2022 Dünya Genç Kadınlar (U-20) Hentbol Şampiyonası

2022 IHF Kadınlar Gençler Dünya Şampiyonası, Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) himayesinde 22 Haziran - 3 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında Slovenya'da düzenlenecek şampiyonanın 23.'sü olacak. Şampiyonanın Slovenya Hentbol Federasyonu tarafından düzenleneceği tarihte ilk kez olacak.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahib Ülke Slovenya
Tarih 22 Haziran – 03 Temmuz
Takım Sayısı 32 (6 konfederasyon)
Salon (1 şehir)
Final sıralaması
Şampiyon  
İkinci  
Üçüncü  
Dördüncü  
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı  
Gol Sayısı  
Gol Kralı  
En İyi Oyuncu  

Salonlar

Golovec HallCelje
Zlatorog ArenaCelje

Elemeler

Eleme TurnuvalarıTarihEv Sahibi Şehir, ÜlkeKotaHak Kazanan Takımlar
Ev Sahibi1– Slovenya
2021 Avrupa U-19 Kadınlar Şampiyonası8-18 Temmuz 2021Celje, Slovenya11– Hırvatistan
– Çek Cumhuriyeti
– Danimarka
– Fransa
– Almanya
– Macaristan
– Norveç
– Romanya
– İsviçre
– Slovakya
– İsveç
Rusya
Avrupa Elemeleri– 26-28 Kasım 2021
– 04-06 Mart 2022
– Podgorica, Karadağ
– Hollabrunn, Avusturya
1
1
– Polonya
– Hollanda
2022 Afrika Genç Kadınlar Şampiyonası19-26 Şubat 2022Conakry, Gine4– Angola
– Mısır
– Gine
– Tunus
2022 Asya Genç Kadınlar Şampiyonası07-14 Mart 2022Almaty, Kazakistan2– Hindistan
– İran
2022 Güney/Merkez Amerika Genç Kadınlar Şampiyonası22-26 Mart 2022Buenos Aires, Arjantin2– Arjantin
– Brezilya
NOT : Rusya, 2022 Rusya’nın Ukrayna’yı işgali nedeniyle ihraç edildi.

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda110046-182Main Round
2Japonya110029-172Main Round
3Slovakya100117-290President Cup
4Hindistan100118-460President Cup
22 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeSlovakya17–29Japonya
22 Haziran 2022Tri Lilije Hall, LaškoHindistan18–46Hollanda
23 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeSlovakya27–27Hollanda
23 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeJaponya41–23Hindistan
25 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeHindistanSlovakya
25 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeHollandaJaponya

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İsveç110032-252Main Round
2İran101019-191Main Round
3Gine101019-191President Cup
4Tunus100125-320President Cup
22 Haziran 2022Tri Lilije Hall, Laškoİran19–19Gine
22 Haziran 2022Zlatorog Arena, Celjeİsveç32–25Tunus
23 Haziran 2022Zlatorog Arena, Celjeİran24–29Tunus
23 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeGine14–43İsveç
25 Haziran 2022Tri Lilije Hall, LaškoTunusGine
25 Haziran 2022Zlatorog Arena, Celjeİsveçİran

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Arjantin110025-202Main Round
2Danimarka110024-202Main Round
3Karadağ100120-240President Cup
4İtalya100120-250President Cup
22 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeDanimarka24–20Karadağ
22 Haziran 2022Tri Lilije Hall, LaškoArjantin25–20İtalya
23 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeArjantin20–31Karadağ
23 Haziran 2022Golovec Hall, Celjeİtalya26–31Danimarka
25 Haziran 2022Tri Lilije Hall, LaškoKaradağİtalya
25 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeDanimarkaArjantin

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Fransa110037-182Main Round
2Norveç110026-222Main Round
3Güney Kore100122-260President Cup
4Brezilya100118-370President Cup
22 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeNorveç26–22Güney Kore
22 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeFransa37–18Brezilya
23 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeNorveç32–24Brezilya
23 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeGüney Kore21–34Fransa
25 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeBrezilyaGüney Kore
25 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeFransaNorveç

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Çek Cumhuriyeti110033-162Main Round
2Romanya110026-232Main Round
3Angola100123-260President Cup
4Litvanya100116-330President Cup
22 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeRomanya26–23Angola
22 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeÇek Cumhuriyeti33–16Litvanya
24 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeÇek Cumhuriyeti25–36Angola
24 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeLitvanya20–29Romanya
25 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeAngolaLitvanya
25 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeRomanyaÇek Cumhuriyeti

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Almanya110040-182Main Round
2Slovenya110037-182Main Round
3Meksika100118-370President Cup
4Şili100118-400President Cup
22 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeAlmanya40–18Şili
22 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeSlovenya37–18Meksika
24 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeMeksika14–42Almanya
24 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeSlovenya29–13Şili
25 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeAlmanyaSlovenya
25 Haziran 2022Golovec Hall, CeljeŞiliMeksika

