2022 Avustralya Açık (AUS Open) – Çift Kadınlar

Elise Mertens ve Aryna Sabalenka son şampiyonlar. Sabalenka unvanını korumamayı seçti, Mertens, Veronika Kudermetova ile birlikte oynuyor.

Kateřina Siniaková, Barbora Krejčíková ve Elise Mertens, turnuvanın başlangıcında Dünya 1 Numaralı Çiftler sıralaması için yarışıyor. Siniaková, Mertens'in sonucu ne olursa olsun yarı finale çıkarak en üst sıradaki yerini koruyacak.

1. Tur

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
20-01-2022Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)
Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)
2-0
(6-0, 6-2)
Lesley Pattinama Kerkhove (Hollanda)
Arina Rodionova (Avustralya)
20-01-2022Madison Brengle (ABD)
Tatjana Maria (Almanya)
1-2
(4-6, 7-6, 3-6)
Monique Adamczak (Avustralya)
Xinyun Han (Çin)
19-01-2022Danielle Rose Collins (ABD)
Desirae Krawczyk (ABD)
2-0
(6-3, 6-3)
Darya Kasatkina (RusYa)
Liudmila Samsonova (RusYa)
21-01-2022Danka Kovinić (Karadağ)
Aleksandra_Krunić (Hırvatistan)
0-2
(1-6, 1-6)
Asia Muhammed (ABD)
Jessica Pegula (ABD)
19-01-2022Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
2-0
(6-3, 6-2)
Anna Karolina Schmiedlova (Slovakya)
Kimberley Zimmermann (Belçika)
19-01-2022Eri Hozumi (Japonya)
Makoto Ninomiya (Japonya)
2-0
(6-2, 6-4)
Katarzyna Piter (Polonya)
Mayar Sherif (Mısır)
19-01-2022Jasmine Paolini (İtalya)
Heather Watson (Büyük Britanya)
2-1
(7-6, 4-6, 6-2)
Alexandra Bozovic (Avustralya)
Olivia Tjandramulia (Avustralya)
20-01-2022Marta Kostyuk (Ukrayna)
Dayana Yastremska (Ukrayna)
2-1
(5-7, 6-4, 7-5)
Cori Gauff (ABD)
Caty Mcnally (ABD)
20-01-2022Veronika Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-1
(6-7, 6-3, 6-3)
Anna Blinkova (Rusya)
Aliaksandra Sasnovich (Belarus)
19-01-2022Seone Mendez (Avustralya)
Taylah Preston (Avustralya)
0-2
(4-6, 2-6)
Caroline Garcia (Fransa)
Kristina Mladenovic (Fransa)
19-01-2022Anna-Lena Friedsam (Almanya)
Raluca Olaru (Romanya)
2-0
(6-4, 6-4)
Alize Cornet (Fransa)
Diane Parry (Fransa)
19-01-2022Sofia Kenin (ABD)
Yulia Putintseva (Kazakhitan)
1-2
(5-7, 6-4, 1-6)
Yi-Fan Xu (Çin)
Zhaoxuan Yang (Çin)
19-01-2022Nadiia Kichenok (Ukrayna)
Sania Mirza (Hindistan)
0-2
(4-6, 6-7)
Kaja Juvan (Slovenya)
Tamara Zidansek (Slovenya)
21-01-2022Simona Halep (Romanya)
Elena-Gabriela Ruse (Romanya)
0-2
(4-6, 0-6)
Jaqueline Adina Cristian (Romanya)
Andrea Petkovic (Almanya)
20-01-2022Julia Lohoff (Almanya)
Maryna Zanevska (Ukrayna)
