2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri (UEFA)

2022 FIFA Dünya Kupası elemesinin Avrupa bölümü, Avrupa Futbol Federasyonları Birliği'ne (UEFA) üye olan milli takımlar için Katar'da düzenlenecek 2022 FIFA Dünya Kupası'na eleme aşaması olacak. Final turnuvasında UEFA'dan toplam 13 ülke katılacaktır.
2022 FIFA Dünya Kupası Elemeleri(UEFA)
UEFA Euro 2016 qualifying.png
Turnuva Bilgileri
Tarih 24 Mart 2021 – 29 Mart 2022
Takım 55

Maç Fikstürü

Aşama Maç Günleri Tarihler
1. Tur
(Grup Maçları)
1. Maç Günü 24–25 Mart 2021
2. Maç Günü 27–28 Mart 2021
3. Maç Günü 30–31 Mart 2021
4. Maç Günü 1–2 Eylül 2021
5. Maç Günü 4–5 Eylül 2021
6. Maç Günü 7–8 Eylül 2021
7. Maç Günü 8–9 Ekim 2021
8. Maç Günü 11–12 Ekim 2021
9. Maç Günü 11–13 Kasım 2021
10. Maç Günü 14–16 Kasım 2021
Second round
(play-offs)
Yarı Final 24–25 Mart 2022
Final 28–29 Mart 2022

1. Tur

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Portekiz32106-372022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Sırbistan32107-572. Tur
3Lüksemburg21002-33
4İrlanda Cumhuriyeti20022-40
5Azerbaycan20021-30
24 Mart 2021Juventus Stadium, Turin (Italy)Portekiz1-0
Maksim Medvedev (og)
Azerbaycan
24 Mart 2021Stadion Rajko Mitić, BelgradeSırbistan3-2
Dusan Vlahovic, Aleksandar Mitrovic (2) / Alan Browne, James Collins
İrlanda Cumhuriyeti
27 Mart 2021Aviva Stadium, Dublinİrlanda Cumhuriyeti0-1
Gerson Rodrigues
Lüksemburg
27 Mart 2021Stadion Rajko Mitić, BelgradeSırbistan2-2
Aleksandar Mitrovic, Filip Kostic / Diogo Jota (2)
Portekiz
30 Mart 2021Bakı Olimpiya Stadionu, BakuAzerbaycan1-2
Emin Makhmudov / Aleksandar Mitrovic (2)
Sırbistan
30 Mart 2021Stade Josy Barthel, LuxembourgLüksemburg1-3
Gerson Rodrigues / Diogo Jota (2), Cristiano Ronaldo
Portekiz
01 Eylül 2021LüksemburgAzerbaycan
01 Eylül 2021Portekizİrlanda Cumhuriyeti
04 Eylül 2021İrlanda CumhuriyetiAzerbaycan
04 Eylül 2021SırbistanLüksemburg
07 Eylül 2021AzerbaycanPortekiz
07 Eylül 2021İrlanda CumhuriyetiSırbistan
09 Ekim 2020Azerbaycanİrlanda Cumhuriyeti
09 Ekim 2020LüksemburgSırbistan
12 Ekim 2020PortekizLüksemburg
12 Ekim 2020SırbistanAzerbaycan
11 Kasım 2021AzerbaycanLüksemburg
11 Kasım 2021İrlanda CumhuriyetiPortekiz
14 Kasım 2021Lüksemburgİrlanda Cumhuriyeti
14 Kasım 2021PortekizSırbistan

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya32106-372022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2İsveç22004-062. Tur
3Yunanistan20202-22
4Gürcistan30122-41
5Kosova20021-60
25 Mart 2021Nuevo Los Cármenes, Granadaİspanya1-1
Alvaro Morata / Anastasios Bakasetas
Yunanistan
25 Mart 2021Friends Arena, Solnaİsveç1-0
Viktor Johan Anton Claesson
Gürcistan
28 Mart 2021Boris Paichadze Dinamo Arena, TbilisiGürcistan1-2
Khvicha Kvaratskhelia / Ferran Torres, Dani Olmo
İspanya
28 Mart 2021Fadil Vokrri Stadium, PristinaKosova0-3
Ludwig Augustinsson, Aleksander Isak, Sebastian Larsson 
İsveç
31 Mart 2021Toumba Stadium, ThessalonikiYunanistan1-1
Otar Kakabadze (og) / Khvicha Kvaratskhelia
Gürcistan
31 Mart 2021La Cartuja, Sevilleİspanya3-1
Dani Olmo, Ferran Torres, Gerard Moreno / Besar Halimi
Kosova
01 Eylül 2021GürcistanKosova
01 Eylül 2021İsveçİspanya
04 Eylül 2021KosovaYunanistan
04 Eylül 2021İspanyaGürcistan
07 Eylül 2021Yunanistanİsveç
07 Eylül 2021
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020İsveç
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020İsveçYunanistan
11 Kasım 2021İsveç
11 Kasım 2021Yunanistanİspanya
14 Kasım 2021Yunanistan
14 Kasım 2021İspanyaİsveç

