2022 Dünya Genç Kadınlar (U-18) Hentbol Şampiyonası

2022 IHF Kadınlar Gençler Dünya Şampiyonası, Uluslararası Hentbol Federasyonu (IHF) himayesinde Kuzey Makedonya'nın Üsküp kentinde 30 Temmuz - 10 Ağustos 2022 tarihleri ​​arasında yapılması planlanan şampiyonanın dokuzuncusu olacak. Başlangıçta Gürcistan'ın Tiflis kentinde yapılması planlanan turnuva, 2022'de Rusya'nın Ukrayna'yı işgal etmesinden kaynaklanan belirsizlik ve Gürcistan'da düzenlenen turnuvanın güvenliği nedeniyle Nisan 2022'de Kuzey Makedonya'ya taşındı.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahib Ülke Üsküp, Kuze Makedonya
Tarih 30 Temmuz – 10 Ağustos
Takım Sayısı 32 (6 konfederasyon)
Salon  
Final sıralaması
Şampiyon Güney Kore (1. şampiyonluğu)
İkinci Danimarka
Üçüncü Macaristan
Dördüncü Hollanda
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 114
Gol Sayısı 6,556 (58 maç başı)
Gol Kralı Anđela Žagar (Hırvatistan)
Sevinch Erkabaeva (Özbekistan)
(56’şar gol)
En İyi Oyuncu Kim Min-seo (Güney Kore)

Salonlar

Elemeler

Eleme TurnuvalarıTarihEv Sahibi Şehir, ÜlkeKotaHak Kazanan Takımlar
IHF Konsey Toplantısı Ev Sahibi)28 Şubat 2020Kahire, Mısır1Kuzey Makedonya
2021 Avrupa U-17 Kadınlar Şampiyonası5–15 Ağustos 2021Podgorica, Karadağ13Hırvatistan
Çek Cumhuriyeti
Danimarka
Almanya
Macaristan
Karadağ
Norveç
Romanya
Rusya
İsviçre
Portekiz
Fransa
İsveç
2021 U-17 EHF Şampiyonası6–15 Ağustos 2021Tbilisi, Gürcistan1Hollanda
7–15 Ağustos 2021Klaipėda0
2022 Afrika Genç Kadınlar (U-18) Hentbol Şampiyonası27 Şubat – 4 Mart 2022Conakry3Cezayir
Mısır
Gine
2022 Asya Genç Kadınlar (U-18) Hentbol Şampiyonası18–25 Mart 2022Almaty, Kazakistan2İran
2022 Güney/Merkez Amerika Genç Kadınlar (U-18) Hentbol Şampiyonası25–30 Nisan 2022São Paulo, Brezilya Brezilya
Arjantin
Uruguay
Davet  9 Avusturya
Faroe Adaları
İzlanda
Hindistan
Senegal
Slovakya
Güney Kore
İspanya
Özbekistan

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İzlanda321082:535Main Round
2İsveç3201100:764Main Round
3Karadağ311180:633
4Cezayir300364:1340
30-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeKaradağ38–16Cezayir
30-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİsveç17–22İzlanda
31-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİsveç54–30Cezayir
31-07-2022Jane Sandanski Arena, Skopjeİzlanda18–18Karadağ
02-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeCezayir18–42İzlanda
02-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeKaradağ24–29İsveç

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Kuzey Makedonya3300102:626Main Round
2İran3201105:914Main Round
3Senegal310276:1032
4Özbekistan300393:1200
30-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİran47–31Özbekistan
30-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeKuzey Makedonya32–13Senegal
31-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeSenegal29–39İran
31-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeKuzey Makedonya39–30Özbekistan
02-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeÖzbekistan32–34Senegal
02-08-2022Jane Sandanski Arena, Skopjeİran19–31Kuzey Makedonya

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka330096:666Main Round
2Portekiz320187:844Main Round
3Faroe Adaları310275:822Presidents Cup
4Avusturya300370:960
30-07-2022Jane Sandanski Arena, SkopjePortekiz29–24Faroe Adaları
30-07-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeDanimarka32–21Avusturya
31-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeFaroe Adaları20–31Danimarka
31-07-2022Jane Sandanski Arena, SkopjePortekiz33–27Avusturya
02-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeAvusturya22–31Faroe Adaları
02-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeDanimarka33–25Portekiz

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Mısır3300114:866Main Round
2Hırvatistan3201116:954Main Round
3Kazakistan310257:702
4Hindistan300370:1060
30-07-2022Jane Sandanski Arena Hall B, SkopjeKazakistan10–0Hindistan
30-07-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeHırvatistan31–33Mısır
31-07-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeHindistan36–54Hırvatistan
31-07-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeKazakistan21–39Mısır
02-08-2022Jane Sandanski Arena Hall B, SkopjeMısır42–34Hindistan
02-08-2022Jane Sandanski Arena Hall B, SkopjeHırvatistan31–26Kazakistan

E Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Hollanda321093:665Main Round
2Romanya3210103:815Main Round
3Slovenya310275:982
4Gine300379:1050
30-07-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeHollanda31–17Slovenya
30-07-2022Jane Sandanski Arena Hall B, SkopjeRomanya39–27Gine
01-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeHollanda33–20Gine
01-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeSlovenya25–35Romanya
02-08-2022Jane Sandanski Arena Hall B, SkopjeGine32–33Slovenya
02-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeHollanda29–29Romanya

F Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Güney Kore3300100:866Main Round
2Almanya320197:754Main Round
3İsviçre310280:862
4Slovakya300372:1020
30-07-2022Jane Sandanski Arena Hall B, Skopjeİsviçre28–32Güney Kore
30-07-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeAlmanya39–18Slovakya
01-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeGüney Kore34–28Almanya
01-08-2022Jane Sandanski Arena, Skopjeİsviçre29–2Slovakya
02-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeSlovakya30–34Güney Kore
02-08-2022Jane Sandanski Arena Hall B, SkopjeAlmanya30–23İsviçre

G Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Norveç330084:566Main Round
2Brezilya311178:773Main Round
3Çek Cumhuriyeti311171:743
4Uruguay300359:850
30-07-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeÇek Cumhuriyeti24–23Uruguay
30-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeNorveç31–19Brezilya
01-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeUruguay18–30Norveç
01-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeÇek Cumhuriyeti28–28Brezilya
02-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeBrezilya31–18Uruguay
02-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeNorveç23–19Çek Cumhuriyeti

H Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Macaristan330089:706Main Round
2Fransa320175:704Main Round
3İspanya310293:852
4Arjantin300369:1010
30-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeFransa31–28İspanya
30-07-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeMacaristan39–23Arjantin
01-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeFransa23–20Arjantin
01-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİspanya26–28Macaristan
02-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeArjantin26–39İspanya
02-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeMacaristan22–21Fransa

President Kupası

Grup I

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Karadağ3300119:62619-20 Sıralama Yarı Final
2Özbekistan3102110:116221-24 Sıralama Yarı Final
3Senegal310285:107225-28 Sıralama Yarı Final
4Cezayir310292:121229-32 Sıralama Yarı Final
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeKaradağ43–26Özbekistan
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeSenegal31–37Cezayir
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeKaradağ38–20Senegal
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeCezayir39–52Özbekistan

Grup II

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Faroe Adaları330089:66619-20 Sıralama Yarı Final
2Avusturya311184:86321-24 Sıralama Yarı Final
3Kazakistan310255:61225-28 Sıralama Yarı Final
4Hindistan301254:69129-32 Sıralama Yarı Final
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeFaroe Adaları27–22Hindistan
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeKazakistan23–30Avusturya
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeFaroe Adaları31–22Kazakistan
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeAvusturya32–32Hindistan

Grup III

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Slovenya330095:85619-20 Sıralama Yarı Final
2İsviçre320184:78421-24 Sıralama Yarı Final
3Slovakya310285:89225-28 Sıralama Yarı Final
4Gine300381:96029-32 Sıralama Yarı Final
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİsviçre32–22Gine
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeSlovenya33–30Slovakya
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeGine27–31Slovakya
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeSlovenya32–23İsviçre

Grup IV

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya3300117:68619-20 Sıralama Yarı Final
2Çek Cumhuriyeti320174:84421-24 Sıralama Yarı Final
3Arjantin310280:84225-28 Sıralama Yarı Final
4Uruguay300360:95029-32 Sıralama Yarı Final
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİspanya42–18Uruguay
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeÇek Cumhuriyeti26–25Arjantin
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeÇek Cumhuriyeti24–36İspanya
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeUruguay19–29Arjantin

Main Round

Grup I

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İzlanda330075:956Çeyrek Final
2İsveç311176:613Çeyrek Final
3Kuzey Makedonya301173:64309-12 Sıralama Maçları
4İran300355:98013-16 Sıralama Maçları
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİzlanda28–17İran
03-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeKuzey Makedonya20–20İsveç
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİsveç39–19İran
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİzlanda25–22Kuzey Makedonya

Grup II

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Danimarka330094:756Çeyrek Final
2Mısır320184:854Çeyrek Final
3Hırvatistan301282:90109-12 Sıralama Maçları
4Portekiz301275:85113-16 Sıralama Maçları
03-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeDanimarka29–23Hırvatistan
03-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeMısır24–22Portekiz
05-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeDanimarka32–27Mısır
05-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjePortekiz28–28Hırvatistan

Grup III

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Güney Kore330093:836Çeyrek Final
2Hollanda311184:803Çeyrek Final
3Almanya310281:92209-12 Sıralama Maçları
4Romanya301287:90113-16 Sıralama Maçları
04-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeHollanda31–25Almanya
04-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeGüney Kore33–31Romanya
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeHollanda24–26Güney Kore
05-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeRomanya27–28Almanya

Grup IV

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Macaristan330078:566Çeyrek Final
2Fransa320173:584Çeyrek Final
3Norveç310269:65209-12 Sıralama Maçları
4Brezilya300352:93013-16 Sıralama Maçları
04-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeNorveç19–22Fransa
04-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeMacaristan32–16Brezilya
05-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeNorveç19–24Macaristan
05-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeBrezilya17–30Fransa

