2022 Dünya Spor Takvimi – Mart

Mart

TarihSporTurnuva/YerStatüKazanan
01 MartBuz Hokeyi2021-22 Buz Hokeyi Şampiyonlar Ligi / İsveçKonfederasyonRögle BK (İsveç)
01-19 MartFutbol2022 Güney Amerika U-17 Kadınlar Futbol Şampiyonası / UruguayKonfederasyonBrezilya
02-06 MartVoleybol2022 Erkekler Güney Amerika Kulüpler Voleybol Şampiyonası / BrezilyaKonfederasyonSada Cruzeiro
03-05 MartSürat Pateni2022 FIS Sürat Pateni (Sprint Speed Skating) Dünya Şampiyonası / NorveçUluslararasıErkekler : Thomas Krol (Hollanda)
Kadınlar: Jutta Leerdam (Hollanda)
03-09 MartAlp Disiplini2022 Dünya Gençler Alp Disiplini Şampiyonası / KanadaUluslararasıAvusturya
04-05 MartAtletizm2022 Dünya Atletizm Yürüyüş Takım Şampiyonası / OmanUluslararasıÇin
04-06 MartBuz Hokeyi2021-22 IIHF Kontinental Cup / DanimarkaKonfederasyonMKS Cracovia SSA (Polonya)
04-06 MartKısa Pist Sürat Pateni2022 Dünya Gençler Kısa Pist Sürat Pateni Şampiyonası / PolonyaUluslararasıGüney Kore
04 Mart-03 NisanKriket2022 Kadınlar Kriket Dünya Kupası / Yeni ZelendaUluslararasıAvustralya
05 MartFutbol2021-22 İngiltere FA Kadınlar Lig KupasıYerelManchester City
07-13 MartSnooker2022 Türkiye Master / AntalyaUluslararasıJudd Trump (İngiltere)
05 MartBisiklet2022 Strade Bianche / İtalyaUluslararasıErkekler : Tadej Pogacar (Slovenya)
Kadınlar: Lotte Kopecky (Belçika)
05-06 MartVoleybol2021-22 Del Monte Coppa Italia SuperLegaYerelSir Safety Conad Perugia
05-06 MartSürat Pateni2022 Dünya Allround Sürat Pateni Şampiyonası / NorveçUluslararasıErkekler : Nils van der Poel (İsveç)
Kadınlar: Irene Schouten (Hollanda)
06 MartMotoGP2022 Katar Grand PrixUluslararasıEnea Bastianini (İtalya)
06 MartAtletizm2022 Tokyo Maratonu / JaponyaUluslararasıErkekler : Eliud Kipchoge (Kenya)
Kadınlar: Brigid Kosgei (Kenya)
06-13 MartBisiklet2022 Paric-NiceUluslararasıPrimož Roglič (Slovenya)
07-13 MartBisiklet2022 Tirreno-AdriaticoUluslararasıTadej Pogacar (Slovenya)
07-13 MartGüreş2022 Avrupa U-23 Güreş Şampiyonası / BulgaristanKonfederasyonAzerbaycan
07-14 MartHentbol2022 Asya Genç Kadınlar Hentbol Şampiyonası / KazakistanKonfederasyonHindistan
09-20 MartTenis2022 ATP İndian Wells Açık / ABDUluslararasıErkekler : Taylor Fritz (ABD)
Kadınlar : Iga Świątek (Polonya)
10-13 MartBilardo2022 UMB Dünya 3 Bant Milli Takımlar Şampiyonası / AlmanyaUluslararasıTürkiye
10-13 MartJimnastik2022 Dünya Akrobatik Jimnastik Şampiyonası / AzerbaycanUluslararasıBelçika
10-13 MartKayakla Atlama2022 Kayakla Uçma Dünya Şampiyonası / NorveçUluslararasıMarius Lindvik (Norveç)
11-13 MartBandy2022 Dünya Kadınlar U-17 Bandy Şampiyonası / İsveçUluslararasıİsveç
11-24 MartBoks2022 Avrupa U-22 Boks Şampiyonası / HırvatistanKonfederasyonİtalya
12-13 MartAtletizm2022 Avrupa Atmalar Kupası / PortekizKonfederasyonİtalya
15 Mart-04 NisanBasketbol2022 NCAA Division 1 Erkekler Basketbol Turnuvası / New OrleansKonfederasyonKansas Jayhawks
16 Mart-03 NisanBasketbol2022 NCAA Division 1 Kadınlar Basketbol Turnuvası / New OrleansKonfederasyonSouth Carolina Gamecocks
