2022 EuroHockey Genç Kadınlar U-21 Şampiyonası

2022 Kadınlar EuroHockey Gençler Şampiyonası, Avrupa Hokey Federasyonu tarafından düzenlenen Avrupa'nın iki yılda bir düzenlenen 21 yaş altı bayanlar çim hokeyi şampiyonası olan Kadınlar EuroHockey Gençler Şampiyonası'nın 20.'si olacak. Erkekler turnuvası ile birlikte 24-30 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında Belçika'nın Ghent kentinde gerçekleştirilecek. Turnuvanın başlangıçta Wavre'de düzenlenmesi planlanmıştı, ancak sel nedeniyle ilk mekanın zamanında hazır olmaması nedeniyle bir mekan değişikliği gerekliydi. İlk beş takım, 2023 Bayanlar FIH Genç Hokey Dünya Kupası'na katılmaya hak kazanacak.
Ev Sahibi Ülke Belçika
Ev Sahibi Şehir Ghent
Tarih 24–30 Temmuz
Takım Sayısı 8
Stadyum La Gantoise HC
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 20
Gol Sayısı 85 (4.25 maç başı)
Gol Kralı Charlotte Englebert (Belçika)
Lilly Stoffelsma (Almanya)  5’er Gol

Elemeler

TarihŞampiyonaEv Sahibi Şehir, ÜlkeKotaHak Kazanan Takım
13–21 Temmuz 20192019 EuroHockey Gençler ŞampiyonasıValencia, İspanya7Belçika
İngiltere
Almanya
Hollanda
İspanya
İrlanda
Rusya
14–20 Temmuz 20192019 EuroHockey Gençler Şampiyonası IIAlanya, Türkiye1İskoçya
Galler

NOT: Rusya ihraç edildi.

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Belçika321012-17Yarı Final
2Hollanda312013-25Yarı Final
3İspanya31117-24Grup C
4Galler30030-270Grup C
24-07-2022Hollanda1–1
Teuntje de Wit / Noa Schreurs
Belçika
24-07-2022İspanya6–0
Berta Serrahima, María Torrent, Paula Fernández, Laia Insenser, Ainhoa Ballesteros, María Gestí
Galler
25-07-2022İspanya1–1
María Gestí / Isa Kroot
Hollanda
25-07-2022Belçika10–0
Anne-Sophie Roels, Charlotte Englebert (3), Alix Marien, Vanessa Blockmans (2), Emily White, Noa Schruers, Elizabeth Mommens
Galler
27-07-2022Belçika1–0
Astrid Bonami
İspanya
27-07-2022Hollanda11-0
Mette Winter (3), Teuntje de Wit, Zoe Admiraal (2), Maria Steensma (3), Belén van den Broek, Luna Fokke
Galler

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Almanya330015:19Yarı Final
2İngiltere320112:36Yarı Final
3İrlanda30123:143Grup C
4İskoçya30122:140Grup C
24-07-2022İngiltere5–1
Claudia Swain (2), Maddie Axford, Victoria McCabe, Lorna Mackenzie / Siofra Murdoch
İrlanda
24-07-2022Almanya6–0
Lisa Nolte, Lena Frerichs, Carlotta Sippel, Lilly Stoffelsma (2), Yara Mandel
İskoçya
26-07-2022İrlanda2–2
Emma Paul, Siofra Murdoch / Lucy Williamson, Lunjika Nyirenda
İskoçya
26-07-2022Almanya2–1
Lilly Stoffelsma, Carlotta Sippel / Martha le Huray
İngiltere
27-07-2022İrlanda0–7
Sara Strauss (2), Lena Frerichs (2), Lilly Stoffelsma (2), Yara Mandel
Almanya
27-07-2022İngiltere6–0
Maddie Axford, Victoria McCabe (2), Martha le Huray, Martha Taylor, Maddie Long
İskoçya

05/08 Sıralama Grubu

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya321012:17
2İrlanda31204:35
3Galler31022:82EuroHockey Genç Kadınlar U-21 Şampiyonası II
4İskoçya30123:91EuroHockey Genç Kadınlar U-21 Şampiyonası II
29-07-2022La Gantoise HC, Ghentİspanya1–0
Bethan Collier
İrlanda
29-07-2022La Gantoise HC, GhentGaller0–0İskoçya
30-07-2022La Gantoise HC, Ghentİspanya6–1
María Torrent (2), Blanca Pérez, Ainhoa Ballesteros, Meritxell Vizcaino, Clara Barba / Lucy Williamson
İskoçya
30-07-2022La Gantoise HC, Ghentİrlanda2–1
Caoimhe Byrne, Cathrine Reid / Eve Bowen
Galler

Yarı Final

29-07-2022La Gantoise HC, GhentAlmanya1-1
Lena Frerichs / Lillie de Nooijer (3-2 pen.)
Hollanda
29-07-2022La Gantoise HC, GhentBelçika2-1
Charlotte Englebert, Anne-Sophie Roels / Becky Manton
İngiltere

03/04 Maçı

30-07-2022La Gantoise HC, Ghentİngiltere1-2
Claudia Swain / Luna Fokke, Mette Winter
Hollanda

Final

30-07-2022La Gantoise HC, GhentBelçika1-1
Charlotte Englebert / Felicia Wiedermann (3-4 pen.)
Almanya

Gol Krallığı

5 gol

  • Charlotte Englebert (Belçika)
  • Lilly Stoffelsma (Almanya)

4 gol

  • Lena Frerichs (Almanya)
  • Mette Winter (Hollanda)

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1Almanya2023 Genç Kadınlar Dünya Kupası
2Belçika2023 Genç Kadınlar Dünya Kupası
3Hollanda2023 Genç Kadınlar Dünya Kupası
4İngiltere2023 Genç Kadınlar Dünya Kupası
5İspanya2023 Genç Kadınlar Dünya Kupası
6İrlanda
7GallerEuroHockey Genç Kadınlar U-21 Şampiyonası II
8İskoçyaEuroHockey Genç Kadınlar U-21 Şampiyonası II
Almanya (9. şampiyonluğu)
Chiara Vischer (Kalei), Mia Böhringer (Kaleci), Yara Mandel, Jule Bleuel, Pauline Sofia Niklaus, Sara Strauss, Joana Boehringer, Felicia Wiedermann, Marie Fischer, Ida-Marie Köllinger, Lena Frerichs, Lisa Nolte, Sophia Schwabe, Lilly Stoffelsma, Julia Hemmerle, Marie Hahn, Carlotta Sippel, Tara Duus
Baş Antrenör : Akim Bouchouchi
20192023

EuroHockey Genç Kadınlar U-21 Şampiyonası