2022 BNP Paribas Open – Tek Erkekler

Son şampiyon Cameron Norrie.

Bu, tenisin uluslararası yönetim organlarının (WTA, ATP, ITF, Avustralya Açık, Roland-Garros, Wimbledon, ABD Açık) Rusya ve Beyaz Rusya'dan oyuncuların Tour'da tenis etkinliklerine katılmaya devam etmesine izin verdiğinden beri ilk ATP turnuvası olacak. Grand Slams, ancak 2022 Rusya'nın Ukrayna'yı işgali nedeniyle bir sonraki duyuruya kadar Rusya veya Beyaz Rusya adı veya bayrağı altında yarışmayacak.

Daniil Medvedev ve Novak Djokovic, turnuvanın başında 1 numara için yarışıyor. Medvedev, Djokovic'in COVID-19 aşı zorunluluğu kuralları nedeniyle ABD'ye girmesinden dolayı turnuvadan çekilmesinin ardından çeyrek finale çıkması halinde en üst sıradaki yerini koruyacak.

1. Tur

Tarih1. OyuncuSkor/Setler2. Oyuncu
10-03-2022Tomáš Macháč (Çek Cumhuriyeti)2-0
(6-3, 7-5)
Alexei Popyrin (Avustralya)
10-03-2022Filip Krajinović (Sırbistan)2-1
(7-5, 4-6, 6-1)
Dušan Lajović (Sırbistan)
10-03-2022Mackenzie McDonald (ABD)2-0
(7-6, 7-5)
Márton Fucsovics (Macaristan)
10-03-2022J.J. Wolf (ABD)2-0
(7-5, 6-4)
Hugo Gaston (Fransa)
11-03-2022Pedro Martínez (İspanya)2-0
(6-4, 7-5)
João Sousa (Portekiz)
10-03-2022Fabio Fognini (İtalya)2-1
(3-6, 6-3, 6-3)
Pablo Andújar (İspanya)
10-03-2022Jenson Brooksby (ABD)2-0
(6-1, 6-4)
Roberto Carballés Baena (İspanya)
10-03-2022Juan Manuel Cerúndolo (Arjantin)0-2
(1-6, 1-6)
Jack Sock (ABD)
11-03-2022Sebastian Korda (ABD)2-0
(6-3, 6-4)
Thanasi Kokkinakis (Avustralya)
10-03-2022Federico Coria (Arjantin)2-0
(6-4, 7-6)
Pablo Cuevas (Uruguay)
10-03-2022Marcos Giron (ABD) 0-2
(3-6, 5-7)
Lorenzo Musetti (İtalya)
10-03-2022Borna Ćorić (Hırvatistan)1-2
(7-6, 0-6, 5-7)
Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)
10-03-2022Kwon Soon-woo (Güney Kore)1-2
(6-2, 3-6, 4-6)
Laslo Đere (Sırbistan)
10-03-2022Benjamin Bonzi (Fransa)2-0
(6-3, 7-5)
Arthur Rinderknech (Fransa)
10-03-2022Nick Kyrgios (Avustralya)2-0
(6-4, 6-0)
Sebastián Báez (Arjantin)
10-03-2022Christopher Eubanks (ABD) 2-1
(5-7, 7-6, 6-4)
Maxime Cressy (ABD)
11-03-2022Ugo Humbert (Fransa)0-2
(3-6, 2-6)
Holger Rune (Danimarka)
11-03-2022Facundo Bagnis (Arjantin)2-0
(6-3, 7-6)
Henri Laaksonen (İsviçre)
11-03-2022Liam Broady (Büyük Britanya)1-2
(4-6, 6-4, 4-6)
Miomir Kecmanović (Sırbistan)
11-03-2022Tennys Sandgren (ABD) 0-2
(4-6, 2-6)
Botic van de Zandschulp (Hollanda)
11-03-2022Jaume Munar (İspanya)2-0
(6-3, 6-4)
Shang Juncheng (Çin)
11-03-2022Kamil Majchrzak (Polonya)2-0
(6-1, 7-5)
Aljaž Bedene (Slovenya)
11-03-2022John Millman (Australia)2-0
(7-6, 6-4)
Jan-Lennard Struff (Almanya)
11-03-2022Mikhail Kukushkin (Kazakistan)0-2
(4-6, 4-6)
Tommy Paul (ABD)
11-03-2022Dominik Koepfer (Almanya)2-1
(2-6, 7-5, 6-4)
Benoît Paire (Fransa)
11-03-2022Adrian Mannarino (Fransa)0-2
(2-6, 6-7)
Brandon Nakashima (ABD)
11-03-2022Steve Johnson (ABD) 2-0
(6-3, 7-6)
Daniel Altmaier (Almanya)
11-03-2022Richard Gasquet (Fransa)1-2
(2-6, 6-1, 3-6)
Oscar Otte (Almanya)
11-03-2022Philipp Kohlschreiber (Almanya)0-2
(3-6, 3-6)
Emil Ruusuvuori (Finlandiya)
11-03-2022Tallon Griekspoor (Hollanda)1-2
(7-6, 2-6, 4-6)
Sam Querrey (ABD)
11-03-2022Andy Murray (Büyük Britanya)2-1
(1-6, 6-2, 6-4)
Taro Daniel (Japonya)
11-03-2022Jordan Thompson (Avustralya)2-1
(4-6, 7-5, 7-6)
David Goffin (Belçika)

