2022 Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası

Büyükler kategorilerinde yarışan tekvandocular, Konya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda madalya arıyor.

Erkekler Yarışma Sonuçları

54 Kg.

1. Deniz Dağdelen – Ankara İlbank SK
2. Görkem Polat – İstanbul Büyükşehir Bld SK
3. Server Balaban – Tokat Niksar Bld SK
4. Deniz Tanrıverdi – İzmir Koçoğlu SK
5. Haktan Can – İstanbul Kaynarca SK
6. Gökdeniz Bilici – Ankara Mamak Bld SK
7. Yunus Emre Taş – Gaziantep Bld SK
8. Alaattin Küskü – İstanbul Büyükşehir Bld SK

58 Kg.

63 Kg.

1. Kemal Külük – Ankara EGO SK
2. Berkay Erer – İstanbul Büyükşehir Bld SK
3. Furkan Alperen Menekşe – Malatya Büyükşehir Bld SK
4. Emircan Turan – İstanbul Büyükşehir Bld SK
5. Oğulcan Çalık – Ankara Türk Telekom SK
6. Osman Türker Köse – Ankara İlbank SK
7. Mert K. Avcı – Konya Karatay Bld SK
8. Murat Ensari – Gaziantep Manas SK

68 Kg.

1. Ferhat Can Kavurat – Ankara İlbank SK
2. Arslan Demir – Ankara EGO SK
3. Muhammet Furkan Demirci – Ankara İlbank SK
4. Nesim Küskü – İstanbul Büyükşehir Bld SK
5. Bahadır Cesur – Konya Karatay Bld SK
6. Samet Erkovan – Ankara Büyükşehir Bld SK
7. Ömer Furkan Körpe – Ankara Mamak Bld SK
8. Mertcan Dolmacı – Ankara İlbank SK

74 Kg.

1. Yiğithan Kılıç – Ankara İlbank SK
2. Muhammed Emin Yıldız – Ankara İlbank SK
3. Samet Ayaz – Tekirdağ Çerkezköy Şampiyon SK
4. Ferhat Muhammet Saroğlu – Ankara İlbank SK
5. Muhammet Talha Sarı – Ankara Ulaştırma SK
6. Doğan Demir – Samsun Akademi SK
7. Mustafa Yılmaz – Konya Karatay Bld SK
8. Hakan Kavurat – Karadeniz Teknik Üniversitesi SK

80 Kg.

87 Kg.

1. Yunus Sarı – Ankara Ulaştırma SK
2. Ahmet Anıl Afacan – İzmir Büyükşehir Bld SK
3. Orkun Ateşli – İstanbul Büyükşehir Bld SK
4. Enbiya Taha Biçer – Ankara İlbank SK
5. Haydar Işık – Kırşehir Pars SK
6. Sergen Curabaz – Ankara İlbank SK
7. Şahin Çelebi – İzmir Büyükşehir Bld SK
8. Ali Kirazlı – Denizli Tuana SK

+ 87 Kg.

1. Emre Kutalmış Ateşli – İstanbul Büyükşehir Bld SK
2. Hüseyin Berat Demircioğlu – İstanbul Büyükşehir Bld SK
3. Ensar Uğuz – Ankara İlbank SK
4. Muhammed Emin Açıkgöz – Ankara İlbank SK
5. Muhammed Recep Çetinkaya – Ankara Ferdi
6. Ali Hamza Koç – Malatya Doğuş SK
7. Oğuz Tokgöz – Tekirdağ Flipper SK
8. Mesut Zengin – Manisa Yunus Emre Bld SK

Kadınlar Yarışma Sonuçları

46 Kg.

1. Emine Gögebakan – Ankara İlbank SK
2. Ruhat Akalın – Ankara PTT SK
3. Fatma Keleş – Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi SK
4. Filiz Ögel – Bursa Hareketli Yaşam Merkezi SK
5. İrem Bekdaş – İzmir Çiğli Bld SK
6. İnci Tarakçı – Sakarya Büyükşehir Bld SK
7. Canan Gündüz – İstanbul Çağrı Kızıl SK
8. Aleyna Demir – Ankara Mamak Bld SK

49 Kg.

53 Kg.

1. Saliha Küçüksolak – Konya SK
2. Zeliha Ağrıs – Ankara İlbank SK
3. Sıla Ezgi Yağcı – İstanbul Büyükşehir Bld SK
4. Hatice Kolçak – Düzce Mert Asya SK
5. Öykü Özbey – Ankara EGO SK
6. Tuğçe Kader Esen – Konya Karatay Bld SK
7. Hülya Eda Kıranşal – Ankara PTT SK
8. Elif Sudem Dülger – Samsun Büyükşehir Bld SK

57 Kg.

1. Özge Özbey – Ankara EGO SK
2. Gülsüm Gültekin – Eskişehir Öncü SK
3. Ahsen Şengün – Samsun Büyükşehir Bld SK
4. Hürü Gökçe Göğebakan – Ankara İlbank SK
5. Gülhanım Yeşildal – İzmir Büyükşehir Bld SK
6. Zeynep Şeyma Turhan – Eskişehir Kamer Gençlik SK
7. Beyza Nur Genez – Gaziantep Bld SK
8. Tuğba Yılmaz – Ankara PTT SK

62 Kg.

1. İkra Kayır – Konya Selçuklu Bld SK
2. Işıl Zafer – İstanbul Büyükşehir Bld SK
3. Selenay Güçlüefe – Konya SK
4. Huriye Nur Ergin – İstanbul Büyükşehir Bld SK
5. Azra Aleyna Akça – Ankara Ferdi
6. Şevval Çakal – Kırklareli Gençlik SK
7. Nur Demir – Edirne Trakya GSK
8. Hacer Eyi – Ankara Birlik TKD SK

67 Kg.

1. Mervenur Evci – Ankara Mamak Bld SK
2. Sıla Nur Gençer – Eskişehir Sarar SK
3. Şahsenem Bağator – Ankara Türk Telekom SK
4. Kübra Kıyı – İzmir Büyükşehir Bld SK
5. Hatice Erdoğan – Bilecik Ferdi
6. Dilara Arslan – Ankara Büyükşehir Bld SK
7. Zeynep Kaya – İstanbul Sancaktepe Bld SK
8. Aleyna Yılmaz – Ankara İlbank SK

73 Kg.

1. Büşra Öztürk – Ankara Büyükşehir Bld SK
2. Alsu Deniz – Konya Karatay Bld SK
3. Simge Erensayın – İzmir Büyükşehir Bld SK
4. Sümeyye Nur Ergin – Kırklareli Ergin SK
5. Zehra Begüm Kavukcuoğlu – İstanbul Çağrı Kızıl SK
6. Nur Cennet Aydoğdu – Kırşehir Demir SK
7. Simge Özcan – İstanbul Karaburun SK
8. Gözde Ulusoy – Niğde Şimşek SK

+ 73 Kg.

1. Nafia Kuş – İstanbul Büyükşehir Bld SK
2. Esra Akbulak – İzmir Büyükşehir Bld SK
3. Sude Yaren Uzunçavdar – Ankara Büyükşehir Bld SK
4. Beyza Basma – Kayseri Melikgazi Bld SK
5. Elif Arslan – Bilecik Bozüyük Metris Tepe GSK
6. Kübra Kepenek – Tekirdağ Çerkezköy Güzel SK
7. Ayselnur Sağlık – Ankara EGO SK
8. Ayşe Asma – Edirne Uzunköprü Bld SK

20202023

Büyükler Türkiye Taekwondo Şampiyonası