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hırvatistan110046-182Main Round
2Avusturya110029-172Main Round
3İsviçre100117-290President Cup
4Kazakistan100118-460President Cup
22 Haziran 2022Tri Lilije Hall, LaškoHırvatistan36–15Kazakistan
22 Haziran 2022Tri Lilije Hall, Laškoİsviçre26–33Avusturya
24 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeAvusturya26–40Hırvatistan
24 Haziran 2022Zlatorog Arena, Celjeİsviçre43–21Kazakistan
25 Haziran 2022Tri Lilije Hall, LaškoKazakistanAvusturya
25 Haziran 2022Tri Lilije Hall, LaškoHırvatistanİsviçre

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Polonya110037-142Main Round
2Macaristan110039-202Main Round
3Mısır100120-390President Cup
4Amerika Birleşik Devletleri100114-370President Cup
22 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljePolonya37–14Amerika Birleşik Devletleri
22 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeMacaristan39–20Mısır
24 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljePolonya25–27Mısır
24 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeAmerika Birleşik Devletleri5–46Macaristan
25 Haziran 2022Zlatorog Arena, CeljeMacaristanPolonya
25 Haziran 2022Tri Lilije Hall, LaškoMısırAmerika Birleşik Devletleri

President’s Cup

Grup I

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1A 317-20 Sıralama Yarı Final
2B 321-24 Sıralama Yarı Final
3A 425-28 Sıralama Yarı Final
4B 429-32 Sıralama Yarı Final
26 Haziran 2022A 3B 4
26 Haziran 2022B 3A 4
28 Haziran 2022A 4B 4
28 Haziran 2022A 3B 3

Grup II

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1C 317-20 Sıralama Yarı Final
2D 321-24 Sıralama Yarı Final
3C 425-28 Sıralama Yarı Final
4D 429-32 Sıralama Yarı Final
26 Haziran 2022C 3D 4
26 Haziran 2022D 3C 4
28 Haziran 2022C 4D 4
28 Haziran 2022C 3D 3

Grup III

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1E 317-20 Sıralama Yarı Final
2F 321-24 Sıralama Yarı Final
3E 425-28 Sıralama Yarı Final
4F 429-32 Sıralama Yarı Final
27 Haziran 2022E 3F 4
27 Haziran 2022F 3E 4
29 Haziran 2022E 4F 4
29 Haziran 2022E 3F 3

Grup IV

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1G 317-20 Sıralama Yarı Final
2H 321-24 Sıralama Yarı Final
3G 425-28 Sıralama Yarı Final
4H 429-32 Sıralama Yarı Final
27 Haziran 2022G 3H 4
27 Haziran 2022H 3G 4
29 Haziran 2022G 4H 4
29 Haziran 2022G 3H 3

29-32 Sıralama Maçları

30 Haziran 2022
30 Haziran 2022
01 Temmuz 2022
01 Temmuz 2022

25-28 Sıralama Maçları

30 Haziran 2022
30 Haziran 2022
01 Temmuz 2022
01 Temmuz 2022

21-24 Sıralama Maçları

30 Haziran 2022
30 Haziran 2022
01 Temmuz 2022
01 Temmuz 2022

17-21 Sıralama Maçları

30 Haziran 2022
30 Haziran 2022
01 Temmuz 2022
01 Temmuz 2022

Main Round

Grup I

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1A 1Çeyrek Final
2B 1Çeyrek Final
3A 209-12 Sıralama Yarı Final
4B 213-16 Sıralama Yarı Final
26 Haziran 2022A 1B 2
26 Haziran 2022B 1A 2
28 Haziran 2022A 1B 1
28 Haziran 2022A 2B 2

Grup II

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1C 1Çeyrek Final
2D 1Çeyrek Final
3C 209-12 Sıralama Yarı Final
4D 213-16 Sıralama Yarı Final
26 Haziran 2022C 1D 2
26 Haziran 2022D 1A 2
28 Haziran 2022C 1D 1
28 Haziran 2022C 2D 2

Grup III

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1E 1Çeyrek Final
2F 1Çeyrek Final
3E 209-12 Sıralama Yarı Final
4F 213-16 Sıralama Yarı Final
27 Haziran 2022E 1F 2
27 Haziran 2022F 1E 2
29 Haziran 2022E 1F 1
29 Haziran 2022E 2F 2

Grup IV

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1G 1Çeyrek Final
2H 1Çeyrek Final
3G 209-12 Sıralama Yarı Final
4H 213-16 Sıralama Yarı Final
27 Haziran 2022G 1F 2
27 Haziran 2022H 1G 2
29 Haziran 2022G 1H 1
29 Haziran 2022G 2H 2

20182024

Dünya Genç Kadınlar (U-20) Hentbol Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.