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İtalya330006-092022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2İsviçre22004162. Tur
3Kuzey İrlanda20110-21
4Bulgaristan30121-51
5Litvanya20020-30
25 Mart 2021Vasil Levski National Stadium, SofiaBulgaristan1-3
Kiril Despodov / Breel Embolo, Haris Seferovic, Steven Zuber
İsviçre
25 Mart 2021Stadio Ennio Tardini, Parmaİtalya2-0
Domenico Berardi, Ciro Immobile
Kuzey İrlanda
28 Mart 2021Vasil Levski National Stadium, SofiaBulgaristan0-2
Andrea Belotti, Manuel Locatelli
İtalya
28 Mart 2021Kybunpark, St. Gallenİsviçre1-0
Xherdan Shaqiri
Litvanya
31 Mart 2021LFF Stadium, VilniusLitvanya0-2
Stefano Sensi, Ciro Immobile
İtalya
31 Mart 2021Windsor Park, BelfastKuzey İrlanda0-0Bulgaristan
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021
2

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa32104-172022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Ukrayna30303-332. Tur
3Finlandiya20203-32
4Bosna Hersek20112-31
5Kazakistan20111-31
25 Mart 2021Helsinki Olympic Stadium, HelsinkiFinlandiya2-2
Teemu Pukki (2) / Miralem Pjanic, Miroslav Stevanovic
Bosna Hersek
25 Mart 2021Stade de France, Saint-DenisFransa1-1
Antoine Griezmann / Presnel Kimpembe (k.k.)
Ukrayna
28 Mart 2021Astana Arena, Nur-SultanKazakistan0-2
Ousmane Dembele, Sergey Maliy (k.k.)
Fransa
28 Mart 2021NSK Olimpiyskiy, KyivUkrayna1-1
Finlandiya
31 Mart 2021Stadion Grbavica, SarajevoBosna Hersek0-1
Antoine Griezmann
Fransa
31 Mart 2021NSK Olimpiyskiy, KyivUkrayna1-1
Roman Yaremchuk / Serikzhan Muzhikov
Kazakistan
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Belçika321012-272022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Çek Cumhuriyeti31117-442. Tur
3Galler21012-33
4Belarus21014-103
5Estonya20024-100
24 Mart 2021Den Dreef, LeuvenBelçika3-1
Kevin de Bruyne, Thorgan Hazard, Romelu Lukaku / Harry Wilson
Galler
24 Mart 2021Arena Lublin, LublinEstonya2-6
Rauno Sappinen, Henri Anier / Patrik Schick, Antonin Barak, Tomas Soucek (3), Jakub Jankto
Çek Cumhuriyeti
27 Mart 2021Dinamo Stadium, MinskBelarus4-2
Vitali Lisakovich (2), Yuri Kendysh, Pavel Savitskiy / Henri Anier (2)
Estonya
27 Mart 2021Eden Arena, PragueÇek Cumhuriyeti1-1
Lukas Provod / Romelu Lukaku
Belçika
30 Mart 2021Den Dreef, LeuvenBelçika8-0
Michy Batshuayi, Hans Vanaken (2), Leandro Trossard (2), Jeremy Doku, Dennis Praet, Christian Benteke, Hans Vanaken 
Belarus
30 Mart 2021Cardiff City Stadium, CardiffGaller1-0
Daniel James
Çek Cumhuriyeti
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021

