2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (UEFA)

2022 FIFA Dünya Kupası elemesinin Avrupa bölümü, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'ne (UEFA) üye olan milli takımlar için Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'na eleme aşaması olacak. Final turnuvasında UEFA'dan toplam 13 ülke katılacaktır.
2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri(UEFA)
UEFA Euro 2016 qualifying.png
Turnuva Bilgileri
Tarih 24 Mart 2021 – 29 Mart 2022
Takım 55

Maç Fikstürü

Aşama Maç Günleri Tarihler
1. Tur
(Grup Maçları)
1. Maç Günü 24–25 Mart 2021
2. Maç Günü 27–28 Mart 2021
3. Maç Günü 30–31 Mart 2021
4. Maç Günü 1–2 Eylül 2021
5. Maç Günü 4–5 Eylül 2021
6. Maç Günü 7–8 Eylül 2021
7. Maç Günü 8–9 Ekim 2021
8. Maç Günü 11–12 Ekim 2021
9. Maç Günü 11–13 Kasım 2021
10. Maç Günü 14–16 Kasım 2021
Second round
(play-offs)
Yarı Final 24–25 Mart 2022
Final 28–29 Mart 2022

1. Tur

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Sırbistan862018-9202022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Portekiz852117-6172. Tur
3İrlanda Cumhuriyeti823311-89
4Lüksemburg83058-189
5Azerbaycan80175-181
24 Mart 2021Juventus Stadium, Turin (Italy)Portekiz1-0
Maksim Medvedev (og)
Azerbaycan
24 Mart 2021Stadion Rajko Mitić, BelgradeSırbistan3-2
Dusan Vlahovic, Aleksandar Mitrovic (2) / Alan Browne, James Collins
İrlanda Cumhuriyeti
27 Mart 2021Aviva Stadium, Dublinİrlanda Cumhuriyeti0-1
Gerson Rodrigues
Lüksemburg
27 Mart 2021Stadion Rajko Mitić, BelgradeSırbistan2-2
Aleksandar Mitrovic, Filip Kostic / Diogo Jota (2)
Portekiz
30 Mart 2021Bakı Olimpiya Stadionu, BakuAzerbaycan1-2
Emin Makhmudov / Aleksandar Mitrovic (2)
Sırbistan
30 Mart 2021Stade Josy Barthel, LuxembourgLüksemburg1-3
Gerson Rodrigues / Diogo Jota (2), Cristiano Ronaldo
Portekiz
01 Eylül 2021Stade de Luxembourg, LuxembourgLüksemburg2-1
Mica Pinto, Gerson Rodrigues / Emin Mahmudov
Azerbaycan
01 Eylül 2021Estádio Algarve, Faro/LouléPortekiz2-1
Cristiano Ronaldo (2) / John Egan
İrlanda Cumhuriyeti
04 Eylül 2021Aviva Stadium, Dublinİrlanda Cumhuriyeti1-1
Shane Duffy / Emin Mahmudov
Azerbaycan
04 Eylül 2021Rajko Mitić Stadium, BelgradeSırbistan4-1
Aleksandar Mitrovic (2), Maxime Chanot (og), Nikola Milenkovic / Olivier Thill
Lüksemburg
07 Eylül 2021Bakı Olimpiya Stadionu, BakuAzerbaycan0-3
Bernardo Silva, Andre Silva, Diogo Jota
Portekiz
07 Eylül 2021Aviva Stadium, Dublinİrlanda Cumhuriyeti1-1
Nikola Milenkovic (og) / Sergej Milinkovic-Savic
Sırbistan
09 Ekim 2020Bakı Olimpiya Stadionu, BakuAzerbaycan0-3
Callum Robinson (2), Chiedozie Ogbene
İrlanda Cumhuriyeti
09 Ekim 2020Stade de Luxembourg, LuxembourgLüksemburg0-1
 Dusan Vlahovic
Sırbistan
12 Ekim 2020Estádio Algarve, Faro/LouléPortekiz5-0
Cristiano Ronaldo (3), Bruno Fernandes, Joao Palhinha
Lüksemburg
12 Ekim 2020Rajko Mitić Stadium, BelgradeSırbistan3-1
Dusan Vlahovic (2), Dusan Tadic / Emin Mahmudov
Azerbaycan
11 Kasım 2021Bakı Olimpiya Stadionu, BakuAzerbaycan1-3
Azar Salahli / Gerson Rodrigues (2), Sebastien Thill
Lüksemburg
11 Kasım 2021Stade de Luxembourg, Luxembourg[İrlanda Cumhuriyeti0-0Portekiz
14 Kasım 2021Estádio Algarve, Faro/LouléLüksemburg0-3
Shane Duffy, Chiedozie Ogbene, Callum Robinson
İrlanda Cumhuriyeti
14 Kasım 2021Estádio da Luz, LisbonPortekiz1-2
Renato Sanches / Dusan Tadic, Aleksandar Mitrovic
Sırbistan

