2022 FIFA Dünya Kupası Asya (AFC) Elemeleri

AFC Asian Qualifiers.png
Turnuva Bilgileri
Tarih 6 Haziran 2019 – Haziran 2022
Takım Sayısı 46
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 186
Gol Sayısı 583 (3.13 maçbaşı)
Seyirci 1,711,602 (9,202 maçbaşı)
Gol Krallığı Ali Mabkhout (12 gol)
 

1. Tur

1. Ayak Maçları

DateHost TeamScoreAway Team
06-06-2019Mongolia2-0
Norjmoogiin Tsedenbal, Nyam-Osor Naranbold
Brunei
06-06-2019 Macau1-0
Filipe Duarte
Sri Lanka
06-06-2019 Laos0-1
Robiul Hasan
Bangladesh
06-06-2019 Malaysia7-1
La’Vere Corbin-Ong, Shahrel Fikri, Norshahrul Idlan, Safawi Rasid, Faiz Nasir, Akhyar Rashid / Joao Pedro
Timor-Leste
06-06-2019 Cambodia2-0
Sieng Chanthea, Kouch Sokumpheak
Pakistan
06-06-2019 Bhutan1-0
Tshering Dorji
Guam

2. Ayak Maçları

DateHost TeamScoreAway TeamQualification
11-06-2019Brunei2-1
Razimie Ramlli (2) / Norjmoogiin Tsedenbal
MongoliaMongolia
11-06-2019 Sri Llanka3-0Macau
11-06-2019 Bangladesh0-0LaosBangladesh
11-06-2019 Timor-Leste1-5
Rufino Gama / Shahrel Fikri (3), Mohamadou Sumareh, Akhyar Rashid
MalaysiaMalaysia
11-06-2019 Pakistan1-2
Hassan Bashir / Sath Rosib, Reung Bunheing
CambodiaCambodia
11-06-2019 Guam5-0
Isiah Lagutang (3), Jason Cunliffe, Shane Malcolm
BhutanGuam

2. Tur

A Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
Suriye870122-7213. Tur
2023 Asya Kupası
Çin861130-3193. Tur
2023 Asya Kupası
Filipinler832312-1111
Maldivler 82157-207
Guam 80082-320
05-09-2019Guam 0-1
Ibrahim Mahudhee Hussai
Maldives
05-09-2019 Philippines2-5
Javier Patino, Manuel Ott / Omar Al Soma (2), Khaled Mobayed, Firas Al Khatib, Mahmoud Al Mawas
Syria
10-09-2019Maldives 0-5
Wu Xi, Wu Lei, Yang Xu, Elkeson (2)
China
10-09-2019 Guam 1-4
Marcus Lopez / Angel Guirado, Patrick Reichelt, Stephan Schröck, Jhon-Patrick Strauss
Philippines
10-10-2019China 7-0
Xu Yang (4), Lei Wu, Xi Wu, Cardoso Elkeson
Guam
10-10-2019Syria 2-1
Omar Al Soma (2) / Ali Ashfaq
Maldives
15-10-2019Philippines 0-0China
15-10-2019 Syria 4-0
Omar Al Somah (3), Mahmoud Al-Mawas
Guam
15-11-2019Maldives 1-2
Naiz Hassan / Iain Ramsay, John-Patrick Strauss
Philippines
15-11-2019 Syria 2-1
Osama Omari, Linpeng Zhang (og) / Lei Wu
China
19-11-2019 Maldives 3-1
Ali Samooh, Travis James (og), Ali Ashfag / Jhon Matkin
Guam
19-11-2019 Syria 1-0
Ward Al Salama
Philippines
30-05-2021Guam0-7
Wu Lei (2), Jin Jingdao, Wu Xi, Elkeson, Alan (2)
China
04-06-2021Maldives0-4
Mahmoud al-Mawas (3), Aias Aosman
Syria
07-06-2021Guam0-3
Mardig Kevork Mardigian (2), Mahmoud Al-Mawas
Syria
07-06-2021China2-0
Wu Lei, Wu Xinghan
Philippines
11-06-2021Philippines3-0
Ángel Guirado, Marcus Phillip Joseph Lopez (k.k.), Mark Andrew Calibjo Hartmann
Guam
11-06-2021China5-0
Liu Binbin, Wu Lei, Alan, Zhang Yuning, Tan Long
Maldives
15-06-2021Philippines1-1
Ángel Guirado / Ali Fasir
Maldives
15-06-2021China3-1
Zhang Xizhe, Wu Lei, Zhang Yuning / Aias Aosman
Syria

B Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
Avustralya880028-2243. Tur
2023 Asya Kupası
Kuveyt842219-7143. Tur
2023 Asya Kupası
Ürdün842213-314
Nepal82064-226
Taywan80084-340
05-09-2019Chinese Taitei1-2
Chih-Hao Wen / Baha’a Faisal, Ahmed Samir
Jordan
05-09-2019 Kuwait7-0
Yousef Al Sulaiman (2), Fahed Al Hajeri, Abdullah Al Mutairi, Bader Al Mutawa, Husain Al Mosawi, Redha Abujabarah
Nepal
10-09-2019Kuwait 0-3
Mathew Leckie (2), Aaron Mooy
Australia
10-09-2019 Chinese Taitei 0-2
Anjan Bista (2)
Nepal
10-10-2019Australia 5-0
Jamie Maclaren (3)Harry Souttar, Dinesh Rajbanshi (og)
Nepal
10-10-2019Jordan0-0Kuwait
15-10-2019Chinese Taitei 1-7
Chen Yi-wei / Adam Taggart (2), Jackson Irvine (2), Harry Souttar (2), Jamie Maclaren
Australia
15-10-2019 Jordan 3-0
Feras Shelbaieh, Ahmad Ersan, Baha Faisal
Nepal
14-11-2019 Kuwait 9-0
Yousef Al Sulaiman (2), Fahad Al Ansari, Mubarak Al Faneni, Bader Al Mutawa, Faisal Zaid Al Harbi, Shabaib Al Khaldi, Chen Chia-Chun (og), Faisal Ajab 
Chinese Taipei
14-11-2019 Chinese Taipei 0-1
Adam Taggart
Australia
19-11-2019 Nepal 0-1
Bader Al-Mutawa
Kuwait
19-11-2019 Chinese Taipei 5-0
Faisal Muhammad (2), Ahmed Ersan, Salem Al-Ajalin, Hamza Ali Khaled
Chinese Taipei
03-06-2021Nepal2-0
Anjan Bista (2)
Chinese Taipei
03-06-2021Australia3-0
Matthew Leckie, Jackson Irvine, Ajdin Hrustic
Kuwait
07-06-2021Nepal0-3
Baha’ Faisal Mohammad (2), Yazan Abu Al-Arab
Jordan
07-06-2021Australia5-1
Harry James Souttar, Jamie Maclaren, Trent Lucas Sainsbury, Mitchell Thomas Duke (2) / Gao Wei-jie
Chinese Taipei
11-06-2021Nepal0-3
Mathew Allan Leckie, Fran Karačić, Martin Callie Boyle
Australia
11-06-2021Kuwait0-0Jordan
15-06-2021Australia1-0
Harry Souttar
Jordan
15-06-2021Chinese Taipei1-2
Wu Chun-ching / Yousef Nasser Al-Sulaiman (2)
Kuwait

C Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
İran860234-4183. Tur
2023 Asya Kupası
Irak852114-4173. Tur
2023 Asya Kupası
Bahreyn843115-412
Hong Kong81254-132
Cambodia80172-442
05-09-2019Bahrain1-1
Kamil Al Aswad / Ali Mohanad
Irag
05-09-2019 Cambodia1-1
Sokpheng Keo / Chun-Lok Tan 
Hong Kong
10-09-2019Hong Kong 0-2
Serdar Azmoun, Karim Ansarifard
Iran
10-09-2019 Cambodia 0-1
Kamil Al Aswad
Bahrain
10-10-2019Iran 14-0
Ahmad Nourollahi, Serdar Azmoun (3), Hossein Kanaani, Visal Soeuy (og), Karim Ansarifard (4), Mehdi Taremi, Mohammad Mohebi (2), Milad Mohammadi
Cambodia
10-10-2019Irag 2-0
Ali Mohanad, Ali Adnan
Hong Kong
15-10-2019Cambodia 0-4
Ibrahim Bayesh, Mohanad Ali, Amjad Attwan, Ahmad Ibrahim Khalaf
Irag
15-10-2019 Bahreyn 1-0
Mohammed Al-Hardan
Iran
14-11-2019Hong Kong 0-0Bahreyn
14-11-2019 Irak2-1
Muhanad Ali, Alaa Abbas / Ahmad Nourollahi
İran
19-11-2019 Hong Kong 2-0
James Stephen Ha, Roberto Orlando
Cambodia
19-11-2019 Irak 0-0Bahreyn
03-06-2021İran3-1
Ali Gholizadeh, Vahid Amiri, Karim Ansarifard / Siu Kwang Cheng
Hong Kong
03-06-2021Bahreyn8-0
Komail Al Aswad, Mohamed Al Romaihi, Ali Madan (2), Al Jassim Shaikh, Komail Al Aswad, Ismaeel Abdullatif (2)
Cambodia
07-06-2021Irak4-1
Mohanad Ali Kadhim, Bashar Resan, Ali Adnan, Safaa Hadi / Soeuy Visal
Cambodia
07-06-2021İran3-0
Serdar Azöoun (2), Mehdi Taremi
Bahreyn
11-06-2021Cambodia0-10
Alireza Jahanbakhsh, Mehdi Taremi (2), Rotana Sor (og), Milad Mohammadi, Morteza Pouraliganji, Karim Ansarifard, Kaveh Rezaei (2), Mehdi Ghayedi
İran
11-06-2021Hong Kong0-1
Mohammed Qasim
Irak
15-06-2021İran1-0
Sardar Azmoun
Irak
15-06-2021Bahreyn4-0
Sayed Dhiya, Sayed Hashim İsa (2), Ismail Abdul-Latif
Hong Kong

D Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
Suudi Arabistan862022-4203. Tur
2023 Asya Kupası
Özbekistan850318-915 3. Tur
2023 Asya Kupası
Filistin831410-1010
Singapur82157-227
Yemen81256-185
05-09-2019Filistin2-0
Oday Dabbagh, Islam Batran
Uzbekistan
05-09-2019 Singapur2-2
Ikhsan bin Fandi Ahmad, Faris Ramli / Abdulwasea Al Matari, Mohsen Qarawi 
Yemen
10-09-2019Yemen 2-2
Qarawi, Al-Dahi / Hattan Bahebri, Salem Al-Dawsari
Suudi Arabistan
10-09-2019 Singapur2-1
Shakir Hamzah, Safuwan Baharudin / Hamed
Filistin
10-10-2019Uzbekistan 5-0
Sanjar Kodirkulov, Eldor Shomurodov, Jamshid Iskanderov, Islom Tukhtakhuzhaev, Igor Sergeev
Yemen
10-10-2019Suudi Arabistan3-0
Abdulfattah Asiri, Abdullah Alhamddan, Muhannad Asiri
Singapore
14-10-2019Singapur1-3
Ikhsan Fandi / Odil Ahmedov, Eldor Shomurodov (2)
Uzbekistan
14-10-2019Filistin0-0Suudi Arabistan
15-11-2019Özbekistan 2-3
Eldor Shomurodov , Otabek Shukurov / Salman Al Faraj (2), Salem Al Dawsari
Suudi Arabistan
15-11-2019 Yemen 1-0
Omar Al Dahi
Filistin
19-11-2019 Uzbekistan 2-0
Eldor Azamat o’g’li Shomurodov (2)
Filistin
19-11-2019 Yemen 1-2
Nasser Al-Gahwashi / Ikhsan Fandi Ahmad, Mohammad Hafiz
Singapur
30-03-2021Suudi Arabistan5-0
Yasser Gharsan al-Shahrani, Fahad Mosaed al-Muwallad, Saleh Khaled Al-Shehri (2), Salem Muhamed al-Dawsari
Filistin
03-06-2021Filistin4-0
Oday Dabbagh, Tamer Seyam (2), Yasser Hamed
Singapur
05-06-2021Suudi Arabistan3-0
Salem Al Dawsari, Fahad Al Muwallad (2)
Yemen
07-06-2021Özbekistan5-0
Jaloliddin Masharipov (2), Eldor Azamat oʻgʻli Shomurodov, Odil Ahmedov, Irfan bin Fandi (k.k.)
Singapur
11-06-2021Yemen0-1
Jaloliddin Masharipov
Özbekistan
11-06-2021Singapur0-3
Salem Al Dawsari, Fahad Al Muwallad, Saleh Al Shehri
Suudi Arabistan
15-06-2021Suudi Arabistan3-0
Salman Mohammed Al-Faraj (2), Ali Al-Hassan
Özbekistan
15-06-2021Filistin3-0
Oday Ibrahim Mohammad Dabbagh (2), Yaser Hamed Mayor 
Yemen

E Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
Katar871018-1223. Tur
2023 Asya Kupası
Oman860213-618Third round 
Asian Cup
Hindistan81435-67
Afganistan81344-146
Bangladeş80263-162
05-09-2019Katar6-0
Almoez Ali (3), Hassan Al Haidos, Abdelkarim Hassan, Boualem Khoukhi
Afganistan
05-09-2019 Hindistan1-2
Sunil Chhetri / Abdulrahman Saleh Al Alawi (2)
Oman
10-09-2019Afganistan1-0
Farshad Noor
Bangladeş
10-09-2019 Katar 0-0Hindistan
10-10-2019Bangladesh 0-2
Yusuf Abdurisag, Karim Boudiaf
Qatar
10-10-2019Oman 3-0
Abdulaziz Al Muqbali (3), Mohammed Al Ghassani
Afganistan
14-10-2019Hindistan1-1
Adil Khan / Saad Uddin
Bangladeş
14-10-2019 Katar2-1
Akram Afif, Almoez Ali / Rabia Al-Alawi
Oman
15-11-2019Afganistan1-1
Zelfy Nazary / Seminlen Doungel
Hindistan
15-11-2019 Oman 4-1
Mohsen Johar, Al Mandhar Al Alawi (2), Amran Al Hidi / Biplu Ahmed
Bangladeş
19-11-2019 Afganistan0-1
Akram Hassan Afif
Katar
19-11-2019 Oman 1-0
Muhsen Al-Ghassani
Hindistan
04-12-2020Katar5-0
Abdulaziz Hatem, Akram Hassan Afif (2), Almoez Ali (2)
Bangladeş
03-06-2021Bangladeş1-1
Topu Barman / Amiruddin Sharifi
Afganistan
03-06-2021Hindistan0-1
Abdulaziz Hatem
Katar
07-06-2021Bangladeş0-2
Sunil Chhetri (2)
Hindistan
07-06-2021Oman0-1
Hassan Khalid al-Haydos 
Katar
11-06-2021Afganistan1-2
Omid Popalzay / Abdullah Fawaz (2)
Oman
15-06-2021Hindistan1-1
Ovays Azizi (k.k.) / Hossein Zamani 
Afganistan
15-06-2021Bangladeş0-3
Mohammed Al-Ghafri, Khalid bin Khalifa Al-Hajri (2)
Oman

