2022 Avustralya Açık (AUS Open) – Çift Erkekler

Ivan Dodig ve Filip Polášek son şampiyonlardı,[1] ancak unvanlarını birlikte savunamayacaklar.[2] Dodig, Marcelo Melo ile ortak olurken, Polášek, John Peers ile ortak olacak.

1. Tur

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
20-01-2022Nikola Mektić (Hırvatistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)
2-1
(4-6, 7-6, 6-4)
Facundo_Bagnis (Arjantin)
Federico_Delbonis (Arjantin)
19-01-2022Alex Bolt (Avustralya)
James McCabe (Avustralya)
0-2
(4-6, 2-6)
Athanasios “Thanasi” Kokkinakis (Avustralya)
Nicholas Kyrgios (Avustralya)
20-01-2022Dominik Koepfer (Almanya)
Jan-Lennard Struff (Almanya)
2-0
(6-3, 6-3)
Filip Krajinovic (Sırbistan)
Matej Sabanov (Hırvatistan)
20-01-2022Tomislav Brkic (Bosna Hersek)
Nikola Cacic (Sırbistan)
0-2
(4-6, 5-7)
Ariel Behar (Uruguay)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
20-01-2022Sander Gille (Belçika)
Joran Vliegen (Belçika)
0-2
(6-7, 3-6)
Nathaniel Lammons (ABD)
Jackson Withrow (ABD)
19-01-2022Jason Kubler (Avustralya)
Christopher O’Connell (Avustralya)
2-0
(7-6, 3-2)
Alejandro Davidovich Fokina (İspanya)
Jaume Munar (İspanya)
19-01-2022Laslo Đere (Sırbistan)
Stefano Travaglia (İtalya)
0-2
(2-6, 3-6)
Roberto Carballés Baena (İspanya)
Hugo Gaston (Fransa)
19-01-2022Nicholas Monroe (Avustralya)
Francis Tiafoe Jr. (ABD)
0-2
(1-6, 6-7)
Tim Pütz (Almanya)
Michael Venus (Avustralya)
19-01-2022Marcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
2-0
(6-3, 6-2)
Yoshihito Nishioka (Japonya)
Jiri Vesely (Çek Cumhuriyeti)
20-01-2022Mackenzie McDonald (ABD)
John Millman (Avustralya)
0-2
(2-6, 2-6)
Jonny O’Mara (Büyük Britanya)
Andrei Vasilevski (Belarus)
20-01-2022Pablo Andujar (İspanya)
Pedro Martinez (İspanya)
2-0
(6-4, 6-4)
Dusan Lajovic (Sırbistan)
Ivan Sabanov (Hırvatistan)
19-01-2022Robin Haase (Hollanda)
Botic van de Zandschulp (Hollanda)
2-1
(6-7, 7-6, 7-6)
Marcelo Arevalo (El Salvador)
Jean-Julien Rojer (Hollanda Antilleri)
19-01-2022Kevin Krawietz (Almanya)
Andreas Mies (Almanya)
2-0
(7-6, 6-3)
Santiago Gonzalez (Meksika)
Andres Molteni (Arjantin)
20-01-2022Andrew Harris (Avustralya)
Aleksandar Vukic (Avustralya)
0-2
(6-7, 6-7)
Austin Krajicek (ABD)
Sam Querrey (ABD)
19-01-2022Matt Reid (Avustralya)
Jordan Thompson (Avustralya)
1-2
(6-4, 3-6, 2-6)
Rinky Hijikata (Avustralya)
Tristan Schoolkate (Avustralya)
20-01-2022Luke Saville (Avustralya)
John-Patrick Smith (Avustralya)
0-2
(3-6, 5-7)
John Peers (Avustralya)
Filip Polasek (Slovakya)
20-01-2022Nicolas Mahut (Fransa)
Fabrice Martin (Fransa)
1-2
(6-7, 7-5, 2-6)
Aleksandr Nedovyesov (Kazakistan)
Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan)
20-01-2022Marcos Giron (ABD)
Soonwoo Kwon (Güney Kore)
2-0
(6-3, 6-4)
Alexander Bublik (Kazakistan)
Jan Zielinski (Polonya)
20-01-2022Daniel Altmaier (Almanya)
Pablo Carreno-Busta (İspanya)
2-1
(4-6, 6-4, 7-6)
Gianluca Mager (İtalya)
Lorenzo Musetti (İtalya)
19-01-2022Romain Arneodo (Fransa)
Benoit Paire (Fransa)
0-2
(1-6, 4-6)
Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
20-01-2022Raven Klaasen (Güney Afrika)
Ben McLachlan (Yeni Zelenda)
2-1
(7-6, 3-6, 6-3)
Matwe Middelkoop (Hollanda)
Philipp Oswald (Avusturya)
20-01-2022Dominic Inglot (Büyük Britanya)
Ken Skupski (Büyük Britanya)
2-1
(4-6, 6-3, 6-4)
Tallon Griekspoor (Hollanda)
Andrea Vavassori (İtalya)
20-01-2022Jonathan Erlich (İsrail)
Andre Goransson (İsveç)
0-2
(6-7, 3-6)
Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
19-01-2022Lloyd Harris (Güney Afrika)
Alexei Popyrin (Australia)
0-2
(4-6, 6-7)
Juan Sebastian Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
19-01-2022Jamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
2-0
(6-3, 6-2)
James Duckworth (ABD)
Marc Polmans (Avustralya)
19-01-2022Lloyd Glasspool (Büyük Britanya)
Harri Heliovaara (Finlandiya)
2-0
(6-3, 6-3)
Federico Coria (Arjantin)
Albert Ramos (İspanya)
19-01-2022Rafael Matos (Brezilya)
Felipe Meligeni Rodrigues Alves (Brezilya)
0-2
(4-6, 4-6)
Simone Bolelli (İtalya)
Fabio Fognini (İtalya)
20-01-2022Adrian Mannarino (Fransa)
Hugo Nys (Fransa)
1-2
(6-4, 3-6, 5-7)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
Marcelo Melo (Brezilya)
20-01-2022Andrey Golubev (Kazakistan)
Franko Skugor (Hırvatistan)
0-1
(2-5)
Dane Sweeny (Avustralya)
Li Tu (Avustralya)
19-01-2022Rohan_Bopanna (Hindistan)
Édouard_Roger-Vasselin (Fransa)
1-2
(6-3, 6-7, 2-6)
Treat_Huey (Filipinler)
Christopher_Rungk (Polonya)
20-01-2022Marcus Daniell (Yeni Zelenda)
Frederik Nielsen (Danimarka)
2-0
(6-2, 0-0)
Aslan Karatsev (Rusya)
Artem Sitak (Yeni Zelenda)
19-01-2022Nikoloz Basilashvili (Gürcistan)
Miomir_Kecmanović (Sırbistan)
0-2
(3-6, 3-6)
Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)