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya861115-5192022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2İsveç850312-6152. Tur
3Yunanistan82428-810
4Gürcistan82156-127
5Kosova81255-255
25 Mart 2021Nuevo Los Cármenes, Granadaİspanya1-1
Alvaro Morata / Anastasios Bakasetas
Yunanistan
25 Mart 2021Friends Arena, Solnaİsveç1-0
Viktor Johan Anton Claesson
Gürcistan
28 Mart 2021Boris Paichadze Dinamo Arena, TbilisiGürcistan1-2
Khvicha Kvaratskhelia / Ferran Torres, Dani Olmo
İspanya
28 Mart 2021Fadil Vokrri Stadium, PristinaKosova0-3
Ludwig Augustinsson, Aleksander Isak, Sebastian Larsson 
İsveç
31 Mart 2021Toumba Stadium, ThessalonikiYunanistan1-1
Otar Kakabadze (og) / Khvicha Kvaratskhelia
Gürcistan
31 Mart 2021La Cartuja, Sevilleİspanya3-1
Dani Olmo, Ferran Torres, Gerard Moreno / Besar Halimi
Kosova
02 Eylül 2021Batumi Stadium, BatumiGürcistan0-1
Davit Khocholava (k.k.)
Kosova
02 Eylül 2021Friends Arena, Solnaİsveç2-1
Aleksander Isak, Viktor Claesson / Carlos Soler
İspanya
05 Eylül 2021Fadil Vokrri Stadium, PristinaKosova1-1
Vedat Muriqi / Anastasios Douvikas
Yunanistan
05 Eylül 2021Nuevo Vivero, Badajozİspanya4-0
Jose Gaya, Carlos Soler, Ferran Torres, Pablo Sarabia
Gürcistan
08 Eylül 2021Olympic Stadium, AthensYunanistan2-1
Anastasios Bakasetas, Vangelis Pavlidis / Robin Quaison
İsveç
08 Eylül 2021Fadil Vokrri Stadium, PristinaKosova0-2
Pablo Fornals, Ferran Torres
İspanya
09 Ekim 2020Batumi Stadium, BatumiGürcistan0-2
Anastasios Bakasetas, Dimitris Pelkas
Yunanistan
09 Ekim 2020Friends Arena, Solnaİsveç3-0
Emil Forsberg, Aleksander Isak, Robin Quaison
Kosova
12 Ekim 2020Fadil Vokrri Stadium, PristinaKosova1-2
Vedat Muriqi / Tornike Okriashvili, Zuriko Davitashvili
Gürcistan
12 Ekim 2020Friends Arena, Solnaİsveç2-0
Emil Forsberg, Aleksander Isak
Yunanistan
11 Kasım 2021Batumi Stadium, BatumiGürcistan2-0
Khvicha Kvaratskhelia (2)
İsveç
11 Kasım 2021Olympic Stadium, AthensYunanistan0-1
Pablo Sarabia
İspanya
14 Kasım 2021Olympic Stadium, AthensYunanistan1-1
Giorgos Masouras / Amir Rrahmani
Kosova
14 Kasım 2021La Cartuja, Sevilleİspanya1-0
Alvaro Morata
İsveç

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsviçre853015-2182022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2İtalya844013-2162. Tur
3Kuzey İrlanda82336-79
4Bulgaristan82246-115
5Litvanya81074-193
25 Mart 2021Vasil Levski National Stadium, SofiaBulgaristan1-3
Kiril Despodov / Breel Embolo, Haris Seferovic, Steven Zuber
İsviçre
25 Mart 2021Stadio Ennio Tardini, Parmaİtalya2-0
Domenico Berardi, Ciro Immobile
Kuzey İrlanda
28 Mart 2021Vasil Levski National Stadium, SofiaBulgaristan0-2
Andrea Belotti, Manuel Locatelli
İtalya
28 Mart 2021Kybunpark, St. Gallenİsviçre1-0
Xherdan Shaqiri
Litvanya
31 Mart 2021LFF Stadium, VilniusLitvanya0-2
Stefano Sensi, Ciro Immobile
İtalya
31 Mart 2021Windsor Park, BelfastKuzey İrlanda0-0Bulgaristan
02 Eylül 2021Stadio Artemio Franchi, Florenceİtalya1-1
Federico Chiesa / Atanas Iliev
Bulgaristan
02 Eylül 2021LFF Stadium, VilniusLitvanya1-4
Rolandas Baravykas / Daniel Ballard, Conor Washington, Shayne Lavery, Paddy McNair
Kuzey İrlanda
05 Eylül 2021Vasil Levski National Stadium, SofiaBulgaristan1-0
Ivaylo Chochev 
Litvanya
05 Eylül 2021St. Jakob-Park, Baselİsviçre0-0İtalya
08 Eylül 2021Stadio Città del Tricolore, Reggio Emiliaİtalya5-0
Moise Kean (2), Edgaras Utkus (og), Giacomo Raspadori , Giovanni Di Lorenzo
Litvanya
08 Eylül 2021Windsor Park, BelfastKuzey İrlanda0-0İsviçre
09 Ekim 2020LFF Stadium, VilniusLitvanya3-1
Justas Lasickas, Fedor Cernych (2) / Kiril Despodov
Bulgaristan
09 Ekim 2020Stade de Genève, Genevaİsviçre2-0
Steven Zuber, Christian Fassnacht 
Kuzey İrlanda
12 Ekim 2020Vasil Levski National Stadium, SofiaBulgaristan2-1
Todor Nedelev (2) / Conor Washington
Kuzey İrlanda
12 Ekim 2020LFF Stadium, VilniusLitvanya0-4
Breel Embolo (2), Renato Steffen, Mario Gavranovic
İsviçre
12 Kasım 2021Stadio Olimpico, Romeİtalya1-1
Giovanni Di Lorenzo / Silvan Widmer
İsviçre
12 Kasım 2021Windsor Park, BelfastKuzey İrlanda1-0
Benas Satkus (og)
Litvanya
15 Kasım 2021Windsor Park, BelfastKuzey İrlanda0-0İtalya
15 Kasım 2021Swissporarena, Lucerneİsviçre4-0
Noah Okafor, Ruben Vargas, Cedric Itten, Remo Freuler 
Bulgaristan
2

