2022 Avrupa (UEFA) Futsal Şampiyonası

Genellikle UEFA Futsal Euro 2022 olarak anılan 2022 UEFA Futsal Şampiyonası, UEFA tarafından Avrupa'nın erkek milli takımları için düzenlenen uluslararası futsal şampiyonası olan UEFA Futsal Şampiyonası'nın 12.'si olacak. İlk kez Hollanda'da ağırlanacak.

Daha önce iki yılda bir oynandığı ve 2010'dan beri 12 takımın yer aldığı bu turnuva, 16 takımın yer aldığı ve dört yıllık olarak düzenlenecek ilk turnuva olacak. 19 Ocak - 6 Şubat 2022 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek.
Turnuva Bilgileri
Ev Sahibi Ülke Hollanda
Şehir Amsterdam
Tarihler 19 Ocak – 06 Şubat
Takım Sayısı 16
Ev Sahibi Salon 2 (2 şehir)
Final sıralaması
Şampiyon Portekiz (2. şampiyonluğu)
İkinci Rusya
Üçüncü İspanya
Dördüncü Ukrayna
Turnuva İstatistikleri
Maç Sayısı 32
Gol Sayısı 173 (5.41 maçbaşı)
Seyirci Sayısı 12,500 (391 maçbaşı)
Gol Kralı Birzhan Orazov (Kazakistan) 7 gol
En İyi Oyuncu Zicky Te (Portekiz)

Salonlar

Ziggo DomeAmsterdamKapasite : 10,500
MartiniPlazaGroningenKapasite : 4,500

Grup Aşaması

A Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Portekiz33009-39Çeyrek Final
2Ukrayna31028-53Çeyrek Final
3Hollanda31026-93
4Sırbistan31026-123
19-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamSırbistan2-4
Marko Pršić (2) / Pauleta, Pany Varela, Afonso José Maria Basto de Jesus, Tomás Paçó
Portekiz
19-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamHollanda3-2
Oualid Saadouni, Mohamed Attaibi, Saïd Bouzambou / Mykhailo Zvarych, Petro Shoturma
Ukrayna
23-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamSırbistan1-6
Dragan Tomić / Mykhailo Zvarych (2), Kristijan Vasić, Danyil Abakshyn (2), Ihor Korsun
Ukrayna
23-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamPortekiz4-1
Oualid Saadouni, Pany Varela (2), Jesus / Lahcen Bouyouzan
Hollanda
28-01-2022MartiniPlaza, GroningenUkrayna0-1
Zicky Té
Portekiz
28-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamHollanda2-3
Jordany Martinus, Stefan Rakić (k.k.) / Slobodan Rajčević, Denis Ramić, Andreja Stojčevski
Sırbistan

B Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Kazakistan321014-77Çeyrek Final
2Finlandiya31117-104Çeyrek Final
3Slovenya30217-82
4İtalya30216-92
20-01-2022MartiniPlaza, GroningenKazakistan4-4
Douglas Júnior (2), Birzhan Orazov, Zhomart Tokayev / Denis Totošković, Matej Fideršek, Žiga Čeh, Teo Turk
Slovenya
20-01-2022MartiniPlaza, Groningenİtalya3-3
Douglas Nicolodi, Cainan De Matos (2) / Henri Alamikkotervo (2), Panu Autio
Finlandiya
24-01-2022MartiniPlaza, Groningenİtalya2-2
Douglas Nicolodi, Alex Merlim / Alex Merlim (k.k.), Nejc Hozjan
Slovenya
24-01-2022MartiniPlaza, GroningenFinlandiya2-6
Miikka Hosio, Jani Korpela / Birzhan Orazov, Leo Higuita (2), Arnold Knaub, Azat Valiullin (2)
Kazakistan
28-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamSlovenya1-2
Nejc Hozjan / Juhana Jyrkiäinen, Juha-Matti Savolainen
Finlandiya
28-01-2022MartiniPlaza, GroningenKazakistan4-1
Birzhan Orazov (2), Azat Valiullin, Douglas Júnior / Douglas Nicolodi
İtalya

C Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1Rusya330016:29Çeyrek Final
2Slovakya31118:124Çeyrek Final
3Hırvatistan31026:103
4Polonya30124:101
21-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamRusya7-1
Artem Antoshkin (3), Anton Sokolov (2), Robinho, Ivan Milovanov / Peter Kozár
Slovakya
21-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamPolonya1-3
Patryk Hoły / Matej Horvat, Antonio Sekulić, Franco Jelovčić
Hırvatistan
25-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamHırvatistan0-4
Artem Antoshkin (2), Paulo Roberto Castanhassi, Ivan Chishkala
Rusya
25-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamPolonya2-2
Tomasz Kriezel, Patryk Hloy / Matus Sevcik, Tomas Drahovsky
Slovakya
29-01-2022MartiniPlaza, GroningenSlovakya5-3
Martin Směřička (2), Peter Kozár, Tomáš Drahovský (2) / Kristijan Postružin, Matej Horvat, Franco Jelovčić
Hırvatistan
29-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamRusya5-1
Anton Sokolov, Daniil Davydov, Ivan Chishkala (2), Ivan Milovanov / Sebastian Leszczak
Polonya