F Grubu

TakımPld.GBMAG/YGPuanAçıklama
Japonya880046-2243. Tur
2023 Asya Kupası
Tajikistan841314-12133. Tur
2023 Asya Kupası
KIrgIzistan831419-1210
Mongolia82063-276
Myanmar82066-356
05-09-2019Mongolia1-0
Amaraa Dulguun
Myanmar
05-09-2019 Tajikistan1-0
Manuchekhr Dzhalilov
KIrgIzistan
10-09-2019Myanmar 0-2
Shoya Nakajima, Takumi Minamino
Japonya
10-09-2019 Mongolia 0-1
Davron Ergashev
Tajikistan
10-10-2019KIrgIzistan7-0
Edgar Bernhardt (3), Alimardon Shukurov (2), Alykulov Guljigit, Valeri Kichin
Myanmar
10-10-2019Japonya6-0
Takumi Minamino, Maya Yoshida, Yuto Nagatomo, Kensuke Nagai, Hiroki Sakai, Daichi Kamada
Mongolia
14-10-2019Mongolia 1-2
Norjmoogiin Tsedenbal / Gulzhigit Alykulov, Mirlan Murzaev
KIrgIzistan
14-10-2019 Tajikistan 0-3
Takumi Minamino (2), Takuma Asano
Japonya
15-11-2019 Myanmar 4-3
Suan Lam Mang (2), Si Thu Aung, Maung Lwin Maung / Manuchekhr Dzhalilov (2), Farkhod Vasiev
Tajikistan
15-11-2019 KIrgIzistan0-2
Takumi Minamino, Genki Haraguchi
Japonya
19-11-2019 Myanmar 1-0
Hlaing Bo Bo
Mongolia
19-11-2019 KIrgIzistan1-1
Tamirlan Kozubaev / Jahongir Ergashev
Tajikistan
25-03-2021Tajikistan3-0
Iskandar Dzhalilov (2), Samiev Shahrom
Mongolia
30-03-2021Mongolia0-14
Takumi Minamino, Yuya Osako (3), Daichi Kamada, Hidemasa Morita, Khash-Erdene Tuya (k.k.), Sho Inagaki (2), Junya Ito (2), Kyogo Furuhashi (2), Takuma Asano
Japonya
28-05-2021Japonya10-0
Takumi Minamino (2), Yuya Osako (5), Hidemasa Morita, Daichi Kamada, Ko Itakura
Myanmar
07-06-2021KIrgIzistan0-1
Oyunbaatar Mijiddorj
Mongolia
07-06-2021Japonya4-1
Kyogo Furuhashi, Takumi Minamino, Kento Hashimoto, Hayao Kawabe / Ehsoni Panjshanbe
Tajikistan
11-06-2021Myanmar1-8
Hlaing Bo Bo / Tursunali Rustamov, Gulzhigit Alykulov, Farhat Musabekov, Alimardon Shukurov, Mirlan Murzaev (3), Abay Bokoleyev
KIrgIzistan
15-06-2021Japonya5-1
Ado Onaiwu (3), Sho Sasaki, Takuma Asano / Mirlan Murzaev
KIrgIzistan
15-06-2021Tajikistan4-0
Komron Tursunov, Manuchekhr Dzhalilov, Sheriddin Boboev, Shahrom Tagoymurodovich Samiev
Myanmar

G Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
BAE860223-7183. Tur
2023 Asya Kupası
Vietnam852113-517 3. Tur
2023 Asya Kupası
Malezya840410-1212
Tayland82339-99
Endonezya80175-271
05-09-2019Tayland0-0Vietnam
05-09-2019 Endonezya2-3
Goncalves Beto (2) / Mohamadou Sumareh (2), Muhd Syafiq Ahmad
Malezya
10-09-2019Malezya1-2
Syafig Ahmad / Ali Mabkhout (2)
BAE
10-09-2019 Endonezya 0-3
Supachot Sarachak (2), Theerathon Bunmathan
Tayland
10-10-2019Vietnam 1-0
Mac Hong Quan
Malezya
10-10-2019 BAE5-0
Ismail Al Hammadi, Ali Mabkhout (3), Tariq Hassan
Endonezya
15-10-2019Endonezya1-3
Irfan Bachdim / Đỗ Duy Mạnh, Quế Ngọc Hải, Nguyễn Tiến Linh
Vietnam
15-10-2019 Tayland2-1
Teerasil Dangda, Ekanit Panya / Ali Mabkhout
BAE
15-11-2019 Malezya2-1
Brendan Gan, Mohamadou Sumareh / Chanathip Songkrasin
Tayland
15-11-2019Vietnam 1-0
Nguyen Tien Linh
BAE
19-11-2019Malezya2-0
Muhammad Safawi (2)
Endonezya
19-11-2019 Vietnam 0-0Tayland
03-06-2021Tayland2-2
Narubodin Weerawatnodom, Adisak Kraisorn / Kadek Agung, Evan Dimas Darmono
Endonezya
03-06-2021BAE4-0
Ali Ahmed Mabkhout, Fabio Lima (2), Mabkhout Ali Ahmed 
Malezya
07-06-2021BAE3-1
Caio Canedo Correa, Fabio Lima, Mohammed Jumaa / Suphanat Mueanta
Tayland
07-06-2021Vietnam4-0
Nguyễn Tiến Linh, Nguyễn Quang Hải, Nguyễn Công Phượng, Vũ Văn Thanh
Endonezya
11-06-2021Endonezya0-5
Ali Ahmed Mabkhout (2), Fabio Lima (2), Sebastian Tagliabe
BAE
11-06-2021Malezya1-2
Guilherme / Nguyễn Tiến Linh, Quế Ngọc Hải
Vietnam
15-06-2021BAE3-2
Ali Salmeen, Ali Mabkhout, Mahmoud Al Hammadi / Nguyễn Tiến Linh, Trần Minh Vương 
Vietnam
15-06-2021Tayland0-1
Muhammad Safawi Rasid
Malezya

