2022 FİBA Avrupa Erkekler U-18 Basketbol Şampiyonası

2022 FIBA ​​U18 Avrupa Şampiyonası, 18 yaş altı milli takımlar için Avrupa basketbol şampiyonasının 37.'si. 30 Temmuz - 7 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında İzmir'de oynanacak.
Ev Sahibi Ülke Türkiye
Şehir İzmir
Tarih 20 Temmuz-08 Ağustos 2022
Takım Sayısı 16
Salon 2 (1 şehir)
resmi website
Official website

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Fransa330283:1586Play-off Turu
2İsrail321234:2135Play-off Turu
3Büyük Britanya312177:2554Play-off Turu
4Kuzey Makedonya303186:2543Play-off Turu
30-07-2022Karşıyaka Arena, IzmirFransa97–45Büyük Britanya
30-07-2022Karşıyaka Arena, Izmirİsrail79–70Kuzey Makedonya
31-07-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirKuzey Makedonya47–104Fransa
31-07-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirBüyük Britanya61–89İsrail
01-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirKuzey Makedonya69–71Büyük Britanya
01-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirFransa82–66İsrail

B Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1İspanya330233:1496Play-off Turu
2Türkiye321218:1715Play-off Turu
3Polonya312155:2204Play-off Turu
4Almanya303164:2203Play-off Turu
30-07-2022Karşıyaka Arena, Izmirİspanya89–44Almanya
30-07-2022Karşıyaka Arena, IzmirPolonya43–94Türkiye
31-07-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirAlmanya56–63Polonya
31-07-2022Karşıyaka Arena, IzmirTürkiye56–64İspanya
01-08-2022Karşıyaka Arena, IzmirTürkiye68–64Almanya
01-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, Izmirİspanya70–49Polonya

C Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Sırbistan330229:1806Play-off Turu
2Slovenya321193:1895Play-off Turu
3Yunanistan312191:2064Play-off Turu
4Çek Cumhuriyeti303179:2173Play-off Turu
30-07-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirSırbistan70–52Slovenya
30-07-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirÇek Cumhuriyeti56–67Yunanistan
31-07-2022Karşıyaka Arena, IzmirSlovenya68–58Çek Cumhuriyeti
31-07-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirYunanistan63–77Sırbistan
01-08-2022Karşıyaka Arena, IzmirYunanistan61–73Slovenya
01-08-2022Karşıyaka Arena, IzmirSırbistan82–65Çek Cumhuriyeti

D Grubu

SıraTakımOGMAS/YSPuanAçıklama
1Litvanya330237:1716Play-off Turu
2İtalya321210:1845Play-off Turu
3Hırvatistan312185:2124Play-off Turu
4Karadağ303153:2183Play-off Turu
30-07-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirLitvanya75–56Karadağ
30-07-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirHırvatistan64–73İtalya
31-07-2022Karşıyaka Arena, Izmirİtalya61–79Litvanya
31-07-2022Karşıyaka Arena, IzmirKaradağ56–67Hırvatistan
01-08-2022Karşıyaka Arena, Izmirİtalya76–41Karadağ
01-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, IzmirLitvanya83–54Hırvatistan

Final Aşaması

Play-off

03-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirFransa74–51Almanya
03-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirSırbistan80–56Karadağ
03-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirİsrail65–58Polonya
03-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirSlovenya85–83Hırvatistan
03-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirTürkiye82–38Büyük Britanya
03-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirİtalya88–57Yunanistan
03-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirİspanya73–45Kuzey Makedonya
03-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirLitvanya88–57Çek Cumhuriyeti

09/16 Sıralama Maçları

04-08-202209/16 Çeyrek FinalBornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirAlmanya88-75Hırvatistan
04-08-202209/16 Çeyrek FinalBornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirBüyük Britanya62-80Çek Cumhuriyeti
04-08-202209/16 Çeyrek FinalBornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirPolonya74-68Karadağ
04-08-202209/16 Çeyrek FinalBornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirKuzey Makedonya61-77Yunanistan
06-08-202213/16 Yarı FinalBornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirHırvatistan85-52Büyük Britanya
06-08-202213/16 Yarı FinalBornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirKaradağ62-65Kuzey Makedonya
06-08-202209/12 Yarı FinalBornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirAlmanya70-77Çek Cumhuriyeti
06-08-202209/12 Yarı FinalBornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirPolonya70-63Yunanistan

Çeyrek Final

05-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirFransa57–58Slovenya
05-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirİsrail62–68Sırbistan
05-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirİspanya72–59İtalya
05-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirTürkiye64–61Litvanya

Yarı Final

06-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirSırbistan38–60İspanya
06-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirSlovenya64–79Türkiye

15/16 Maçı

07-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirBüyük Britanya78-74Karadağ

13/14 Maçı

07-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirHırvatistan72-59Kuzey Makedonya

11/12 Maçı

07-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirAlmanya74-67Yunanistan

09/10 Maçı

07-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirÇek CumhuriyetiPolonya

05/08 Yarı Final

06-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirFransa80-60Litvanya
06-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirİsrail67-75İtalya

07/08 Maçı

07-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirLitvanya89-64İsrail

05/06 Maçı

07-08-2022Bornova Belediyesi Atatürk Sport Complex, İzmirFransa66-56İtalya

03/04 Maçı

07-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirSlovenya67–70Sırbistan

Final

07-08-2022Karşıyaka Arena, İzmirTürkiye61–68İspanya

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1İspanya2023 FİBA U-19 Basketbol Dünya Kupası
2Türkiye2023 FİBA U-19 Basketbol Dünya Kupası
3Sırbistan2023 FİBA U-19 Basketbol Dünya Kupası
4Slovenya2023 FİBA U-19 Basketbol Dünya Kupası
5Fransa2023 FİBA U-19 Basketbol Dünya Kupası
6İtalya
7Litvanya
8İsrail
9
10
11Almanya
12Yunanistan
13Hırvatistan
14Kuzey Makedonya2023 FİBA U-18 Avrupa Şampiyonası Division B
15Büyük Britanya2023 FİBA U-18 Avrupa Şampiyonası Division B
16Karadağ2023 FİBA U-18 Avrupa Şampiyonası Division B
İspanya (5. şampiyonluğu)
Izan Almansa, Rafael Vilar, Nikolas Cebrian, Jordi Rodriguez, Alejandro Moreno, Jose Tachyn, Victory Onuetu, Eddy Pinedo, Martin Iglesias, Ab Sedig Garuba, Luis Garcia, David Gomez
Baş Antrenör : Daniel Miret Garcia

Turnuva Ödülleri

Most Valuable PlayerIzan Almansa (İspanya)
All-Tournament TeamIzan Almansa (İspanya)
Berke Büyüktuncel (Türkiye)
Paulius Murauskas (Litvanya)
Ilija Milijasevic (Sırbistan)
Noam Yaacov (İsrail)

Resmi site :

Official website

20192023

FİBA Avrupa Erkekler U-18 Basketbol Şampiyonası