2022 Dünya Güreş Şampiyonası

2022 Dünya Güreş Şampiyonası, kombine etkinliklerden oluşan 17. Dünya Güreş Şampiyonası'dır ve 10 ile 18 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında Sırbistan'ın Belgrad kentinde düzenlenecektir.

UWW Bürosu, 2023 Büyükler Dünya Şampiyonası'nın ev sahibi olarak Sırbistan'ın başkenti Belgrad'ın adaylığını onayladı. Ancak, 2021-2022'de Rusya'nın Dünya Şampiyonalarına ev sahipliği yapmasına yönelik kısıtlamalar nedeniyle, Belgrad, 2022 Dünya Şampiyonası'na ev sahipliği yapacak eski Krasnoyarsk şehrinin yerini alacak. 2023 için Dünya Şampiyonası ev sahibi Rusya'ya yeniden tahsis edilecek.
Ev Sahibi Şehir, Ülke Belgrade, Sırbistan
Tarih 10–18 September
Stadyum Štark Arena
Şampiyonlar
Freestyle TBA
Greco-Roman TBA
Women TBA

Takvim

Tarih Zaman Kategori
10 Eylül 10.30-14.30 Eleme Turları : GR – 55-72-77-87 kg
18:00-19.30 Yarı Finaller : GR – 55-72-77-87 kg
11 Eylül 10.30-14.30 Eleme Turları : GR – 63-67-82-97 kg; Repechage: GR – 55-72-77-87 kg
16.45-17.45 Yarı Finaller : GR – 63-67-82-97 kg
18.00-21.00 Final: GR – 55-72-77-87 kg
12 Eylül 10.30-14.30 Eleme Turları : GR – 60-130 kg / WW – 55-62 kg; Repechage: GR – 63-67-82-97 kg
16.45-17.45 Yarı Finaller : GR – 60-130 kg / WW – 55-62 kg
18.00-21.00 Final: GR – 63-67-82-97 kg
13 Eylül 10.30-14.30 Eleme Turları : WW – 50-53-65-76 kg; Repechage: GR – 60-130 kg / WW – 55-62 kg
16.45-17.45 Yarı Finaller : WW – 50-53-65-76 kg
18.00-21.00 Final: GR – 60-130 kg / WW – 55-62 kg
14 Eylül 10.30-14.00 Eleme Turları : WW – 57-59-68-72 kg; Repechage: WW – 50-53-65-76 kg
16.45-17.45 Yarı Finaller : WW – 57-59-68-72 kg
18.00-21.00 Final: WW – 50-53-65-76 kg
15 Eylül 10.30-14.00 Eleme Turları : FS – 70-79-86-125 kg; Repechage: WW – 57-59-68-72 kg
16.45-17.45 Yarı Finaller : FS – 70-79-86-125 kg
18.00-21.00 Final: WW – 57,59,68,72 kg
16 Eylül 10.30-14.00 Eleme Turları : FS – 57-74-92 kg; Repechage: FS – 70-79-86-125 kg
16.45-17.45 Yarı Finaller : FS – 57-74-92 kg
18.00-21.00 Final: FS – 70-79-86-125 kg
17 Eylül 10.30-14.00 Eleme Turları : FS – 61-65-97 kg; Repechage: FS – 57-74-92 kg
16.45-17.45 Yarı Finaller : FS – 61-65-97 kg
18.00-21.00 Final: FS – 57-74-92 kg
18 Eylül 16.30-17.30 Repechage: FS – 61-65-97 kg
18:00-20.30 Final: FS – 61-65-97 kg

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronz
1Amerika Birleşik Devletleri762
2Japonya715
3Türkiye403
4Sırbistan401
5İran253
6Kırgızistan203
7Azerbaycan115
8Ermenistan102
9Moldova101
10Arnavutluk100
11Moğolistan032
12Gürcistan024
13Slovakya021
14Bulgaristan020
15Ukrayna015
16Çin
Macaristan
013
18Kazakistan012
19Özbekistan011
20Danimarka
Mısır
Norveç
010
23Polonya003
24Kanada
Hindistan
Romanya
002
27Estonya
Fransa
Yunanistan
İtalya
Litvanya
001
Toplam (31 ülke)303030

Takım Sıralaması

Erkekler SerbestPuanErkekler Greko-RomanPuanKadınlar SerbestPuan
1Amerika Birleşik Devletleri198Türkiye125Japonya190
2İran150Azerbaycan118Amerika Birleşik Devletleri157
3Japonya70Sırbistan110Çin84
4Moğolistan68İran81Moğolistan72
5Gürcistan68Kırgızistan77Ukrayna68
6Slovakya55Gürcistan76Kanada58
7Türkiye47Macaristan70Moldova50
8Bulgaristan42Özbekistan61Polonya49
9Azerbaycan40Ermenistan58Hindistan41
10Hindistan37Kazakistan51Türkiye39