H Grubu

TakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
Güney Kore651022-115 3. Tur
2023 Asya Kupası
Lübnan631211-8103. Tur
2023 Asya Kupası
Türkmenistan63038-119
Sri Lanka60062-230
Kuzey Kore00000-00çekildi
05-09-2019Kuzey Kore2-0
Jong Il-Gwan (2)
Lübnan
05-09-2019 Sri Lanka0-2
Vakhyt Orazsakhedov, Arslanmyrat Amanow
Türkmenistan
10-09-2019Türkmenistan0-2
Na Sang-ho, Jung Woo-young 
Güney Kore
10-09-2019 Sri Lanka 0-1
Jang Kuk-chol
Kuzey Kore
10-10-2019South Korea 8-0
Son Heung-Min (2), Kim Shin-Wook (4), Hwang Hee Chan, Kwon Chang-Hoon
Sri Lanka
10-10-2019Lübnan 2-1
Hilal El-Helwe, Nader Matar / Altymyrat Annadurdyyew
Türkmenistan
15-10-2019Kuzey Kore0-0Güney Kore
15-10-2019 Sri Lanka 0-3
Hassan Maatouk, Hilal El-Helwe (2)
Lübnan
14-11-2019Türkmenistan3-1
Mihail Titov, Arslanmyrat Amanow, Vakhyt Orazsakhedov / Han Kwang-Song
Kuzey Kore
14-11-2019 Lübnan0-0Güney Kore
19-11-2019Türkmenistan2-0
Abdy Azimovich Bashimov, Altymyrat Annadurdyýew
Sri Lanka
19-11-2019 Lübnan 0-0Kuzey Kore
05-06-2021Lübnan3-2
Joan Noureddine Oumari (2), Joan Noureddine Oumari / Ahmed Wazeem Razeek (2)
Sri Lanka
05-06-2021Güney Kore5-0
Hwang Ui-jo (2), Nam Tae-hee, Kim Young-gwon, Kwon Chang-hoon
Türkmenistan
09-06-2021Türkmenistan3-2
Zafar Babajanow, Guychmyrat Annaguliyev, Altymyrat Annadurdyýew / Rabih Mohammad Ataya, Hassan “Soony” Ali Saad
Lübnan
09-06-2021Sri Lanka0-5
Kim Shin-wook (2), Lee Dong-gyeong,Hwang Hee-chan, Jung Sang-bin
Güney Kore
13-06-2021Güney Kore2-1
Song Min-kyu, Son Heung-min / Hassan “Soony” Ali Saad
Lübnan