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa853015-2182022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Ukrayna826011-8122. Tur
3Finlandiya832310-1011
4Bosna Hersek81439-127
5Kazakistan80355-203
25 Mart 2021Helsinki Olympic Stadium, HelsinkiFinlandiya2-2
Teemu Pukki (2) / Miralem Pjanic, Miroslav Stevanovic
Bosna Hersek
25 Mart 2021Stade de France, Saint-DenisFransa1-1
Antoine Griezmann / Presnel Kimpembe (k.k.)
Ukrayna
28 Mart 2021Astana Arena, Nur-SultanKazakistan0-2
Ousmane Dembele, Sergey Maliy (k.k.)
Fransa
28 Mart 2021NSK Olimpiyskiy, KyivUkrayna1-1
Finlandiya
31 Mart 2021Stadion Grbavica, SarajevoBosna Hersek0-1
Antoine Griezmann
Fransa
31 Mart 2021NSK Olimpiyskiy, KyivUkrayna1-1
Roman Yaremchuk / Serikzhan Muzhikov
Kazakistan
01 Eylül 2021Astana Arena, Nur-SultanKazakistan2-2
Ruslan Valiullin (2) / Roman Yaremchuk, Danylo Sikan
Ukrayna
01 Eylül 2021Stade de la Meinau, StrasbourgFransa1-1
Antoine Griezmann / Edin Dzeko
Bosna Hersek
04 Eylül 2021Helsinki Olympic Stadium, HelsinkiFinlandiya1-0
Joel Pohjanpalo
Kazakistan
04 Eylül 2021NSK Olimpiyskiy, KyivUkrayna1-1
Mykola Shaparenko / Anthony Martial
Fransa
07 Eylül 2021Bilino Polje Stadium, ZenicaBosna Hersek2-2
Miralem Pjanic, Luka Menalo / Islambek Kuat, Baktiyor Zainutdinov
Kazakistan
07 Eylül 2021Parc Olympique Lyonnais, LyonFransa2-0
Antoine Griezmann (2)
Finlandiya
09 Ekim 2020Astana Arena, Nur-SultanKazakistan0-2
Smail Prevljak (2)
Bosna Hersek
09 Ekim 2020Helsinki Olympic Stadium, HelsinkiFinlandiya1-2
Teemu Pukki / Andriy Yarmolenko, Roman Yaremchuk
Ukrayna
12 Ekim 2020Astana Arena, Nur-SultanKazakistan0-2
Teemu Pukki (2)
Finlandiya
12 Ekim 2020rena Lviv, LvivUkrayna1-1
Andriy Yarmolenko / Anel Ahmedhodzic
Bosna Hersek
13 Kasım 2021Bilino Polje Stadium, ZenicaBosna Hersek1-3
uka Menalo / Marcus Forss, Robin Lod, Daniel OShaughnessy
Finlandiya
13 Kasım 2021Stade de France, Saint-DenisFransa8-0
Kylian Mbappe (4), Karim Benzema (2), Adrien Rabiot, Antoine Griezmann
Kazakistan
16 Kasım 2021Bilino Polje Stadium, ZenicaBosna Hersek0-2
Oleksandr Zinchenko, Artem Dovbyk
Ukrayna
16 Kasım 2021Helsinki Olympic Stadium, HelsinkiFinlandiya0-2
Karim Benzema, Kylian Mbappe
Fransa

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Belçika862025-6202022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Galler843115-9152. Tur
3Çek Cumhuriyeti842214-914
4Estonya81169-214
5Belarus81077-243
24 Mart 2021Den Dreef, LeuvenBelçika3-1
Kevin de Bruyne, Thorgan Hazard, Romelu Lukaku / Harry Wilson
Galler
24 Mart 2021Arena Lublin, LublinEstonya2-6
Rauno Sappinen, Henri Anier / Patrik Schick, Antonin Barak, Tomas Soucek (3), Jakub Jankto
Çek Cumhuriyeti
27 Mart 2021Dinamo Stadium, MinskBelarus4-2
Vitali Lisakovich (2), Yuri Kendysh, Pavel Savitskiy / Henri Anier (2)
Estonya
27 Mart 2021Eden Arena, PragueÇek Cumhuriyeti1-1
Lukas Provod / Romelu Lukaku
Belçika
30 Mart 2021Den Dreef, LeuvenBelçika8-0
Michy Batshuayi, Hans Vanaken (2), Leandro Trossard (2), Jeremy Doku, Dennis Praet, Christian Benteke, Hans Vanaken 
Belarus
30 Mart 2021Cardiff City Stadium, CardiffGaller1-0
Daniel James
Çek Cumhuriyeti
02 Eylül 2021Městský stadion v Ostravě-Vítkovicích, OstravaÇek Cumhuriyeti1-0
Antonin Barak
Belarus
02 Eylül 2021Lilleküla Stadium, TallinnEstonya2-5
Mattias Kait, Erik Sorga / Hans Vanaken, Romelu Lukaku (2), Axel Witsel, Thomas Foket
Belçika
05 Eylül 2021Central Stadium, KazanBelarus2-3
Vitali Lisakovich, Pavel Sedko / Gareth Bale (3)
Galler
05 Eylül 2021King Baudouin Stadium, BrusselsBelçika3-0
Romelu Lukaku, Eden Hazard, Alexis Saelemaekers
Çek Cumhuriyeti
08 Eylül 2021Central Stadium, KazanBelarus0-1
Dennis Praet
Belçika
08 Eylül 2021Cardiff City Stadium, CardiffGaller0-0Estonya
08Ekim 2020Sinobo Stadium, PragueÇek Cumhuriyeti2-2
Jakub Pesek, Danny Ward (og) / Aaron Ramsey, Daniel James
Galler
08 Ekim 2020Lilleküla Stadium, TallinnEstonya2-0
Erik Sorga, Sergei Zenjov
Belarus
11 Ekim 2020Central Stadium, KazanBelarus0-2
Patrik Schick, Adam Hlozek
Çek Cumhuriyeti
11 Ekim 2020Lilleküla Stadium, TallinnEstonya0-1
Kieffer Moore
Galler
13 Kasım 2021King Baudouin Stadium, BrusselsBelçika3-1
Christian Benteke, Yannick Carrasco, Thorgan Hazard / Erik Sorga
Estonya
13 Kasım 2021Cardiff City Stadium, CardiffGaller5-1
Aaron Ramsey (2), Neco Williams, Ben Davies, Connor Roberts / Artem Kontsevoy
Belarus
16 Kasım 2021Generali Česká pojišťovna Arena, PragueÇek Cumhuriyeti2-0
Jakub Brabec, Jan Sykora
Estonya
16 Kasım 2021Cardiff City Stadium, CardiffGaller1-1
Kieffer Moore / Kevin de Bruyne
Belçika