D Grubu

SıraTakımOGBMAG/YGPuanAçıklama
1İspanya321015:37Çeyrek Final
2Gürcistan32015:116Çeyrek Final
3Azerbaycan31118:74
4Bosna Hersek30034:110
19-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamGürcistan3-2
Elisandro Gomes, Archil Sebiskveradze, Thales Feitosa / Rafael Vilela
Azerbaycan
19-01-2022Ziggo Dome, Amsterdamİspanya5-1
Raúl Gómez, Raúl Campos Paíno, Sergio Lozano , Carlos Ortiz Jiménez (2) / Josip Bošković
Bosna Hersek
23-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamBosna Hersek1-2
Nermin Kahvedžić / Thales Feitosa, Bruno Petry Branco
Gürcistan
23-01-2022Ziggo Dome, Amsterdamİspanya2-2
Raúl Gómez, Sergio Lozano / Sergio Lozano (k.k.), Isa Atayev
Azerbaycan
28-01-2022MartiniPlaza, GroningenGürcistan0-8
Borja Díaz, Sergio Lozano Martínez, Chino, Francisco Solano, Irakli Todua (k.k.), Cecílio Morales, Adolfo Díaz (2)
İspanya
28-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamAzerbaycan4-2
Thiago Bolinha, Eduardo Mello Borges, Rafael Vilela, Gallo / Anel Radmilović, Nermin Kahvedžić
Bosna Hersek

Eleme Aşaması

Çeyrek Final

31-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamKazakistan3-5
Douglas Junior, Birzhan Orazov (2) / Petro Shoturma, Ihor Korsun, Mykhailo Zvarych, Volodymyr Razuvanov, Yaroslav Lebid
Ukrayna
31-01-2022Ziggo Dome, AmsterdamPortekiz3-2
Afonso Jesus (2), Miguel Ângelo / Miikka Hosio, Panu Autio
Finlandiya
01-02-2022Ziggo Dome, AmsterdamRusya3-1
Artem Niyazov, Ivan Chishkala (2) / Bruno Petry Branco
Gürcistan
01-02-2022Ziggo Dome, Amsterdamİspanya5-1
Miguel Ángel Mellado (2), Sergio Lozano Martínez, Raúl Campos (2) / Peter Serbin
Slovakya

Yarı Final

04-02-2022Ziggo Dome, AmsterdamUkrayna2-3
Yevgen Siryi, Danyil Abakshyn / Anton Sokolov, Andrei Afanasyev, Artem Niyazov
Rusya
04-02-2022Ziggo Dome, AmsterdamPortekiz3-2
Bruno Coelho, Zicky Té (2) / Raúl Gómez del Olmo, Chino
İspanya

03/04 Maçı

06-02-2022Ziggo Dome, Amsterdamİspanya4-1
Miguel Ángel Mellado, Francisco Solano, Boyis, Adolfo Díaz / Ihor Cherniavskyi
Ukrayna

Final

06-02-2022Ziggo Dome, AmsterdamPortekiz4-2
Tomás Paçó, André Coelho (2), Pany Varela / Anton Sokolov, Andrei Afanasyev
Rusya

İstatistikler

Gol Krallığı

SıraOyuncu (Takım)Gol
1Birzhan Orazov (Kazakistan)7
2Artem Antoshkin (Rusya)
Ivan Chishkala (Rusya)
Anton Sokolov (Rusya)
5
3Afonso Jesus (Portekiz)
Sergio Lozano (İspanya)
Douglas Junior (Kazakistan)
4

Asist Krallığı

SıraOyuncu (Takım)Asist
1Sergio Lozano (İspanya)
Douglas Junior (Kazakistan)
Sergei Abramov (Rusya)
Artem Antoshkin (Rusya)
Miguel Ángel Mellado (İspanya)
5
2Edson (Kazakistan)4

Final Sıralaması

SıraTakımAçıklama
1Portekiz
2Rusya
3İspanya
4Ukrayna
5Kazakistan
6Gürcistan
7Finlandiya
8Slovakya
9Azerbaycan
10Hollanda
11Hırvatistan
12Sırbistan
13Slovenya
14İtalya
15Polonya
16Bosna Hersek
Portekiz (2. şampiyonluğu)
Andre Sousa (Kaleci), Bebe (Kaleci)
Edu (Kaleci), André Coelho, Tomás Paçó, Afonso Jesus, Fábio Cecílio, Erick Mendonça, João Matos, Bruno Coelho, Zicky Té, Miguel Ângelo, Pany Varela, Tiago Brito, Pauleta
Manager : Jorge Braz
20182026

Avrupa (UEFA) Futsal Şampiyonası

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.