3. Tur

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İran1081115:4252022 FİFA Dünya Kupası
2Güney Kore1072113:323 2022 FİFA Dünya Kupası
3Birleşik Arap Emirlikleri103347:7124. Tur
4Irak101636:129
5Lübnan101365:136
6Suriye101369:166
02 Eylül 2021Seoul World Cup Stadium, SeoulGüney Kore0-0Irak
02 Eylül 2021Azadi Stadium, Tehranİran1-0
Alireza Jahanbakhsh
Suriye
02 Eylül 2021Zabeel Stadium, DubaiBirleşik Arap Emirlikleri0-0Lübnan
07 Eylül 2021Suwon World Cup Stadium, SuwonGüney Kore1-0
Kwon Chang-Hoon
Lübnan
07 Eylül 2021King Abdullah II Stadium, Amman (Jordan)Suriye1-1
Mahmood Albaher / Mabkhout Ali Ahmed
Birleşik Arap Emirlikleri
07 Eylül 2021Khalifa International Stadium, Doha (Qatar)Irak0-3
Alireza Jahanbakhsh, Mehdi Taremi, Ali Gholizadeh
İran
07 Ekim 2021Seoul World Cup Stadium, SeoulGüney Kore2-1
In-Beom Hwang, Son Heung-Min / Omar Khribin
Suriye
07 Ekim 2021Zabeel Stadium, DubaiBirleşik Arap Emirlikleri0-1
Mehdi Taremi
İran
07 Ekim 2021Khalifa International Stadium, Doha (Qatar)Irak0-0Lübnan
12 Ekim 2021Azadi Stadium, Tehranİran1-1
Alireza Jahanbakhsh / Son Heung-Min
Güney Kore
12 Ekim 2021Zabeel Stadium, DubaiBirleşik Arap Emirlikleri2-2
Caio Canedo, Ali Ahmed Mabkhout / Mohamed Al Attas (og), Aymen Hussein
Irak
12 Ekim 2021King Abdullah II Stadium, Amman (Jordan)Suriye2-3
Omar Khribin (2) / Mohamad Kdouh (2), Soony Saad
Lübnan
11-11-2021Goyang Stadium, GoyangGüney Kore1-0
Hee-Chan Hwang 
Birleşik Arap Emirlikleri
11-11-2021Saida Municipal Stadium, SidonLübnan1-2
Soony Saad / Ahmad Nourollahi, Serdar Azmoun
İran
11-11-2021Thani bin Jassim Stadium, Doha (Qatar)Irak1-1
Amir Al Ammari / Omar Al Soma
Suriye
16-11-2021Thani bin Jassim Stadium, Doha (Qatar)Irak0-3
Lee Jae-Sung, Son Heung-Min, Woo-Yeong Jeong
Güney Kore
16-11-2021King Abdullah II Stadium, Amman (Jordan)Suriye0-3
Serdar Azmoun, Ehsan Haj Safi, Ali Gholizadeh
İran
16-11-2021Saida Municipal Stadium, SidonLübnan0-1
Ali Ahmed Mabkhout
Birleşik Arap Emirlikleri
27-01-2022Saida Municipal Stadium, SidonLübnan0-1
Cho Kyu-Sung
Güney Kore
27-01-2022Azadi Stadium, Tehranİran1-0
Mehdi Taremi
Irak
27-01-2022Al Maktoum Stadium, DubaiBirleşik Arap Emirlikleri2-0
Caio Canedo, Yahya Alghassani
Suriye
01-02-2022Azadi Stadium, Tehranİran1-0
Mehdi Taremi
Birleşik Arap Emirlikleri
01-02-2022Rashid Stadium, Dubai (United Arab Emirates)Suriye0-2
Jin-Su Kim, Kwon Chang-Hoon
Güney Kore
01-02-2022Saida Municipal Stadium, SidonLübnan1-1
Maher Sabra / Aymen Hussein
Irak
24-03-2022Seoul World Cup Stadium, SeoulGüney Kore2-0
Son Heung-Min, Kim Young-Gwon
İran
24-03-2022King Fahd Stadium, Riyadh (Suudi Arabistan)Irak1-0
Hussein Ali
Birleşik Arap Emirlikleri
24-03-2022Saida Municipal Stadium, SidonLübnan0-3
Alaa Al Dali, Mardig Kevork Mardigian, Mohammad Al Marmour
Suriye
29-03-2022Imam Reza Stadium, Mashhadİran2-0
Serdar Azmoun, Alireza Jahanbakhsh
Lübnan
29-03-2022Al Maktoum Stadium, DubaiBirleşik Arap Emirlikleri1-0
Harib Abdalla Suhail
Güney Kore
29-03-2022Rashid Stadium, Dubai (United Arab Emirates)Suriye1-1
Alaa Al Dali / Aymen Hussein
Irak