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka1090130-3272022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2İskoçya1072117-7232. Tur
3İsrail1051423-2116
4Avusturya1051419-1716
5Faroe Adaları101187-234
6Moldova100195-301
25 Mart 2021Bloomfield Stadium, Tel Avivİsrail0-2
Martin Braithwaite, Jonas Wind
Danimarka
25 Mart 2021Stadionul Zimbru, ChișinăuMoldova1-1
Ion Nicolaescu / Meinhard Olsen
Faroe Adaları
25 Mart 2021Hampden Park, Glasgowİskoçya2-2
Grant Hanley, John McGinn / Sasa Kalajdzic (2)
Avusturya
28 Mart 2021MCH Arena, HerningDanimarka8-0
Kasper Dolberg (2), Mikkel Damsgaard (2), Jens Stryger Larsen, Mathias Jensen, Robert Skov, Marcus Ingvartsen 
Moldova
28 Mart 2021Ernst-Happel-Stadion, ViennaAvusturya3-1
Aleksandar Dragovic, Christoph Baumgartner, Sasa Kalajdzic / Sonni Ragnar Nattestad
Faroe Adaları
28 Mart 2021Bloomfield Stadium, Tel Avivİsrail1-1
Dor Peretz / Ryan Fraser
İskoçya
31 Mart 2021Ernst-Happel-Stadion, ViennaAvusturya0-4
Andreas Olsen (2), Joakim Maehle, Pierre-Emile Hojbjerg
Danimarka
31 Mart 2021Stadionul Zimbru, ChișinăuMoldova1-4
Catalin Carp / Eran Zahavi, Manor Solomon, Munas Dabbur, Bebras Natcho
İsrail
31 Mart 2021Hampden Park, Glasgowİskoçya4-0
John McGinn (2), Charlie Adam, Ryan Fraser
Faroe Adaları
01 Eylül 2021Parken, CopenhagenDanimarka2-0
Daniel Wass, Joakim Maehle
İskoçya
01 Eylül 2021Tórsvøllur, TórshavnFaroe Adaları0-4
Eran Zahavi (3), Munas Dabbur
İsrail
01 Eylül 2021Zimbru Stadium, ChișinăuMoldova0-2
Christoph Baumgartner, Marko Arnautovic
Avusturya
04 Eylül 2021Tórsvøllur, TórshavnFaroe Adaları0-1
Jonas Wind
Danimarka
04 Eylül 2021Sammy Ofer Stadium, Haifaİsrail5-2
Manor Solomon, Munas Dabbur, Eran Zahavi (2), Shon Weissman / Christoph Baumgartner, Marko Arnautovic
Avusturya
04 Eylül 2021Hampden Park, Glasgowİskoçya1-0
Lyndon Dykes
Moldova
07 Eylül 2021Ernst-Happel-Stadion, ViennaAvusturya0-1
Lyndon Dykes
İskoçya
07 Eylül 2021Parken, CopenhagenDanimarka5-0
Yussuf Poulsen, Simon Kjaer, Andreas Olsen, Thomas Delaney, Andreas Cornelius
İsrail
07 Eylül 2021Tórsvøllur, TórshavnFaroe Adaları2-1
Klaemint Olsen, Heini Vatnsdal / Nicolae Milinceanu
Moldova
09 Ekim 2020Hampden Park, Glasgowİskoçya3-2
John McGinn, Lyndon Dykes, Scott McTominay / Eran Zahavi, Munas Dabbur
İsrail
09 Ekim 2020Tórsvøllur, TórshavnFaroe Adaları0-2
Konrad Laimer, Marcel Sabitzer
Avusturya
09 Ekim 2020Zimbru Stadium, ChișinăuMoldova0-4
Andreas Olsen, Simon Kjaer, Christian Norgaard, Joakim Maehle
Danimarka
12 Ekim 2020Parken, CopenhagenDanimarka1-0
Joakim Maehle
Avusturya
12 Ekim 2020Tórsvøllur, TórshavnFaroe Adaları0-1
Lyndon Dykes
İskoçya
12 Ekim 2020Turner Stadium, Be’er Shevaİsrail2-1
Eran Zahavi, Munas Dabbur / Ion Nicolaescu
Moldova
12 Kasım 2021Wörthersee Stadion, KlagenfurtAvusturya4-2
Marko Arnautovic, Louis Schaub (2), Marcel Sabitzer / Dor Peretz, Nir Biton
İsrail
12 Kasım 2021Parken, CopenhagenDanimarka3-1
Andreas Olsen, Jacob Bruun Larsen, Joakim Maehle / Klaemint Olsen
Faroe Adaları
12 Kasım 2021Zimbru Stadium, ChișinăuMoldova0-2
Nathan Patterson, Charlie Adam
İskoçya
15 Kasım 2021Wörthersee Stadion, KlagenfurtAvusturya4-1
Marko Arnautovic (2), Christopher Trimmel, Dejan Ljubicic / Ion Nicolaescu
Moldova
15 Kasım 2021Netanya Stadium, Netanyaİsrail3-2
Munas Dabbur, Shon Weissman, Dor Peretz  / Solvi Vatnhamar, Klaemint Olsen
Faroe Adaları
15 Kasım 2021Hampden Park, Glasgowİskoçya2-0
John Souttar, Charlie Adam
Danimarka