Madalya Özeti

Erkekler Serbest Stil

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
57 kgZelimkhan Abakarov (Arnavutluk)Thomas Gilman (ABD)Zandanbudyn Zanabazar (Moğolistan)
Stevan Mićić (Sırbistan)
61 kgRei Higuchi (Japonya)Reza Atri (İran)Arsen Harutyunyan (Ermenistan)
Narmandakhyn Narankhüü (Moğolistan)
65 kgRahman Amouzad (İran)Yianni Diakomihalis (ABD)Bajrang Punia (Hindistan)
Iszmail Muszukajev (Macaristan)
70 kgTaishi Narikuni (Japonya)Zain Retherford (ABD)Ernazar Akmataliev (Kırgızistan)
Zurabi Iakobishvili (Gürcistan)
74 kgKyle Dake (ABD)Tajmuraz Salkazanov (Slovakya)Frank Chamizo (İtalya)
Younes Emami (İran)
79 kgJordan Burroughs (ABD)Mohammad Nokhodi (İran)Arsalan Budazhapov (Kırgızistan)
Vasyl Mykhailov (Ukrayna)
86 kgDavid Taylor (ABD)Hassan Yazdani (İran)Boris Makojev (Slovakya)
Azamat Dauletbekov (Kazakistan)
92 kgKamran Ghasempour (İran)J’den Cox (ABD)Miriani Maisuradze (Gürcistan)
Osman Nurmagomedov (Azerbaycan)
97 kgKyle Snyder (ABD)Batyrbek Tsakulov (Slovakya)Magomedkhan Magomedov (Azerbaycan)
Givi Matcharashvili (Gürcistan)
125 kgTaha Akgül (Türkiye)Mönkhtöriin Lkhagvagerel (Moğolistan)Geno Petriashvili (Gürcistan)
Amir Hossein Zare (İran)

Erkekler Greko-Roman Stil

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
55 kgEldaniz Azizli (Azerbaycan)Nugzari Tsurtsumia (Gürcistan)Yu Shiotani (Japonya)
Jasurbek Ortikboev (Özbekistan)
60 kgZholaman Sharshenbekov (Kırgızistan)Edmond Nazaryan (Bulgaristan)Aidos Sultangali (Kazakistan)
Kenichiro Fumita (Japonya)
63 kgSebastian Nađ (Sırbistan)Leri Abuladze (Gürcistan)Tuo Erbatu (Çin)
Taleh Mammadov (Azerbaycan)
67 kgMate Nemeš (Sırbistan)Mohammad Reza Geraei (İran)Amantur Ismailov (Kırgızistan)
Hasrat Jafarov (Azerbaycan)
72 kgAli Arsalan (Sırbistan)Ulvu Ganizade (Azerbaycan)Andrii Kulyk (Ukrayna)
Selçuk Can (Türkiye)
77 kgAkzhol Makhmudov (Kırgızistan)Zoltán Lévai (Macaristan)Malkhas Amoyan (Ermenistan)
Yunus Emre Başar (Türkiye)
82 kgBurhan Akbudak (Türkiye)Jalgasbay Berdimuratov (Özbekistan)Tamás Lévai (Macaristan)
Yaroslav Filchakov (Ukrayna)
87 kgZurab Datunashvili (Sırbistan)Turpal Bisultanov (Danimarka)Dávid Losonczi (Macaristan)
Ali Cengiz (Türkiye)
97 kgArtur Aleksanyan (Ermenistan)Kiril Milov (Bulgaristan)Mohammad Hadi Saravi (İran)
Arif Niftullayev (Azerbaycan)
130 kgRıza Kayaalp (Türkiye)Amin Mirzazadeh (İran)Mantas Knystautas (Litvanya)
Alin Alexuc-Ciurariu (Romanya)

Kadınlar Serbest Stil

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
50 kgYui Susaki (Japonya)Dolgorjavyn Otgonjargal (Moğolistan)Sarah Hildebrandt (ABD)
Anna Łukasiak (Polonya)
53 kgDominique Parrish (ABD)Batkhuyagiin Khulan (Moğolistan)Vinesh Phogat (Hindistan)
Maria Prevolaraki (Yunanistan)
55 kgMayu Mukaida (Japonya)Oleksandra Khomenets (Ukrayna)Xie Mengyu (Çin)
Karla Godinez (Kanada)
57 kgTsugumi Sakurai (Japonya)Helen Maroulis (ABD)Anhelina Lysak (Polonya)
Alina Hrushyna (Ukrayna)
59 kgAnastasia Nichita (Moldova)Grace Bullen (Norveç)Jowita Wrzesień (Polonya)
Sakura Motoki (Japonya)
62 kgNonoka Ozaki (Japonya)Kayla Miracle (ABD)Ilona Prokopevniuk (Ukrayna)
Luo Xiaojuan (Çin)
65 kgMiwa Morikawa (Japonya)Long Jia (Çin)Mallory Velte (ABD)
Koumba Larroque (Fransa)
68 kgTamyra Mensah-Stock (ABD)Ami Ishii (Japonya)Linda Morais (Kanada)
Irina Rîngaci (Moldova)
72 kgAmit Elor (ABD)Zhamila Bakbergenova (Kazakistan)Alexandra Anghel (Romanya)
Masako Furuichi (Japonya)
76 kgYasemin Adar (Türkiye)Samar Amer (Mısır)Yuka Kagami (Japonya)
Epp Mäe (Estonya)
20212023

Dünya Güreş Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.