stadium, FukuokaAvispa Fukuoka1-2
Kimiya Moriyama / Kazushi Mitsuhira, Yoshiki Torikai
Ventforet Kofu
07 Eylül 2022Noevir Stadium Kobe, KobeVissel Kobe0-1
Yuma Suzuki
Kashima Antlers
07 Eylül 2022Ajinomoto Stadium, Chpfu, TokyoKyoto Sanga2-1
Paulinho Bóia (2) / Hiroto Taniguchi
Tokyo Verdy
07 Eylül 2022Yodoko Sakura Stadium, OsakaCerezo Osaka1-2
Adam Taggart / Yoshifumi Kashiwa, Takumu Kawamura
Sanfrecce Hiroshima

Yarı Final

05 Ekim 2022Ventforet KofuKashima Antlers
05 Ekim 2022Kyoto SangaSanfrecce Hiroshima

Final

16 Ekim 2022

Gol Krallığı

SıraFutbolcu (Takımı)Gol
1Junya Takahashi (Fukushima United)4

Ayrıca :

2022 Japonya J Lig Kupası

2022 Japonya Süper Kupası

20212023

Japonya Emperor’s Cup

Futbol ArşivJaponya’dan Futbol