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda1072133-8232022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Türkiye1063127-16212. Tur
3Norveç1053215-818
4Karadağ1033414-1512
5Letonya1013611-149
6Cebelitarık1000104-430
25 Mart 2021Atatürk Olimpiyat Stadyumu, IstanbulTürkiye4-2
Burak Yılmaz (3), Hakan Çalhanoğlu / Davy Klaassen, Luuk de Jong
Hollanda
25 Mart 2021Victoria Stadium, GibraltarCebelitarık0-3
Alexander Sorloth, Kristian Thorstvedt, Jonas Svensson
Norveç
25 Mart 2021Skonto Stadium, RigaLetonya1-2
Janis Ikaunieks / Stevan Jovetic (2)
Karadağ
28 Mart 2021Podgorica City Stadium, PodgoricaKaradağ4-1
Fatos Beciraj, Marko Simic, Zarko Tomasevic, Stevan Jovetic / Reece Styche
Cebelitarık
28 Mart 2021Johan Cruijff ArenA, AmsterdamHollanda2-0
Steven Berghuis, Luuk de Jong
Letonya
28 Mart 2021La Rosaleda, MálagaNorveç0-3
Ozan Tufan (2), Çağlar Söyüncü
Türkiye
31 Mart 2021Victoria Stadium, GibraltarCebelitarık0-7
Steven Berghuis, Luuk de Jong, Georginio Wijnaldum, Donyell Malen, Donny van de Beek, Memphis Depay (2)
Hollanda
31 Mart 2021Podgorica City Stadium, PodgoricaKaradağ0-1
Alexander Sorloth
Norveç
31 Mart 2021Atatürk Olimpiyat Stadyumu, IstanbulTürkiye3-3
Kenan Karaman, Hakan Çalhanoğlu, Burak Yılmaz / Roberts Savalnieks, Roberts Uldrikis, Davis Ikaunieks
Letonya
01 Eylül 2021Daugava Stadium, RigaLetonya3-1
Vladislavs Gutkovskis (2), Andrejs Ciganiks / Tjay De Barr
Cebelitarık
01 Eylül 2021Ullevaal Stadion, OsloNorveç1-1
Erling Haland / Davy Klaassen
Hollanda
01 Eylül 2021Vodafone Park, IstanbulTürkiye2-2
Cengiz Ünder, Yusuf Yazıcı / Adam Marusic, Risto Radunovic
Karadağ
04 Eylül 2021Daugava Stadium, RigaLetonya0-2
Erling Haland, Mohamed Elyounoussi
Norveç
04 Eylül 2021Victoria Stadium, GibraltarCebelitarık0-3
Ibrahim Halil Dervişoğlu, Hakan Çalhanoğlu, Kenan Karaman
Türkiye
04 Eylül 2021Philips Stadion, EindhovenHollanda4-0
Memphis Depay (2), Georginio Wijnaldum, Cody Gakpo
Karadağ
07 Eylül 2021City Stadium, PodgoricaKaradağ0-0Letonya
07 Eylül 2021Johan Cruyff Arena, AmsterdamHollanda6-1
Davy Klaassen, Memphis Depay (3), Guus Til, Donyell Malen / Cengiz Ünder
Türkiye
07 Eylül 2021Ullevaal Stadion, OsloNorveç5-1
Kristian Thorstvedt, Erling Haland (3), Alexander Sorloth / Reece Styche
Cebelitarık
09 Ekim 2020Victoria Stadium, GibraltarCebelitarık0-3
Adam Marusic, Fatos Beqiraj (2)
Karadağ
09 Ekim 2020Daugava Stadium, RigaLetonya0-1
Davy Klaassen
Hollanda
09 Ekim 2020Şükrü Saracoğlu Stadium, IstanbulTürkiye1-1
Muhammed Kerem Aktürkoğlu / Kristian Thorstvedt
Norveç
11 Ekim 2020Daugava Stadium, RigaLetonya1-2
Merih Demiral (og) / Serdar Dursun, Burak Yılmaz
Türkiye
11 Ekim 2020Stadion Feijenoord, RotterdamHollanda6-0
Virgil van Dijk, Memphis Depay (2), Denzel Dumfries, Arnaut Groeneveld, Donyell Malen
Cebelitarık
11 Ekim 2020Ullevaal Stadion, OsloNorveç2-0
Mohamed Elyounoussi (2)
Karadağ
13 Kasım 2021Ullevaal Stadion, OsloNorveç0-0Letonya
13 Kasım 2021Atatürk Olympic Stadium, IstanbulTürkiye6-0
Muhammed Kerem Aktürkoğlu, Ibrahim Halil Dervişoğlu (2), Merih Demiral, Serdar Dursun, Mert Müldür
Cebelitarık
13 Kasım 2021City Stadium, PodgoricaKaradağ2-2
Ilija Vukotic, Nikola Vujnovic / Memphis Depay (2)
Hollanda
16 Kasım 2021Victoria Stadium, GibraltarCebelitarık1-3
Liam Walker / Vladislavs Gutkovskis, Roberts Uldrikis, Krollis Raimonds
Letonya
16 Kasım 2021City Stadium, PodgoricaKaradağ1-2
Fatos Beqiraj / Muhammed Kerem Aktürkoğlu, Orkun Kökcğ
Türkiye
16 Kasım 2021Stadion Feijenoord, RotterdamHollanda2-0
Steven Bergwijn, Memphis Depay
Norveç

