2022 Dünya Biathlon Gençler/Küçükler Şampiyonası

2022 Biatlon Gençler Dünya Şampiyonası 23 Şubat - 2 Mart 2022 tarihleri ​​arasında Amerika Birleşik Devletleri'nin Soldier Hollow kentinde yapılacak.

Takvim

Tarih Saat Etkinlik
23 Şubat 11:00 Küçük Erkekler 12.5 km individual
14:00 Küçük Kadınlar 10 km individual
24 Şubat 11:00 Genç Erkekler 15 km individual
14:00 Genç Kadınlar 12.5 km individual
25 Şubat 11:00 Küçük Erkekler 7.5 km sprint
14:00 Küçük Kadınlar 6 km sprint
26 Şubat 11:00 Genç Erkekler 10 km sprint
14:00 Genç Kadınlar 7.5 km sprint
27 Şubat 11:00 Küçük Erkekler 10 km pursuit
12:00 Küçük Kadınlar 7.5 km pursuit
14:15 Genç Erkekler 12.5 km pursuit
15:20 Genç Kadınlar 10 km pursuit
1 Mart 11:00 Küçük Erkekler 3 × 7.5 km relay
14:00 Küçük Kadınlar 3 × 6 km relay
2 Mart 11:00 Genç Erkekler 4 × 7.5 km relay
14:00 Genç Kadınlar 4 × 6 km relay

Madalya Tablosu

SıraÜlkeAltınGümüşBronzToplam
1Norveç4159
2Çek Cumhuriyeti3014
3Almanya25512
4İtalya2316
5Slovakya1203
6Finlandiya
Fransa
1
1
1
1
1
1
3
3
8İsveç1012
9Estonya1001
10Slovenya0202
11Bulgaristan0101
Toplam (11 ülke)16161648

Yarışma Sonuçları

Gençler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Genç Erkekler 15 km individualJonáš Mareček (Çek Cumhuriyeti)Vetle Rype Paulsen (Norveç)Martin Uldal (Norveç)
Genç Erkekler 10 km sprintMartin Nevland (Norveç)Otto Invenius (Finlandiya)Martin Uldal (Norveç)
Genç Erkekler 12.5 km pursuitMartin Nevland (Norveç)Blagoy Todev (Bulgaristan)Martin Uldal (Norveç)
Genç Erkekler 4 × 7.5 km relayFransa
Oscar Lombardot
Rémi Broutier
Paul Fontaine
Jacques Jefferies
İtalya
Iacopo Leonesio
David Zingerle
Michele Molinari
Elia Zeni
Noveç
Mats Øverby
Martin Uldal
Jørgen Sæter
Martin Nevland
Genç Kadınlar 12.5 km individualLisa Maria Spark (Almanya)Océane Michelon (Fransa)Tereza Voborníková (Çek Cumhuriyeti)
Genç Kadınlar 7.5 km sprintTereza Voborníková (Çek Cumhuriyeti)Rebecca Passler (İtalya)Lisa Maria Spark (Almanya)
Genç Kadınlar 10 km pursuitTereza Voborníková (Çek Cumhuriyeti)Hannah Auchentaller (İtalya)Frida Dokken (Norveç)
Genç Kadınlar 4 × 6 km relayİtalya
Rebecca Passler
Linda Zingerle
Beatrice Trabucchi
Hannah Auchentaller
Almanya
Johanna Puff
Mareike Braun
Luise Müller
Lisa Maria Spark
Fransa
Camille Coupé
Noémie Remonnay
Océane Michelon
Jeanne Richard

Küçükler Kategorisi

KategoriAltın MadalyaGümüş MadalyaBronz Madalya
Küçük Erkekler 12.5 km individualArttu Heikkinen (Finlandiya)Jakub Borguľa (Slovakya)Albert Engelmann (Almanya)
Küçük Erkekler 7.5 km sprintJakob Kulbin (Estonya)Jakub Borguľa (Slovakya)Albert Engelmann (Almanya)
Küçük Erkekler 10 km pursuitJakub Borguľa (Slovakya)Albert Engelmann (Almanya)Arttu Heikkinen (Finlandiya)
Küçük Erkekler 3 × 7.5 km relayNorveç
Stian Fedreheim
Andreas Aas
Isak Frey
Almanya
Fabian Kaskel
Tim Nechwatal
Albert Engelmann
İtalya
Marco Barale
Christoph Pircher
Nicolò Betemps
Küçük Kadınlar 10 km individualSara Andersson (İsveç)Iva Moric (Almanya)Selina Grotian (Almanya)
Küçük Kadınlar 6 km sprintMaren Kirkeeide (Norveç)Lena Repinc (Slovenya)Iva Moric (Almanya)
Küçük Kadınlar 7.5 km pursuitSelina Grotian (Almanya)Lena Repinc (Slovenya)Sara Andersson (İsveç)
Küçük Kadınlar 3 × 6 km relayİtalya
Ilaria Scattolo
Fabiana Carpella
Sara Scattolo
Almanya
Iva Moric
Marlene Fichtner
Selina Grotian
Bulgaristan
Valentina Dimitrova
Stefani Yolova
Lora Hristova
20212023

Dünya Biathlon Gençler/Küçükler Şampiyonası