2. Tur

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
21-01-2022Nikola Mektić (Hırvatistan)
Mate Pavić (Hırvatistan)
0-2
(6-7, 3-6)
Athanasios “Thanasi” Kokkinakis (Avustralya)
Nicholas Kyrgios (Avustralya)
22-01-2022Dominik Koepfer (Almanya)
Jan-Lennard Struff (Almanya)
1-2
(6-7, 6-4, 2-6)
Ariel Behar (Uruguay)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
21-01-2022Nathaniel Lammons (ABD)
Jackson Withrow (ABD)
1-2
(7-6, 4-6, 2-6)
Jason Kubler (Avustralya)
Christopher O’Connell (Avustralya)
22-01-2022Roberto Carballés Baena (İspanya)
Hugo Gaston (Fransa)
0-2
(1-6, 4-6)
Tim Pütz (Almanya)
Michael Venus (Avustralya)
21-01-2022Marcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
2-0
(6-3, 6-3)
Jonny O’Mara (Büyük Britanya)
Andrei Vasilevski (Belarus)
21-01-2022Pablo Andujar (İspanya)
Pedro Martinez (İspanya)
2-0
(6-3, 7-6)
Robin Haase (Hollanda)
Botic van de Zandschulp (Hollanda)
21-01-2022Kevin Krawietz (Almanya)
Andreas Mies (Almanya)
2-1
(6-4, 6-7, 6-4)
Austin Krajicek (ABD)
Sam Querrey (ABD)
21-01-2022Rinky Hijikata (Avustralya)
Tristan Schoolkate (Avustralya)
1-2
(1-6, 6-3, 1-6)
John Peers (Avustralya)
Filip Polasek (Slovakya)
22-01-2022Aleksandr Nedovyesov (Kazakistan)
Aisam-Ul-Haq Qureshi (Pakistan)
1-2
(6-1, 3-6, 6-7)
Marcos Giron (ABD)
Soonwoo Kwon (Güney Kore)
21-01-2022Daniel Altmaier (Almanya)
Pablo Carreno-Busta (İspanya)
0-2
(1-6, 4-6)
Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
22-01-2022Raven Klaasen (Güney Afrika)
Ben McLachlan (Yeni Zelenda)
2-0
(7-5, 6-3)
Dominic Inglot (Büyük Britanya)
Ken Skupski (Büyük Britanya)
22-01-2022Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
2-1
(3-6, 6-3, 7-5)
Juan Sebastian Cabal (Kolombiya)
Robert Farah (Kolombiya)
21-01-2022Jamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
2-1
(6-7, 7-6, 6-1)
Lloyd Glasspool (Büyük Britanya)
Harri Heliovaara (Finlandiya)
22-01-2022Simone Bolelli (İtalya)
Fabio Fognini (İtalya)
2-0
(7-6, 6-3)
Ivan Dodig (Hırvatistan)
Marcelo Melo (Brezilya)
21-01-2022Dane Sweeny (Avustralya)
Li Tu (Avustralya)
2-0
(7-6, 6-4)
Treat_Huey (Filipinler)
Christopher_Rungk (Polonya)
22-01-2022Marcus Daniell (Yeni Zelenda)
Frederik Nielsen (Danimarka)
0-2
(1-6, 2-6)
Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)