18-20 MartAtletizm2022 Dünya Salon Atletizm Şampiyonası / SırbistanUluslararasıEtiopya
18-27 MartHentbol2022 Asya Genç Kadınlar (U-18) Hentbol Şampiyonası / KazakistanKonfederasyonİran
18 Mart-07 MayısFutbol2022 NWSL Challenge Kupası / ABDYerelNorth Carolina Courage (1. şampiyonluğu)
19 MartBisiklet2022 Milano-San RemoUluslararasıMatej Mohorič (Slovenya)
19-27 MartCurling2022 Dünya Kadınlar Curling Şampiyonası / KanadaUluslararasıİsviçre
20 MartFormıla 12022 Bahreyn Grand PrixUluslararasıCharles Leclerc (Monaco)
20 MartMotoGP2022 Endonezya Grand PrixUluslararasıMotoGP:  Miguel Oliveira ( Red Bull KTM Factory Racing)
Moto2:  Somkiat Chantra ( Idemitsu Honda Team Asia)
Moto3:  Dennis Foggia ( Leopard Racing)
21-26 MartBasketbol2022 Güney Amerika U-18 Basketbol Şampiyonası / VenezuellaKonfederasyonBrezilya
21-27 MartBisiklet2022 Volta a KatalunyaUluslararasıSergio Higuita (Kolombiya)
21-27 MartArtistik Patinaj2022 Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası / FransaUluslararasıJaponya
21-28 MartTenis2022 WTA Miami Açık / ABD
(ErkekKadın)
UluslararasıErkekler : Carlos Alcaraz (İspanya)
Kadınlar : Iga Świątek (Polonya)
22 MartVoleybol2021-2022 CEV Kadınlar Voleybol KupasıKonfederasyonEczacıbaşı Dynavit
22 MartVoleybol2021-2022 CEV Challenge KupasıKonfederasyonNarbonne Volley
22-26 MartHentbol2022 Güney/Merkez Amerika Genç Kadınlar Hentbol Şampiyonası / ArjantinKonfederasyonArjantin
22-28 MartPlaj Hentbolu2022 Asya Plaj Hentbolu Şampiyonası / İranKonfederasyonİran
22-28 MartPlaj Hentbolu2022 Asya Gençler (U-19) Plaj Hentbolu Şampiyonası / İranKonfederasyonİran
23 MartVoleybol2021-2022 CEV Voleybol KupasıKonfederasyonVero Volley Monza
23 MartVoleybol2021–22 CEV Kadınlar Challenge KupasıKonfederasyonSavino Del Bene Scandicci
23 MartBisiklet2022 Classic Brugge–De Panne / BelçikaUluslararasıTim Merlier (Belçika)
03 Aralık 2021-27 Mart 2022Futbol2021–22 Avustralya Kadınlar A-LigiYerelMelbourne Victory (3. şampiyonluğu)
23-27 MartBandy2022 Dünya Kadınlar Bandy Şampiyonası / İsveçUluslararasıİsveç
24-26 MartSnooker2022 Cebelitarık AçıkUluslararasıRobert Milkins (İngiltere)
25 MartBisiklet2022 E3 Saxo Bank Classic / BelçikaUluslararasıWout Van Aert (Belçika)
26 MartSutopu2021-22 LEN Avrupa KupasıKonfederasyonAstralpool Sabadell (İspanya)
26 Mart-30 NisanRagbi2022 Kadınlar 6 Ulus ŞampiyonasıKonfederasyonİngiltere
26-27 MartVoleybol2021-22 Kadınlar Polonya Voleybol KupasıYerelDevelopres BELLA DOLINA Rzeszów
27 MartFormula 12022 Suudi Arabistan Grand PrixUluslararasıMax Verstappen (Hollanda)
27 MartBisiklet2022 Gent–Wevelgem / BelçikaUluslararasıErkekler : Biniam Girmay (Eritre)
Kadınlar : Elisa Balsamo (İtalya)
28 Mart – 03 NisanSnooker2022 Tur Şampiyonası / GallerUluslararasıNeil Robertson (Avustralya)
28 Mart – 03 NisanGüreş2022 Avrupa Güreş Şampiyonası / MacaristanKonfederasyonTürkiye
30 MartBisiklet2022 Dwars door Vlaanderen / BelçikaUluslararasıMathieu Van der Poel (Hollanda)