2022 FİBA Avrupa Kadınlar U-20 Basketbol Şampiyonası

2022 FIBA ​​U20 Kadınlar Avrupa Şampiyonası, 20 yaş altı milli takımlar için Avrupa Kadınlar basketbol şampiyonasının 19.'su olacak. 8-16 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında Macaristan'ın Sopron kentinde oynanacak.
Ev Sahibi Ülke Macaristan
Şehir Sopron
Tarih 8–16 Temmuz 2022
Takım Sayısı 16

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Çek Cumhuriyeti330200:1526
2Macaristan321211:1675
3Fransa312190:1884
4Hollanda303137:2313
08-07-2022Novomatic Arena II, SopronMacaristan50-63Çek Cumhuriyeti
08-07-2022Novomatic Arena II, SopronFransa72-49Hollanda
09-07-2022Novomatic Arena II, SopronÇek Cumhuriyeti59-54Fransa
09-07-2022Novomatic Arena II, SopronHollanda40-81Macaristan
10-07-2022Novomatic Arena II, SopronÇek Cumhuriyeti78-48Hollanda
10-07-2022Novomatic Arena II, SopronFransa64-80Macaristan

B Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1İtalya330196:1206
2İsveç321199:1785
3Finlandiya312160:1984
4Belçika303156:2153
08-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİtalya62-47İsveç
08-07-2022Novomatic Arena II, SopronBelçika60-67Finlandiya
09-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİsveç81-61Belçika
09-07-2022Novomatic Arena II, SopronFinlandiya38-67İtalya
10-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİsveç71:55Finlandiya
10-07-2022Novomatic Arena II, SopronBelçika35:67İtalya

C Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1İspanya330255:1346
2Polonya320223:1865
3Litvanya302146:1984
4Bulgaristan303154:2603
08-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİspanya80-40Litvanya
08-07-2022Novomatic Arena II, SopronPolonya90-75Bulgaristan
09-07-2022Novomatic Arena II, SopronLitvanya34-66Polonya
09-07-2022Novomatic Arena II, SopronBulgaristan27-98İspanya
10-07-2022Novomatic Arena II, SopronLitvanya72:52Bulgaristan
10-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİspanya77:67Polonya

D Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Portekiz321192:1475
2Sırbistan321200:915
3Letonya321195:1835
4İrlanda303168:2343
08-07-2022Novomatic Arena II, SopronPortekiz68-47İrlanda
08-07-2022Novomatic Arena II, SopronSırbistan64-65Letonya
09-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİrlanda76-81Sırbistan
09-07-2022Novomatic Arena II, SopronLetonya45-74Portekiz
10-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİrlanda45-85Letonya
10-07-2022Novomatic Arena II, SopronSırbistan55-50Portekiz

Final Aşaması

Play-off

12-07-2022Novomatic Arena II, SopronPolonya70-54Letonya
12-07-2022Novomatic Arena II, SopronSırbistan71-41Litvanya
12-07-2022Novomatic Arena II, SopronÇek Cumhuriyeti65-42Belçika
12-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİtalya76-36Hollanda
12-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİsveç57-73Fransa
12-07-2022Novomatic Arena II, SopronMacaristan84-74Finlandiya
12-07-2022Novomatic Arena II, SopronPortekiz90-54Bulgaristan
12-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİspanya87-30İrlanda

09/16 Sıralama Maçları

13-07-202209/16 Çeyrek FinalNovomatic Arena II, SopronBelçika66-68Letonya
13-07-202209/16 Çeyrek FinalNovomatic Arena II, Sopronİsveç94-71Bulgaristan
13-07-202209/16 Çeyrek FinalNovomatic Arena II, SopronHollanda56-59Litvanya
13-07-202209/16 Çeyrek FinalNovomatic Arena II, SopronFinlandiya73-59İrlanda
15-07-202213/16 Yarı FinalNovomatic Arena II, SopronBelçika70-56Bulgaristan
15-07-202213/16 Yarı FinalNovomatic Arena II, SopronHollanda58-50İrlanda
15-07-202209/12 Yarı FinalNovomatic Arena II, SopronLetonya78-58İsveç
15-07-202209/12 Yarı FinalNovomatic Arena II, SopronLitvanya65-79Finlandiya

Çeyrek Final

13-07-2022Novomatic Arena II, SopronÇek Cumhuriyeti64-43Polonya
13-07-2022Novomatic Arena II, Sopronİtalya72-46Sırbistan
13-07-2022Novomatic Arena II, SopronFransa77-35Portekiz
13-07-2022Novomatic Arena II, SopronMacaristan56-70İspanya

Yarı Final

15-07-2022Novomatic Arena I, SopronÇek Cumhuriyeti65-63Fransa
15-07-2022Novomatic Arena I, Sopronİtalya40-56İspanya

15/16 Maçı

16-07-2022Novomatic Arena I, SopronBulgaristan70-53İrlanda

13/14 Maçı

16-07-2022Novomatic Arena I, SopronBelçika67-58Hollanda

11/12 Maçı

16-07-2022Novomatic Arena I, Sopronİsveç71-44Litvanya

09/10 Maçı

16-07-2022Novomatic Arena I, SopronLetonya64-70Finlandiya

05/08 Yarı Final

15-07-2022Novomatic Arena I, SopronPolonya51-58Portekiz
15-07-2022Novomatic Arena I, SopronSırbistan66-82Macaristan

07/08 Maçı

16-07-2022Novomatic Arena I, SopronPolonya70-57Sırbistan

05/06 Maçı

16-07-2022Novomatic Arena I, SopronPortekiz50-75Macaristan

03/04 Maçı

16-07-2022Novomatic Arena I, SopronFransa48-64İtalya

Final

16-07-2022Novomatic Arena I, SopronÇek Cumhuriyeti42-47İspanya

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1İspanya
2Çek Cumhuriyeti
3İtalya
4Fransa
5Macaristan
6Portekiz
7Polonya
8Sırbistan
9Finlandiya
10Letonya
11İsveç
12Litvanya
13Belçika
14Hollanda2023 FİBA U-20 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Division B
15Bulgaristan2023 FİBA U-20 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Division B
16İrlanda2023 FİBA U-20 Kadınlar Avrupa Şampiyonası Division B
İspanya (9. şampiyonluğu)
Mama Dembele, Laia Lamana, Julia Rueda, Claudia Contell, Txell Alarcon, Claudia Langarita, Gedna Capel, Noa Maria Djiu, Begona De Santiago, Gisela Sanchez, Elena Buenavida, Elba Garfella
Baş Antrenör : Ruben Jose Burgos Lopez

Turnuva Ödülleri

Turnuva MVPClaudia Contell (İspanya)
Turnuva En İyi BeşiClaudia Contell (İspanya)
Noa Maria Djiu (İspanya)
Valentyna Kadlecova (Çek Cumhuriyeti)
Ilaria Panzera (İtalya)
Reka Dombai (Macaristan)
20192023

FİBA Avrupa Kadınlar U-20 Basketbol Şampiyonası