2022 FIFA Dünya Kupası Afrika (CAF) Elemeleri

1. Tur

Team 1Agg.Team 21st leg2nd leg
Ethiopia1-1Lesotho0–01-1
Nkau Lerotholi (og) / Tsepo Seturumane
Somalia 2-3Zimbabwe1-0
Shakunda
1-3
Omar Mohamed / Marshall Munetsi, Admiral Muskwe, Khama Billiat
Eritrea 1-4Namibia1–2
Ali Sulieman / Esey Tesfay (og), Peter Shalulile
0-2
Peter Shalulile, Absalom Limbondi
Burundi 2-2Tanzania1–1
Cedric Amissi / Simon Msuva
1-1
Fiston Abdul Razak / Mbwana Samatta (0-3 pen.)
Djibouti2-1Eswatini2–1
Mahdi Houssein Mahabeh, Abdi Idleh hamza / Siboniso Mamba
0-0
Botswana 0-1Malawi0-00-1
Gerald Phiri Jr.
Gambia 1-3Angola0-1
Wilson
1-2
Assan Ceesay / Geraldo, Fabio Abreu
Liberia3-2Sierra Leone3-10-1
Kei Kamara
Mauritius 0-3Mozambique0–1
Telinho
0-2
Clesio, Catamo
São Tomé and Príncipe 1-3Guinea-Bissau0–1
Nanu
1-2
Iniesta / Joseph Mendes (2)
South Sudan 1-2Equatorial Guinea1–1
Niko Kata (og) / Luis Meseguer
0-1
Emilio Nsue
Comoros 1-3Togo1-1
Ibroihim Youssouf / Kodjo Laba
0-2
Kassim M'Dahoma, Gilles Sunu
Chad 1-3Sudan1-3
Ezechiel Ndouassel / Ramadan Agab (3)
0-0
Seychelles 0-10Rwanda0-3
Muhadjiri Hakizimana, Yannick Mukunzi, Meddie Kagere
0-7
Djihad Bizimana, Meddie Kagere (2), Jacgues Tuyisenge (2), Yannick Mukunzi, Hakizimina

2. Tur

A Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
Cezayir642025-4143. Tur
Burkina Faso633012-412
Nijer621313-177
Djibouti60064-290
02 Eylül 2021Stade de Marrakech, Marrakesh (Morocco)Nijer0-2
Lassina Traoré, Mohamed Konaté
Burkina Faso
02 Eylül 2021Mustapha Tchaker Stadium, BlidaCezayir8-0
Islam Slimani (4), Rami Bensebaini, Baghdad Bounedjah, Riyad Mahrez, Ramiz Zerrouki
Djibouti
06 Eylül 2021Prince Moulay Abdellah Stadium, Rabat (Morocco)Djibouti2-4
Anas Ali, Warsama Houssein Said / Victorien Adebayor (2), Amadou Wonkoye, Amadou Sabo
Nijer
07 Eylül 2021Stade de Marrakech, Marrakesh (Morocco)Burkina Faso1-1
Abdoul Tapsoba / Sofiane Feghouli
Cezayir
06 Ekim 2021Stade de Marrakech, Marrakesh (Morocco)Djibouti0-4
Abdoul Tapsoba (2), Issa Kabore, Mohamed Konate
Burkina Faso
06 Ekim 2021Mustapha Tchaker Stadium, BlidaCezayir6-1
Riyad Mahrez (2), Youssef Oumarou (og), Zakaryia Souleymane (og), Islam Slimani (2) / Daniel Sosah
Nijer
11 Ekim 2021Stade de Marrakech, Marrakesh (Morocco)Burkina Faso2-0
Issoufou Dayo, Abdoul Tapsoba
Djibouti
12 Ekim 2021Stade Général Seyni Kountché, NiameyNijer0-4
Riyad Mahrez, Aissa Mandi, Ismael Bennacer, Baghdad Bounedjah
Cezayir
12 Kasım 2021Cairo International Stadium, Cairo (Egypt)Djibouti0-4
 Youcef Belaili, Said Benrahma, Sofiane Feghouli, Islam Slimani
Cezayir
12 Kasım 2021Stade de Marrakech, Marrakesh (Morocco)Burkina Faso1-1
Issoufou Dayo / Youssef Oumarou
Nijer
15 Kasım 2021Stade Général Seyni Kountché, NiameyNijer7-2
Victorien Adebayor (3), Amadou Wonkoye, Daniel Sosah, Ibrahim Issa (2) / Youssouf Ahmed, Siad Yabe
Djibouti
16 Kasım 2021Mustapha Tchaker Stadium, BlidaCezayir2-2
Riyad Mahrez, Sofiane Feghouli / Zakaria Sanogo, Issoufou Dayo
Burkina Faso

B Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
Tunus641111-2133. Tur
Ekvator Ginesi63216-511
Zambiya62138-97
Moritanya60152-111
03 Eylül 2021Stade Olympique de Nouakchott, NouakchottMoritanya1-2
Niass Amadou / Enock Mwepu, Prince Mumba
Zambiya
03 Eylül 2021Stade Hammadi Agrebi, RadèsTunus3-0
Dylan Bronn, Ellyes Skhiri, Wahbi Khazri
Ekvator Ginesi
07 Eylül 2021Levy Mwanawasa Stadium, NdolaZambiya0-2
Wahbi Khazri, Anis Slimane
Tunus
07 Eylül 2021Estadio de Malabo, MalaboEkvator Ginesi1-0
Iban Salvador
Moritanya
07 Ekim 2021Estadio de Malabo, MalaboEkvator Ginesi2-0
Saul Basilio Coco-Bassey Oubina, Emilio Nsue
Zambiya
07 Ekim 2021Stade Hammadi Agrebi, RadèsTunus3-0
Ellyes Skhiri, Wahbi Khazri, Seifeddine Jaziri 
Moritanya
10 Ekim 2021National Heroes Stadium, LusakaZambiya1-1
Fashion Sakala / Federico Bikoro
Ekvator Ginesi
10 Ekim 2021Stade Olympique de Nouakchott, NouakchottMoritanya0-0Tunus
12 Kasım 2021Estadio de Malabo, MalaboEkvator Ginesi1-0
Pablo Ganet 
Tunus
12 Kasım 2021National Heroes Stadium, LusakaZambiya4-0
Patson Daka, Fashion Sakala (3)
Moritanya
16 Kasım 2021Stade Hammadi Agrebi, TunisTunus3-1
Aissa Laidouni, Mohamed Drager, Ali Maaloul / Fashion Sakala
Zambiya
16 Kasım 2021Stade Olympique de Nouakchott, NouakchottMoritanya1-1
Aboubakar Kamara / Saul Basilio Coco-Bassey
Ekvator Ginesi

C Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
Nijerya64119-3133. Tur
Cape Verde63218-611
Liberya62045-86
Merkez Afrika Cumhuriyeti61144-94
01 Eylül 2021Japoma Stadium, Douala (Cameroon)Merkez Afrika Cumhuriyeti1-1
Tresór Toropité / Júlio Tavares
Cape Verde
03 Eylül 2021Teslim Balogun Stadium, LagosNijerya2-0
Kelechi Iheanacho (2)
Liberya
07 Eylül 2021Samuel Kanyon Doe Sports Complex, MonroviaMerkez Afrika Cumhuriyeti0-1
Kpah Sherman
Liberya
07 Eylül 2021Estádio Municipal Adérito Sena, MindeloCape Verde1-2
Dylan Tavares / Victor Osimhen, Santos Kenny Rocha (og)
Nijerya
07 Ekim 2021Accra Sports Stadium, Accra (Ghana)Liberya1-2
Van-Dave Harmon / Jamiro Monteiro, Garry Mendes Rodrigues
Cape Verde
07 Ekim 2021Teslim Balogun Stadium, LagosNijerya0-1
Karl Namnganda
Merkez Afrika Cumhuriyeti
10 Ekim 2021Limbe Stadium, Limbe (Cameroon)Merkez Afrika Cumhuriyeti0-2
Leon Balogun, Victor Osimhen
Nijerya
10 Ekim 2021Estádio Municipal Adérito Sena, MindeloCape Verde1-0
Ryan Mendes
Liberya
12 Kasım 2021Stade Ibn Batouta, Tangiers (Morocco)Liberya0-2
Victor Osimhen, Ahmed Musa
Nijerya
12 Kasım 2021Estádio Municipal Adérito Sena, MindeloCape Verde2-1
Júlio Tavares, Ianique dos Santos Tavares / Isaac Ngoma
Merkez Afrika Cumhuriyeti
16 Kasım 2021Teslim Balogun Stadium, LagosNijerya1-1
Victor Osimhen / Stopira
Cape Verde
16 Kasım 2021Stade Ibn Batouta, Tangiers (Morocco)Liberya3-1
Marcus Macauley, Peter Wilson (2) / Isaac Ngoma
Merkez Afrika Cumhuriyeti

D Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
Kamerun650112-3153. Tur
Fildişi Sahilleri641110-313
Mozambik61142-84
Malawi61052-123
03 Eylül 2021Estádio Nacional do Zimpeto, MaputoMozambik0-0Fildişi Sahilleri
03 Eylül 2021Paul Biya Stadium, YaoundéKamerun2-0
Vincent Aboubakar, Michael Ngadeu-Ngadjui 
Malawi
06 Eylül 2021Stade Olympique Alassane Ouattara, AbidjanFildişi Sahilleri2-1
Sebastien Haller (2) / Nicolas Moumi Ngamaleu
Kamerun
07 Eylül 2021Orlando Stadium, Johannesburg (South Africa)Malawi1-0
Richard Mbulu
Mozambik
08 Ekim 2021Orlando Stadium, Johannesburg (South Africa)Malawi0-3
Max Gradel, Ibrahim Sangare, Jeremie Boga
Fildişi Sahilleri
08 Ekim 2021Japoma Stadium, DoualaKamerun3-1
Eric Choupo-Moting (2), Karl Toko Ekambi / Geny Catamo
Mozambik
10 Ekim 2021Stade de l’Amitié, Cotonou (Benin)Fildişi Sahilleri2-1
Nicolas Pepe, Franck Kessie / Khuda Muyaba
Malawi
10 Ekim 2021Stade Ibn Batouta, Tangiers (Morocco)Mozambik0-1
Michael Ngadeu-Ngadjui
Kamerun
12 Kasım 2021Orlando Stadium, Johannesburg (South Africa)Malawi0-4
Vincent Aboubakar, Andre Zambo Anguissa, Christian Bassogog (2)
Kamerun
12 Kasım 2021Stade de l’Amitié, Cotonou (Benin)Fildişi Sahilleri3-0
Max Gradel, Maxwel Cornet, Jean Michael Seri
Mozambik
16 Kasım 2021Japoma Stadium, DoualaKamerun1-0
Karl Toko Ekambi
Fildişi Sahilleri
16 Kasım 2021Stade de l’Amitié, Cotonou (Benin)Mozambik1-0
Limbikani Mzava (og)
Malawi

E Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
Mali651011-0163. Tur
Uganda62343-29
Kenya61324-96
Rwanda60152-91
01 Eylül 2021Stade Adrar, Agadir (Morocco)Mali1-0
Adama Traoré
Rwanda
02 Eylül 2021Nyayo National Stadium, NairobiKenya0-0Uganda
05 Eylül 2021Stade Régional Nyamirambo, KigaliRwanda1-1
Abdul Rwatubyaye / Michael Olunga
Kenya
06 Eylül 2021St. Mary’s Stadium Kitende, EntebbeUganda0-0Mali
07 Ekim 2021Nyamirambo Regional Stadium, KigaliRwanda0-1
Fahad Bayo
Uganda
07 Ekim 2021Stade Adrar, Agadir (Morocco)Mali5-0
Adama Traore, Ibrahima Kone (3), Moussa Doumbia 
Kenya
10 Ekim 2021Nyayo National Stadium, NairobiKenya0-1
Ibrahima Kone
Mali
10 Ekim 2021St. Mary’s Stadium-Kitende, EntebbeUganda1-0
Fahad Bayo
Rwanda
11 Kasım 2021Nyamirambo Regional Stadium, KigaliRwanda0-3
Moussa Djenepo, Ibrahima Kone, Kalifa Coulibaly
Mali
11 Kasım 2021St. Mary’s Stadium-Kitende, EntebbeUganda1-1
Fahad Bayo / Michael Olunga
Kenya
14 Kasım 2021Stade Adrar, Agadir (Morocco)Mali1-0
Kalifa Coulibaly
Uganda
14 Kasım 2021Nyayo National Stadium, NairobiKenya2-1
Michael Olunga, Richard Odada / Olivier Niyonzima
Rwanda

F Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
Mısır642010-4143. Tur
Gabon62137-87
Libya62134-77
Angola61236-85
01 Eylül 202130 June Stadium, CairoMısır1-0
Mohamed Magdy Mohamed Morsy
Angola
01 Eylül 2021Martyrs of February Stadium, BenghaziLibya2-1
Ali Salama, Sanad Al Warfali / André Ivan Biyogo Poko
Gabon
05 Eylül 2021Stade de Franceville, FrancevilleGabon1-1
Jim Allevinah / Mohamed Mostafa
Mısır
07 Eylül 2021Estádio 11 de Novembro, LuandaAngola0-1
Omar Al Khouja
Libya
08 Ekim 2021Estádio 11 de Novembro, LuandaAngola3-1
Zini, Ary Papel, Jonathan Buatu / Axel Meye
Gabon
08 Ekim 2021Borg El Arab Stadium, AlexandriaMısır1-0
Omar Marmoush
Libya
11 Ekim 2021Stade de Franceville, FrancevilleGabon2-0
Pierre Emerick Aubameyang, Carneiro To (og)
Angola
11 Ekim 2021Benina Martyrs Stadium, BenghaziLibya0-3
Ahmed El Fotouh, Mohamed Mostafa, Ramadan Sobhi
Mısır
12 Kasım 2021Estádio 11 de Novembro, LuandaAngola2-2
Helder Costa, Mbala Nzola / Mohamed Elneny, Akram Tawfik
Mısır
12 Kasım 2021Stade de Franceville, FrancevilleGabon1-0
Pierre Emerick Aubameyang 
Libya
16 Kasım 2021Borg El Arab Stadium, AlexandriaMısır2-1
Mohamed Magdi Kafsha, Johann Obiang (og) / Jim Allevinah
Gabon
16 Kasım 202128 March Stadium, BenghaziLibya1-1
Sand Msoud / Zini
Angola

G Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
Gana64117-3133. Tur
Güney Afrika64116-213
Etiopya61234-75
Zimbabwe60242-72
03 Eylül 2021National Sports Stadium, HarareZimbabwe0-0Güney Afrika
03 Eylül 2021Cape Coast Sports Stadium, Cape CoastGana1-0
Wakaso Mubarak
Etiopya
06 Eylül 2021FNB Stadium, JohannesburgGüney Afrika1-0
Bongokuhle Hlongwane
Gana
07 Eylül 2021Bahir Dar Stadium, Bahir DarEtiopya1-0
Aschalew Tamene
Zimbabwe
09 Ekim 2021Bahir Dar Stadium, Bahir DarEtiopya1-3
Getaneh Kebede / Teboho Mokoena, Mothobi Mvala, Evidence Makgopa
Güney Afrika
09 Ekim 2021Cape Coast Sports Stadium, Cape CoastGana3-1
Mohammed Kudus, Thomas Teye Partey, André Ayew / Knowledge Musona
Zimbabwe
12 Ekim 2021National Sports Stadium, HarareZimbabwe0-1
Thomas Teye Partey
Gana
12 Ekim 2021FNB Stadium, JohannesburgGüney Afrika1-0
Getaneh Gibeto (og) 
Etiopya
11 Kasım 2021Orlando Stadium, Johannesburg (South Africa)Etiopya1-1
Getaneh Kebede / Andre Ayew
Gana
11 Kasım 2021FNB Stadium, JohannesburgGüney Afrika1-0
Teboho Mokoena
Zimbabwe
14 Kasım 2021Cape Coast Sports Stadium, Cape CoastGana1-0
Andre Ayew
Güney Afrika
14 Kasım 2021National Sports Stadium, HarareZimbabwe1-1
Kudakwashe Mahachi / Abubeker Nasir Ahmed
Etiopya

H Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
Senegal651015-4163. Tur
Togo62225-68
Namibya61235-105
Kongo60335-103
01 Eylül 2021Stade Lat-Dior, ThièsSenegal2-0
Sadio Mané, Abdou-Lakhad Diallo
Togo
02 Eylül 2021Orlando Stadium, Johannesburg (South Africa)Namibya1-1
Vetunuavi Charles Hambira / Vetunuavi Charles Hambira (k.k.)
Kongo
05 Eylül 2021Stade de Kégué, LoméTogo0-1
Elmo Kambindu
Namibya
07 Eylül 2021Stade Alphonse Massamba-Débat, BrazzavilleKongo1-3
Silvere Ganvoula M’boussy / Boulaye Dia, Ismaila Sarr, Sadio Mane
Senegal
09 Ekim 2021Stade de Kégué, LoméTogo1-1
Meme Placca Fessou / Alaixys Romao (og)
Kongo
09 Ekim 2021Stade Lat-Dior, ThièsSenegal4-1
Idrissa Gueye, Famara Diedhiou, Sadio Mane, Balde Keita / Joslin Kamatuka
Namibya
12 Ekim 2021Orlando Stadium, Johannesburg (South Africa)Namibya1-3
Peter Shalulile / Famara Diedhiou (3)
Senegal
12 Ekim 2021Stade Alphonse Massamba-Débat, BrazzavilleKongo1-2
Guy Mbenza / Meme Placca Fessou, Ahoueke Denkey
Togo
11 Kasım 2021Stade de Kégué, LoméTogo1-1
Pape Abou Cisse (og) / Habib Diallo
Senegal
11 Kasım 2021Stade Alphonse Massemba-Débat, BrazzavilleKongo1-1
Guy Mbenza / Peter Shalulile
Namibya
14 Kasım 2021Stade Lat-Dior, ThièsSenegal2-0
Ismaila Sarr (2)
Kongo
14 Kasım 2021Orlando Stadium, Johannesburg (South Africa)Namibya0-1
Meme Placca Fessou
Togo

I Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
Fas660020-1183. Tur
Gine-Bissau61325-116
Gine60425-114
Sudan60335-123
01 Eylül 2021Stade Olympique, Nouakchott (Mauritania)Gine-Bissau1-1
Joseph Mendes / François Kamano
Gine
02 Eylül 2021Prince Moulay Abdellah Stadium, RabatFas2-0
Nayef Aguerd, Abuaagla Abdalla (k.k.)
Sudan
12 Ekim 2021Stade Adrar, Agadir (Fas)Gine1-4
Mamadou Kane / Ayoub El Kaabi, Selim Amallah (3)
Fas
07 Eylül 2021Al-Hilal Stadium, OmdurmanSudan2-4
Mohamed Abdel Rahman (2) / Piqueti Djassi (2), Frédéric Mendy, Mama Samba Baldé
Gine-Bissau
06 Ekim 2021Stade de Marrakech, Marrakech (Fas)Sudan1-1
Seif Teiri / Mohamed Bayo
Gine
06 Ekim 2021Prince Moulay Abdellah Stadium, RabatFas5-0
Achraf Hakimi, Imran Louza, Ilias Emilian Chair, Ayoub El Kaabi, Munir El Haddadi Mohamed
Gine-Bissau
09 Ekim 2021Stade Adrar, Agadir (Fas)Gine2-2
Jose Kante, Mohamed Bayo / Ahmad Mahmoud, Amir Kamal
Sudan
09 Ekim 2021Stade Mohamed V, Casablanca (Fas)Gine-Bissau0-3
Ayoub El Kaabi (2), Aymen Barkok
Fas
12 Kasım 2021Prince Moulay Abdellah Stadium, Rabat (Morocco)Sudan0-3
Samy Mmaee (2), Imran Louza
Fas
12 Kasım 2021Stade Mohamed V, CasablancaGine0-0Gine-Bissau
15 Kasım 2021Stade de Marrakech, Marrakech (Morocco)Gine-Bissau0-0Sudan
16 Kasım 2021Stade Mohamed V, CasablancaFas3-0
Samy Mmaee (2), Ayoub El Kaabi
Gine

