2022 Dünya Eskrim Şampiyonası

2022 Dünya Eskrim Şampiyonası, 15 - 23 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında Mısır'ın Kahire kentinde düzenlenen bir eskrim yarışmasıdır.
Ev Sahibi Şehir, Ülke Kahire, Mısır
Tarih 15–23 Temmuz
Ana Stadyum Cairo Stadium Indoor Halls Complex

Takvim

Tarih Saat Round
15 Temmuz 09:00 Kadınlar épée eleme
13:00 Erkekler sabre eleme
16 Temmuz 09:00 Kadınlar foil eleme
13:00 Erkekler épée eleme
17 Temmuz 09:00 Kadınlar sabre eleme
12:00 Erkekler foil eleme
18 Temmuz 08:30 Kadınlar épée
10:00 Erkekler sabre
19 Temmuz 08:30 Kadınlar foil
10:00 Erkekler épé
20 Temmuz 08:30 Kadınlar épée takım eleme
Erkekler sabre takım eleme
10:00 Kadınlar sabre
11:00 Erkekler foil
21 Temmuz 08:30 Erkekler épée takım eleme
Kadınlar foil takım eleme
10:00 Kadınlar épée takım
11:20 Erkekler sabre takım
22 Temmuz 08:30 Erkekler foil takım eleme
Kadınlar sabre takım eleme
10:00 Kadınlar foil takım
11:20 Erkekler épée takım
23 Temmuz 10:30 Kadınlar sabre takım
11:00 Erkekler foil takım

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Fransa4228
2Güney Kore3003
3İtalya2428
4Macaristan2103
5Japonya1124
6ABD0224
7Azerbaycan
Almanya
0101
9Hong Kong
Romanya
0022
11Belçika
Gürcistan
Yunanistan
Polonya
İspanya
Ukrayna
0011
Toplam (16 ülke)12121842

Madalya Özeti

Erkekler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Bireysel épéeRomain Cannone (Fransa)Kazuyasu Minobe (Japonya)Neisser Loyola (Belçika)
Ihor Reizlin (Ukrayna)
Takım épéeFransa
Alexandre Bardenet
Yannick Borel
Romain Cannone
Alex Fava
İtalya
Gabriele Cimini
Davide Di Veroli
Andrea Santarelli
Federico Vismara
Japonya
Koki Kano
Ryu Matsumoto
Kazuyasu Minobe
Masaru Yamada
Bireysel foilEnzo Lefort (Fransa)Tommaso Marini (İtalya)Cheung Ka Long (Hong Kong)
Nick Itkin (ABD)
Takım foilİtalya
Guillaume Bianchi
Alessio Foconi
Daniele Garozzo
Tommaso Marini
Amerika Birleşik Devletleri
Chase Emmer
Nick Itkin
Alexander Massialas
Gerek Meinhardt
Fransa
Maximilien Chastanet
Enzo Lefort
Pierre Loisel
Alexandre Sido
Bireysel sabreÁron Szilágyi (Macaristan)Maxime Pianfetti (Fransa)Iulian Teodosiu (Romanya)
Sandro Bazadze (Gürcistan)
Takım sabreGüney Kore
Gu Bon-gil
Kim Jung-hwan
Kim Jun-ho
Oh Sang-uk
Macaristan
Tamás Decsi
Csanád Gémesi
András Szatmári
Áron Szilágyi
İtalya
Luca Curatoli
Michele Gallo
Luigi Samele
Pietro Torre

Kadınlar Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Bireysel épéeSong Se-ra (Güney Kore)Alexandra Ndolo (Almanya)Rossella Fiamingo (İtalya)
Vivian Kong (Hong Kong)
Takım épéeGüney Kore
Choi In-jeong
Kang Young-mi
Lee Hye-in
Song Se-ra
İtalya
Rossella Fiamingo
Federica Isola
Mara Navarria
Alberta Santuccio
Polonya
Renata Knapik-Miazga
Magdalena Pawłowska
Kamila Pytka
Martyna Swatowska-Wenglarczyk
Bireysel foilYsaora Thibus (Fransa)Arianna Errigo (İtalya)Lee Kiefer (ABD)
Maria Boldor (Romanya)
Takım foilİtalya
Arianna Errigo
Martina Favaretto
Francesca Palumbo
Alice Volpi
Amerika Birleşik Devletleri
Jacqueline Dubrovich
Lee Kiefer
Zander Rhodes
Maia Weintraub
Fransa
Anita Blaze
Solène Butruille
Pauline Ranvier
Ysaora Thibus
Bireysel sabreMisaki Emura (Japonya)Anna Bashta (Azerbaycan)Araceli Navarro (İspanya)
Despina Georgiadou (Yunanistan)
Takım sabreMacaristan
Sugár Katinka Battai
Renáta Katona
Liza Pusztai
Luca Szűcs
Fransa
Sara Balzer
Sarah Noutcha
Anne Poupinet
Caroline Queroli
Japonya
Misaki Emura
Shihomi Fukushima
Kanae Kobayashi
Seri Ozaki
20192023

Dünya Eskrim Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.