2022 Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası

2022 Plaj Voleybolu Dünya Şampiyonası, 10-19 Haziran 2022 tarihleri ​​arasında İtalya'nın Roma kentinde yapılacak.
Rome 2022 WCH.png
Plaj Foro Italico
Ev Sahibi Şehir, Ülke Roma, İtalya
Dates 10–19 Haziran

Madalya Tablosu

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
ErkeklerNorveç
Anders Mol
Christian Sørum
Brezilya
Renato Carvalho
Vitor Felipe
Brezilya
André Stein
George Wanderley
KadınlarBrezilya
Eduarda Santos Lisboa
Ana Patrícia Ramos
Kanada
Sophie Bukovec
Brandie Wilkerson
Almanya
Svenja Müller
Cinja Tillmann

Erkekler Turnuvası

Round 32

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
André Stein
George Wanderley
2–0
(21–18, 21–15)
Avustralya
Chris McHugh
Paul Burnett
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaNorveç
Mathias Berntsen
Hendrik Mol
0–2
(17–21, 16–21)
Avustralya
Mark Nicolaidis
Izac Carracher
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaAvusturya
Robin Seidl
Philipp Waller
2-1
(17–25, 21–15, 15–9)
Amerika Birleşik Devletleri
Taylor Sander
Taylor Crabb
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaHollanda
Matthew Immers
Stefan Boermans
0–2
(18–21, 17–21)
Norveç
Anders Mol
Christian Sørum
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Bruno Oscar Schmidt
Saymon Barbosa Santos
2–0
(21–19, 29–27)
Letonya
Aleksandrs Samoilovs
Jānis Šmēdiņš
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaPolonya
Piotr Kantor
Maciej Rudol
2–0
(21–19, 21–19)
Almanya
Nils Ehlers
Clemens Wickler
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaAvusturya
Martin Ermacora
Moritz Pristauz
1–2
(21–17, 18–21, 12–15)
Amerika Birleşik Devletleri

Chaim Schalk
Theodore Brunner
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaAmerika Birleşik Devletleri
Trevor Crabb
Tri Bourne
2–1
(18–21, 21–19, 15–10)
Hollanda
Leon Luini
Ruben Penninga
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Renato Carvalho
Vitor Felipe
2–1
(18–21, 21–15, 15–13)
Çek Cumhuriyeti
Ondřej Perušič
David Schweiner
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaHollanda
Alexander Brouwer
Robert Meeuwsen
2–0
(21–17, 21–14)
Hollanda
Christiaan Varenhorst
Steven van de Velde
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Alison Cerutti
Gustavo Carvalhaes
2–0
(21–19, 21–18)
İspanya
Pablo Herrera
Adrián Gavira
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaEstonya
Kusti Nõlvak
Mart Tiisaar
2–0
(21–18, 21–16)
Kanada
Sam Schachter
Daniel Dearing
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaAvusturya
Alexander Huber
Christoph Dressler
0–2
(15–21, 22–24)
Katar
Cherif Younousse
Ahmed Tijan
15 Haziran 2022Foro Italico, Romaİtalya
Adrian Ignacio Carambula Raurich
Enrico Rossi
0–2
(17–21, 18–21)
Şili
Marco Grimalt
Esteban Grimalt
15 Haziran 2022Foro Italico, Romaİtalya
Paolo Nicolai
Samuele Cottafava
2–0
(21–18, 21–18)
Küba
Noslen Díaz
Jorge Alayo
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaFransa
Youssef Krou
Arnaud Gauthier-Rat
0–2
(18–21, 17–21)
İtalya
Daniele Lupo
Alex Ranghieri

Round 16

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
André Stein
George Wanderley
2–0
(21–15, 21–15)
Avustralya
Mark Nicolaidis
Izac Carracher
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaAmerika Birleşik Devletleri
Chaim Schalk
Theodore Brunner
2–1
20–22, 21–17, 15–11)
Polonya
Piotr Kantor
Maciej Rudol
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaAvusturya
Robin Seidl
Philipp Waller
1–2
(21–18, 18–21, 9–15)
Norveç
Anders Mol
Christian Sørum
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaEstonya
Kusti Nõlvak
Mart Tiisaar
Amerikan ekibi, Crabb’ın maçtan önce hastalanması üzerine çekilmek zorunda kaldı.Amerika Birleşik Devletleri
Trevor Crabb
Tri Bourne
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Bruno Oscar Schmidt
Saymon Barbosa Santos
2–0
(21–19, 21–19)
Katar
Cherif Younousse
Ahmed Tijan
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaŞili
Marco Grimalt
Esteban Grimalt
0–2
(22–24, 17–21)
Brezilya
Alison Cerutti
Gustavo Carvalhaes
16 Haziran 2022Foro Italico, Romaİtalya
Paolo Nicolai
Samuele Cottafava
1–2
(21–11, 19–21, 13–15
Brezilya
Renato Carvalho
Vitor Felipe
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaHollanda
Alexander Brouwer
Robert Meeuwsen
2–0
(21–18, 21–13)
İtalya
Daniele Lupo
Alex Ranghieri

Çeyrek Final

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
17 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
André Stein
George Wanderley
2–0
(21–17, 23–21)
Brezilya
Bruno Oscar Schmidt
Saymon Barbosa Santos
17 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Alison Cerutti
Gustavo Carvalhaes
0–2
(21–23, 13–21)
Norveç
Anders Mol
Christian Sørum
17 Haziran 2022Foro Italico, RomaEstonya
Kusti Nõlvak
Mart Tiisaar
0–2
(18–21, 15–21)
Brezilya
Renato Carvalho
Vitor Felipe
17 Haziran 2022Foro Italico, RomaAmerika Birleşik Devletleri
Chaim Schalk
Theodore Brunner
2–1
(21–16, 16–21, 15–12)
Hollanda
Alexander Brouwer
Robert Meeuwsen

Yarı Final

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
18 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Renato Carvalho
Vitor Felipe
2–0
(21–17, 21–19)
Amerika Birleşik Devletleri
Chaim Schalk
Theodore Brunner
18 Haziran 2022Foro Italico, RomaNorveç
Anders Mol
Christian Sørum
2–0
(21–14, 21–18)
Brezilya
André Stein
George Wanderley

03/04 Maçı

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
19 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
André Stein
George Wanderley
2–1
(15–21, 21–17, 15–11)
Amerika Birleşik Devletleri
Chaim Schalk
Theodore Brunner

Final

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
19 Haziran 2022Foro Italico, RomaNorveç
Anders Mol
Christian Sørum
2–0
(21–15, 21–16)
Brezilya
Renato Carvalho
Vitor Felipe

Kadınlar Turnuvası

Round 32

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaAmerika Birleşik Devletleri
Emily Day
Emily Stockman
0–2
(19–21, 16–21)
Amerika Birleşik Devletleri
Kelley Kolinske
Sara Hughes
15 Haziran 2022Foro Italico, Romaİsviçre
Tanja Hüberli
Nina Betschart
2–1
(21–14, 20–22, 15–11)
Fransa
Lézana Placette
Alexia Richard
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaAmerika Birleşik Devletleri
Betsi Flint
Kelly Cheng
1–2
(17–21, 21–11, 12–15)
Almanya
Karla Borger
Julia Sude
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaKanada
Sophie Bukovec
Brandie Wilkerson
2–1
(21–16, 19–21, 15–12)
Tayland
Worapeerachayakorn Kongphopsarutawadee
Taravadee Naraphornrapat
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaAlmanya
Svenja Müller
Cinja Tillmann
2–1
(21–18, 20–22, 18–16)
Finlandiya
Taru Lahti-Liukkonen
Niina Ahtiainen
15 Haziran 2022Foro Italico, Romaİspanya
María Belén Carro
Ángela Lobato Herrero
0–2
(12–21, 19–21)
Amerika Birleşik Devletleri
Terese Cannon
Sarah Sponcil
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaLetonya
Anastasija Kravčenoka
Tīna Graudiņa
2–0
(21–19, 21–19)
Polonya
Kinga Wojtasik
Katarzyna Kociołek
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Bárbara Seixas
Carolina Solberg Salgado
2–0
(21–18, 21–15)
Çin
Wang Fan
Xia Xinyi
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaAlmanya
Sandra Ittlinger
Isabel Schneider
0–2
(17–21, 20–22)
Avustralya
Taliqua Clancy
Mariafe Artacho del Solar
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaHollanda
Katja Stam
Raïsa Schoon
2–0
(21–17, 21–18)
Avusturya
Katharina Schützenhöfer
Lena Plesiutschnig
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaArjantin
Ana Gallay
Fernanda Pereyra
0–2
(15–21, 17–21)
İtalya
Marta Menegatti
Valentina Gottardi
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaJaponya
Miki Ishii
Sayaka Mizoe
0–2
(11–21, 14–21)
Brezilya
Eduarda Santos Lisboa
Ana Patrícia Ramos
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Taiana Lima
Hegeile Almeida
1–2
(21–18, 18–21, 10–15)
Kanada
Sarah Pavan
Melissa Humana-Paredes
15 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Talita Antunes
Rebecca Cavalcante
2–1
(19–21, 21–12, 15–7)
Almanya
Chantal Laboureur
Sarah Schulz
15 Haziran 2022Foro Italico, Romaİtalya
Claudia Scampoli
Margherita Bianchin
2–1
(21–12, 18–21, 15–12)
Kanada
Megan McNamara
Nicole McNamara
15 Haziran 2022Foro Italico, Romaİsviçre
Joana Heidrich
Anouk Vergé-Dépré
2–1
(20–22, 21–17, 15–7)
İsviçre
Esmée Böbner
Zoé Vergé-Dépré

