2022 CEV U-21 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası

                                
2022 Yaş Altı Avrupa Voleybol Şampiyonası, Avrupa Voleybol Konfederasyonu (CEV) tarafından iki yılda bir düzenlenen uluslararası bir voleybol turnuvası olan 21 Yaş Altı Avrupa Voleybol Şampiyonası'nın ilk edisyonu olacak. Turnuva, 12-17 Temmuz 2022 tarihleri ​​arasında İtalya'da (ev sahibi şehirler Cerignola ve Andria) yapılacak.

Takım Kadroları

AvusturyaNicole Holzinger, Anna Katharina Trauner, Eva Schuller, Ema Garibovi, Valentina Mogg, Lorena Brandhofer, Fabienne Mehlem, Julia Trunner, Lina Hinteregger, Bojana Ubiparib, Verena Janka, Larisa Micic, Elisa Caria, Selina Bauerfeind
Baş Antrenör : Roland Schwab
DanimarkaLorenza Holm Rosenkilde, Mette Pries Olsen, Tajma Muharemovic, Frida Marie Kofod Brinck, Caroline Stenholt Krogh, Sille Slott Hansen, Frederikke Stenholt Krogh, Emma Forsingdal Dalsgaard, Lea Fons, Ida Damsgaard Lau, Katrine Buhl Schroder, Ioana Malmborg Poenaru
Baş Antrenör : Mats Olof Bjorkman
İtalyaLoveth Oghosasere Omoruyi, Martina Armini, Emma Cagnin, Binto Diop, Giorgia Frosini, Emma Graziani, Valentina Bartolucci, Giulia Marconato, Sofia Monza, Alice Nardo, Linda Nkiruka Nwakalor, Alessia Boloznetti
Baş Antrenör : Luca Pieragnoli
İsrailNitzan Aines, Noa Kabakov, Tali Hakas, Valeriia Gamanovich, Shirel Ganah, Ester Pushkarov, Amit Kımel, Yasmin Astangelov, Mika Rome, Jennifer Miriam Kopolovich, Lior Segev Vırag, Naya Danenberg
Baş Antrenör : Logan Tom
SırbistanAndrea Tisma, Nina Mandovic, Minja Osmajic, Bojana Gocanin, Valerija Savicevic, Dunja Grabic, Tijana Vrcelj, Jovana Cvetkovic, Tara Taubner, Ana Malasevic, Isidora Kackarevic, Branka Ticka, Stefana Paki, Andjelka Novosel
Baş Antrenör : Marijana Boricic
PolonyaDominika Pierzchala, Martyna Leoniak, Martyna Borowczak, Martyna Lazowska, Sonia Stefanik, Pola Janiak, Natalia Kecher, Klaudia Lyduch, Magda Stambrowska, Julita Piasecka, Zuzanna Kuligowska, Daria Skomorowska, Julia Orzol, Karolina Druzkowska
Baş Antrenör : Bartlomiej Piekarczyk
TürkiyeSude Hacımustafaoğlu, Selin Adalı, Derin Ezgi Taşdemir, Melisa Ege Bükmen, Berka Buse Özden, Pelin Eroktay, Çağla Şahin, Lila Şengün, Seher Aksoy, İpar Özay Kurt, Bengisu Aygün, Atbüke Güldenoğlu, Gülce Güçtekin, Karmen Aksoy
Baş Antrenör : Mustafa Suphi Doğancı
UkraynaPolina Dziuba, Valeriia Nuhda, Svitlana Sopocheva, Alika Lutsenko, Kateryna Huzhva, Kateryna Vasylieva, Kseniia Ratii, Anastasiia Horbachenko, Marta Fedyk, Valeriia Yakusheva, Anastasiia Kucher, Valentyna Vorontychenko, Daria Velykokon, Dariia Kaplanska
Baş Antrenör : Yuliia Yakusheva

Ön Eleme Turu

I Grup

SıraTakımlarOGMAS/VSPuanAçıklama
1İtalya3309:38Yarı Final
2Sırbistan3218:37Yarı Final
3Ukrayna3124:73
4Avusturya3031:90
12-07-2022Pala Tatarella, CerignolaAvusturya0-3
(10-25, 11-25, 18-25)
Sırbistan
12-07-2022Pala Tatarella, Cerignolaİtalya3-1
(25-22, 23-25, 25-14, 25-19)
Ukrayna
13-07-2022Pala Tatarella, CerignolaSırbistan3-0
(25-17, 25-18, 25-17)
Ukrayna
13-07-2022Pala Tatarella, CerignolaAvusturya0-3
(9-25, 14-25, 19-25)
İtalya
14-07-2022Pala Tatarella, CerignolaUkrayna3-1
(25-18, 21-25, 25-15, 25-11)
Avusturya
14-07-2022Pala Tatarella, CerignolaSırbistan2-3
(25-23, 25-13, 17-25, 17-25, 19-21)
İtalya

II Grup

SıraTakımlarOGMAS/VSPuanAçıklama
1Polonya3309:09Yarı Final
2Türkiye3216:46Yarı Final
3Danimarka3123:63
4İsrail3031:90
12-07-2022Pala Sport, AndriaPolonya3-0
(25-16, 25-21, 25-12)
Danimarka
12-07-2022Pala Sport, AndriaTürkiye3-1
(24-26, 25-17, 25-11, 25-20)
İsrail
13-07-2022Pala Sport, AndriaDanimarka3-0
(25-23, 25-16, 25-21)
İsrail
13-07-2022Pala Sport, AndriaPolonya3-0
(25-22, 25-21, 25-20)
Türkiye
14-07-2022Pala Sport, AndriaDanimarka0-3
(12-25, 16-25, 22-25)
Türkiye
14-07-2022Pala Sport, Andriaİsrail0-3
(22-25, 23-25, 18-25)
Polonya

Final Turu

Yarı Final

16-07-2022Pala Tatarella, Cerignolaİtalya3-2
(23-25, 25-17, 25-21, 17-25, 15-12)
Türkiye
16-07-2022Pala Tatarella, CerignolaPolonya0-3
(21-25, 15-25, 20-25)
Sırbistan

03/04 Maçı

17-07-2022Pala Tatarella, CerignolaTürkiye3-2
(21-25, 25-23, 26-28, 25-21, 15-10)
Polonya

Final

17-07-2022Pala Tatarella, Cerignolaİtalya3-2
(17-25, 25-17, 15-25, 25-19, 15-11)
Sırbistan

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1İtalya
2Sırbistan
3Türkiye
4Polonya
5Ukrayna
6Danimarka
7İsrail
8Avusturya
İtalya (1. şampiyonluğu)
Loveth Oghosasere Omoruyi, Martina Armini, Emma Cagnin, Binto Diop, Giorgia Frosini, Emma Graziani, Valentina Bartolucci, Giulia Marconato, Sofia Monza, Alice Nardo, Linda Nkiruka Nwakalor, Alessia Boloznetti
Baş Antrenör : Luca Pieragnoli

Turnuva Ödülleri

Best setter: Andrea Tisma (Sırbistan)
Best opposite: Ipar Ozay Kurt (Türkiye)
Best outside hitters: Branka Tica (Sırbistan) / Loveth Omoruyi (İtalya)
Best middle blockers: Emma Graziani (İtalya) / Ana Malesevic (Sırbistan)
Best libero: Gulce Guctekin (Türkiye)
MVP: Emma Gagnin (İtalya)

2024

CEV U-21 Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası