2022 FIVB Voleybol Erkekler Uluslar Ligi


2022 FIVB Voleybol Erkekler Uluslar Ligi, her yıl düzenlenen uluslararası erkek voleybol turnuvası olan FIVB Voleybol Erkekler Uluslar Ligi’nin dördüncüsü. Ön tur şu anda 7 Haziran – 10 Temmuz 2022 arasında, son tur ise 20 – 24 Temmuz 2022 arasında yapılacak.

Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülke İtalya
Şehir Bologna
Tarihler 07 Haziran – 24 Temmuz
Takım Sayısı 16 (4 Konfederasyon)
Salon  
Şampiyon  
İkinci  
Üçüncü  
Dördüncü  
Turnuva Ödülleri
MVP  
Best Setter  
Best OH  
Best MB  
Best OPP  
Best Libero  
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı  
Seyirci  
Resmi website
Volleyball Nations League

Format

Ön Eleme Turu
2022 turnuvasında oyun formatı değiştirildi. Yeni formatta 16 erkek takımı, havuz aşamasında 8 takımdan oluşan havuzlarda yarışacak. Her takım havuz aşamasında 12 maç oynar. Sekiz takım daha sonra yarışmanın son eleme aşamasına geçecek.

Final Round
VNL Finalleri, finallere ev sahipliği yapan İtalya ile birlikte en güçlü yedi takımın, dört çeyrek final, iki yarı final ve bronz ve altın madalya maçları olmak üzere toplam sekiz maçtan oluşan eleme aşamasına doğrudan geçtiğini görecek.

Ön Eleme Turu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Amerika Birleşik Devletleri4012-311
2Japonya3111-510
3Fransa3110-49
4Polonya3110-49
5İtalya319-59
6Almanya3110-77
7Hollanda227-66
8Brezilya227-76
9Sırbistan229-96
10Slovenya227-76
11İran226-86
12Arjantin136-104
13Çin136-93
14Kanada133-112
15Bulgaristan045-122
16Avustralya041-120

1. Hafta

1. Grup / Brasilia, Brezilya
TarihSalon, ÜlkeSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
7 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaÇin1–3İran15–2525–1922–2515–25 
7 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaSlovenya0–3Amerika Birleşik Devletleri19–2519–2514–25  
8 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaJaponya3–1Hollanda22–2526–2425–2225–17  
8 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaBrezilya3–0Avustralya25–1425–1825–21  
9 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaJaponya3–1Çin21–2525–1925–1925–18  
9 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaHollanda0–3Amerika Birleşik Devletleri12–2518–2516–25  
9 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaBrezilya3–1Slovenya25–2121–2525–2025–16  
10 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaHollanda3–0İran26–2425–2125–21  
10 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaJaponya2–3Amerika Birleşik Devletleri25–1715–2521–2528–26 9–15 
10 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaAvustralya0–3Slovenya22–2520–2521–25  
11 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaAmerika Birleşik Devletleri3–1Brezilya21–2527–2525–2025–20  
11 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaSlovenya3–1Çin25–1525–2018–2527–25  
11 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, Brezilyaİran3–1Avustralya25–1425–2218–2525–15  
12 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaBrezilya0–3Çin23–2529–3123–25  
12 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, Brezilyaİran0–3Japonya20–2514–2519–25  
12 HaziranNilson Nelson Gymnasium, Brasilia, BrezilyaHollanda3–0Avustralya25–2025–1525–23  
2. Grup / Ottawa, Kanada
TarihSalon, ÜlkeSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
7 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaBulgariastan1–3Sırbistan25–1919–2522–2520–25 
7 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaKanada0–3Almanya19–2520–2528–30  
8 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaPolonya3–0Arjantin25–2125–2225–23  
8 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaFransa3–0İtalya25–2226–2425–19  
9 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaAlmanya1–3Arjantin25–1822–2517–2520–25  
9 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaSırbistan1–3Fransa25–2122–2523–2523–25  
9 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaPolonya1–3İtalya25–2123–2520–2520–25  
10 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaSırbistan3–2Arjantin25–1625–1817–2512–2515–6
10 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaBulgariastan2–3Almanya20–2525–2216–2525–2010–15 
10 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaFransa3–0Kanada25–1625–2325–21  
11 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaAlmanya3–2Sırbistan27–2525–2718–2528–2618–16 
11 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaBulgaristan0–3Polonya19–2519–2523–25  
11 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaKanada0–3İtalya21–2518–2519–25  
12 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaFransa1–3Polonya25–2122–2521–2522–25 
12 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaArjantin1–3İtalya20–2521–2525–1628–30 
12 HaziranTD Place Arena, Ottawa, KanadaBulgaristan2–3Kanada18–2518–2526–2425–2111–15 

2. Hafta

3. Grup / Filipinler
TarihSalon, ÜlkeSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
21 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CitySlovenyaHollanda  
21 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityArjantinJaponya  
22 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityÇinFransa  
22 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityAlmanyaİtalya  
23 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityFransaHollanda  
23 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityÇinAlmanya  
23 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityArjantinSlovenya  
24 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityAlmanyaHollanda  
24 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityArjantinÇin  
24 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityJaponyaİtalya  
25 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityArjantinHollanda  
25 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityJaponyaFransa  
25 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityİtalyaSlovenya  
26 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityAlmanyaFransa  
26 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityJaponyaSlovenya  
26 HaziranAraneta Coliseum, Quezon CityİtalyaÇin  
4. Grup/ Bulgaristan
TarihSalon, ÜlkeSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
21 JunArmeets Arena, SofyaAvustralyaKanada  
21 JunArmeets Arena, SofyaİranBulgaristan  
22 JunArmeets Arena, SofyaBrezilyaPolonya  
22 JunArmeets Arena, SofyaSırbistanAmerika Birleşik Devletleri  
23 JunArmeets Arena, SofyaPolonyaKanada  
23 JunArmeets Arena, SofyaSırbistanBrezilya  
23 JunArmeets Arena, SofyaAmerika Birleşik Devletleriİran  
24 JunArmeets Arena, SofyaSırbistanKanada  
24 JunArmeets Arena, SofyaİranBrezilya  
24 JunArmeets Arena, SofyaAvustralyaBulgaristan  
25 JunArmeets Arena, SofyaKanadaİran  
25 JunArmeets Arena, SofyaPolonyaAvustralya  
25 JunArmeets Arena, SofyaAmerika Birleşik DevletleriBulgaristan  
26 JunArmeets Arena, SofyaSırbistanAvustralya  
26 JunArmeets Arena, SofyaAmerika Birleşik DevletleriPolonya  
26 JunArmeets Arena, SofyaBulgaristanBrezilya  

3. Hafta

5. Grup / Japonya
6. Grup / Polonya

Final Round

Çeyrek Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
20 Temmuzİtalya   0–0
20 Temmuz    0–0
21 Temmuz    0–0
21 Temmuz    0–0

Yarı Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
23 Temmuz    0–0
23 Temmuz    0–0

03/04 Maçı

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
24 Temmuz    0–0

Final

TarihSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5Toplam
24 Temmuz    0–0

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
(. şampiyonluğu)

Baş Antrenör :

Turnuva Ödülleri

Most Valuable Player
Best Setter
Best Outside Spikers
Best Middle Blockers
Best Opposite Spiker
Best Libero

Turnuva İstatistikleri

20212023

FIVB Voleybol Erkekler Uluslar Ligi