2. Tur

Tarih1. OyuncuSkor/Setler2. Oyuncu
12-03-2022Daniil Medvedev2-0
(6-3, 6-2)
Tomáš Macháč (Çek Cumhuriyeti)
12-03-2022Filip Krajinović (Sırbistan)0-2
(3-6, 4-6)
Gaël Monfils (Fransa)
12-03-2022Carlos Alcaraz (İspanya)2-0
(6-3, 6-3)
Mackenzie McDonald (ABD)
12-03-2022J.J. Wolf (ABD)1-2
(3-6, 7-6, 6-7)
Roberto Bautista Agut (İspanya)
12-03-2022Cameron Norrie (Büyük Britanya)2-0
(6-3, 6-3)
Pedro Martínez (İspanya)
12-03-2022Fabio Fognini (İtalya)w/oNikoloz Basilashvili (Gürcistan)
12-03-2022Karen Khachanov0-2
(0-6, 3-6)
Jenson Brooksby (ABD)
12-03-2022Jack Sock (ABD)1-2
(6-7, 6-3, 6-7)
Stefanos Tsitsipas (Yunanistan)
12-03-2022Rafael Nadal (İspanya)2-1
(6-2, 1-6, 7-6)
Sebastian Korda (ABD)
12-03-2022Federico Coria (Arjantin)0-2
(2-6, 0-6)
Dan Evans (Büyük Britanya)
12-03-2022Reilly Opelka (ABD)2-0
(6-1, 6-4)
Lorenzo Musetti (İtalya)
12-03-2022Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)1-2
(6-4, 4-6, 2-6)
Denis Shapovalov (Kanada)
12-03-2022Jannik Sinner (İtalya)2-0
(6-3, 6-3)
Laslo Đere (Sırbistan)
12-03-2022Benjamin Bonzi (Fransa)2-0
(6-3, 6-4)
Lorenzo Sonego (İtalya)
12-03-2022Federico Delbonis (Arjantin)0-2
(2-6, 2-6)
Nick Kyrgios (Avustralya)
12-03-2022Christopher Eubanks (ABD) 0-2
(6-7, 2-6)
Casper Ruud (Norveç)
13-03-2022Matteo Berrettini (İtalya)2-1
(6-3, 4-6, 6-4)
Holger Rune (Danimarka)
13-03-2022Facundo Bagnis (Arjantin)1-2
(3-6, 6-4, 3-6)
Lloyd Harris (Güney Afrika)
13-03-2022Marin Čilić (Hırvatistan)1-2
(7-6, 3-6, 6-7)
Miomir Kecmanović (Sırbistan)
13-03-2022Botic van de Zandschulp (Hollanda)2-1
(7-6, 6-7, 6-3)
Félix Auger-Aliassime (Kanada)
13-03-2022Pablo Carreño Busta (İspanya)1-2
(6-4, 4-6, 6-7)
Jaume Munar (İspanya)
13-03-2022Kamil Majchrzak (Polonya)0-2
(1-6, 1-6)
Taylor Fritz (ABD)
13-03-2022Alex de Minaur (Avustralya)2-0
(7-6, 6-3)
John Millman (Australia)
13-03-2022Tommy Paul (ABD)2-1
(6-2, 4-6, 7-6)
Alexander Zverev (Almanya)
13-03-2022Andrey Rublev2-0
(7-5, 6-4)
Dominik Koepfer (Almanya)
13-03-2022Brandon Nakashima (ABD) 0-2
(4-6, 4-6)
Frances Tiafoe (ABD)
13-03-2022Aslan Karatsev0-2
(6-7, 4-6)
Steve Johnson (ABD)
13-03-2022Oscar Otte (Almanya)1-2
(3-6, 6-3, 3-6)
Hubert Hurkacz (Polonya)
13-03-2022Diego Schwartzman (Arjantin)2-1
(5-7, 6-3, 6-3)
Emil Ruusuvuori (Finlandiya)
13-03-2022Sam Querrey (ABD) 0-2
(6-7, 6-7)
John Isner (ABD)
13-03-2022Alexander Bublik (Kazakistan)2-0
(7-6, 6-3)
Andy Murray (Büyük Britanya)
13-03-2022Jordan Thompson (Avustralya)0-2
(6-7, 2-6)
Grigor Dimitrov (Bulgaristan)