Round 16

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaKanada
Sophie Bukovec
Brandie Wilkerson
2–1
(19–21, 21–19, 15–10)
Almanya
Karla Borger
Julia Sude
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaAlmanya
Svenja Müller
Cinja Tillmann
2–1
(19–21, 21–16, 15–11)
Amerika Birleşik Devletleri
Terese Cannon
Sarah Sponcil
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaHollanda
Katja Stam
Raïsa Schoon
0–2
(15–21, 21–23)
Avustralya
Taliqua Clancy
Mariafe Artacho del Solar
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Bárbara Seixas
Carolina Solberg Salgado
0–2
(16–21, 17–21)
Brezilya
Eduarda Santos Lisboa
Ana Patrícia Ramos
16 Haziran 2022Foro Italico, Romaİsviçre
Tanja Hüberli
Nina Betschart
0–2
(19–21, 9–21)
Amerika Birleşik Devletleri
Kelley Kolinske
Sara Hughes
16 Haziran 2022Foro Italico, RomaBrezilya
Talita Antunes
Rebecca Cavalcante
1–2
(21–16, 11–21, 16–18)
Kanada
Sarah Pavan
Melissa Humana-Paredes
16 Haziran 2022Foro Italico, Romaİtalya
Marta Menegatti
Valentina Gottardi
2–0
(25–23, 21–15)
İtalya
Claudia Scampoli
Margherita Bianchin
16 Haziran 2022Foro Italico, Romaİsviçre
Joana Heidrich
Anouk Vergé-Dépré
2–0
(24–22, 21–10)
Letonya
Anastasija Kravčenoka
Tīna Graudiņa

Çeyrek Final

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
17 Haziran 2022Foro Italico, RomaKanada
Sarah Pavan
Melissa Humana-Paredes
0–2
(22–24, 14–21)
Brezilya
Eduarda Santos Lisboa
Ana Patrícia Ramos
17 Haziran 2022Foro Italico, Romaİsviçre
Joana Heidrich
Anouk Vergé-Dépré
2–0
(21–17, 21–18)
Amerika Birleşik Devletleri
Kelley Kolinske
Sara Hughes
17 Haziran 2022Foro Italico, RomaAvustralya
Taliqua Clancy
Mariafe Artacho del Solar
1–2
(23–21, 18–21, 14–16)
Almanya
Svenja Müller
Cinja Tillmann
17 Haziran 2022Foro Italico, RomaKanada
Sophie Bukovec
Brandie Wilkerson
2–0
(21–15, 21–12)
İtalya
Marta Menegatti
Valentina Gottardi

Yarı Final

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
18 Haziran 2022Foro Italico, Romaİsviçre
Joana Heidrich
Anouk Vergé-Dépré
0–2
(19–21, 13–21)
Brezilya
Eduarda Santos Lisboa
Ana Patrícia Ramos
18 Haziran 2022Foro Italico, RomaAlmanya
Svenja Müller
Cinja Tillmann
1–2
(15–21, 21–15, 12–15)
Kanada
Sophie Bukovec
Brandie Wilkerson

03/04 Maçı

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
19 Haziran 2022Foro Italico, RomaAlmanya
Svenja Müller
Cinja Tillmann
2–1
(15–21, 21–15, 12–15)
İsviçre
Joana Heidrich
Anouk Vergé-Dépré

Final

TarihPlaj, Şehir1. TakımSkor2. Takım
19 Haziran 2022Foro Italico, RomaKanada
Sophie Bukovec
Brandie Wilkerson
0–2
(17–21, 19–21)
Brezilya
Eduarda Santos Lisboa
Ana Patrícia Ramos

20192024

Dünya Plaj Voleybolu Şampiyonası