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hırvatistan1072121-4232022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Rusya1071219-6222. Tur
3Slovakya1035217-1014
4Slovenya1042413-1214
5Kıbrıs101274-215
6Malta101279-305
25 Mart 2021GSP Stadium, NicosiaKıbrıs0-0Slovakya
25 Mart 2021National Stadium, Ta’ QaliMalta1-3
Joseph Mbong / Artem Dzyuba, Mario Fernandes, Alexander Sobolev
Rusya
25 Mart 2021Stadion Stožice, LjubljanaSlovenya1-0
Sandi Lovric
Hırvatistan
28 Mart 2021Fisht Stadium, SochiRusya2-1
Artem Dzyuba (2) / Josip Ilicic
Slovenya
28 Mart 2021Stadion Rujevica, RijekaHırvatistan1-0
Mario Pasalic
Kıbrıs
28 Mart 2021Štadión Antona Malatinského, TrnavaSlovakya2-2
David Strelec, Milan Skriniar / Luke Gambin, Alexander Satariano
Malta
31 Mart 2021GSP Stadium, NicosiaKıbrıs1-0
Ioannis Pittas
Slovenya
31 Mart 2021Stadion Rujevica, RijekaHırvatistan2-0
Ivan Perisic, Luka Modric
Malta
31 Mart 2021Štadión Antona Malatinského, TrnavaSlovakya2-1
Milan Skriniar, Robert Mak / Mario Fernandes
Rusya
01 Eylül 2021National Stadium, Ta’ QaliMalta3-0
Cain Attard (2), Joseph Mbong
Kıbrıs
01 Eylül 2021Luzhniki Stadium, MoscowRusya0-0Hırvatistan
01 Eylül 2021Stožice Stadium, LjubljanaSlovenya1-1
Petar Stojanovic / Robert Bozenik
Slovakya
04 Eylül 2021GSP Stadium, NicosiaKıbrıs0-2
Aleksandr Erokhin, Rifat Zhemaletdinov
Rusya
04 Eylül 2021Stožice Stadium, LjubljanaSlovenya1-0
Sandi Lovric
Malta
04 Eylül 2021Tehelné pole, BratislavaSlovakya0-1
Marcelo Brozovic
Hırvatistan
07 Eylül 2021Stadion Poljud, SplitHırvatistan3-0
Mario Pasalic (2),Nikola Vlasic
Slovenya
07 Eylül 2021Otkritie Arena, MoscowRusya2-0
Fedor Smolov, Zelimkhan Bakaev
Malta
07 Eylül 2021Tehelné pole, BratislavaSlovakya2-0
Ivan Schranz, Martin Koscelnik
Kıbrıs
09 Ekim 2020AEK Arena – Georgios Karapatakis, LarnacaKıbrıs0-3
Ivan Perisic, Josko Gvardiol, Marko Livaja
Hırvatistan
09 Ekim 2020National Stadium, Ta’ QaliMalta0-4
Josip Ilicic (2), Andraz Sporar, Benjamin Sesko
Slovenya
09 Ekim 2020Ak Bars Arena, KazanRusya1-0
Milan Skriniar (og)
Slovakya
11 Ekim 2020Gradski Vrt Stadium, OsijekHırvatistan2-2
Luka Modric, Andrej Kramaric / Ivan Schranz, Lukas Haraslin
Slovakya
11 Ekim 2020AEK Arena – Georgios Karapatakis, LarnacaKıbrıs2-2
Fotis Papoulis, Pieros Sotiriou / Zach Muscat, Jurgen Degabriele
Malta
11 Ekim 2020Ljudski vrt, MariborSlovenya1-2
Josip Ilicic / Igor Diveev, Georgi Dzhikiya
Rusya
11 Kasım 2021Krestovsky Stadium, Saint PetersburgRusya6-0
Aleksandr Erokhin (2), Fedor Smolov, Andrey Mostovoy, Alex Sutormin, Anton Zabolotnyi
Kıbrıs
11 Kasım 2021National Stadium, Ta’ QaliMalta1-7
Marcelo Brozovic (og) / Ivan Perisic, Duje Caleta-CarMario Pasalic, Luka Modric, Lovro Majer (2), Andrej Kramaric
Hırvatistan
11 Kasım 2021Anton Malatinský Stadium, TrnavaSlovakya2-2
Ondrej Duda, David Strelec / Miha Zajc, Miha Mevlja
Slovenya
14 Kasım 2021Stadion Poljud, SplitHırvatistan1-0
Fedor Kudryashov (og)
Rusya
14 Kasım 2021National Stadium, Ta’ QaliMalta0-6
Albert Rusnak (2), Ondrej Duda (3), Vernon De Marco
Slovakya
14 Kasım 2021Stožice Stadium, LjubljanaSlovenya2-1
Miha Zajc, Adam Gnezda / Andronikos Kakoulis
Kıbrıs

I Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İngiltere1082039-3262022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Polonya1062230-11202. Tur
3Arnavutluk1060412-1218
4Macaristan1052319-1317
5Andorra102088-246
6San Marino1000101-460
25 Mart 2021Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra0-1
Ermir Lenjani
Arnavutluk
25 Mart 2021Wembley Stadium, Londonİngiltere5-0
James Ward-Prowse, Dominic Calvert-Lewin (2), Raheem Sterling, Ollie Watkins 
San Marino
25 Mart 2021Puskás Aréna, BudapestMacaristan3-0
Roland Sallai, Adam Szalai, Willie Orban / Krzysztof Piatek,Kamil Jozwiak, Robert Lewandowski
Polonya
28 Mart 2021Arena Kombëtare, TiranaArnavutluk0-2
Harry Kane, Mason Mount
İngiltere
28 Mart 2021Stadion Wojska Polskiego, WarsawPolonya3-0
Robert Lewandowski (2), Karol Swiderski
Andorra
28 Mart 2021San Marino Stadium, SerravalleSan Marino0-3
Adam Szalai, Roland Sallai, Nemanja Nikolics 
Macaristan
31 Mart 2021Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra1-4
Marc Pujol / Loic Nego, Attila Fiola, Daniel Gazdag, Laszlo Kleinheisler
Macaristan
31 Mart 2021Wembley Stadium, Londonİngiltere2-1
Harry Kane, Harry Maguire / Jakub Moder
Polonya
31 Mart 2021San Marino Stadium, SerravalleSan Marino0-2
Rey Manaj, Myrto Uzuni
Arnavutluk
02 Eylül 2021Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra2-0
Marc Vales (2)
San Marino
02 Eylül 2021Puskás Aréna, BudapestMacaristan0-4
Raheem Sterling, Harry Kane, Harry Maguire, Declan Rice
İngiltere
02 Eylül 2021PGE Narodowy, WarsawPolonya4-1
Robert Lewandowski, Adam Buksa, Grzegorz Krychowiak, Karol Linetty / Sokol Cikalleshi
Arnavutluk
05 Eylül 2021Elbasan Arena, ElbasanArnavutluk1-0
Armando Broja
Macaristan
05 Eylül 2021Wembley Stadium, Londonİngiltere4-0
Jesse Lingard (2), Harry Kane, Bukayo Saka 
Andorra
05 Eylül 2021San Marino Stadium, SerravalleSan Marino1-7
Nicola Nanni / Robert Lewandowski (2), Karol Swiderski, Karol Linetty, Adam Buksa (3)
Polonya
08 Eylül 2021Elbasan Arena, ElbasanArnavutluk5-0
Rei Manaj, Qazim Laci, Armando Broja, Elseid Hysaj, Myrto Uzuni 
San Marino
08 Eylül 2021Puskás Aréna, BudapestMacaristan2-1
Adam Szalai, Endre Botka / Max Llovera
Andorra
08 Eylül 2021PGE Narodowy, WarsawPolonya1-1
Damian Szymanski / Harry Kane
İngiltere
09 Ekim 2020Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra0-5
Ben Chilwell, Bukayo Saka, Tammy Abraham, James Ward-Prowse, Jack Grealish
İngiltere
09 Ekim 2020Puskás Aréna, BudapestMacaristan0-1
Armando Broja
Arnavutluk
09 Ekim 2020PGE Narodowy, WarsawPolonya5-0
Karol Swiderski, Cristian Brolli (og), Tomasz Kedziora, Adam Buksa, Krzysztof Piatek 
San Marino
12 Ekim 2020Arena Kombëtare, TiranaArnavutluk0-1
Karol Swiderski
Polonya
12 Ekim 2020Wembley Stadium, Londonİngiltere1-1
John Stones / Roland Sallai
Macaristan
12 Ekim 2020San Marino Stadium, SerravalleSan Marino0-3
Marc Pujol, Sergio Moreno, Ricard Fernandez
Andorra
12 Kasım 2021Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra1-4
Marc Vales / Kamil Jozwiak, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski (2)
Polonya
12 Kasım 2021Wembley Stadium, Londonİngiltere5-0
Harry Maguire, Harry Kane (3), Jordan Henderson
Arnavutluk
12 Kasım 2021Puskás Aréna, BudapestMacaristan4-0
Daniel Gazdag, Dominik Szoboszlai (2), Balint Vecsei
San Marino
15 Kasım 2021Arena Kombëtare, TiranaArnavutluk1-0
Endri Cekici
Andorra
15 Kasım 2021PGE Narodowy, WarsawPolonya1-2
Karol Swiderski / Andras Schafer, Daniel Gazdag
Macaristan
15 Kasım 2021San Marino Stadium, SerravalleSan Marino0-10
Harry Maguire, Filippo Fabbri (og), Harry Kane (4), Emile Smith-Rowe, Tyrone Mings, Tammy Abraham, Bukayo Saka
İngiltere

J Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Almanya1090136-4272022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Kuzey Makedonya1053223-11182. Tur
3Romanya1052313-817
4Ermenistan103349-2012
5İzlanda1023512-189
6Liechenstein100192-341
25 Mart 2021MSV-Arena, DuisburgAlmanya3-0
Leon Goretzka, Kai Havertz, İlkay Gündoğan
İzlanda
25 Mart 2021Rheinpark Stadion, VaduzLiechenstein0-1
Noah Frommelt (k.k.)
Ermenistan
25 Mart 2021Arena Națională, BucharestRomanya3-2
Floren Tanase, Valentin Mihaila, Ianis Hagi / Arijan Ademi, Aleksandar Trajkovski
Kuzey Makedonya
28 Mart 2021Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanErmenistan2-0
Tigran Barseghyan, Khoren Bayramyan
İzlanda
28 Mart 2021Toše Proeski Arena, SkopjeKuzey Makedonya5-0
Enis Bardi, Aleksandar Trajkovski (2), Eljif Elmas, Ilija Nestorovski
Liechenstein
28 Mart 2021Arena Națională, BucharestRomanya0-1
Serge Gnabry
Almanya
31 Mart 2021Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanErmenistan3-2
Eduard Spertsyan, Varazdat Haroyan, Tigran Barseghyan / Alexandru Cicaldau (2)
Romanya
31 Mart 2021MSV-Arena, DuisburgAlmanya1-2
İlkay Gündoğan / Goran Pandev, Eljif Elmas
Kuzey Makedonya
31 Mart 2021Rheinpark Stadion, VaduzLiechenstein1-4
Yanik Frick / Runar Mar Sigurjonsson, Birkir Mar Saevarsson, Birkir Bjarnason, Victor Palsson
İzlanda
02 Eylül 2021Laugardalsvöllur, Reykjavíkİzlanda 0-2
Dennis Man, Nicolae Claudiu Stanciu
Romanya
02 Eylül 2021Kybunpark, St. Gallen (Switzerland)Liechenstein0-2
Timo Werner, Leroy Sane
Almanya
02 Eylül 2021Toše Proeski Arena, SkopjeKuzey Makedonya0-0Ermenistan
05 Eylül 2021Laugardalsvöllur, Reykjavíkİzlanda2-2
Brynjar Ingi Bjarnason, Andri Gudjohnsen / Darko Velkovski, Ezgjan Alioski
Kuzey Makedonya
05 Eylül 2021Mercedes-Benz Arena, StuttgartAlmanya6-0
Serge Gnabry (2), Marco Reus, Timo Werner, Jonas Hofmann, Karim Adeyemi
Ermenistan
05 Eylül 2021Arena Națională, BucharestRomanya2-0
Alin Tosca, Cristian Manea 
Liechenstein
08 Eylül 2021Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanErmenistan1-1
Henrikh Mkhitaryan / Noah Frick
Liechenstein
08 Eylül 2021Laugardalsvöllur, Reykjavíkİzlanda0-4
Serge Gnabry, Antonio Rudiger, Leroy Sane, Timo Werner
Almanya
08 Eylül 2021Toše Proeski Arena, SkopjeKuzey Makedonya0-0Romanya
08 Ekim 2020Volksparkstadion, HamburgAlmanya2-1
Serge Gnabry, Thomas Muller / Ianis Hagi
Romanya
08 Ekim 2020Laugardalsvöllur, Reykjavíkİzlanda1-1
Isak Johannesson / Kamo Hovhannisyan
Ermenistan
08 Ekim 2020Rheinpark Stadion, VaduzLiechenstein0-4
Darko Velkovski, Ezgjan Alioski, Boban Nikolov, Darko Churlinov
Kuzey Makedonya
11 Ekim 2020Laugardalsvöllur, Reykjavíkİzlanda4-0
Stefan Thordarson, Albert Gudmundsson (2), Andri Gudjohnsen
Liechenstein
11 Ekim 2020Toše Proeski Arena, SkopjeKuzey Makedonya0-4
Kai Havertz, Timo Werner (2), Jamal Musiala
Almanya
11 Ekim 2020Stadionul Steaua, BucharestRomanya1-0
Alexandru Mitrita
Ermenistan
11 Kasım 2021Vazgen Sargsyan Republican Stadium,Ermenistan0-5
Aleksandar Trajkovski, Enis Bardhi (3), Milan Ristovski
Kuzey Makedonya
11 Kasım 2021Volkswagen Arena, WolfsburgAlmanya9-0
İlkay Gundogan, Daniel Kaufmann (k.k.), Leroy Aziz Sané (2), Marco Reus, Thomas Müller (2), Bote Ridle Nzuzi Baku, Maximilian Göppel (k.k.)
Liechenstein
11 Kasım 2021Stadionul Steaua, BucharestRomanya0-0İzlanda
14 Kasım 2021Vazgen Sargsyan Republican Stadium,Ermenistan1-4
Henrikh Mkhitaryan / Kai Havertz, İlkay Gundogan (2), Jonas Hofmann
Almanya
14 Kasım 2021Vazgen Sargsyan Republican Stadium,Liechenstein0-2
Dennis Man, Nicusor Bancu
Romanya
14 Kasım 2021Toše Proeski Arena, SkopjeKuzey Makedonya3-1
Ezgjan Alioski, Eljif Elmas (2) / Jon Dagur Thorsteinsson
İzlanda

2. Tur

İkinci tura (play-off'lar), on grup ikincisi ve en iyi iki Uluslar Ligi grup galibi, Milletler Ligi genel sıralamasına göre çıkacaklar. Her biri iki tek ayaklı yarı final ve bir tek ayaklı final içeren üç play-off yoluna ayrılacaklar. Yarı finallere, eleme grup etabının en iyi altı ikincisi ev sahipliği yapacaktır ve finalin ev sahibi kura ile belirlenecektir. Yarı finaller 24-25 Mart'ta ve finaller 28-29 Mart 2022'de oynanacak. Her finalin Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanacak.

En İyi İkinciler Sıralaması

SıraGrupTakımOGBMAGYGAVPuanAçıklama
1APortekiz8521176+1117Seribaşı
2Fİskoçya8521147+717Seribaşı
3Cİtalya8440132+1116Seribaşı
4HRusya8512145+916Seribaşı
5Bİsveç8503126+615Seribaşı
6EGaller8431149+515Seribaşı
7GTürkiye84311816+215
8IPolonya84221810+814
9JKuzey Makedonya83321411+312
10DUkrayna8260118+312

Milletler Ligi Grup Şampiyonları

Milletler Ligi Grup Şampiyonları Milletler Ligi Sıralama
A Fransa 1–4
Belçika
İtalya
İspanya
B Galler 17
Avusturya 18
Çek Cumhuriyeti 19
Macaristan 20
C Slovenya 33
Karadağ 34
Arnavutluk 35
Ermenistan 36
D Cebelitarık 49
Faroe Adaları 50

Yol A

24-03-2022Yarı FinalCardiff City Stadium, CardiffGaller2-1
Gareth Bale (2) / Marcel Sabitzer
Avusturya
Haziran 2022Yarı FinalHampden Park, Glasgowİskoçya1-3
Callum McGregor / Andriy Yarmolenko, Roman Yaremchuk, Artem Dovbyk
Ukrayna
Haziran 2022FinalCardiff City Stadium, CardiffGaller1-0
Andriy Yarmolenko (og)
Ukrayna

Yol B

24-03-2022Yarı FinalRusyaPolonya
24-03-2022Yarı FinalFriends Arena, Solnaİsveç1-0
Robin Quaison
Çek Cumhuriyeti
29-03-2022FinalStadion Śląski, ChorzówPolonya2-0
Robert Lewandowski, Piotr Zielinski
İsveç
NOT : Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle Rusya ihraç edildi ve Polonya finale yükseldi.

Yol C

24-03-2022Yarı FinalStadio Renzo Barbera, Palermoİtalya0-1
Aleksandar Trajkovski
Kuzey Makedonya
24-03-2022Yarı FinalEstádio do Dragão, PortoPortekiz3-1
Otavio, Diogo Jota, Mattheus / Burak Yılmaz
Türkiye
29-03-2022FinalEstádio do Dragão, PortoPortekiz2-0
Bruno Fernandes (2)
Kuzey Makedonya