2022 Avustralya Açık (AUS Open) – Karışık Çiftler

Barbora Krejčíková ve Rajeev Ram son şampiyonlardı, ancak üç kez son şampiyon Krejčíková unvanını korumamayı seçti. Ram, Sania Mirza ile ortak olacak.

Geçen yıl Fransa Açık, Wimbedon ve ABD Açık'ı kazanan Desirae Krawczyk, takvim dışı Karma Çiftler Grand Slam'ini tamamlamak için yarışıyor.

1. Tur

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
21-01-2022Desirae Marie Krawczyk (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)
1-2
(7-6, 4-6, 5-10)
Giuliana Marion Olmos (Meksika)
Marcelo Arévalo González (El Salvador)
22-01-2022Astra Sharma (Avustralya)
John-Patrick Tracey “JP” Smith (Avustralya)
0-2
(3-6, 4-6)
Lucie Hradecká (Çek Cumhuriyeti)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
22-01-2022Darija Jurak Schreiber (Hırvatistan)
Rohan Bopanna (Hindistan)
1-2
(6-1, 4-6, 9-11)
Lyudmyla Viktorivna Kichenok (Ukrayna)
Andrey Golubev (Kazakistan)
22-01-2022Jessica Pegula (ABD)
Austin Krajicek (ABD)
0-2
(4-6, 3-6)
Makoto Ninomiya (Japonya)
Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan)
22-01-2022Nicole Melichar-Martinez (ABD)
Robert Charbel Farah (Kolombiya)
0-2
(4-6, 4-6)
Ellen Perez (Avustralya)
Matwé Middelkoop (Hollanda)
19-01-2022Sani Mirza (Hindistan)
Rajeev Ram (ABD)
2-0
(6-3, 7-6)
Aleksandra Krunić (Sırbistan)
Nikola Ćaćić (Sırbistan)
22-01-2022Samantha Jane Stosur (Avustralya)
Matthew Ebden (Avustralya)
2-0
(6-2, 7-6)
Asia Muhammad (ABD)
Fabrice Martin (Fransa)
22-01-2022Jaimee Fourlis (Avustralya)
Jason Murray Kubler (Avustralya)
2-1
(3-6, 6-3, 17-15)
Nina Stojanović (Sırbistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)
22-01-2022Kristina “Kiki” Mladenovic (Fransa)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
2-1
(6-7, 6-4, 10-3)
Kirsten “Flipper” Flipkens (Belçika)
Sander Gillé (Belçika)
21-01-2022Arina Ivanovna Rodionova (Avustralya)
Marc David Polmans (Avustralya)
2-1
(4-6, 6-3, 10-7)
María Camila Osorio Serrano (Kolombiya)
Juan Sebastián Cabal (Kolombiya)
19-01-2022Erin Hope Routliffe (Yeni Zelenda)
Michael Venus (Yeni Zelenda)
2-1
(6-7, 7-6, 13-11)
Lizette Faith Cabrera (Avustralya)
Alex Bolt (Avustralya)
19-01-2022Daria Saville (Avustralya)
Luke Saville (Avustralya)
0-2
(6-7, 5-7)
Alexa Guarachi Mathison (Şili)
Tim Pütz (Almanya)
22-01-2022Ena Shibahara (Japonya)
Ben McLachlan (Japonya)
2-0
(6-3, 7-6)
Storm Sanders (Avustralya)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
21-01-2022Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)
Tomáš Macháč (Çek Cumhuriyeti)
1-2
(5-7, 6-4, 7-10)
Nadiia Viktorivna Kichenok (Ukrayna)
Santiago González (Meksika)
22-01-2022Bernarda Pera (ABD)
Wesley_Koolhof (Hollanda)
2-0
(7-5, 6-3)
Gabriela_Dabrowski (Kanada)
Hugo Nys (Monaco)
22-01-2022Andreja Klepač (Slovenya)
Joran Vliegen (Belçika)
0-2
(1-6, 4-6)
Zhang Shuai (Çin)
John Peers (Avustralya)

2. Tur

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
24-01-2022Giuliana Marion Olmos (Meksika)
Marcelo Arévalo González (El Salvador)
0-2
(4-6, 4-6)
Lucie Hradecká (Çek Cumhuriyeti)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
23-01-2022Lyudmyla Viktorivna Kichenok (Ukrayna)
Andrey Golubev (Kazakistan)
0-2
(3-6, 4-6)
Makoto Ninomiya (Japonya)
Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan)
23-01-2022Ellen Perez (Avustralya)
Matwé Middelkoop (Hollanda)
0-2
(6-7, 6-4)
Sani Mirza (Hindistan)
Rajeev Ram (ABD)
24-01-2022Samantha Jane Stosur (Avustralya)
Matthew Ebden (Avustralya)
1-2
(6-3, 5-7, 9-11)
Jaimee Fourlis (Avustralya)
Jason Murray Kubler (Avustralya)
23-01-2022Kristina “Kiki” Mladenovic (Fransa)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
2-1
(6-2, 6-7, 10-8)
Arina Ivanovna Rodionova (Avustralya)
Marc David Polmans (Avustralya)
24-01-2022Erin Hope Routliffe (Yeni Zelenda)
Michael Venus (Yeni Zelenda)
2-0
(6-3, 7-5)
Alexa Guarachi Mathison (Şili)
Tim Pütz (Almanya)
23-01-2022Ena Shibahara (Japonya)
Ben McLachlan (Japonya)
2-1
(4-6, 6-3, 10-8)
Nadiia Viktorivna Kichenok (Ukrayna)
Santiago González (Meksika)
24-01-2022Bernarda Pera (ABD)
Wesley_Koolhof (Hollanda)
0-2
(5-7, 3-6)
Zhang Shuai (Çin)
John Peers (Avustralya)

Çeyrek Final

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
25-01-2022Lucie Hradecká (Çek Cumhuriyeti)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
2-0
(7-5, 7-5)
Makoto Ninomiya (Japonya)
Aisam-ul-Haq Qureshi (Pakistan)
25-01-2022Sani Mirza (Hindistan)
Rajeev Ram (ABD)
0-2
(4-6, 6-7)
Jaimee Fourlis (Avustralya)
Jason Murray Kubler (Avustralya)
25-01-2022Kristina “Kiki” Mladenovic (Fransa)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
2-0
(6-4, 6-2)
Erin Hope Routliffe (Yeni Zelenda)
Michael Venus (Yeni Zelenda)
25-01-2022Ena Shibahara (Japonya)
Ben McLachlan (Japonya)
0-2
(4-6, 4-6)
Zhang Shuai (Çin)
John Peers (Avustralya)

Yarı Final

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
26-01-2022Lucie Hradecká (Çek Cumhuriyeti)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
1-2
(6-2, 6-7, 6-10)
Jaimee Fourlis (Avustralya)
Jason Murray Kubler (Avustralya)
26-01-2022Kristina “Kiki” Mladenovic (Fransa)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
2-1
(1-6, 7-5, 10-2)
Zhang Shuai (Çin)
John Peers (Avustralya)

Final

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
29-01-2022Jaimee Fourlis (Avustralya)
Jason Murray Kubler (Avustralya)
0-2
(3-6, 4-6)
Kristina “Kiki” Mladenovic (Fransa)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
20212023

Avustralya Açık (AUS Open) – Karışık Çiftler