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Suudi Arabistan1072112:6232022 FİFA Dünya Kupası
2Japonya1071212:422 2022 FİFA Dünya Kupası
3Avustralya1043315:9154. Tur
4Oman1042411:1014
5Çin PR101369:196
6Vietnam101188:194
02 Eylül 2021Suita City Football Stadium, SuitaJaponya0-1
Issam Abdallah Saif Al Sabhi
Oman
02 Eylül 2021Khalifa International Stadium, Doha (Qatar)Avustralya3-0
Awer Mabil, Martin Boyle, Mitchell Duke
Çin PR
02 Eylül 2021Mrsool Park, RiyadhSuudi Arabistan3-1
Salem Al Dawsari, Yasir Al Shahrani, Saleh Al Shehri / Quang Hai Nguyen
Vietnam
07 Eylül 2021Mỹ Đình National Stadium, HanoiVietnam0-1
Rhyan Grant
Avustralya
07 Eylül 2021Sultan Qaboos Sports Complex, MuscatOman0-1
Saleh Al Shehri
Suudi Arabistan
07 Eylül 2021Khalifa International Stadium, Doha (Qatar)Çin PR0-1
Yuya Osako
Japonya
07 Ekim 2021Khalifa International Stadium, Doha (Qatar)Avustralya3-1
Awer Mabil, Martin Boyle, Mitchell Duke / Al Mandhar Al Alawi
Oman
07 Ekim 2021King Abdullah Sports City, JeddahSuudi Arabistan1-0
Firas Al Birakan
Japonya
07 Ekim 2021Sharjah Stadium, Sharjah (United Arab Emirates)Çin PR3-2
Yuning Zhang, Lei Wu (2) / Sampratna Sun, Nguyen Tien Linh
Vietnam
12 Ekim 2021Saitama Stadium 2002, SaitamaJaponya2-1
Ao Tanaka, Aziz Behich (og) / Ajdin Hrustic
Avustralya
12 Ekim 2021King Abdullah Sports City, JeddahSuudi Arabistan3-2
Sami Al Naji (2), Firas Al Birakan / Luo Guofu, Xi Wu
Çin PR
12 Ekim 2021Sultan Qaboos Sports Complex, MuscatOman3-1
Issam Al Sabhi, Mohsin Al Khaldi, Salaah Al-Yahyaei / Nguyen Tien Linh
Vietnam
11-11-2021Western Sydney Stadium, SydneyAvustralya0-0Suudi Arabistan
11-11-2021Mỹ Đình National Stadium, HanoiVietnam0-1
Junya Ito
Japonya
11-11-2021Sharjah Stadium, Sharjah (United Arab Emirates)Çin PR1-1
Lei Wu / Amjad Al-Harthi
Oman
16-11-2021Sharjah Stadium, Sharjah (United Arab Emirates)Çin PR1-1
Lei Wu / Mitchell Duke
Avustralya
16-11-2021Sultan Qaboos Sports Complex, MuscatOman0-1
Junya Ito
Japonya
16-11-2021Mỹ Đình National Stadium, HanoiVietnam0-1
Saleh Al Shehri
Suudi Arabistan
27-01-2022Saitama Stadium 2002, SaitamaJaponya2-0
Yuya Osako, Junya Ito
Çin PR
27-01-2022Melbourne Rectangular Stadium, MelbourneAvustralya4-0
Jamie Maclaren, Tomas Rogic, Craig Goodwin, Riley McGree
Vietnam
27-01-2022King Abdullah Sports City, JeddahSuudi Arabistan1-0
Firas Al Birakan
Oman
01-02-2022Saitama Stadium 2002, SaitamaJaponya2-0
Takumi Minamino, Junya Ito
Suudi Arabistan
01-02-2022Sultan Qaboos Sports Complex, MuscatOman2-2
Abdullah Fawaz (2) / Jamie Maclaren, Aaron Mooy
Avustralya
01-02-2022Mỹ Đình National Stadium, HanoiVietnam3-1
ampratna Sun, Nguyen Tien Linh, Phan Van Duc / Xin Xu
Çin PR
24-03-2022Stadium Australia, SydneyAvustralya0-2
Mitoma Kaoru (2)
Japonya
24-03-2022Sharjah Stadium, Sharjah (United Arab Emirates)Çin PR1-1
Chenije Zhu / Saleh Al Shehri
Suudi Arabistan
24-03-2022Mỹ Đình National Stadium, HanoiVietnam0-1
Khalid Al Hajri
Oman
29-03-2022Saitama Stadium 2002, SaitamaJaponya1-1
Maya Yoshida / Nguyen Thanh Binh
Vietnam
29-03-2022King Abdullah Sports City, JeddahSuudi Arabistan1-0
Salem Al Dawsari 
Avustralya
29-03-2022Sultan Qaboos Sports Complex, MuscatOman2-0
Arshad Al Alawi, Abdullah Fawaz
Çin PR

4. Tur

07-06-2022Doha, KatarBirleşik Arap Emirlikleri1-2
Caio Canedo / Jackson Irvine, Ajdin Hrustic
Avustralya
NOT: Maçın kazananı Konfederasyonlar Arası Play-off hakkını elde edecektir.