F Grubu

SıraTakım1OGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka330014-092022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2İskoçya31207-352. Tur
3İsrail31115-44
4Avusturya31115-74
5Faroe Adaları30122-81
6Moldova30122-131
25 Mart 2021Bloomfield Stadium, Tel Avivİsrail0-2
Martin Braithwaite, Jonas Wind
Danimarka
25 Mart 2021Stadionul Zimbru, ChișinăuMoldova1-1
Ion Nicolaescu / Meinhard Olsen
Faroe Adaları
25 Mart 2021Hampden Park, Glasgowİskoçya2-2
Grant Hanley, John McGinn / Sasa Kalajdzic (2)
Avusturya
28 Mart 2021MCH Arena, HerningDanimarka8-0
Kasper Dolberg (2), Mikkel Damsgaard (2), Jens Stryger Larsen, Mathias Jensen, Robert Skov, Marcus Ingvartsen 
Moldova
28 Mart 2021Ernst-Happel-Stadion, ViennaAvusturya3-1
Aleksandar Dragovic, Christoph Baumgartner, Sasa Kalajdzic / Sonni Ragnar Nattestad
Faroe Adaları
28 Mart 2021Bloomfield Stadium, Tel Avivİsrail1-1
Dor Peretz / Ryan Fraser
İskoçya
31 Mart 2021Ernst-Happel-Stadion, ViennaAvusturya0-4
Andreas Olsen (2), Joakim Maehle, Pierre-Emile Hojbjerg
Danimarka
31 Mart 2021Stadionul Zimbru, ChișinăuMoldova1-4
Catalin Carp / Eran Zahavi, Manor Solomon, Munas Dabbur, Bebras Natcho
İsrail
31 Mart 2021Hampden Park, Glasgowİskoçya4-0
John McGinn (2), Charlie Adam, Ryan Fraser
Faroe Adaları
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Türkiye321010-572022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Hollanda320111-462. Tur
3Karadağ32016-36
4Norveç32014-36
5Letonya30124-71
6Cebelitarık30031-140
25 Mart 2021Atatürk Olimpiyat Stadyumu, IstanbulTürkiye4-2
Burak Yılmaz (3), Hakan Çalhanoğlu / Davy Klaassen, Luuk de Jong
Hollanda
25 Mart 2021Victoria Stadium, GibraltarCebelitarık0-3
Alexander Sorloth, Kristian Thorstvedt, Jonas Svensson
Norveç
25 Mart 2021Skonto Stadium, RigaLetonya1-2
Janis Ikaunieks / Stevan Jovetic (2)
Karadağ
28 Mart 2021Podgorica City Stadium, PodgoricaKaradağ4-1
Fatos Beciraj, Marko Simic, Zarko Tomasevic, Stevan Jovetic / Reece Styche
Cebelitarık
28 Mart 2021Johan Cruijff ArenA, AmsterdamHollanda2-0
Steven Berghuis, Luuk de Jong
Letonya
28 Mart 2021La Rosaleda, MálagaNorveç0-3
Ozan Tufan (2), Çağlar Söyüncü
Türkiye
31 Mart 2021Victoria Stadium, GibraltarCebelitarık0-7
Steven Berghuis, Luuk de Jong, Georginio Wijnaldum, Donyell Malen, Donny van de Beek, Memphis Depay (2)
Hollanda
31 Mart 2021Podgorica City Stadium, PodgoricaKaradağ0-1
Alexander Sorloth
Norveç
31 Mart 2021Atatürk Olimpiyat Stadyumu, IstanbulTürkiye3-3
Kenan Karaman, Hakan Çalhanoğlu, Burak Yılmaz / Roberts Savalnieks, Roberts Uldrikis, Davis Ikaunieks
Letonya
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hırvatistan32014-162022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Rusya32016-462. Tur
3Slovakya31204-35
4Kıbrıs31111-14
5Slovenya31022-33
6Malta30123-81
25 Mart 2021GSP Stadium, NicosiaKıbrıs0-0Slovakya
25 Mart 2021National Stadium, Ta’ QaliMalta1-3
Joseph Mbong / Artem Dzyuba, Mario Fernandes, Alexander Sobolev
Rusya
25 Mart 2021Stadion Stožice, LjubljanaSlovenya1-0
Sandi Lovric
Hırvatistan
28 Mart 2021Fisht Stadium, SochiRusya2-1
Artem Dzyuba (2) / Josip Ilicic
Slovenya
28 Mart 2021Stadion Rujevica, RijekaHırvatistan1-0
Mario Pasalic
Kıbrıs
28 Mart 2021Štadión Antona Malatinského, TrnavaSlovakya2-2
David Strelec, Milan Skriniar / Luke Gambin, Alexander Satariano
Malta
31 Mart 2021GSP Stadium, NicosiaKıbrıs1-0
Ioannis Pittas
Slovenya
31 Mart 2021Stadion Rujevica, RijekaHırvatistan2-0
Ivan Perisic, Luka Modric
Malta
31 Mart 2021Štadión Antona Malatinského, TrnavaSlovakya2-1
Milan Skriniar, Robert Mak / Mario Fernandes
Rusya
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021

I Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İngiltere33009-192022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Macaristan321010-472. Tur
3Arnavutluk32013-26
4Polonya31117-54
5Andorra30031-80
6San Marino30030-100
25 Mart 2021Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra0-1
Ermir Lenjani
Arnavutluk
25 Mart 2021Wembley Stadium, Londonİngiltere5-0
James Ward-Prowse, Dominic Calvert-Lewin (2), Raheem Sterling, Ollie Watkins 
San Marino
25 Mart 2021Puskás Aréna, BudapestMacaristan3-0
Roland Sallai, Adam Szalai, Willie Orban / Krzysztof Piatek,Kamil Jozwiak, Robert Lewandowski
Polonya
28 Mart 2021Arena Kombëtare, TiranaArnavutluk0-2
Harry Kane, Mason Mount
İngiltere
28 Mart 2021Stadion Wojska Polskiego, WarsawPolonya3-0
Robert Lewandowski (2), Karol Swiderski
Andorra
28 Mart 2021San Marino Stadium, SerravalleSan Marino0-3
Adam Szalai, Roland Sallai, Nemanja Nikolics 
Macaristan
31 Mart 2021Estadi Nacional, Andorra la VellaAndorra1-4
Marc Pujol / Loic Nego, Attila Fiola, Daniel Gazdag, Laszlo Kleinheisler
Macaristan
31 Mart 2021Wembley Stadium, Londonİngiltere2-1
Harry Kane, Harry Maguire / Jakub Moder
Polonya
31 Mart 2021San Marino Stadium, SerravalleSan Marino0-2
Rey Manaj, Myrto Uzuni
Arnavutluk
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021

J Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Ermenistan33006-292022 FIFA Dünya Kupası Finalleri
2Kuzey Makedonya32019-462. Tur
3Almanya32015-26
4Romanya31025-63
5İzlanda31024-63
6Liechenstein30031-100
25 Mart 2021MSV-Arena, DuisburgAlmanya3-0
Leon Goretzka, Kai Havertz, İlkay Gündoğan
İzlanda
25 Mart 2021Rheinpark Stadion, VaduzLiechenstein0-1
Noah Frommelt (k.k.)
Ermenistan
25 Mart 2021Arena Națională, BucharestRomanya3-2
Floren Tanase, Valentin Mihaila, Ianis Hagi / Arijan Ademi, Aleksandar Trajkovski
Kuzey Makedonya
28 Mart 2021Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanErmenistan2-0
Tigran Barseghyan, Khoren Bayramyan
İzlanda
28 Mart 2021Toše Proeski Arena, SkopjeKuzey Makedonya5-0
Enis Bardi, Aleksandar Trajkovski (2), Eljif Elmas, Ilija Nestorovski
Liechenstein
28 Mart 2021Arena Națională, BucharestRomanya0-1
Serge Gnabry
Almanya
31 Mart 2021Vazgen Sargsyan Republican Stadium, YerevanErmenistan3-2
Eduard Spertsyan, Varazdat Haroyan, Tigran Barseghyan / Alexandru Cicaldau (2)
Romanya
31 Mart 2021MSV-Arena, DuisburgAlmanya1-2
İlkay Gündoğan / Goran Pandev, Eljif Elmas
Kuzey Makedonya
31 Mart 2021Rheinpark Stadion, VaduzLiechenstein1-4
Yanik Frick / Runar Mar Sigurjonsson, Birkir Mar Saevarsson, Birkir Bjarnason, Victor Palsson
İzlanda
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
01 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
04 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
07 Eylül 2021
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
09 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
12 Ekim 2020
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
11 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021
14 Kasım 2021

2. Tur

İkinci tura (play-off'lar), on grup ikincisi ve en iyi iki Uluslar Ligi grup galibi, Milletler Ligi genel sıralamasına göre çıkacaklar. Her biri iki tek ayaklı yarı final ve bir tek ayaklı final içeren üç play-off yoluna ayrılacaklar. Yarı finallere, eleme grup etabının en iyi altı ikincisi ev sahipliği yapacaktır ve finalin ev sahibi kura ile belirlenecektir. Yarı finaller 24-25 Mart'ta ve finaller 28-29 Mart 2022'de oynanacak. Her finalin Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanacak.

Milletler Ligi Grup Şampiyonları

Milletler Ligi Grup Şampiyonları Milletler Ligi Sıralama
A Fransa 1–4
Belçika
İtalya
İspanya
B Galler 17
Avusturya 18
Çek Cumhuriyeti 19
Macaristan 20
C Slovenya 33
Karadağ 34
Arnavutluk 35
Ermenistan 36
D Cebelitarık 49
Faroe Adaları 50