3. Tur

Tarih1. OyuncuSkor/Setler2. Oyuncu
14-03-2022Daniil Medvedev1-2
(6-4, 3-6, 1-6)
Gaël Monfils (Fransa)
14-03-2022Carlos Alcaraz (İspanya)2-0
(6-2, 6-0)
Roberto Bautista Agut (İspanya)
14-03-2022Cameron Norrie (Büyük Britanya)2-1
(3-6, 6-3, 6-1)
Nikoloz Basilashvili (Gürcistan)
14-03-2022Jenson Brooksby (ABD)2-1
(1-6, 6-3, 6-2)
Stefanos Tsitsipas (Yunanistan)
14-03-2022Rafael Nadal (İspanya)2-0
(7-5, 6-3)
Dan Evans (Büyük Britanya)
14-03-2022Reilly Opelka (ABD)2-1
(6-7, 6-4, 6-4)
Denis Shapovalov (Kanada)
14-03-2022Jannik Sinner (İtalya)2-1
(7-6, 3-6, 6-4)
Benjamin Bonzi (Fransa)
14-03-2022Nick Kyrgios (Avustralya)2-0
(6-4, 6-4)
Casper Ruud (Norveç)
15-03-2022Matteo Berrettini (İtalya)2-0
(6-4, 7-5)
Lloyd Harris (Güney Afrika)
15-03-2022Miomir Kecmanović (Sırbistan)2-0
(7-6, 7-5)
Botic van de Zandschulp (Hollanda)
15-03-2022Jaume Munar (İspanya)1-2
(4-6, 6-2, 6-7)
Taylor Fritz (ABD)
15-03-2022Alex de Minaur (Avustralya)2-0
(7-6, 6-4)
Tommy Paul (ABD)
15-03-2022Andrey Rublev2-0
(6-3, 6-4)
Frances Tiafoe (ABD)
15-03-2022Steve Johnson (ABD) 0-2
(6-7, 3-6)
Hubert Hurkacz (Polonya)
15-03-2022Diego Schwartzman (Arjantin)0-2
(5-7, 3-6)
John Isner (ABD)
15-03-2022Alexander Bublik (Kazakistan)0-2
(3-6, 4-6)
Grigor Dimitrov (Bulgaristan)

4. Tur

Tarih1. OyuncuSkor/Setler2. Oyuncu
16-03-2022Gaël Monfils (Fransa)0-2
(5-7, 1-6)
Carlos Alcaraz (İspanya)
16-03-2022Cameron Norrie (Büyük Britanya)2-0
(6-2, 6-4)
Jenson Brooksby (ABD)
16-03-2022Rafael Nadal (İspanya)2-0
(7-6, 7-6)
Reilly Opelka (ABD)
16-03-2022Jannik Sinner (İtalya)w/oNick Kyrgios (Avustralya)
16-03-2022Matteo Berrettini (İtalya)1-2
(3-6, 7-6, 4-6)
Miomir Kecmanović (Sırbistan)
16-03-2022Taylor Fritz (ABD)2-1
(3-6, 6-4, 7-6)
Alex de Minaur (Avustralya)
16-03-2022Andrey Rublev2-0
(7-6, 6-4)
Hubert Hurkacz (Polonya)
16-03-2022John Isner (ABD)0-2
(3-6, 6-7)
Grigor Dimitrov (Bulgaristan)

Çeyrek Final

Tarih1. OyuncuSkor/Setler2. Oyuncu
17-03-2022Carlos Alcaraz (İspanya)2-0
(6-4, 6-3)
Cameron Norrie (Büyük Britanya)
17-03-2022Rafael Nadal (İspanya)2-1
(7-6, 5-7, 6-4)
Nick Kyrgios (Avustralya)
18-03-2022Miomir Kecmanović (Sırbistan)1-2
(6-7, 6-3, 1-6)
Taylor Fritz (ABD)
18-03-2022Andrey Rublev2-0
(7-5, 6-2)
Grigor Dimitrov (Bulgaristan)

Yarı Final

Tarih1. OyuncuSkor/Setler2. Oyuncu
19-03-2022Carlos Alcaraz (İspanya)1-2
(4-6, 6-4, 3-6)
Rafael Nadal (İspanya)
19-03-2022Taylor Fritz (ABD)2-0
(7-5, 6-4)
Andrey Rublev

Final

Tarih1. OyuncuSkor/Setler2. Oyuncu
20-03-2022Rafael Nadal (İspanya)0-2
(3-6, 6-7)
Taylor Fritz (ABD)

Indian Wells Masters