2022 Dünya Spor Takvimi – Ocak

Ocak

TarihSporTurnuva/YerStatüKazanan
26 Aralık 2021-05 OcakBuz Hokeyi2022 Dünya Gençler (U-20) Buz Hokeyi Şampiyonası / KanadaUluslararasıİptal Edildi.
28 Aralık 2021-04 OcakCross-Country Kayak2021-22 Tour de Ski / Orta Avrupa-İtalyaUluslararasıErkekler :  Johannes Høsflot Klæbo (Norveç)
Kadınlar :  Natalya Nepryayeva (Rusya)
28 Aralık 2021-06 OcakKayakla Atlama2021-22 Dört Tepe (Four Hills) Turnuvası / Almanya-AvusturyaUluslararasıRyōyū Kobayashi (Japonya)
01-09 OcakTenis2022 ATP Kupası / AvustralyaUluslararasıKanada
02-14 OcakRalli2022 Dakar Rallisi / Suudi ArabistanUluslararasıBikes :  Sam Sunderland
Quads :  Alexandre Giroud
Cars :  Nasser Al-Attiyah
Light Proto :  Francisco López Contardo
SSV :  Austin Jones
Trucks :  Dmitry Sotnikov
03-09 OcakTenis2022 Adelaide İnternational (1)
(ATP / WTA)
UluslararasıTek Erkekler : Gael Monfils (Fransa)
Tek Kadınlar :
Ashleigh Barty (Avustralya)
06 OcakFutbol2021 Suudi Arabistan Süper KupaYerelAl-Hilal SFC
06 OcakVoleybol2021-22 İtalya Kadınlar Kupası / RomaYerelProsecco DOC Imoco Volley Conegliano
07 OcakFutbol2021 BAE Süper KupasıYerelAl Jazira
07-09 OcakHız Kayağı2022 Avrupa Sürat Pateni Şampiyonası / HollandaKonfederasyonHollanda
09-16 OcakSnooker2022 Masters / İngiltereUluslararasıNeil Robertson (Avustralya)
09 Ocak – 06 ŞubatFutbol2021 Afrika Uluslar Kupası / KamerunKonfederasyonSenegal
10-15 OcakTenis2022 Adelaide İnternational (2)
(ATP / WTA)
UluslararasıTek Erkekler : Thanasi Kokkinakis (Avustralya)
Tek Kadınlar :
Madison Keys (ABD)
10-15 OcakTenis2022 Sydney İnternational
(ATP / WTA)
UluslararasıTek Erkekler : Aslan Karatsev (Rusya)
Tek Kadınlar :
Paula Badosa (İspanya)
10-16 OcakArtistik Patinaj2022 Avrupa Artistik Patinaj Şampiyonası / EstonyaKonfederasyonRusya
12 OcakFutbol2021 İtalya Süper Kupası / MilanoYerelİnter Milan
12-16 OcakFutbol2021 İspanya Süper Kupası / Suudi ArabistanYerelReal Madrid
12-16 OcakVoleybol2022 U-18 Erkekler Balkan Şampiyonası / BulgaristanKonfederasyonBulgaristan
12-16 OcakVoleybol2022 U-17 Kızlar Balkan Şampiyonası / TürkiyeKonfederasyonSırbistan
13-30 OcakHentbol2022 Avrupa Erkekler Hentbol Şampiyonası / Macaristan-SlovakyaKonfederasyonİsveç
14-16 OcakBobsleigh & Skeleton2022 IBSF Bobsleigh & Skeleton Avrupa Şampiyonası / İsviçreKonfederasyonAlmanya
14-16 OcakSalon Hokeyi2022 Avrupa Erkekler Salon Hokeyi Şampiyonası II / PortekizKonfederasyonİspanya
14-30 OcakSatranç2022 Tata Steel Satranç Turnuvası / HollandaUluslararasıMagnus Carlsen (Norveç)
14 Ocak-05 ŞubatKriket2022 ICC U-19 Kriket Dünya Kupası / UluslararasıHindistan
15-16 OcakLuge2022 FIL Avrupa Gençler Luge Şampiyonası / AvusturyaKonfederasyonAlmanya
