2022 FINA Dünya Artistik Yüzme Şampiyonası

2022 Dünya Su Sporları Şampiyonası'nda artistik yüzme (resmen senkronize yüzme) 17-25 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında düzenleniyor.

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Çin4026
2Ukrayna2507
3Japonya2417
4İtalya2125
5Avusturya
Yunanistan
0022
7İspanya0011
Toplam (7 ülke)10101030

Yarışma Sonuçları

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Solo technical routineYukiko Inui (Japonya)Marta Fiedina (Ukrayna)Evangelia Platanioti (Yunanistan)
Solo free routineYukiko Inui (Japonya)Marta Fiedina (Ukrayna)Evangelia Platanioti (Yunanistan)
Duet technical routineÇin
Wang Liuyi
Wang Qianyi
Ukrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Avusturya
Anna-Maria Alexandri
Eirini-Marina Alexandri
Duet free routineÇin
Wang Liuyi
Wang Qianyi
Ukrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Avusturya
Anna-Maria Alexandri
Eirini-Marina Alexandri
Team technical routineÇin
Chang Hao
Feng Yu
Wang Ciyue
Wang Liuyi
Wang Qianyi
Xiang Binxuan
Xiao Yanning
Zhang Yayi
Japonya
Moka Fujii
Moe Higa
Moeka Kijima
Tomoka Sato
Akane Yanagisawa
Mashiro Yasunaga
Megumu Yoshida
Rie Yoshida
İtalya
Domiziana Cavanna
Linda Cerruti
Costanza Di Camillo
Costanza Ferro
Gemma Galli
Marta Iacoacci
Marta Murru
Enrica Piccoli
Team free routineÇin
Chang Hao
Feng Yu
Wang Ciyue
Wang Liuyi
Wang Qianyi
Xiang Binxuan
Xiao Yanning
Zhang Yayi
Ukrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Olesia Derevianchenko
Marta Fiedina
Veronika Hryshko
Sofiia Matsiievska
Daria Moshynska
Anhelina Ovchynnikova
Valeriya Tyshchenko
Japonya
Moka Fujii
Moe Higa
Moeka Kijima
Tomoka Sato
Hikari Suzuki
Akane Yanagisawa
Mashiro Yasunaga
Megumu Yoshida
Highlight routineUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Olesia Derevianchenko
Marta Fiedina
Veronika Hryshko
Sofiia Matsiievska
Daria Moshynska
Anhelina Ovchynnikova
Anastasiia Shmonina
Valeriya Tyshchenko
İtalya
Domiziana Cavanna
Linda Cerruti
Constanza di Camillo
Costanza Ferro
Gemma Galli
Marta Iacoacci
Marta Murru
Enrica Piccoli
Federica Sala
Francesca Zunino
İspanya
Cristina Arámbula
Abril Conesa
Berta Ferreras
Emma Garcia
Mireia Hernández
Meritxell Mas
Alisa Ozhogina
Paula Ramírez
Iris Tió
Blanca Toledano
Free routine combinationUkrayna
Maryna Aleksiiva
Vladyslava Aleksiiva
Olesia Derevianchenko
Marta Fiedina
Veronika Hryshko
Sofiia Matsiievska
Daria Moshynska
Anhelina Ovchynnikova
Anastasiia Shmonina
Valeriya Tyshchenko
Japonya
Moka Fujii
Moe Higa
Asaka Hosokawa
Yuka Kawase
Moeka Kijima
Hikari Suzuki
Akane Yanagisawa
Mashiro Yasunaga
Megumu Yoshida
Rie Yoshida
İtalya
Domiziana Cavanna
Linda Cerruti
Constanza di Camillo
Costanza Ferro
Gemma Galli
Marta Iacoacci
Marta Murru
Enrica Piccoli
Federica Sala
Francesca Zunino
Karışık Duet free routineİtalya
Giorgio Minisini
Lucrezia Ruggiero
Japonya
Tomoka Sato
Yotaro Sato
Çin
Shi Haoyu
Zhang Yiyao
Karışık Duet technical routineİtalya
Giorgio Minisini
Lucrezia Ruggiero
Japonya
Tomoka Sato
Yotaro Sato
Çin
Shi Haoyu
Zhang Yiyao

FINA Dünya Artistik Yüzme Şampiyonası