J Grubu

TakımOGBMAG/YGPuan Açıklama
DR Kongo63219-3113. Tur
Benin63125-410
Tanzanya62226-88
Madagaskar61144-94
02 Eylül 2021Stade TP Mazembe, LubumbashiDR Kongo1-1
Dieudonné “Dieumerci” Mbokani / Simon Msuva
Tanzanya
02 Eylül 2021Mahamasina Municipal Stadium, AntananarivoMadagaskar0-1
Steve Michel Mounié
Benin
06 Eylül 2021Stade de l’Amitié, CotonouBenin1-1
Jordan Adeoti / Dieumerci Mbokani
DR Kongo
07 Eylül 2021National Stadium, Dar es SalaamTanzanya3-2
Erasto Nyoni, Novatus Dismas, Feisul Salum / Njiva Rakotoharimalala, Thomas Fontaine 
Madagaskar
06 Ekim 2021Stade des Martyrs, KinshasaDR Kongo2-0
Chadrac Akolo, Dieumerci Mbokani
Madagaskar
06 Ekim 2021National Stadium, Dar es SalaamTanzanya0-1
Steve Mounie
Benin
10 Ekim 2021Stade de l’Amitié, CotonouBenin0-1
Simon Msuva
Tanzanya
10 Ekim 2021Mahamasina Municipal Stadium, AntananarivoMadagaskar1-0
Njiva Rakotoharimalala
DR Kongo
11 Kasım 2021National Stadium, Dar es SalaamTanzanya0-3
Gael Kakuta, Fasika Idumba, Ben Malango
DR Kongo
11 Kasım 2021Stade de l’Amitié, CotonouBenin2-0
Jodel Dossou, Steve Mounie
Madagaskar
14 Kasım 2021Stade des Martyrs, KinshasaDR Kongo2-0
Dieumerci Mbokani, Ben Malango
Benin
14 Kasım 2021Mahamasina Municipal Stadium, AntananarivoMadagaskar1-1
Hakim Abdallah / Simon Msuva
Tanzanya

3. Tur

2. turdan gelen 10 grup birincisi eşleşerek eleme usulü iç ve dış sahada karşılaşacak ve galip gelen takımlar 2022 FİFA Dünya Kupası’na katılım hakkı kazanacaklardır.

  • Cezayir
  • Kamerun
  • Mısır
  • Mali
  • Fas
  • Senegal
  • Gana
  • DR Kongo
  • Nijerya
  • Tunus
TarihStadyum, Şehir1. TakımSkor2. Takım
25-03-2022
29-03-2022
Cairo International Stadium, Cairo
Diamniadio Olympic Stadium, Dakar
Mısır1-0
Saliou Ciss (og) 
0-1
Boulaye Dia (1-3 pen.)
Senegal
25-03-2022
29-03-2022
Japoma Stadium, Douala
Mustapha Tchaker Stadium, Blida
Kamerun0-1
Islam Slimani
2-1
Eric Choupo-Moting, Karl Toko Ekambi / Ahmed Touba
Cezayir
25-03-2022
29-03-2022
Cape Coast Sports Stadium, Cape Coast
Moshood Abiola National Stadium, Abuja
Gana0-0
1-1
Thomas Teye Partey / William Ekong
Nijerya
25-03-2022
29-03-2022
Stade des Martyrs, Kinshasa
Stade Mohammed V, Casablanca
DR Kongo1-1
Yoane Wissa / Tarik Tissoudali
1-4
Ben Malango / Azzedine Ounahi (2),Tarik Tissoudali, Achraf Hakimi
Fas
25-03-2022
29-03-2022
Stade du 26 Mars, Bamako
Stade Hammadi Agrebi, Tunis
Mali0-1
Moussa Sissako (og)
0-0
Tunus

Gol Krallığı

8 gol

  • Islam Slimani (Cezayir)
20162024

FIFA Dünya Kupası Afrika (CAF) Elemeleri

2022 FİFA Dünya Kupası