3. Tur

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
23-01-2022Athanasios “Thanasi” Kokkinakis (Avustralya)
Nicholas Kyrgios (Avustralya)
2-1
(6-4, 4-6, 6-4)
Ariel Behar (Uruguay)
Gonzalo Escobar (Ekvator)
23-01-2022Jason Kubler (Avustralya)
Christopher O’Connell (Avustralya)
çekildiTim Pütz (Almanya)
Michael Venus (Avustralya)
23-01-2022Marcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
2-0
(7-5, 7-5)
Pablo Andujar (İspanya)
Pedro Martinez (İspanya)
23-01-2022Kevin Krawietz (Almanya)
Andreas Mies (Almanya)
0-2
(1-6, 2-6)
John Peers (Avustralya)
Filip Polasek (Slovakya)
23-01-2022Marcos Giron (ABD)
Soonwoo Kwon (Güney Kore)
0-2
(3-6, 4-6)
Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
23-01-2022Raven Klaasen (Güney Afrika)
Ben McLachlan (Yeni Zelenda)
0-2
(6-7, 3-6)
Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
23-01-2022Jamie Murray (Büyük Britanya)
Bruno Soares (Brezilya)
1-2
(6-3, 6-7, 3-6)
Simone Bolelli (İtalya)
Fabio Fognini (İtalya)
23-01-2022Dane Sweeny (Avustralya)
Li Tu (Avustralya)
0-2
(4-6, 4-6)
Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)

Çeyrek Final

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
25-01-2022Athanasios “Thanasi” Kokkinakis (Avustralya)
Nicholas Kyrgios (Avustralya)
2-1
(7-5, 3-6, 6-3)
Tim Pütz (Almanya)
Michael Venus (Avustralya)
25-01-2022Marcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
2-0
(7-6, 6-4)
John Peers (Avustralya)
Filip Polasek (Slovakya)
25-01-2022Wesley Koolhof (Hollanda)
Neal Skupski (Büyük Britanya)
1-2
(6-3, 4-6, 6-7)
Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
25-01-2022Simone Bolelli (İtalya)
Fabio Fognini (İtalya)
0-2
(3-6, 2-6)
Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)

Yarı Final

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
27-01-2022Athanasios “Thanasi” Kokkinakis (Avustralya)
Nicholas Kyrgios (Avustralya)
2-0
(7-6, 6-4)
Marcel Granollers (İspanya)
Horacio Zeballos (Arjantin)
27-01-2022Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
2-0
(6-3, 7-6)
Rajeev Ram (ABD)
Joe Salisbury (Büyük Britanya)

Final

Tarih1. OyuncuFinal Skor/Setler2. Oyuncu
29-01-2022Athanasios “Thanasi” Kokkinakis (Avustralya)
Nicholas Kyrgios (Avustralya)
2-0
(7-5, 6-4)
Matthew Ebden (Avustralya)
Max Purcell (Avustralya)
20212023

Avustralya Açık (AUS Open) – Çift Erkekler