2022 Copa Paraguay

2022 Copa Paraguay, Paraguay Futbol Federasyonu (APF) tarafından düzenlenen Paraguay'ın yerel futbol kupası yarışması Copa Paraguay'ın dördüncüsü. Kazananlar, 2023 Copa Sudamericana'nın yanı sıra 2022 Supercopa Paraguay'da Primera División şampiyonlarına karşı toplam tabloda daha iyi bir rekor elde edecek.

Olimpia son şampiyon.

3. Tur

26-07-2022Juan José Vázquez, San EstanislaoSport Primavera1–6
Édgar Agüero / Nery Castro (2), Julio Tintel, Santiago López, Carlos Brítez, Agustín Morel
Benjamín Aceval
26-07-2022Juan José Vázquez, San Estanislao2 de Mayo3–4
Arnaldo Zárate (2), Amaguín González / Richard Escobar, Jackson Acheampong (2), Roger Rojas
Sportivo Iteño
27-07-2022La Huerta, AsuncionSan Lorenzo1–2
Ortiz / Lorenzo Antonio Melgarejo, Oscar Cardozo
Club Libertad 
28-07-2022Feliciano Cáceres, LugueGeneral Caballero (ZC)
1-0
Agustín Liucci
Sportivo Luqueño
02-08-2022Parque del Guairá, VillaricaDeportivo Obrero0-5
Luis Cáceres (3), Nicolás Morinigo, Elías Sarquis
Sportivo Ameliano
02-08-2022Parque del Guairá, VillaricaSportivo Trinidense2-3
Silvio Tani, Tomás Rayer / Carlos Duarte, Diego Godoy, Cristhian Ocampos
Guaireña
03-08-2022Arsenio Erico, AsuncionSport Colombia1–3
Alexis Núñez / Jordan Santacruz, David Fleitas, Marcelo Palau
Club Nacional
03-08-2022Arsenio Erico, AsuncionRubio Ñu1–0
Emmanuel Morales
Cerro Porteño
04-08-2022Luis Alfonso Giagni, Villa ElisaFernando de la Mora1–1
Cristopher Chávez / Rodrigo Rojas (4–5 pen.)
Sol de América
04-08-2022Manuel Ferreira, AsuncionSport Colonial
0–9
Brian Montenegro (3), Marcos Gómez (2), Derlis González, Alex Franco (2), Santiago Vera
Club Olimpia 
09-08-2022Estadio River Plate, AsunciónAtletico Tembetary2-0
Justo Roa, Derlis Ortiz
Deportivo Capiatá
09-08-2022Estadio River Plate, AsunciónRiver Plate1-4
Axel Loncharich / Gustavo Velázquez, David Mendieta, Aldo Vera, Elvio Vera
12 de Octubre (I)
10-08-2022Estadio General Adrián Jara, LuqueAtlético Colegiales1-2
Pedro Fernández / Diego Martínez, Eduardo Aranda
Resistencia
10-08-2022Estadio Rogelio S. Livieres, AsunciónCristóbal Colón (JAS)0-1
Ángel Benítez
Club Guaraní
11-08-2022
Estadio Antonio Aranda, Ciudad del Este
Deportivo Juventud1-1
Mauro Sánchez / Fredy Guerrero (4-5 pen.)
Tacuary
11-08-2022Estadio Antonio Aranda, Ciudad del EsteFulgencio Yegros
0-3
Cristian Paredes (2), José Vera
General Caballero (JLM)

Round 16

Club Olimpia Club Libertad 
General Caballero (JLM)Club Guaraní
Sol de AméricaClub Nacional
Sportivo IteñoTacuary
Rubio Ñu12 de Octubre (I)
ResistenciaAtletico Tembetary
GuaireñaGeneral Caballero (ZC)
Benjamín AcevalSportivo Ameliano

Çeyrek Final

Yarı Final

Final

20212023

Paraguay Kupası