Final Sıralaması

29/32 Sıralama Maçları

07-08-202229/32 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeCezayir17–41Gine
07-08-202229/32 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeHindistan27–25Uruguay
08-08-202229/30 MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeCezayir26–29Uruguay
08-08-202231/32 MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeGine38–28Hindistan

25/28 Sıralama Maçları

07-08-202225/28 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeSenegal25–41Slovakya
07-08-202225/28 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeKazakistan18–30Arjantin
08-08-202227/28 MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeSenegal24–37Kazakistan
08-08-202225/26 MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeSlovakya24–26Arjantin

21-24 Sıralama Maçları

07-08-202221/24 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeÖzbekistan23–43İsviçre
07-08-202221/24 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeAvusturya22–36Çek Cumhuriyeti
08-08-202223/24 MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeÖzbekistan27–36Avusturya
08-08-202221/22 MaçıJane Sandanski Arena, Skopjeİsviçre31–23Çek Cumhuriyeti

17/20 Sıralama Maçları

07-08-202217/20 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeKaradağ31–24Slovenya
07-08-202217/20 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeFaroe Adaları23–36İspanya
08-08-202219/20 MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeSlovenya28–31Faroe Adaları
08-08-202217/18 MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeKaradağ20–26İspanya

13/16 Sıralama Maçları

07-08-202213/16 Yarı FinalJane Sandanski Arena, Skopjeİran30–38Romanya
07-08-202213/16 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjePortekiz35–21Brezilya
08-08-202215/16 MaçıJane Sandanski Arena, Skopjeİran26–29Brezilya
08-08-202213/14 MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeRomanya32–35Portekiz

09/12 Sıralama Maçları

07-08-202209/12 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeHırvatistan39–40Norveç
07-08-202209/12 Yarı FinalJane Sandanski Arena, SkopjeKuzey Makedonya21–34Almanya
08-08-202211/12 MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeKuzey Makedonya28–32Hırvatistan
08-08-202209/10MaçıJane Sandanski Arena, SkopjeAlmanya24–32Norveç

05/08 Sıralama Maçları

08-08-202205/08 Yarı FinalJane Sandanski Arena, Skopjeİzlanda29–32Fransa
08-08-202205/08 Yarı FinalJane Sandanski Arena, Skopjeİsveç30–27Mısır
10-08-202207/08 MaçıBoris Trajkovski Sports Center, Skopjeİzlanda33–35Mısır
10-08-202205/06MaçıBoris Trajkovski Sports Center, SkopjeFransa31–22İsveç

Çeyrek Final

07-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, Skopjeİzlanda26–27Hollanda
07-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeDanimarka32–26Fransa
07-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeGüney Kore33–27İsveç
07-08-2022Jane Sandanski Arena, SkopjeMacaristan28–23Mısır

Yarı Final

08-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeHollanda21–37Danimarka
08-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeGüney Kore30–29Macaristan

03/04 Maçı

10-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeHollanda26–27Macaristan

Final

10-08-2022Boris Trajkovski Sports Center, SkopjeDanimarka28–31Güney Kore

Final Sıralaması

SıraTakım
1st place, gold medalist(s)Güney Kore
2nd place, silver medalist(s)Danimarka
3rd place, bronze medalist(s)Macaristan
4Hollanda
5Fransa
6İsveç
7Mısır
8İzlanda
9Norveç
10Almanya
11Hırvatistan
12Kuzey Makedonya
13Portekiz
14Romanya
15Brezilya
16İran
17İspanya
18Karadağ
19Faroe Adaları
20Slovenya
21İsviçre
22Çek Cumhuriyeti
23Avusturya
24Özbekistan
25Arjantin
26Slovakya
27Kazakistan
28Senegal
29Gine
30Hindistan
31Uruguay
32Cezayir
Güney Kore (1. şampiyonluğu)
Lee Hye-won, Cha Seo-yeon, Kim Min-seo, Kim Song Won, Ahn Hyein, Lim Seo Young, Kim Seo-jin, Kim Ga Yeong, Oh Yeana, Kim Jia, Lee Kyu Hee, Park Ji-hyeon, Park Su-jeong, Shin Jae-yeon, Kim Se-jin, Choi Min-jeong
Baş Antrenör : Kim Eun Jung

Turnuva Ödülleri

PositionPlayer
GoalkeeperIda Barholm (Danimarka)
Left wingStella Huselius (İsveç)
Left backJulie Scaglione (Danimarka)
Centre backPetra Simon (Macaristan)
Right backLee Hye-won (Güney Kore)
Right wingCha Seo-yeon (Güney Kore)
PivotRomée Maarschalkerweerd (Hollanda)
MVPKim Min-seo (Güney Kore)
20182024

Dünya Genç Kadınlar (U-18) Hentbol Şampiyonası

Hentbol Arşiv Sayfası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.