17-23 OcakÇim Hokeyi2022 Afrika Çim Hokeyi Şampiyonası (E/K) / GanaKonfederasyonErkekler : Güney Afrika
Kadınlar : Güney Afrika
17-30 OcakTenis2022 Avustralya Açık (AUS Open)UluslararasıErkekler : Rafael Nadal (İspanya)
Kadınlar : Ashleigh Barty (Avustralya)
18-31 OcakHentbol2022 Asya Erkekler Hentbol Şampiyonası / Suudi ArabistanKonfederasyonKatar
19-23 OcakFutbol2021-22 İspanya Kadınlar Süper Kupası / MadridYerelFC Barcelona Femin
19-23 OcakBiatlon2022 Avrupa Gençler Biathlon Şampiyonası / SlovenyaKonfederasyonFransa
19 Ocak-06 ŞubatFutsal2022 Avrupa (UEFA) Futsal Şampiyonası / HollandaKonfederasyonPortekiz
19-29 OcakÇim Hokeyi2022 Pan Amerikan Kadınlar Çim Hokeyi Şampiyonası / ŞiliKonfederasyonArjantin
20-23 OcakRalli2022 Monte Carlo Rallisi / MonakoUluslararasıWRC:  Sébastien Loeb &  Isabelle Galmiche ( M-Sport Ford WRT)
WRC-2:  Andreas Mikkelsen &  Torstein Eriksen ( Toksport WRT)
WRC-3:  Sami Pajari &  Enni Mälkönen
20-23 OcakSnooker2022 Snooker Shoot Out / İngiltereUluslararasıHossein Vafaei (İran)
20-30 OcakÇim Hokeyi2022 Pan Amerikan Erkekler Çim Hokeyi Şampiyonası / ŞiliKonfederasyonArjantin
20 Ocak-06 ŞubatFutbol2022 AFC Kadınlar Asya Kupası / HindistanKonfederasyonÇin PR
21-23 OcakSalon Hokeyi2022 Avrupa Kadınlar Salon Hokeyi Şampiyonası II / İspanya Konfederasyonİspanya
21-23 OcakBobsleigh & Skeleton2022 IBSF Dünya Gençler (Bobsleigh & Skeleton) Şampiyonası / AvusturyaUluslararasıAlmanya
21-28 OcakÇim Hokeyi2022 Kadınlar Asya Çim Hokeyi Kupası / TaylandKonfederasyonJaponya
22-23 OcakLuge2022 FIL Avrupa Luge Şampiyonası / İsviçreKonfederasyonAlmanya
23 OcakFutbol2022 Şili Süper KupasıYerelColo Colo
25-29 OcakHentbol2022 Güney/Merkez Amerika Erkekler Hentbol Şampiyonası / BrezilyaKonfederasyonBrezilya
26-30 OcakSnooker2022 Almanya Masters / AlmanyaUluslararasıZhao Xintong (Çin)
26-30 OcakBiathlon2022 IBU Avrupa Şampiyonası / AlmanyaKonfederasyonNorveç
28-29 OcakLuge2022 Dünya Gençler Luge Şampiyonası / AlmanyaUluslararasıAlmanya
28-30 OcakSürat Pateni2022 Dünya Gençler Sürat Pateni Şampiyonası / AvusturyaKonfederasyonHollanda
29-30 OcakBisiklet2022 UCI Cyclo-cross Dünya Şampiyonası / ABDUluslararasıErkekler :  Tom Pidcock (Büyük Britanya)
Kadınlar :  Marianne Vos (Hollanda)
29 Ocak-06 ŞubatFutsal2022 Copa Amerika Futsal / ParaguayKonfederasyonArjantin
31 Ocak-06 ŞubatTenis2022 ATP Open Sud de France / FransaUluslararasıAlexander Bublik (Kazakistan)
31 Ocak-06 ŞubatTenis2022 ATP Maharashtra – Pune / HindistanUluslararasıJoão Sousa (Portekiz)
31 Ocak-06 ŞubatTenis2022 Cordoba Open / ArjantinUluslararasıAlbert Ramos Viñolas (İspanya)