0-2
(5-7, 4-6)
Kirsten Flipkens (Belçika)
Sara Sorribes Tormo (İspanya)
20-01-2022Clara Burel (Fransa)
Maria Camila Osorio Serrano (Kolombiya)
0-2
(2-6, 3-6)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
Giuliana Olmos (İtalya)
20-01-2022Darija Jurak (Hırvatistan)
Andreja Klepac (Slovenya)
0-2
(4-6, 3-6)
Tereza Martincova (Çek Cumhuriyeti)
Marketa Vondrousova (Çek Cumhuriyeti)
19-01-2022Anna Danilina (Kazakhitan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
2-0
(6-4, 6-4)
Anna Bondar (Macaristan)
Oksana Kalashnikova (Gürcistan)
20-01-2022Aliona Bolsova Zadoinov (İspanya)
Ulrikke Eikeri (Norveç)
2-1
(6-4, 3-6, 6-3)
Xin Yu Wang (Çin)
Saisai Zheng (Çin)
19-01-2022Irina Maria Bara (Romanya)
Ekaterine Gorgodze (Gürcistan)
0-2
(3-6, 4-6)
Marie Bouzkova (Çek Cumhuriyeti)
Lucie Hradecka (Çek Cumhuriyeti)
19-01-2022Irina-Camelia Begu (Romanya)
Nina Stojanovic (Sırbistan)
1-2
(6-2, 3-6, 5-7)
Rebecca Peterson (İsveç)
Anastasia Potapova (Rusya)
20-01-2022Nuria Parrizas-Diaz (İspanya)
Arantxa Rus (Hollanda)
1-2
(3-6, 6-2, 4-6)
Kimberly Birrell (Avustralya)
Charlotte Kempenaers-Pocz (Avustralya)
20-01-2022Magda Linette (Polonya)
Bernarda Pera (ABD)
2-1
(6-2, 2-6, 6-2)
Clara Tauson (Danimarka)
Alison Van Uytvanck (Belçika)
19-01-2022Miyu Kato (Japonya)
Sabrina Santamaria (ABD)
1-2
(3-6, 6-2, 1-6)
Samantha Stosur (Avustralya)
Shuai Zhang (Çin)
19-01-2022Alexa Guarachi (ABD)
Nicole Melichar-Martinez (ABD)
2-0
(6
-4, 6-2)
Peangtarn Plipuech (Tayland)
Aldila Sutjiadi (Endonezya)
19-01-2022Greet Minnen (Belçika)
Ellen Perez (Avustralya)
2-0
(
6-3 ,6-1)
Jaimee Fourlis (Avustralya)
Maddison Inglis (Avustralya)
19-01-2022Petra Martic (Hırvatistan)
Shelby Rogers (ABD)
2-0
(6-1, 7-6)
Kaitlyn Christian (ABD)
Lidziya Marozava (Belarus)
20-01-2022Viktorija Golubic (İsviçre)
Jil Teichmann (İsviçre)
0-2
(3-6, 1-6)
Lyudmila Kichenok (Ukrayna)
Jelena Ostapenko (Letonya)
20-01-2022Viktoria Kuzmova (Slovakya)
Vera Zvonareva (Rusya)
2-0
(6-2, 6-4)
Varvara Gracheva (Rusya)
Anhelina Kalinina (Ukrayna)
20-01-2022Ann Li (ABD)
Alison Riske (ABD)
1-2
(6-3, 6-7, 4-6)
Nao Hibino (Japonya)
Alicja Rosolska (Polonya)
19-01-2022Leylah Annie Fernandez (Kanada)
Erin Routliffe (Kanada)
0-2
(3-6, 1-6)
Lizette Cabrera (Avustralya)
Priscilla Hon (Avustralya)
19-01-2022Natela Dzalamidze (Fransa)
Kamilla Rakhimova (Rusya)
1-2
(6-4, 3-6, 1-6)
Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (ABD)

