2022 CEV Erkekler U-20 Voleybol Şampiyonası

2022 Yaş Altı Erkekler Voleybol Avrupa Şampiyonası, Avrupa'nın yönetim organı CEV tarafından düzenlenen Avrupa Gençler Avrupa Voleybol Şampiyonası'nın 28.'si. Turnuva şu anda 17-25 Eylül 2022 tarihleri ​​arasında İtalya'nın Montesilvano ve Vasto kentinde düzenleniyor. Turnuvanın ilk iki takımı CEV temsilcisi olarak 2023 FIVB Voleybol Erkekler U21 Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.

Oyuncular 1 Ocak 2003 veya sonrasında doğmuş olmalıdır.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülke İtalya
Ev Sahibi Şehir Montesilvano
Vasto
Tarih 17–25 Eylül
Takım Sayısı 12
Salon 2 (2 farklı şehir)
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 18
Seyirci Sayısı 5,670 (315 maç başı)
Resmi website
Official website

Format

Her gruptan en iyi iki takım 1-4 yarı finallerinde oynayacak, her gruptan üçüncü ve dördüncü takım 5-8 yarı finale yükselecek. Yarı final 1-4'ün kazananları Altın Madalya Maçı'na devam eder ve kaybedenler Bronz Madalya maçına çıkar.

Ön Eleme Turu

A Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1İtalya54114:313Yarı Final
2Polonya54112:611Yarı Final
3Slovenya53211:8905/08 Sıralama Maçları
4Fransa5238:12605/08 Sıralama Maçları
5Sırbistan5145:124
6Slovakya5145:142
TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
17 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Sırbistan3–0Fransa27–2525–2225–23  
17 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Polonya3–1Slovakya25–2121–2525–1425–8 
17 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Slovenya0–3İtalya25–2718–2516–25  
18 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Sırbistan0–3Polonya21–2517–2517–25  
18 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Slovakya0–3Slovenya16–2519–2526–28  
18 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Fransa3–2İtalya21–2518–2525–2325–2315–13
19 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Slovenya3–0Sırbistan25–1825–2225–11  
19 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Polonya3–0Fransa25–2025–2125–23  
19 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,İtalya3–0Slovakya25–2025–1525–17  
21 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Polonya3–2Slovenya20–2525–1923–2525–1915–12
21 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Fransa3–1Slovakya25–1725–1518–2529–27 
21 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Sırbistan0–3İtalya22–2519–2519–25  
22 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Slovenya3–2Fransa19–2525–2325–2021–2515–12
22 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Slovakya3–2Sırbistan20–2516–2536–3425–2115–11
22 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,İtalya3–0Polonya25–1826–2425–14  

B Grubu

SıraTakımOGMAS/VSPuanAçıklama
1Belçika54113:611Yarı Final
2Bulgaristan54112:711Yarı Final
3Çek Cumhuriyeti53210:8905/08 Sıralama Maçları
4Finlandiya52310:12605/08 Sıralama Maçları
5Portekiz51410:126
6Yunanistan5144:142
TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
17 EylülPala BCC VASTO, VastoPortekiz2–3Yunanistan23–2525–1928–2622–2510–15
17 EylülPala BCC VASTO, VastoÇek Cumhuriyeti3–1Finlandiya25–1519–2525–1925–22 
17 EylülPala BCC VASTO, VastoBulgaristan0–3Belçika17–2519–2522–25  
18 EylülPala BCC VASTO, VastoPortekiz3–0Çek Cumhuriyeti25–2127–2525–20  
18 EylülPala BCC VASTO, VastoFinlandiya2–3Bulgaristan30–2817–2525–2023–259–15
18 EylülPala BCC VASTO, VastoYunanistan0–3Belçika19–2523–2524–26  
19 EylülPala BCC VASTO, VastoBulgaristan3–1Portekiz25–2221–2525–1925–23 
19 EylülPala BCC VASTO, VastoÇek Cumhuriyeti3–0Yunanistan25–2225–1125–23  
19 EylülPala BCC VASTO, VastoBelçika3–1Finlandiya19–2525–2226–2425–22 
21 EylülPala BCC VASTO, VastoÇek Cumhuriyeti1–3Bulgaristan25–1520–2518–2523–25 
21 EylülPala BCC VASTO, VastoYunanistan1–3Finlandiya16–2525–2016–2518–25 
21 EylülPala BCC VASTO, VastoPortekiz2–3Belçika27–2522–2525–2324–2612–15
22 EylülPala BCC VASTO, VastoBulgaristan3–0Yunanistan25–1725–2129–27  
22 EylülPala BCC VASTO, VastoFinlandiya3–2Portekiz21–2525–2025–2725–1415–12
22 EylülPala BCC VASTO, VastoBelçika1–3Çek Cumhuriyeti22–2522–2529–2724–26 

Final Turu

05/08 Sıralama Maçları

TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
24 EylülPala BCC VASTO, VastoSlovenya3–1 Finlandiya25–2125–2123–2525–17
24 EylülPala BCC VASTO, VastoÇek Cumhuriyeti2–3 Fransa23–2519–2525–1225–208-15

07/08 Maçı

TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
25 EylülPala BCC VASTO, Vasto FinlandiyaÇek Cumhuriyeti 

05/06 Maçı

TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
25 EylülPala BCC VASTO, VastoSlovenyaFransa 

Yarı Final

TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
24 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,İtalya 3–1Bulgaristan 23–2525–1725–1825–20
24 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano, Belçika0–3Polonya 20–2517–2515–25

03/04 Maçı

TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
25 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,Bulgaristan  3–1Belçika 25–1725–1919–2525–17

Final

TarihSalon, ŞehirSkorSet 1Set 2Set 3Set 4Set 5
25 EylülPalazzetto dello Sport Corrado Roma, Montesilvano,İtalya  3–2Polonya  25–1925–1924–2617–2515-6

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1İtalya  2023 U-21 Dünya Voleybol Şampiyonası
2Polonya2023 U-21 Dünya Voleybol Şampiyonası
3Bulgaristan  
4Belçika 
5Fransa
6Slovenya
7Finlandiya
8Çek Cumhuriyeti
9Portekiz
10Sırbistan
11Slovakya
12Yunanistan
İtalya (. şampiyonluğu)
Alessandro Bovolenta, Luca Porro, Nicolò Volpe, Gabriele Laurenzano, Ionut Alin Ambrose, Mattia Boninfante, Mattia Eccher, Cosimo Balestra, Gaetano Penna, Alessandro Fanizza, Mattia Orioli, Matteo Stafırini, Riccardo Iervolino, Federico Roberti
Baş Antrenör : Matteo Battocchio

Turnuva Ödülleri

Most Valuable PlayerAlessandro Bovolenta (İtalya)
Best SetterKajetan Kubicki (Polonya)
Best Outside SpikersLuca Porro (İtalya)
Aleksandar Nikolov (Bulgaristan)
Best Middle BlockersJakub Majchrzak (Polonya)
Nicolò Volpe (İtalya)
Best Opposite SpikerTytus Nowik (Polonya)
Best LiberoGabriele Laurenzano (İtalya)
20202024

CEV Erkekler U-20 Voleybol Şampiyonası