2022 FİBA U-17 Kadınlar Basketbol Dünya Kupası

2022 FIBA ​​17 Yaş Altı Kadınlar Basketbol Dünya Kupası, 9-17 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında Macaristan'ın Debrecen kentinde düzenlenecek uluslararası bir basketbol yarışması olacak. FIBA 17 Yaş Altı Kadınlar Basketbol Dünya Kupası'nın yedincisi olacak. Turnuvada 16 milli takım mücadele edecek.

Bu yarışmaya katılabilmek için oyuncuların 1 Ocak 2005'te veya daha sonra doğmuş olmaları gerekir.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Macaristan
Takım Sayısı 16 (5 konfederasyon)
Salon 2 (1 şehir)
resmi website
fiba.basketball/world/u17women/2022

Elemeler

Eleme Turnuvaları Tarih Ev Sahibi Şehir, Ülke Kota Hak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi 31 Ocak 2020 Mies, İsviçre 1 Macaristan
2021 FIBA Under-16 Kadınlar Afrika Şampiyonası 7–15 Ağustos 2021 Cairo, Mısır 2 Mısır
Mali
2021 FIBA U16 Kadınlar Avrupa Challenger 16–21 Ağustos 2021 5 Fransa
Almanya
Rusya
Slovenya
İspanya
2021 FIBA Under-16 Kadınlar Amerika Şampiyonası 23–29 Ağustos 2021 Guanajuato City, Meksika 4 Arjantin
Kanada
Meksika
Amerika Birleşik Devletleri
2022 FIBA U16 Kadınlar Asya Şampiyonası 24–30 Haziran 2022 Amman, Ürdün 4 Avustralya
Japonya
Güney Kore
Yeni Zelenda
Toplam   16

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGMAs/YsPuanAçıklama
1Macaristan330205:13061 / 8 Final
2Belçika321191:15551 / 8 Final
3Japonya312189:17941 / 8 Final
4Meksika303119:24031 / 8 Final
09 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenMacaristan55–39Belçika
09 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenMeksika40–77Japonya
10 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenJaponya55–79Macaristan
10 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenBelçika92–43Meksika
11 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenMeksika36–71Macaristan
11 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenBelçika60–57Japonya

B Grubu

SıraTakımOGMAs/YsPuanAçıklama
1Fransa330268:15761 / 8 Final
2Slovenya321216:21951 / 8 Final
3Avustralya312213:20841 / 8 Final
4Arjantin303124:23731 / 8 Final
09 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenAvustralya81–87Slovenya
09 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenFransa98–35Arjantin
10 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenArjantin44–66Avustralya
10 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenSlovenya56–93Fransa
11 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenArjantin45–73Slovenya
11 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenAvustralya66–77Fransa

C Grubu

SıraTakımOGMAs/YsPuanAçıklama
1İspanya330238:15761 / 8 Final
2Kanada321216:16251 / 8 Final
3Mısır312167:22641 / 8 Final
4Güney Kore303183:25931 / 8 Final
09 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenMısır75–73Güney Kore
09 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenKanada57–60İspanya
10 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenGüney Kore58–92Kanada
10 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, Debrecenİspanya86–48Mısır
11 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenMısır44–67Kanada
11 Temmuz 2022Főnix Hall, Debrecenİspanya92–52Güney Kore

D Grubu

SıraTakımOGMAs/YsPuanAçıklama
1Amerika Birleşik Devletleri330266:12361 / 8 Final
2Almanya321163:16551 / 8 Final
3Yeni Zelenda312130:22841 / 8 Final
4Mali303151:19431 / 8 Final
09 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenAlmanya68–35Yeni Zelenda
09 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenAmerika Birleşik Devletleri78–49Mali
10 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenMali44–55Almanya
10 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenYeni Zelenda34–102Amerika Birleşik Devletleri
11 Temmuz 2022Főnix Hall, DebrecenAlmanya40–86Amerika Birleşik Devletleri
11 Temmuz 2022Oláh Gábor Sports Hall, DebrecenMali58–61Yeni Zelenda

Final Round

Round 16

13 TemmuzFőnix Hall, DebrecenMacaristan82–53Arjantin
13 TemmuzFőnix Hall, DebrecenKanada70–36Yeni Zelenda
13 TemmuzOláh Gábor Sports Hall, DebrecenJaponya64–58Slovenya
13 TemmuzFőnix Hall, DebrecenGüney Kore29–114Amerika Birleşik Devletleri
13 TemmuzFőnix Hall, DebrecenBelçika46–63Avustralya
13 TemmuzOláh Gábor Sports Hall, Debrecenİspanya62–56Mali
13 TemmuzOláh Gábor Sports Hall, DebrecenMeksika39–86Fransa
13 TemmuzOláh Gábor Sports Hall, DebrecenMısır46–61Almanya

09/16 Play-off

15 Temmuz09/16 Çeyrek FinalOláh Gábor Sports Hall, DebrecenArjantin58–65Yeni Zelenda
15 Temmuz09/16 Çeyrek FinalOláh Gábor Sports Hall, DebrecenSlovenya92–61Güney Kore
15 Temmuz09/16 Çeyrek FinalOláh Gábor Sports Hall, DebrecenBelçika55–59Mali
15 Temmuz09/16 Çeyrek FinalOláh Gábor Sports Hall, DebrecenMeksika57–67Mısır
16 Temmuz13/16 Yarı FinalOláh Gábor Sports Hall, DebrecenBelçika88–42Meksika
169 Temmuz13/16 Yarı FinalOláh Gábor Sports Hall, DebrecenArjantin55–68Güney Kore
16 Temmuz09/12 Yarı FinalOláh Gábor Sports Hall, DebrecenMali58–44Mısır
16 Temmuz09/12 Yarı FinalOláh Gábor Sports Hall, DebrecenYeni Zelenda49–83Slovenya
17 Temmuz15/16 MaçıOláh Gábor Sports Hall, DebrecenArjantin68–55Meksika
17 Temmuz13/14 MaçıOláh Gábor Sports Hall, DebrecenGüney Kore35–81Belçika
17 Temmuz11/12 MaçıOláh Gábor Sports Hall, DebrecenYeni Zelenda47–69Mısır
17 Temmuz09/10 MaçıOláh Gábor Sports Hall, DebrecenSlovenya75–66Mali

Çeyrek Final

15 TemmuzFőnix Hall, DebrecenMacaristan49–70Kanada
15 TemmuzFőnix Hall, DebrecenJaponya38–112Amerika Birleşik Devletleri
15 TemmuzFőnix Hall, DebrecenAvustralya51–62İspanya
15 TemmuzFőnix Hall, DebrecenFransa63–40Almanya

05/08 Sıralama Maçları

16 Temmuz05/08 Yarı FinalFőnix Hall, DebrecenMacaristan67–45Japonya
16 Temmuz05/08 Yarı FinalFőnix Hall, DebrecenAvustralya75–72Almanya
17 Temmuz07/08 MaçıFőnix Hall, DebrecenJaponya50–59Almanya
17 Temmuz05/06 MaçıFőnix Hall, DebrecenMacaristan52–72Avustralya

Yarı Final

16 TemmuzFőnix Hall, Debrecenİspanya66–59Fransa
16 TemmuzFőnix Hall, DebrecenKanada57–87Amerika Birleşik Devletleri

03/04 Maçı

17 TemmuzFőnix Hall, DebrecenKanada82–84Fransa

Final

17 TemmuzFőnix Hall, DebrecenAmerika Birleşik Devletleri84–62İspanya

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1Amerika Birleşik Devletleri
2İspanya
3Fransa
4Kanada
5Avustralya
6Macaristan
7Almanya
8Japonya
9Slovenya
10Mali
11Mısır
12Yeni Zelenda
13Belçika
14Güney Kore
15Arjantin
16Meksika
Amerika Birleşik Devletleri (. şampiyonluğu)
Jaloni Cambridge, Mackenly Randolph, Hannah Hildalgo, Madison Booker, Morgan Cheli, Kennedy Umeh, Breya Cunnigham, JuJu Watkins, Sunaja Agara, Jada Williams, Mikaylah Williams
Baş Antrenör : Sue Phillips

Turnuva Ödülleri

Most Valuable Player (MVP)JuJu Watkins (ABD)
Turnuva BeşiJuJu Watkins (ABD)
Jaloni Cambridge (ABD)
Iyana Martín Carrión (İspanya)
Dominique Malonga (Fransa)
Cassandre Prosper (Avustralya)
20182024

FİBA U-17 Kadınlar Basketbol Dünya Kupası