2. Tur

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
22-01-2022Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)
Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)
2-0
(6-3, 6-3)
Monique Adamczak (Avustralya)
Xinyun Han (Çin)
21-01-2022Danielle Rose Collins (ABD)
Desirae Krawczyk (ABD)
2-0
(6-3, 7-6)
Asia Muhammed (ABD)
Jessica Pegula (ABD)
21-01-2022Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
2-1
(5-7, 7-6, 7-6)
Eri Hozumi (Japonya)
Makoto Ninomiya (Japonya)
21-01-2022Jasmine Paolini (İtalya)
Heather Watson (Büyük Britanya)
0-2
(4-6, 3-6)
Marta Kostyuk (Ukrayna)
Dayana Yastremska (Ukrayna)
21-01-2022Veronika Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-1
(6-4, 3-6, 6-2)
Caroline Garcia (Fransa)
Kristina Mladenovic (Fransa)
21-01-2022Anna-Lena Friedsam (Almanya)
Raluca Olaru (Romanya)
0-2
(2-6, 3-6)
Yi-Fan Xu (Çin)
Zhaoxuan Yang (Çin)
21-01-2022Kaja Juvan (Slovenya)
Tamara Zidansek (Slovenya)
0-2
(4-6, 0-6)
Jaqueline Adina Cristian (Romanya)
Andrea Petkovic (Almanya)
21-01-2022Kirsten Flipkens (Belçika)
Sara Sorribes Tormo (İspanya)
2-1
(6-4, 6-7, 6-2)
Gabriela Dabrowski (Kanada)
Giuliana Olmos (İtalya)
21-01-2022Tereza Martincova (Çek Cumhuriyeti)
Marketa Vondrousova (Çek Cumhuriyeti)
1-2
(6-4, 3-6, 2-6)
Anna Danilina (Kazakhitan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
21-01-2022Aliona Bolsova Zadoinov (İspanya)
Ulrikke Eikeri (Norveç)
2-0
(7-6, 6-3)
Marie Bouzkova (Çek Cumhuriyeti)
Lucie Hradecka (Çek Cumhuriyeti)
21-01-2022Rebecca Peterson (İsveç)
Anastasia Potapova (Rusya)
2-1
(4-6, 6-4, 6-2)
Kimberly Birrell (Avustralya)
Charlotte Kempenaers-Pocz (Avustralya)
21-01-2022Magda Linette (Polonya)
Bernarda Pera (ABD)
2-1
(6-7, 6-1, 7-5)
Samantha Stosur (Avustralya)
Shuai Zhang (Çin)
21-01-2022Alexa Guarachi (ABD)
Nicole Melichar-Martinez (ABD)
2-0
(6-3, 7-5)
Greet Minnen (Belçika)
Ellen Perez (Avustralya)
21-01-2022Petra Martic (Hırvatistan)
Shelby Rogers (ABD)
2-1
(6-2, 4-6, 6-1)
Lyudmila Kichenok (Ukrayna)
Jelena Ostapenko (Letonya)
21-01-2022Viktoria Kuzmova (Slovakya)
Vera Zvonareva (Rusya)
2-0
(6-3, 6-4)
Nao Hibino (Japonya)
Alicja Rosolska (Polonya)
21-01-2022Lizette Cabrera (Avustralya)
Priscilla Hon (Avustralya)
0-2
(3-6, 2-6)
Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (ABD)

3. Tur

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
23-01-2022Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)
Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)
2-0
(6-4, 6-4)
Danielle Rose Collins (ABD)
Desirae Krawczyk (ABD)
23-01-2022Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
2-0
(6-4, 6-4)
Marta Kostyuk (Ukrayna)
Dayana Yastremska (Ukrayna)
23-01-2022Veronika Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(7-6, 6-4)
Yi-Fan Xu (Çin)
Zhaoxuan Yang (Çin)
23-01-2022Jaqueline Adina Cristian (Romanya)
Andrea Petkovic (Almanya)
0-2
(1-6, 2-6)
Kirsten Flipkens (Belçika)
Sara Sorribes Tormo (İspanya)
23-01-2022Anna Danilina (Kazakhitan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
2-1
(3-6, 6-4, 7-6)
Aliona Bolsova Zadoinov (İspanya)
Ulrikke Eikeri (Norveç)
23-01-2022Rebecca Peterson (İsveç)
Anastasia Potapova (Rusya)
2-0
(6-3, 7-6)
Magda Linette (Polonya)
Bernarda Pera (ABD)
23-01-2022Alexa Guarachi (ABD)
Nicole Melichar-Martinez (ABD)
0-2
(2-6, 6-7)
Petra Martic (Hırvatistan)
Shelby Rogers (ABD)
23-01-2022Viktoria Kuzmova (Slovakya)
Vera Zvonareva (Rusya)
1-2
(6-1, 5-7, 3-6)
Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (ABD)

Çeyrek Final

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
23-01-2022Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)
Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)
2-0
(6-2, 7-6)
Caroline Dolehide (ABD)
Storm Sanders (Avustralya)
23-01-2022Veronika Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
2-0
(6-3, 6-4)
Kirsten Flipkens (Belçika)
Sara Sorribes Tormo (İspanya)
23-01-2022Anna Danilina (Kazakhitan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
2-1
(4-6, 7-5, 6-3)
Rebecca Peterson (İsveç)
Anastasia Potapova (Rusya)
23-01-2022Petra Martic (Hırvatistan)
Shelby Rogers (ABD)
0-2
(1-6, 4-6)
Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (ABD)

Yarı Final

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
28-01-2022Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)
Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)
2-0
(6-2, 6-3)
Veronika Kudermetova (Rusya)
Elise Mertens (Belçika)
28-01-2022Anna Danilina (Kazakhitan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
2-1
(6-4, 5-7, 6-4)
Shuko Aoyama (Japonya)
Ena Shibahara (ABD)

Final

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
30-01-2022Barbora Krejčíková (Çek Cumhuriyeti)
Kateřina Siniaková (Çek Cumhuriyeti)
2-1
(6–7(3–7), 6–4, 6–4)
Anna Danilina (Kazakhitan)
Beatriz Haddad Maia (Brezilya)
20212023

Avustralya Açık (AUS Open) – Çift Kadınlar